اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد برنامه نویسی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک در مورد برنامه نویسی

1-برای فرکانس 1مگ به طور حتم مشکلی نخواهید داشت(فقط یک بار فیوز بیتها رو توو برگه سوم پروگرمر چک کنین که Int. RC 1M باشه ...)

2-می تونم بپرسم چرا به میکرو اجازه نمی دین وقتی دید الکترودها آب رو سنس کردن،به جای زدن دکمه دوم،خود میکرو اتوماتیک موتور رو روشن کنه؟
    اونوقت از دکمه دوم که خالی میمونه می تونین برای روشن کردن پمپ تخلیه هم استفاده کنین ...

3-لطفا مقاومتهای PB0 PB1 رو جابجا نکنین،اگه مشکل اینه که PCB پیچیده میشه،اونهارو مستقیم روو میکرو لحیم کنین ...

4-الکترودهاتون چی هستن؟ در نهایت هر سیستمی امکان خطا داره،پس سوای این مدار،اگه میتونین محض اطمینان از شیرهای مکانیکی هم مثل اونهایی که توو کولر و.. هست استفاده کنین،یادتون نره هیچ کدوم از ماشین لباسشویی های جدید،اون عملکرد خوب مکانیکی های قدیم رو ندارن ...

5-فکر کنم مقدار فرو رفتن توو آب به حساسیتی که براش تعریف میکنین بستگی داره،اصولا دست خودتونه ...

6-نه برنامه رو خوندم نه شماتیک رو نگاه کردم،جواب سوال 2 رو که دادین هم اینهارو چک میکنم هم سعی میکنم اگه بشه یک خورده برنامه رو خراب کنم  :mrgreen:

دیدگاه

با سلام
      اول اینکه در جواب پاسخ (یا سوال شما) به فرض مثال اگر لباس خیلی چرک بود
      یا اینکه بعد از شستو شو دیدیم لباس هنوز چرک است ان وقت چه کار کنیم؟مجبوریم اب را خالی کنیم
      ودوباره پر کنیم تا بخواهیم مثلا یک بار دیگر هم لباس هارا بشوید این طوری در مصرف اب زیاده روی میشود
      ولی اگر شستی جدا گانه باشد هر وقت خواستیم می توانیم موتور را راه بیاندازیم

حالا که شما میخواهید به من کمک کنید یک کمکی از شما می خواهم (خوب یک چیزی را یادم انداختی)
      من این شستی که مربوط به راه اندازی موتور هست را می خواهم پله ای کنم
      یعنی اینکه بار اول فشار دادیم موتور کارش را به مدت 8 دقیقه با شرایط زیر انجام دهد
      25 ثانیه راستگرد 10 ثانیه استراحت 25 ثانیه چپ گرد 10 ثانیه استراحت
      برای بار دوم فشار دهیم به مدت 5 دقیقه با شرایط زیر انجام دهد
      برای بار سوم فشار دهیم به مدت 3 دقیقه با شرایط زیر انجام دهد

ودر اخر نکته مهم اینکه زمان تاخیر بین فشار دادن شستی برای بار اول و دوم وسوم کمتر از سه ثانیه نباشد

در ضمن اگر امکان دارد حساسیت مدار را طوری تنظیم کنید که به محض تماس اب با الکترود میکرو فرمان بگیرد
      ( حد اکثر 1 میلیمتر الکترود ها در اب قرار گیرد)
      در ضمن الکترود های من سیم مفتولی نمره 1.5 است

دیدگاه

سلام
        به نظرم اگر لباس اونقدر کثیفه که با یک بار تمیز نشد،برای بار دوم آب تازه مفید تر باشه،اما این فقط یک نظر بود ...

