اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش استفاده از توابع فونت فارسی، عربی و انگلیسی برای LCD های گرافیکی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش استفاده از توابع فونت فارسی، عربی و انگلیسی برای LCD های گرافیکی

نوشته اصلی توسط aivhl
    با سلام،

بیا برادر، اینم فایل پروتئوس و هگز بر اساس سخت افزاری که تعریف کردی، توی پروتئوس تستش کردم، جواب میده توپ.....

http://s1.picofile.com/file/7298788709/M128_KS108.rar.html

اینم شماتیکش، تست کن، خبرش رو بده....

سلام
    من همون فایل پروتوس آقای محمد صادق ساعی رو تست کردم با فایل hex جواب میده ولی وقتی خودم کامپایل میکنم با codevision فایل hex که میسازه اون جواب نمیده!
    ضمنا ks0108config رو هم چک کردم مشکلی نداره.
    نوع کامپایلر رو باید کجا و چطوری تعیین کرد؟

دیدگاه

سلام
      استاد محترم ،جناب آقای نور بخش
      در ارتباط با کتابخانه که قرار دادید مجدد تشکر می کنم

سوالی که هست آیا امکان دارد این کتابخانه را برای lcd 64*240 هم استفاده کرد ،اگر امکان دارد بنده را راهنمایی کنید.
      با تشکر
      نادانترين مردم کساني هستند که فکر مي کنند داناترين آنها هستند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سارا امامی فر
        سلام
        استاد محترم ،جناب آقای نور بخش
        در ارتباط با کتابخانه که قرار دادید مجدد تشکر می کنم

سوالی که هست آیا امکان دارد این کتابخانه را برای lcd 64*240 هم استفاده کرد ،اگر امکان دارد بنده را راهنمایی کنید.
        با تشکر
        با سلام،

شما رو به خدا این استاد رو به من نچسبونید، با وجود اساتید بزرگ در این انجمن، من دیگه اندازه این حرفا نیستم، شرمنده میشم ..... :">

و اما باید عرض کنم که بیس این کتابخونه طوری هستش که ابعاد LCD رو بشه تغییر داد، مشروط بر اینکه کنترلر همون KS0108 باشه و LCD هم در بلوکهای 64 در 64 کنترل بشه ( مثل KS0108 128*64 که دو تا بلوک 64 در 64 هستش ) ولی در توسعه های بعدی، با توجه به احساس عدم نیاز به این قابلیت، این موضوع در کد نویسی ها رعایت نشده، با این حال امکانش هست و میشه به راحتی اصلاحش کرد. ( تغییرات جزئی هست )

در هر صورت، بهتره مشخصات کامل LCD مورد نظر رو ( و در صورت امکان دیتاشیتش رو ) اعلام کنید تا بررسی دقیق تر بشه....

مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

با سلام

از متن نامه شما پیدا است اگر چیپ ست t6963 باشد امکان استفاده وجود ندارد

حال اگر کتابخانه کدویژن برای راه اندازی ال سی مذکور در مشخصات240*64 با چیپ ست t6963 استفاده کنیم
          یعنی در ابتدا فایل #include <glcd_t6963.h> رابه ابتدای برنامه اضافه کنیم وبعد با تغییرات در کتابخانه شما و...
          و در نهایت از سایر توابع کتابخانه ای شما استفاده کنیم. آیا امکان پذیر می باشد؟

ممنونم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سارا امامی فر
            با سلام

از متن نامه شما پیدا است اگر چیپ ست t6963 باشد امکان استفاده وجود ندارد

حال اگر کتابخانه کدویژن برای راه اندازی ال سی مذکور در مشخصات240*64 با چیپ ست t6963 استفاده کنیم
            یعنی در ابتدا فایل #include <glcd_t6963.h> رابه ابتدای برنامه اضافه کنیم وبعد با تغییرات در کتابخانه شما و...
            و در نهایت از سایر توابع کتابخانه ای شما استفاده کنیم. آیا امکان پذیر می باشد؟

ممنونم
            با سلام،

با توجه به رزلوشن LCD مورد بحث، حدس زدم که کنترلرش T6963 باشه! شما برای استفاده از سایر کتابخانه ها، مثل توابع Graphic و یا Font و غیره، الزامی به استفاده از کتابخونه LCD همراهشون ندارید.

