اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارور 226 در هنگام کار با sd و مگا32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ارور 226 در هنگام کار با sd و مگا32

:applause:
    بسیار سپاسگذارم که روش وقت گذاشتید.
    اما متاسفانه باز هم داره 226 میده. کمی هم در چک کردن مموری کند شده.
    میشه بگید چه کاری روش انجام دادید تا لااقل کمی موضوع دست منم بیاد
    با تشکر
    نيست بر لوح دلم جز الف قامت دوست *** چه کنم حرف دگر ياد نداد استادم

دیدگاه

mmc رو بدون مشکل هنوز داره راه میندازه
      داره میشه داستانی برای خودش ها!!! :mrgreen:

دیدگاه

micro شما mega 32 یا mega 32L؟

دیدگاه

این که تو سایت خود بسکام هست. مطالعش کردید ؟
          http://www.mcselec.com/index.php?opt...&Itemid=57

فیلم آموزشی هم داره
          بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
          اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ieee7
            micro شما mega 32 یا mega 32L؟
            mega 32 هستش.

نوشته اصلی توسط mostafahk
            این که تو سایت خود بسکام هست. مطالعش کردید
            نه تازه دیدمش ولی انقدر گنگ گفته که هیچیش معلوم نیست. زیربرنامه هایی هم که فراخوانی کرده موجود نیست و احتمالا از کتابخوانه های شخصی استفاده کرده.
            خیلی جالب شده. یعنی تاحالا کسی نتونسته رم SD رو با بسکام راه بندازه!؟
            دیگه واجب شد انجامش بدیم!

دیدگاه

یه لینکی پیدا کردم فکر کنم راجع به همین موضوع باشه و جالبش اینه که یکی از کاربرای همین سایت هم توش نظر داده!!!
              http://www.mcselec.com/index2.php?option=com_forum&Itemid=59&page =viewtopic&t=3008
              من چیزی ازش نفهمیدم.
              لطفا نگاه بندازید ببینید چیزی ازش دسگیرتون میشه؟

با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ساناز.پارســا
                خیلی جالب شده. یعنی تاحالا کسی نتونسته رم SD رو با بسکام راه بندازه!؟
                چرا همونی که تو اون تاپیک صحبت کرده عجوبه این جور کاراست، فکر میکردم C کار میکنه. اگه بتونی پیداش کنی میدونه :biggrin:

دیدگاه

:eek:
                  دو تا عکس واضح از کار کردن رم موجود در ان 70
                  اینم عکساش

[move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

دو تا عکس واضح از کار کردن رم موجود در ان 70
                    اینم عکساش
                    تصویری که گذاشتید مربوط به مموری mmc هستش که راه اندازیش بسیار راحته(همون برنامه ای که گذاشتم اول تاپیک خیلی عالی جواب میده)
                    کار جالبیه. مخصوصا اینکه با FAT انجامش دادید.
                    من بعد از ظهر با مموری گوشی برادرم یه تست زدم و جالب اینکه میکرو رم رو شناخت!!!!!! :surprised:
                    اما چون اطلاعات روش بود ترسیدم امتحان کنم ببینم درست کار میکنه یا نه.
                    فردا میرم اگه شد یه مموری دیگه میگیرم(میشه چهارمی!!!!)
                    به نظرم مموری ها با هم تفاوت دارند!!!!
                    از سالم بودن مموری قبلی کاملا مطمئن هستم اما اینکه اونو میکرو نمیشناخت و اینیکی رو میشناسه کلا گیجم کرده!!!