برنامه رو اگر وقت کنم می نویسم(حتما یاد آوری کنین،اونقدر حالم گرفته هست که اگه این پست رو ببندم 5 دقیقه بعد تمام حرفها یادم رفته :sad

اما منظور از فاصله 3 ثانیه ای چیه؟ یعنی اگه شستشوی اول تموم شد،کابر فقط 3 ثانیه فرصت داشته باشه کلید مجدد رو بزنه یا .. ؟؟؟

سر 2 تا مفتول رو 1 با فاصله ای که نصب کردی 1 میلی متر وارد محلول اب کفی که می شه کن،با اهم متر مقاومت خونده شده رو بدست بیار،یک مقاومت مناسب با این سری کن،بین این 2 مقاومت به صورت تقسیم ولتاژ،با AD میکرو مقدار رو بخون،رووی عددی که می خوای تنظیم کن ....

وای چقدر گیج کننده نوشتم،فکر کنم بیخیال کل طرح شدی ....

دیدگاه

اول اینکه اگر قرار باشد مخزن را دوباره پر کنیم دیگه هیچی !!!!!!(میدونی چه قدر پول اب میاید)
          دوم اینکه در مورد 3 ثانیه تاخیر می دونستم گیج کننده است اصلا این حرفم را فراموش کن (خودت موقع برنامه نویسی متوجه میشی)اصلا توضیح اضافه دادم بیخیالش
          بگذار یک مثال بزنم مثلا ما می خواهیم حالت دوم را انتخاب کنیم یعنی مدت شستو شو ی 5 دقیقه ای ,
          شستی را دو بار فشار می دهیم حال اگر بعد از 3 ثانیه شستی را دیگر فشار ندادیم موتور شروع به کار میکند
          اگر توی این مدت سه ثانیه دوباره شستی را فشار دهیم حالت سوم انتخاب میشود

تازه چرا اینقدر افسرده ا ی زندگی را اسان بگیر این قدر به ما فاز منفی نده
          فاز مثبت بده

دیدگاه

:mrgreen: شاید من اداره آب کار میکنه :mrgreen: از کجا خبر داری تبلیغات اونها نیست :mrgreen:

در ضمن چون میزان مواد موجو توی آب کم و زیاد میشه(پودر کم و زیاد ریخته بشه یا حتی آلودگی لباسها اضافه بشه یا ...) با بالاترین حساسیت که می تونی مدار رو راه بنداز تا به قول خودت یه روز خونه آکواریوم نشه :smile:

موضوی 3 ثانیه رو گرفتم،الان یک مدار دارم می بندم،فکر کنم تا فردا بیشتر هم این سایت نمونم،پس سعی می کنم قبل از رفتنم برنامشو برات بفرستم ...

بابا چیکار کنم،غمگینم خوب!!!آ‌ گنجشک،کفتر،گل میمونی،به به گرمای 35~40 درجه بهاری(خدا به داد تابستون برسه) انسانهای بهشتی(خدا رو شکر من هنوز سراغ حوری هاش نرفتم که خیر اونها هم شامل حالم بشه !!)آ‌ وای یک نکته مثبت،فصل امتحاناست اما من امتحان ندارم!!!آ‌کارتون پت و مت آخجون خونه رو پایین آوردن !!! ....

اینم فاز مثبت، کافیه یا بازم بگم؟

دیدگاه

به نام خدا
              با عرض سلام
              من یک مدار با مشخصات زیر با استفاده از میکروی atmega 8 می خواهم بسازم
              این مدار دارای دو شستی است
              یک شستی را وقتی فشار دهیم یک رله را به مدت 4 دقیقه و30 ثانیه روشن کند وپس از ان قطع کند
              سپس یک شستی دوم را وقتی فشار دهیم یک موتور تک فاز را که دارای سه سیم است (در حالت راستگرد سیم شماره 2 به 1 متصل میشود )(در حالت چپگرد سیم شماره 2 به 3 وصل میشود)
              به مدت 25 ثانیه راستگرد 10 ثانیه استراحت 25 ثانیه چپگرد 10 ثانیه استراحت روشن کند
              پس از شستشو با فشار شستی اول یک رله دیگر را به مدت 3 دقیقه روشن کند
              البته مدار بالا باید به این صورت باشد که تا زمانی که شستی اول زده نشده باشد ومدت زمان 4 دقیقه و 30 ثانیه هم سپری نشده باشد شستی دوم عمل نکند
              و وقتی هم که شستی اول را برای بار دوم میزنیم زمانی عمل کند که شستشو انحام وپایان یافته باشد سپس رله را به مدت 3 دقیقه روشن کند