شما دقیقا چه کتابخونه هایی رو میخواید با LCD خودتون استفاده کنید؟

(اگر مایل بودید و تهران هستید، آدرس میدم، LCD رو بفرستید تا درایور و کتابخونه های مورد نظر شما رو بنویسم و تیون کنم و براتون پس بفرستم، آخه من T6963 ندارم! )

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

سلام

تا اونجا که من متوجه شدم درایور اصلی ks 108 شما در کتابخانه ks108.c قرار گرفته با مطالعه ای که کردم مشابه دستورات شما در کتابخانه کدویژن به نام alcd.h قرار گرفته وحدس من این هست که اگر در کتابخانه ks108.c شما از توابع موجود در alcd.h استفاده کنیم بقیه داستان باید حل شده باشد. یعنی بتوان از کتابخانه حضرتعالی برای راه اندازی t6963 با همان فونت های فارسی و امکانات گرافیکی استفاده کرد، آیا این طور نیست؟
              البته جسارت بنده را ببخشید ،با توجه به اینکه حضرت عالی به کتابخاهتان تسلط کافی دارید فکر کنم انجام چنین کاری برای شما سخت نباشد.

برای یاد آوری تابع این کتابخانه را در زیر قرار می دهم

void _lcd_write_data(unsigned char data);
              /* read a byte from the LCD character generator or display RAM */
              unsigned char lcd_read_byte(unsigned char addr);
              /* write a byte to the LCD character generator or display RAM */
              void lcd_write_byte(unsigned char addr, unsigned char data);
              // set the LCD display position x=0..39 y=0..3
              void lcd_gotoxy(unsigned char x, unsigned char y);
              // clear the LCD
              void lcd_clear(void);
              void lcd_putchar(char c);
              // write the string str located in SRAM to the LCD
              void lcd_puts(char *str);
              // write the string str located in FLASH to the LCD
              void lcd_putsf(char flash *str);
              // write the string str located in EEPROM to the LCD
              void lcd_putse(char eeprom *str);
              // initialize the LCD controller
              void lcd_init(unsigned char lcd_columns);

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aivhl
                با سلام،

با توجه به رزلوشن LCD مورد بحث، حدس زدم که کنترلرش T6963 باشه! شما برای استفاده از سایر کتابخانه ها، مثل توابع Graphic و یا Font و غیره، الزامی به استفاده از کتابخونه LCD همراهشون ندارید.

شما دقیقا چه کتابخونه هایی رو میخواید با LCD خودتون استفاده کنید؟

(اگر مایل بودید و تهران هستید، آدرس میدم، LCD رو بفرستید تا درایور و کتابخونه های مورد نظر شما رو بنویسم و تیون کنم و براتون پس بفرستم، آخه من T6963 ندارم! )
                عرض سلام خدمت جناب نور بخش
                آقا اگه ممکنه این درایور t6963 رو راه بندازی خیلی عالی میشه.
                من 1 دونه 240در128 دارم با این پردازنده تاحالا هیچ کتابخونه ای که بدردش بخوره پیدا نکردم. روش عکسم نشده تاحالا بذارم. اگه تابعت رو این جواب بده خیلی عالی میشه
                هر سری یه فکری داره! :read:
                ///////////////////////////////////////////////////////////

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جابر گرجی
                  عرض سلام خدمت جناب نور بخش
                  آقا اگه ممکنه این درایور t6963 رو راه بندازی خیلی عالی میشه.
                  من 1 دونه 240در128 دارم با این پردازنده تاحالا هیچ کتابخونه ای که بدردش بخوره پیدا نکردم. روش عکسم نشده تاحالا بذارم. اگه تابعت رو این جواب بده خیلی عالی میشه
                  با سلام،

راستش من برای این LCD هم کتابخونه نوشتم، ولی چون این LCD رو ندارم ( هم خیلی گرونه، هم اینکه من براش کاربردی نداشتم که بخرم و از همه مهم تر، به قول این برادر دکتر وحید خان، من یه خورده اصفهانیم!!! دادا :mrgreen: )، نتونستم تستش کنم و به همین دلیل هم منتشرش نکردم!!!
                  اگر یه نمونه از این LCD توی پروتئوس دارید، برام بزارید تا کتابخونه رو تکمیل و تست کنم تا بتونم براتون بزارمش......

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aivhl

اگر یه نمونه از این LCD توی پروتئوس دارید، برام بزارید تا کتابخونه رو تکمیل و تست کنم تا بتونم براتون بزارمش......
                    بله داخل پروتئوس موجوده
                    مدل های LM4229 و LM3229 از همین نوع هستند. من توی پروتئوس باهمینا جواب گرفتم و بدش هم روی میکرو و ال سی دی تست کردم که جواب داد. البته توابع کد ویژن رو
                    آقا بی زحمت تستش کن منتشر کن ما خیلی منتظریممممممم مرسیییی دادااااااااا :nice: :nice:
                    هر سری یه فکری داره! :read:
                    ///////////////////////////////////////////////////////////

