اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در مورد ساخت یک ترانس

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

کمک در مورد ساخت یک ترانس

با درود خدمت دوستان
    شاید این مساله ظاهرا زیاد به avr ربطی نداشته باشه اما ربطشو بعد میگم
    مشکل اینجاست که من یک لوله از جنس تفلن دارم که تو خالی هست و قطرش 4 سانته و قرار یک استوانه فلزی که یک سرش بازه و سر دیگش بستس از داخل این لوله رد بشه حالا باید یک سیم پیچ دور این لوله تفلن خارجی بسته بشه و یک سیم پیچ هم دور اون استوانه فلزیه
    وقتی لوله فلزی داخل استوانه تفلن قرار میگیره یک ترانس به وجود میاد
    من دور استوانه تفلن رو با سیم 0.35 پیچیدم و دور استوانه فلزی رو هم با همین سیم تعداد دوری که دور فلزی بستم هم بیشتره اما ترانسم افزایش ولتاژ که نمیده هیچی کلی هم کاهش ولتاژ دارم ( با یک منیع سینوسی15 ولت یک آمپر تست می گیرم با اسکوپ که میکری القا انجام میشه ولی در حدود 0.5 ولت
    به نظر شما اشکال از کجاست انقدر سیم لاکی خراب کردم خسته شدم :angry:

پاسخ : کمک در مورد ساخت یک ترانس

فکر کنم شما اصلا ترانس درست نکردی :mrgreen:
    وقتي همه نيروهاي جسمي و ذهني متمرکز شوند توانايي فرد براي حل مشکلات به طور حيرت انگيزي چند برابر مي شود .
    نرمن وينسنت پيل

دیدگاه

دقیقا هدفت از انجام این کار چیه
      اگر میخوای ترانسفورماتور درست کنی که قوائد خودش رو داره
      اگر میخوای افزایش ولتاژ داشته باشی باید محاسبات رو انجام بدی
      به طور تقریبی باید تعداد دور ثانویه بیشتر از اولیه باشه تا افزایش ولتاژ داشته باشی
      ربطش بهavrرو هم نگفتی
      برای انسان های بزرگ،بن بستی وجود ندارد،چون بر این باورند که:
      یا راهی خواهم یافت ، یا راهی خواهم ساخت...

دیدگاه

با درود . . .
        چیه؟؟؟؟ میخوای کویل تسلا بسازی؟؟؟ oo: :mrgreen:
        این چیزی که شما معرفی کردید و تشریحش کردید به ترانس نمیخوره.
        لااقل یخورده بیشتر توضیح بدید که بفهمیم چی به چیه تا شاید بتونیم کمکتون کنیم.
        تعداد دور-ابعاد-قطر و....
        درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
        بدرود . . .

دیدگاه

با درود اولا وقتی یک استوانه فلزی داریم که دورش دو لایه سیم پیچ داره خوب این میشه یه ترانس
          فقط فرقش تو این هست که سیم پیچ اولیه رو با یه واسط پلاستیکی بستیم ( لوله تفلون )
          اما خودم قبول دارم که این سیستم نمیتونه یه ترانس خوب باشه چرا که اون استوانه فلزیه قابلیت های هسته یه تراتس خوب رو نداره ( تلفات انرزیش زیاده )
          ربطش به ای وی آر هم اینه که باید با یک مدار میکرو کنترلری ( در واقع یه اینورتر با فرکانس مختلف ) بسازم که گیر کارم البته اینجا نیست
          در مورد سیستمم همین قدر بگم که این استوانه فلزی توش یه خازن هست که وقتی این استوانه فلزیه از تو لوله تفلون رد میشه باید خازن شارژ بشه تا 12 ولت کافیه
          حالا از دیروز خودم به این نتیجه رسیدم که باید ولتاژ اعمالی به سیم پیچ اولیه رو تا 500 ولت بالا ببرم تا بتونه 10 تا 12 ولت رو رو ثانویه القا کنه نظر شما چیه؟؟؟؟؟؟؟؟
          قطر لوله تفلن هم 4 سانته

دیدگاه

خوب اگر دو دسته سیم بذاری بقل هم ترانس درست میشه ولی خوب.....
            برای اینکه به یه نتیجه برسی محاسباتی انجام میدید؟
            صحیح خطا روش پولدار هاس نکنه شما هم پول داری؟؟؟
            ما که هنوز یارانه هارو نگرفتیم و پروژه رو خوابوندیم !!!
            ولتاژ ورودی فرکانس جریان و ولتاژ خروجی بده تا ببینم میتونم یه سری محاسبات انجام بدم یا نه
            برای انسان های بزرگ،بن بستی وجود ندارد،چون بر این باورند که:
            یا راهی خواهم یافت ، یا راهی خواهم ساخت...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X