البته این نکته را هم ذکر کنم که من می خواهم حدود خطای این برنامه بیشتر از 5 ثانیه نشود ولطفا در این مدار از rtc استفاده نمایید تا تقریبا زمان درست در بیاید
              با تشکر فراوان

دیدگاه

من تنها مشکلی که در اجرای کارهای شما می بینم اینه که فکر کنم اون اصل مهم الگوریتم فلوچرات رو انجام نمی دین،این خیلی مهمه که شما کاری که می خواین انجام بدین رو روی کاغذ مرحله به مرحله بنویسین و از روی اون برنامه رو تبدیل به کد کنین.این برنامه که می خواین آسون به نظر میاد،اگر نتونستین انجام بدین بگین تا کمک کنیم ...

دیدگاه

ممنون میشوم اگر کمک کنید ودر ضمن جون من این مدار را ساختم میخواهم سخت افزار ان به شکل زیر باشد

دیدگاه

با سلام اقای خپله سیبیلو امید وارم افسردگی تان برطرف شده است
                    اقا خودتان می دانید نزدیک دو سه ماه منو سر کار می گذارید وکمکی به من نمیکنید و فقط قول کمک می دهید ؟
                    در ضمن برنامه را کویر الکترونیک نوشته بود وبا ان مدار را ساختم منتها اشکال مدار این بود که حتی با نزدیک کردن دست مدار عمل میکرد و بعد چند روز اصلا میکرو فرمان وصل شیر برقی نمیداد و میکرو فکر میکرد اب به الکترود ها رسیده است

دیدگاه

به خدا اگر بدونین روزی چند نفر برای سوال میان!!!!آ‌ باور کنین دیگه وقت برای سر خاروندن ندارم!!!آ‌یک عالمه کلاس میکرو شبها با یاهوو مسنجر دارم که دیگه ... لااقل زده به سرم همه رو یه جا بگم بیان که اینهمه وقت طلف نشه اما مشکل اینه که سطح چیزهای که افراد مختلف می دونن فرق میکنه و توو یک کلاس نشستنشون .... حتی خیلی ها خجالت میکشن توو تاپیک بپرسن،میکن می ترسم سوالم خنده دار باشه!!!! :angry:
                      هاستم که خوابید،خواستم تنبلیو بزارم کنار سایت رو update شده بزارم ... دیدم بابا بی خیال!!آ‌ تنبل تر از این حرفهام!!

افسردگی من یکی از موارد خلقته که تکی آفریده شده!!!آ‌ یعنی راه حل حلشدنش رو یادشون رفته بیافرینن!!!آ‌ (استغفرالله!!) :mrgreen: حل شدنش شاید چند قرنی طول بکشه!!آ‌میگم دختر خوب سراغ ندارین بیاد ناز منو بکشه :mrgreen: :icon_razz: ؟ البته طرف باید یخورده زیاد صبور باشه!!!!

بگزریم!!آ‌ اما چیزی که منو سست میکنه که زیاد دلم به کاری که یکی فقط انجام شدشو می خواد نمی ره!!!آ‌ من که گفتم اگه الگوریتمشو بنویسین حله !!آ‌
                      حالا میبینین که خودتونم می تونین حلش کنین :

فقط شصتی 1 رو چک کن(چون با زدن دومی اینجا نباید اتفاقی بیفته) تا زده شدن اینجا صبر کن
                      رله مربوطه رو روشن کن
                      4.5دقیقه صبر کن
                      رله رو خاموش کن
                      فقط شصتی 2 رو چک کن(چون با زدن اولی اینجا نباید اتفاقی بیفته)تا زده شدن اینجا صبر کن
                      رله ها رو برای راستگرد بودن موتور فعال کن
                      25ثانیه صبر کن
                      رله هارو خاموش کن
                      10ثانیه وقفه
                      رله ها رو برای چپگرد بودن موتور فعال کن
                      25ثانیه صبر کن
                      رله هارو خاموش کن
                      10ثانیه صبر کن
                      فقط شصتی 1 رو چک کن(چون با زدن دومی اینجا نباید اتفاقی بیفته) تا زده شدن اینجا صبر کن
                      رله مربوطه رو راه بنداز
                      3دقیقه صبر کن
                      رله رو خاموش کن
                      برو به اول برنامه