دیدگاه

تصویری که گذاشتید مربوط به مموری mmc هستش که راه اندازیش بسیار راحته(همون برنامه ای که گذاشتم اول تاپیک خیلی عالی جواب میده)
                      کار جالبیه. مخصوصا اینکه با FAT انجامش دادید.
                      من بعد از ظهر با مموری گوشی برادرم یه تست زدم و جالب اینکه میکرو رم رو شناخت!!!!!! :surprised:
                      اما چون اطلاعات روش بود ترسیدم امتحان کنم ببینم درست کار میکنه یا نه.
                      فردا میرم اگه شد یه مموری دیگه میگیرم(میشه چهارمی!!!!)
                      به نظرم مموری ها با هم تفاوت دارند!!!!
                      از سالم بودن مموری قبلی کاملا مطمئن هستم اما اینکه اونو میکرو نمیشناخت و اینیکی رو میشناسه کلا گیجم کرده!!!
                      خوب به نظرم مموری گوشی برادرتون خیلی قدیمه و ورژن 1 SD هستش.
                      نگردید از اون ورژن دیگه تولید نمیشه.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mostafahk
                        خوب به نظرم مموری گوشی برادرتون خیلی قدیمه و ورژن 1 SD هستش.
                        نگردید از اون ورژن دیگه تولید نمیشه.
                        خب این یعنی چی؟؟؟
                        یعنی دیگه کلا قید راه اندازی میکرو اس دی با avr رو بزنیم!؟؟؟ oo:
                        یعنی دیگه غیر ممکنه؟(منظورم همین نسل جدید مموری هاست)
                        اگه اینطور باشه دوباره باید برگردیم سراغ mmc که!؟؟؟ :cry:

دیدگاه

نه
                          من خودم هفته پیش یکی از همینا خریدم و راه انداختم و خیلی خوب کار کرد. ولی با C .
                          شما اگه قید این زبون مسخره (بسکام) رو بزنید راحت میشید.
                          نصف این سایت پر از مشکلات بچه ها با بیسیکه. از حافظه های سریال و RTC بگیر تا مموری و ... این کامپایلر برای کارای ساده و شوخی جواب میده نه بیشتر.

وقتی با C چیزی رو تو اینترنت سرچ کنید حد اقل ده برابر بسکام مطلب پیدا میشه.
                          اینم کد elm-chan که من استفاده کردم. قسمت initialize که شما مشکل دارید :

کد:
                          /*-----------------------------------------------------------------------*/
                          DSTATUS disk_initialize (
                          	BYTE drv		/* Physical drive nmuber (0) */
                          )
                          {
                          	BYTE n, cmd, ty, ocr[4];

if (drv) return STA_NOINIT;			/* Supports only single drive */
                          	// if (Stat & STA_NODISK) return Stat;	/* No card in the socket */

power_on();							/* Force socket power on */
                          	FCLK_SLOW();
                          	for (n = 10; n; n--) rcvr_spi();	/* 80 dummy clocks */

ty = 0;
                          	if (send_cmd(CMD0, 0) == 1) {			/* Enter Idle state */
                          		MMC_Timer1 = 100;						/* Initialization timeout of 1000 msec */
                          		if (send_cmd(CMD8, 0x1AA) == 1) {	/* SDHC */
                          			for (n = 0; n < 4; n++) ocr[n] = rcvr_spi();		/* Get trailing return value of R7 resp */
                          			if (ocr[2] == 0x01 && ocr[3] == 0xAA) {				/* The card can work at vdd range of 2.7-3.6V */
                          				while (MMC_Timer1 && send_cmd(ACMD41, 1UL << 30));	/* Wait for leaving idle state (ACMD41 with HCS bit) */
                          				if (MMC_Timer1 && send_cmd(CMD58, 0) == 0) {		/* Check CCS bit in the OCR */
                          					for (n = 0; n < 4; n++) ocr[n] = rcvr_spi();
                          					ty = (ocr[0] & 0x40) ? CT_SD2 | CT_BLOCK : CT_SD2;	/* SDv2 */
                          				}
                          			}
                          		} else {							/* SDSC or MMC */
                          			if (send_cmd(ACMD41, 0) <= 1) 	{
                          				ty = CT_SD1; cmd = ACMD41;	/* SDv1 */
                          			} else {
                          				ty = CT_MMC; cmd = CMD1;	/* MMCv3 */
                          			}
                          			while (MMC_Timer1 && send_cmd(cmd, 0));			/* Wait for leaving idle state */
                          			if (!MMC_Timer1 || send_cmd(CMD16, 512) != 0)	/* Set R/W block length to 512 */
                          				ty = 0;
                          		}
                          	}
                          	CardType = ty;
                          	deselect();

