اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پروژه های انجام شده با کامپایلر IAR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پروژه های انجام شده با کامپایلر IAR

سلام
    سگمنت رو OFF کنید و دستورات مربوط به اون رو به صورت کامنت در بیارید و دوباره چک کنید.
    یه احتمالی وجود داره که آدرس دکمه ها روی ریموت با برنامه هم خونی نداشته باشه من یادمه یکسری از ریموتام آدرسشون 1و2و4و8 نبود بلکه 3 و 8 و 10 و12 بود. اینا رو تغییر بدین ببین درست میشه.

دیدگاه

سلام اول از اینکه با حوصله و در کمترین زمان ممکن جواب منو میدید تشکر میکنم.
      سگمنت رو OFF کردم و دستورات مربوط به اون رو به صورت کامنت در آوردم و دوباره چک کردم ولى فرقى نکرد مشکل اینجاست که LED قبل از فشار دادن دکمه لرنینگ به صورت ثابت روشنه و با فشار دادن دکمه لرنینگ اتفاقى نمى افته یعنى اصلا به مرحله اى نمیرسه که بخواد ریموت رو شناسایى کنه و تفاوتی بین فشار دادن یا ندادن دکمه لرنینگ احساس نمیشه و همچنان LED به صورت ثابت روشن میمونه.
      لطفأ راهنمایم کنید چون واقعا گیج شدم که مشکل کجاست.

دیدگاه

سلام
        مشکل روشن موندن LED لرن رو پیدا کردم توی برنامه RF_IN به پورت D2 وصل بود و LED به D1 وصل بود ولی در فایل شبیه ساز برعکس بودن که من PCB خودم رو بر اساس فایل شبیه ساز ساخته بودم واسه همین جواب نمیگرفتم.
        حالا مشکلم اینه که همه مراحل درسته ولی ریموت شناخته نمیشه .

دیدگاه

سلام آقا داریوش عزیز
          شرمنده، بابت اشکالی که تو فایل شبیه سازی پیدا شده، ای کاش از pcb ای که گزاشتم استفاده کرده بودید در هر صورت بازم معذرت میخوام.
          بنا به پیگری شما یه ریموت گرفتم و مدار رو روی برد بورد بستم و تنها همون مشکلی که شما گفتید داشت و ریموت لرن شد. فقط کافیه یکی از دکمه ها رو لرن کنید بقیه اش لرن میشه.
          فکر میکنم مشکل همون آدرس کلیدها باشه تغییرشون دادید؟ این رو تست کردید؟
          موقع پروگرام فایل eeprom رو پروگرام میکنید؟
          بیایید قبل از لرن کردن یکبار حافظه رو با نگه داشتن دکمه لرن پاک کنید بعد ریموتتون رو لرن کنید.
          ببخشید که دیر جواب دادم باید خودم در عمل تست میکردم چون چیزی یادم نمونده بود.

دیدگاه

پاسخ : پروژه ها انجام شده با کامپا لر IAR

سلام استاد با این حرفا منو شرمنده نکنید.
            من چون PCB رو ساخته بودم برنامه رو تغییر دادم به نظر شما اشکال به خاطر این تغییر میتونه باشه؟

دیدگاه

سلام و عرض معذرت بابت تاخیر،

اگه منظورتون از تغییر اینه که جای پایه ها را داخل برنامه عوض کردید و به pcb دست نزدید. باید بگم که نه نمیشه و باید ورودی rf یکی از اینتراپت ها باشه.

میتونید یه کاری بکنید بیایید داخل برنامه led رو به پایه 16 یا همون pd2 متصل کنید و ورودی rf رو به پایه 17 یا همون pd3 متصل کنید از اونجا که pd3 به اینتراپت خارجی یک متصل هست میشه ازش استفاده کرد فقط باید تو pcb هم پایه 17 رو به پایه 15 که ورودی rf هست با یه سیم متصل کنید.

من برنامه رو برای اینکار براتون اصلاح کردم و در عمل تست کردم، فقط شما توی pcb تون پایه 17 رو به 15 متصل کنید.
              برای اینکه متوجه تغییرات برنامه بشید، کد قبلی رو به صورت کامنت کنار کدهای جدید گزاشتم.

http://vip.eca.ir/sharing/uploads/13867960051.rar

و البته استاد هم جناب مهندس اسدی (و امثال ایشون) هستند که این برنامه رو نوشتن و بدون چشم داشتی اون رو پلود کردن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X