دیدگاه

نوشته اصلی توسط جابر گرجی
                      بله داخل پروتئوس موجوده
                      مدل های LM4229 و LM3229 از همین نوع هستند. من توی پروتئوس باهمینا جواب گرفتم و بدش هم روی میکرو و ال سی دی تست کردم که جواب داد. البته توابع کد ویژن رو
                      آقا بی زحمت تستش کن منتشر کن ما خیلی منتظریممممممم مرسیییی دادااااااااا :nice: :nice:
                      با سلام،

نسخه بتا منتشر شد اخوی! یه سری بزن اینجا :

http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=65405.0

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

سلام خدمت آقا شهرام گل که به خاطر اخلاق و سوادش لایق اینه که از همین الان روز معلم سال دیگرو بهش تبریک بگم.
                        اگه سوالم واسه خیلی از دوستا پیش پا افتاده است و حوصلشونو سر می بره لطف کنن منو ببخشن چون من رشتم مکانیکه و تازه وارد دنیای جذاب الکترونیک شدم و بچه های دانشگامونم الان همه سربازن(مثل خودم :angry: ). کتابای AVR هم که...
                        من از کتابخونه ی خود کدویژن واسه ال سی دی نوکیا 3310 استفاده میکنم. اونقد با توابعش کلنجار رفتم تا یاد گرفتم چجوری ازشون استفاده کنم. الان تنها مشکلم فارسیه. خواستم نوشته هامو به bitmap تبدیل کنم که با همون مشکل کوچیک بودن تصویر که خود شما اشاره کردی مواجه شدم!
                        راستش خوب متوجه نشدم واسه 3310 چه تغییراتی باید روی فایل ها بدم. :cry:
                        اگه این تغییراتو برای استفاده تو کتابخونه ی کدویژن بیشتر توضیح بدی ممنون میشم ازت استاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط farzad321554
                          سلام خدمت آقا شهرام گل که به خاطر اخلاق و سوادش لایق اینه که از همین الان روز معلم سال دیگرو بهش تبریک بگم.
                          اگه سوالم واسه خیلی از دوستا پیش پا افتاده است و حوصلشونو سر می بره لطف کنن منو ببخشن چون من رشتم مکانیکه و تازه وارد دنیای جذاب الکترونیک شدم و بچه های دانشگامونم الان همه سربازن(مثل خودم :angry: ). کتابای AVR هم که...
                          من از کتابخونه ی خود کدویژن واسه ال سی دی نوکیا 3310 استفاده میکنم. اونقد با توابعش کلنجار رفتم تا یاد گرفتم چجوری ازشون استفاده کنم. الان تنها مشکلم فارسیه. خواستم نوشته هامو به bitmap تبدیل کنم که با همون مشکل کوچیک بودن تصویر که خود شما اشاره کردی مواجه شدم!
                          راستش خوب متوجه نشدم واسه 3310 چه تغییراتی باید روی فایل ها بدم. :cry:
                          اگه این تغییراتو برای استفاده تو کتابخونه ی کدویژن بیشتر توضیح بدی ممنون میشم ازت استاد.
                          با سلام،

برادر خیلی شرمندم میکنی ....

شما یه سری بزن اینجا، فکر کنم که کارت رو راه بندازه، اگر سوالی داشتی، من در خدمتم .....
                          http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=65459.0

فعلا چشمام مشکل دارن، زیاد نمیتونم توی مونیتور نگاه کنم! سعی میکنم در اولین فرصت یه نمونه کد و شبیه سازی پروتئوس برای ال سی دی 3310 تویه کدویژن پ کنم .....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

با تشکر بسیار فراوان از جناب استاد نوربخش
                            برای چندتا از lcd های نوکیا (1100و3530و6610) فایل کتابخونه ای برای شبیه سازی در پروتئوس رو براتون پلود کردم
                            امیدوارم مفید باشه . طرز استفاده ش هم سادس کافیه محتویات پوشه library1 و model1 در پوشه های همنام در مسیر نصب کپی کنید
                            چندتا عکس:

«1100»

«6610»

«3530»
                            کتابخونه برای شبیه سازی در پروتئوس:
                            http://s1.picofile.com/file/74944986..._lcds.rar.html

دیدگاه

سلام
                              اینم از nokia3310:
                              http://s3.picofile.com/file/7494964080/NOKIA3310_Proteus_model.rar.html
                              :biggrin: :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mir elk
                                سلام
                                اینم از nokia3310:
                                http://s3.picofile.com/file/7494964080/NOKIA3310_Proteus_model.rar.html
                                :biggrin: :nice:
                                ضمن تشکر بسیار فراوان از جناب نوربخش و شما دوست گرامی فایل شما مثل اینکه برای دانلود پسورد لازم دارد لطفا پسورد مربوط را هم مرقوم فرمایید

متشکرم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X