این برداشت من از توضیح 2 پست قبلتونه،اگه این درسته،بگین خط به خط به کد تبدیلش کنیم تا هم صاحب این مدار بشین هم یاد گرفته باشین !!!

در ضمن اینجا نیازی به rtc نیست،زمانبندی دقیق دقیق در میاد ...

دیدگاه

به نام خدا
                        سلام
                        بابا من که سخت افزارش رو خودم ساختم :icon_razz: زیادم تنبل نیستم
                        بابا جان تو شهری که من زندگی میکنم یک کتاب در مورد میکرو هم نیست کلاس هم نیست رشته من هم الکترونیک نیست (من برق میخونم) حالا از کجا من میتونم برنامه به این مشکلی را بنویسم (البته به نظر من)
                        اما در مورد الگوریتم فقط زمان شستشوی ده دقیقه ای رو که فراموش نکردید
                        (به مدت 10 دقیقه چرخه زیر انجام شود 25 ثانیه راستگرد 10 ثانیه استراحت 25 ثانیه چپگرد 10 ثانیه استراحت )
                        اما در مورد rtc همان طور که گفتم من این مدار را ساخته بودم ولی عملا زمان شستشوی به 10 دقیقه نمی رسید وفقط حدود 70 ثانیه کار میکرد
                        ممنون میشود کمکم کنید

دیدگاه

به نام خدا
                          با سلام
                          من برای مدار زیر برنامه زیر را نوشتم که به این صورت است
                          ابتدا با فشار شستی شروع به ابگیری می کند سپس بعد از پایان اب گیری شروع به شستوشو می کند سپس اب را تخلیه می کند و به اول برنامه میرود
                          البته من این برنامه را تست کردم جواب داد فقط می خواستم یک نگاه به ان بیاندازید ببنید از لحاظ فنی اشکال ندارد که ؟
                          در مورد for t = 0 to 9 نمیدانم چرا در واقعیت عملا بیشتر از 1 تا 2 بار تکرار نمیکند و بیشتر مواقع هم هنگ میکند واصلا موتور در بعضی مواقع خاموش نمی شود؟
                          فکر کنم به خاطر نویز باشد ولی من تمام چیز هایی که ایجاد نویز میکنند از میکرو دور کردم مثل منبع تغذیه

ویک نکته دیگر اگر من فرکانس کاری میکرو را از 1M به 8M برسانم چه اتفاقی در روند میکرو میافتد؟

Config Portd = Output
                          Config Portc = Output
                          Config Pinb.0 = Input
                          Config Pinb.1 = Input
                          Dim T As Word

Do
                          A1:
                          If Pinb.0 = 0 Then Goto A2
                          Loop
                          A2:
                          Set Portc.0
                          Wait 270
                          Reset Portc.0
                          Waitms 1000
                          T = 0
                          For T = 0 To 7
                          Set Portd.6
                          Waitms 25000
                          Reset Portd.6
                          Waitms 10000
                          Set Portd.7
                          Waitms 25000
                          Reset Portd.7
                          Waitms 10000
                          Next
                          Set Portc.1
                          Wait 30
                          Reset Portc.1
                          Waitms 15
                          Goto A1

دیدگاه

خوب این حرکتتون جای یک تشکر داره :smile:

راستش من یک متن اماده کرده بودم که خط به خط الگوریتمی که نوشتیم رو به کد تبدیل کنیم اما احساس میکنم pcیم داره رفتارای مشکوک در میاره به تروجان شک دارم و فعلا اون رو به اینترنت وصل نیکنم،متن توو pcیمه و اگر فرصت بشه بعدا اون رو انجا میزارم