if (ty) {			/* Initialization succeded */
                          		Stat &= ~STA_NOINIT;		/* Clear STA_NOINIT */
                          		FCLK_FAST();
                          	} else {			/* Initialization failed */
                          		power_off();
                          	}

return Stat;
                          }

/*-----------------------------------------------------------------------*/

دیدگاه

با شما موافقم
                            اما نمیشه bascom رو هم دست کم گرفت!!!!
                            چند وقت پیش سی رو شروع کردم اما زیاد خوشم نیومد. منتها دیگه میخوام درست و حسابی برم دنبالش
                            به نظرتون با چه کامپایلری بهتره کار کرد؟ کد ویژن یا IAR یا چیز دیگه؟
                            کدوم به روز تره و جا برای پیشرفت داره؟(به سادگیش فکر نکنید. معمولا همه میگن کدویژن!!!)

دیدگاه

با شما موافقم
                              اما نمیشه bascom رو هم دست کم گرفت!!!!
                              چند وقت پیش سی رو شروع کردم اما زیاد خوشم نیومد. منتها دیگه میخوام درست و حسابی برم دنبالش
                              به نظرتون با چه کامپایلری بهتره کار کرد؟ کد ویژن یا IAR یا چیز دیگه؟
                              کدوم به روز تره و جا برای پیشرفت داره؟(به سادگیش فکر نکنید. معمولا همه میگن کدویژن!!!)
                              winavr رو دانلود کنید با avrstudio 4.16 یا الان avrstudio 5 اومده که خیلی خشگل و با کلاسه. کد ویژن هم هیچ دردی رو دوا نمیکنه مثل همون بیسیک میمونه و همون مشکلات رو داره (البته کمتر) کتابخونه های USB , FAT , ... هیچکدوم برای codevision نیستن اگه هم چیزی هست قوی و کارآمد نیست چون هرچند winavr یه برنامه مجانیه ولی آدمهای خیلی گنده ای تو دنیای برنامه نویسی gcc که پایه winavr هستش رو نوشتن (مثل لینوکس که مجانیه ولی جلوی ویندوز که کار شرکتیه حرف برای زدن داره) هیچی تو دنیای AVR به گرد پاش نمیرسه. IAR هم همون winavr هستش و یه کار شرکتی و مسلما امکاناتش بیشتره ولی به نظر من خیلی محیط شلوغی داره. برنامه نویسیش با winavr تقریبا مو نمیزنه چون پایشون یه چیزه gcc.
                              خود اتمل هم IAR و winavr رو تو application note هاش استفاده میکنه.
                              یادتون باشه اکثر جاها winavr رو gcc خطاب میکنن.

در ضمن winavr تو سایت sourceforge هستش که ما تحریمیم و نمیشه بدون آنتی اسمشو نبر دانلود کرد :mrgreen:

دیدگاه

یعنی تاحالا کسی نتونسته رم SD رو با بسکام راه بندازه!؟
                                سلام
                                من با بسکام وMicroSD کار کردم و میکنم و هیچ مشکلی ندارم
                                از کتابخانه های آماده هم استفاده میکنم و هیچ مشکلی پیش نمیاد
                                فقط این رو بگم که با بعضی از میکرو اس دی ها همین مشکل شما رو دارم ولی خیلی از میکرو اس دی ها این مشکل رو ندارند و به راحتی راه میفتن و خوب جواب میدن
                                پیشنهاد میکنم بک میکرو اس دی با مارک دیگه ای تهیه کنید
                                درضمن حجم مموری هم هیچ تاثیری بر کارکرد نداره
                                من هم 512 هم 1 هم 2 و هم8 گیگابایت رو با یک کتابخونه راه اندازی کردم وهیچ مشکلی نبوده
                                درمضمن نه با RTC و نه با حافظه های سریال و نه با مموری و نه با SPI و VS1003 مشکل نداشتم لطفا مشکل برنامه نویس رو به گردن کامپایلر نندازید
                                پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X