اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی موتور براشلس (BLDC)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راه اندازی موتور براشلس (BLDC)

دوستان من همین کد را منتقل کردم به کدویژن.کار هم میکنه.اگه کسی خواست بگه بذارم.

اضافه شده در تاریخ :
    بفرمایید.
    http://s3.picofile.com/file/8199008900/codecision_code.zip.html
    فقط من ارتباط خاصی براش نذاشتم که هر کی هر جوری دوست داشت،اضافه کنه.
    الان هر مقداری توی current_pwm بریزید موتور با همون راه میوفته.مقدار فعلیش هم 60 است.
    آیا جهالت نیست که آدمی ساعات شیرین امروز را فدای روزهای آینده کند؟

دیدگاه

با عرض سلام یه موتور براشلس 24ولت دارم میخام با pic راه اندازی کنم اگر کسی بتونه هم توی مدار و قطعات مورد استفاده هم توی برنامه و الگوریتم راهنماییم کنه ممنون میشم
      تازه این موتو رو گرفتم و هیچی در موردش نمیدونم

دیدگاه

اقا سلام من یه سوالی داشتم از اونجاییکه اصلا برنامه نویسی بلد نیستم (ولی از نان شب هم واجب تره) ! برای راه اندازی موتور bldc ایا بدون استفاده از میکرو هم میشه درایور ماسفت رو راه اندازی کرد برای یه موتور با 12 ولت و 10 امپر و یه بار هم با موتور 64 ولت و 20 امپر چجوریه یه نمونه مدار اگه بگذارید من رو نجات میدید با تشکر فراوون

دیدگاه

سلام به همگی
          دوستان آیا میشه از موتورهای براشلس در ربات هایی مانند فوتبالیست و یدا مسیر یاب استفاده کرد؟ آیا این موتورها نوع گیربکس دار هم دارند؟
          موتورهای معمولی دارای گیربکس سازیشون کمی بزرگ هستند.
          کلا موتور مناسب برای ربات های فوتبالیست با سایز کوچک چی پیشنهاد میکنین؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mhm_004
            سلام به همگی
            دوستان آیا میشه از موتورهای براشلس در ربات هایی مانند فوتبالیست و یدا مسیر یاب استفاده کرد؟ آیا این موتورها نوع گیربکس دار هم دارند؟
            موتورهای معمولی دارای گیربکس سازیشون کمی بزرگ هستند.
            کلا موتور مناسب برای ربات های فوتبالیست با سایز کوچک چی پیشنهاد میکنین؟
            براشلس های دارای گیربکس هستند اما اینجا کم پیدا میشه و قیمت بالایی داره. حتما هم از نوع دارای سنسور هستن و باید با این متود راه اندازی بشن تا گشتاور خوبی در لحظه استارت بدن.
            اما برای فوتبالیست ها تا جایی که من اطلاع دارم از موتور های براش مکسون سوییسی استفاده میشه. فکر کنم مکسون براشلس گیربکس دار هم داشته باشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mahdi.7
              براشلس های دارای گیربکس هستند اما اینجا کم پیدا میشه و قیمت بالایی داره. حتما هم از نوع دارای سنسور هستن و باید با این متود راه اندازی بشن تا گشتاور خوبی در لحظه استارت بدن.
              اما برای فوتبالیست ها تا جایی که من اطلاع دارم از موتور های براش مکسون سوییسی استفاده میشه. فکر کنم مکسون براشلس گیربکس دار هم داشته باشه
              خیلی ممنون دوست عزیز
              این موتورهای براشلس بدون گیربکس میتونند برای رباتی که مثلا 2 کیلو وزن داره استفاده بشه؟ کلا قدرتشون بدون گیربکس در مقایسه با موتورهای DC معمولی با گیربکس چطوره؟
              موتورهای براش مکسون سوییسی رو از کجا میشه تهیه کرد؟
              ممنونم

دیدگاه

نه معلومه که درست نیست بدون گیربکس برای به حرکت دراوردن چرخ استفاده بشه. شما نیاز به گشتاور بالا و دور پایین تر از دور موتور داری حتما که گیربکس میخواد
                درمورد تهیه موتور های مکسون اطلاعی ندارم شرمنده

دیدگاه

اقا من یه جا گیر کردم این دکمه های تغییر سرعت چرا تو شماتیک نیستن ؟؟ پس چجورس کنترل میشه هااااا ؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط K Han
                    سلام,

این مدار رو.
                    عکس باز نمیشه

دیدگاه

تو حسرت موندیم یدونه از این براشلس ها رو تو دستمون بگیریم نگاه کنیم.شهر ما یدونه هم پیدا نمیشه . :cry: :cry: :cry: :cry2:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Quad
                        دوستان عزیز من درایور خودمو درست کردم.فقط یه مشکلی هست.سرعت موتور بالاتر از 14000 نمیره.موتور gt2215/09

kv 1180

ولتاژ تغذیه 14 ولت بدون ملخ

در صورتی که kv*volt=rpm میشه

1180*14=16250 اما از 14000 بالاتر نمیره

می خواستم ببینم مشکل از کجاست؟
                        ممنون
                        مگه میخوای سانتریفیوژ بسازی ؟! از 14000 بیشتر بشه که نابود میشه :eek:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط amiraghamohamadi
                          مگه میخوای سانتریفیوژ بسازی ؟! از 14000 بیشتر بشه که نابود میشه :eek:
                          14000 چیزی نیست
                          موتورهای اینرانر راحت 50000 تا میزنه
                          AYRIC

دیدگاه

دادا موتور ها ایده آل نیستن تلرانس دارن پس اونی که حساب میکنی با چیزی که در عمل میبینی یکی نیست حتما اصتحکاک دارن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط RezaMahzoonie
                              14000 چیزی نیست
                              موتورهای اینرانر راحت 50000 تا میزنه
                              الان چه ربطی داشت دقیقا؟! بله inrunner دورش بالاتره موتور هاییم هستن که تا 98 هزار دورم میرن. این موتوری که دوستمون گفتن outrunner هست و کلا دور پایین تری دارن و گشتاور بالاتر. اینرانر ها برعکس

دیدگاه

سلام به همگی
                                تا صفحه 27-28 این تاپیک رو خوندم و
                                بدجور در این حالتم :eek: بخاطر دانش آقایان نوربخش و نصیری و ...که آستین بالا زدن و این پروژه رو جلو بردن....واقعا خسته نباشین
                                جدا از تمجیدات....
                                لطف میکنین لیست قطعاتی که بکار برده شده رو واسه من که دو قرون از الکترونیک نمیدونم بنویسین تا برم بازار و یه سرکی بکشم و ببینم ساخت این اسپید هزینش چقدر میشه

راستی یکی از عزیزان توی همین تاپیک موتور براشلس دست سازش رو ساخت که خیلی خیلی از ایده ایشون خوشم اومد و مدتها بود که به این فکر بودم چطور یه موتور براشلس رو خودم بسازم و از همون اول توی پیدا کردن استاتور گیر کردم
                                الان خاطرم نیست اسم کاربری این عزیز چی بوده ولی لطفا اگر پیام من رو میخونن یکم جزئیات بیشتری از بدنه و قسمتای مختلف موتورشون بگن،من بدجور پایه هستم که موتور رو هم خودمون بسازیم

یک دنیا سپاس
                                Don't stop sit and relax

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X