شما توو بیسکام هم می تونین منوی option بعضی تنظیمات رو انجام بدین(مثل نوع میکرو و ...) هم می تونین چند خط به اول برنامه تون اضافه کنین مثل:
                            $regfile = "m8def.dat"
                            $crystal = 1000000

خوب بیسکام زمان بندی ها رو بر اساس اون کریستال انجام میده یعنی اگر گفتین waitms 10000 وقتی این زمان 10 ثانیه میشه که کریستالتون 1مگ باشه،طبیعیه که اگه کریستال 8 مگ بزارین به جای 10 ثانیه،8/10 ثانیه یا چیزی حدود 1.25 ثانیه صبر میکنه!!آ‌پس تغییر فرکانس کریستال تنها چیزی که ایجاد میکنه اینه که توو اون خط یا منوی option یزیر مجموعه compiler قسمت communication فرکانس کریستال رو 8 مگ تنظیم کنین و همه چیز به همان روال انجام میشه ..

اولا نیازی نیست t رو از نوع word تعریف کنین چون برای 9 عدد یک متغیر byte هم کافیه
                            دوما پیشنهاد میدم جای کد زیر:
                            Do
                            A1:
                            If Pinb.0 = 0 Then Goto A2
                            Loop
                            A2:

مثلا این رو استفاده کنین راحتتره،البته همه نوشته های شما هم صحیحه :

A1:
                            if pinb.0=1 then goto A1

و توضیح دیگه اینکه waitus به اندازه میکرو ثانیه
                            waitms به اندازه میلی ثانیه
                            wait به اندازه ثانیه وقفه ایجاد میکنه پس مثلا جلی waitms10000 میتونین بنویسین wait10

بعد از حلقه for یک برنامه الکی بنویسین که مثلا یک ledآ‌رو روشن خاموش کنه،ببینین حلقه بعد از اتمام به اون می رسه یا اینکه میکرو اونجا در اثرنویز reset می شه و به اول برنامه بر میگرده ...

دیدگاه

سلام
                              ممنون از توجه وراهنمایی شما وهمین طور از امتیاز مثبت
                              خودم هم باورم نمی شد بتونم برنامه را بنویسم حق با شما بود من تنبلی میکردم
                              در مورد wait در نوشته های nex2004 خوانده بودم هر چه زمان را به واحد های کوچکتر بنویسیم دقیقتر در میاید
                              ودر مورد نویز اگر دوباره میکرو قاطی کرد به نظر شما راه حلی نمیرسد؟
                              ودیگر اینکه مگر ما در برنامه نمینویسیم که مثلا با صفر کردن یک پایه عمل کن پس چرا ما در سخت افزار ولتاژ 5 ولتی به همان پایه ورودی از طریق مقاومت 10 کیلو اهمی می دهیم وهمین طور زمین را هم وصل میکنیم دلیل این کار چیست ؟
                              با تشکر فراوان

دیدگاه

پین های میکرو جریان نمی کشن،اگر مقاومت توو مسیری قرار بگیره که جریان کشیده نشه،مثل سیم عمل میکنه
                                وقتی که پین میکرو که به عنوان ورودی تعریف بشه و با اون مقاومت به vcc وصل با شه،مثل سیم عمل میکنه،یعنی توو اون پین 1 خونده میشه

حالا اگه زمین رو به اون پایه با کلید وصل کنیم،اگه vcc بدون مقاومت به پین وصل شده بود،اتصال کوتاه اتفاق میفتاد و میکرو و همه مدار reset میشد ،اما الان که این مقاومت هست، به این پین مستقیم زمین وصل میشه و دیگه 0 رو میخونه،اما این زمین مستقیم به vcc وصل نیست و یک مقاومت اون وسط هست که درسته که مثلا برای مقاومت 5 کیلو 1میلی آمپر طلف میشه،اما برای کار جواب میده ....

پین میکرو درسته که اگه توو هوا آزاد ول بشه 1 خونده میشه اما نویز پذیز میشه ....

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X