اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت ولتاژ منفی با avr

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ساخت ولتاژ منفی با avr

نوشته اصلی توسط koop
    سلام دوستان
    من شماره ان ای سی را یادم امد فکر می کنم 7660 است که 5 ولت مثبت میدی و از خروجیش 5ولت منفی می گیری
    سلام به همه دوستان
    من دیتا شیتشو پیدا نکردم .
    اگر کسی پیدا کرد لطف کنه ممنون میشم .
    یا اینکه دوستمون (koop ) بفرمایند که پیشوند یا پسوند این قطعه چیه .
    و حد اکثر ولتاژ جهت معکوس کردن چقدره .

ممنون میشم .

موفق باشید :smile:
    [left][move][b][color=green][size=11pt]ما می توانیم .
    ، همین ... *. * * *. * * * [color=re

دیدگاه

من یه آی سی برای ساخت ولتاژ منفی پیدا کردم ولی جریانی نمی تونه بده. شماره قطعه BGV503 هستش و با کمک charge pump و مدار سوییچینگ داخلی اینکارو انجام میده. عنوان قطعه Negative Voltage Generator است. من فکر می کنم استفاده از مدار سویچینگ روش خوبی باشه.یکسری قطعات به عنوان Buck converter وجود داره که جریانهای زیادی هم میتونن بدهند. اگر جریان معلوم باشه راحت تر میشه به سوال جواب داد.
      Growth for the sake of Growth is the idealogy of cancer cells

دیدگاه

به این سایت یه سر بزنید خیلی از آی سی هاش تو ایران پیدا میشه ولی یکم قیمتش .....

http://www.minmax.com.tw/

A-Hosseini

دیدگاه

نوشته اصلی توسط REZAMASIH
          من یه آی سی برای ساخت ولتاژ منفی پیدا کردم ولی جریانی نمی تونه بده. شماره قطعه BGV503 هستش و با کمک charge pump و مدار سوییچینگ داخلی اینکارو انجام میده. عنوان قطعه Negative Voltage Generator است. من فکر می کنم استفاده از مدار سویچینگ روش خوبی باشه.یکسری قطعات به عنوان Buck converter وجود داره که جریانهای زیادی هم میتونن بدهند. اگر جریان معلوم باشه راحت تر میشه به سوال جواب داد.
          آقا این charge pump چی هست؟؟
          اگر انسان از همه خطر ها پرهيز کند ، هرگز راه به جائي نخواهد برد...

دیدگاه

charge pump مداری شامل مجموعه ای از خازنهاست که روی چیپ تعبیه میشه و با اون میشه ولتاژ دلخواه رو از ولتاژ ثابت ساخت. یعنی شارژ خازن و آرایش خازنها میتونه ولتاژ دلخواه رو ایجاد کنه. یه مدار سوییچ هم کنارش هست که میتونه ترکیبهای مختلف خازن رو به خروجی بده. مثلا اگر شما ولتاژ ثابتت 2 ولت باشه دو تا خازن روب باهاش شارژ کنی و این دو خازنو با هم سری کنی می تونی ولتاژ 4 ولت داشته باشی. با مدار کنترل می تونی پلاریتشو عوض کنی از این جور کارها.
            Growth for the sake of Growth is the idealogy of cancer cells

دیدگاه

میشه یه شماتیک بکشید و نحوه ساخت ولتاژ منفی رو با استفاده از charge pump نشون بدین.
              ممنون.
              اگر انسان از همه خطر ها پرهيز کند ، هرگز راه به جائي نخواهد برد...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X