اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نشان دادن کارکترهای ناخواسته بر روی lcd

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نشان دادن کارکترهای ناخواسته بر روی lcd

سلام.
    من یه برنامه نوشتم که چند تا متغییر رو روی lcd نشون میده و با وقفه خارجی مقدارشون تغییر میکنه.
    وقتی که چند بار کلید رو فشار دادم کلا lcd به هم میرزه و کاراکترهای ? , ! و از اینجور چیزا نشون میده!!!
    مشکل از چیه؟؟
    یه سوال دیگه هم دارم:
    چطوری با میکرو بدون آی سی های جانبی و مموری فایل wav رو پخش کنم؟؟

پاسخ : نشان دادن کارکترهای ناخواسته بر روی lcd

جواب سئوال اول رو نمیتونم بدم چون نه (علی الخصوص) سورس برنامه رو گذاشتین و نه شماتیک سخت افزار.
    دومش هم اگه wav شما 8 بیتی باشه میشه طبق نرخ نمونه برداری مقادیر 8 بیتی موجود در فایل رو روی یک طبقه DAC ارسال کرد. حالا شما نمیخوای از آی سی استفاده کنی میتونی از یک شبکه مقاومتی استفاده کنی. راحته با کیفیت نسبتا مطلوب.

دیدگاه

سلام میبخشید میشه یکم بیشتر در مورد wav پلیر صحبت کنید ؟؟؟ اصلا چطور میشه اطلاعات رو از ram گرفت و به pwm فرستاد ؟؟؟؟؟؟ البته اگه میشه بصورت مبتدیانه توضیح بدید
      AV Maziton 100
      Render By Artlantis Studio
      [img width=346 height=100]http://maziyar123.persiangig.com/View.jpg[/img]

دیدگاه

سلام.
        برنامم چیز خاصی نداره که بخوام بزارم.
        اول روی سطر اول ساعت نشون داده میشه.
        بعد با زدن کلید int در سطر دوم set و alarm و از اینجور چیزا نشون میده.حالا این کلید int رو که چند بار فشار میدم lcd به هم میریزه!!!
        الان هم برنامه همرام نیست اگه تونستم تا شب میزارم.
        اگه میشه اون dac با شبکه مقاومتی و روش کار رو توضیخ بدید.

دیدگاه

برنامه تون رو یک نگاه سریع کردم. اولین چیزی که بنظرم رسید اینه که آرایه های n و ns بایستی حداقل 2 تایی باشند. چون هر رشته در C به یک '0\' ختم میشه و این خودش یک بایته بنا براین حجم رشته ای مثل "A" دو بایت هست ولی طولش یک بایت. چون اون کاراکتر '0\' جزء طول نیست. حالا وقتی شما در روال setting این دو رشته رو با puts چاپ میکنین روال مربوطه تا جایی پیش میره که به این کاراکتر '0\' برسه. که ممکنه نرسه بخاطر همین کلی چرت و پرت دیگه هم چاپ میکنه که شما فقط چند تای آخرش رو میبینین.

اون مدار کذایی هم یه چیزی هست مثل اینکه بخوایین با یک سری مدار تقسیم مقاومتی با R2 مشترک ولتاژهای خروجی 8 پین دیجیتال رو به یک مقدار آنالوگ تبدیل کنین. (متاسفانه پلود سنتر عکس که دکوره)

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X