اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارور 226 در هنگام کار با sd و مگا32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ارور 226 در هنگام کار با sd و مگا32

متشکرم جناب حیدری
    من الان winavr نسخه 20050214 رو نصب کردم. اما اصلا معلوم نیست چی به چیه!
    یه سیدی دارم پر توش نرم افزاره. جالب اینه که Avrgcc هم داره و همچنین avrsudio و Visual Micro Lab و ....
    IAR هم داره
    حالا به نظرتون کدوم رو شروع کنم؟
    اینم عکس اون سیدی:

بقیه نرم افزارها رو هم میتونم تهیه کنم. مشکلی نیست.

نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
    سلام
    من با بسکام وMicroSD کار کردم و میکنم و هیچ مشکلی ندارم
    از کتابخانه های آماده هم استفاده میکنم و هیچ مشکلی پیش نمیاد
    فقط این رو بگم که با بعضی از میکرو اس دی ها همین مشکل شما رو دارم ولی خیلی از میکرو اس دی ها این مشکل رو ندارند و به راحتی راه میفتن و خوب جواب میدن
    سلام
    خب برادر من چرا این چند روز نیومدید کمک که ما انقدر سرگردون نباشیم
    قبول دارم. چون خودم چندین ساله که دارم با بیسیک کار میکنم. اما دوست دارم کمی جلوتر برم و c رو هم یاد بگیرم. راستی این کتابخونه هایی که میگید از کجا تهیه کردید؟ مال خود بسکامه؟ یا از جایی گرفتید؟
    نيست بر لوح دلم جز الف قامت دوست *** چه کنم حرف دگر ياد نداد استادم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ساناز.پارســا
      سلام
      خب برادر من چرا این چند روز نیومدید کمک که ما انقدر سرگردون نباشیم
      قبول دارم. چون خودم چندین ساله که دارم با بیسیک کار میکنم. اما دوست دارم کمی جلوتر برم و c رو هم یاد بگیرم. راستی این کتابخونه هایی که میگید از کجا تهیه کردید؟ مال خود بسکامه؟ یا از جایی گرفتید؟
      شرمنده که زودتر پست ندادم.گفتم حتما کسایی هستن که کمک کنن،چون قبلا چند بار به این موضوع اشاره شده.
      اینکه شما میخواین با Cکارکنین اصلا چیز بد و غیر قابل درکی نیست
      همچنین قدرت کامپایلر iar و winAVR هم بر کسی پوشیده نیست
      کما اینکه من خودمم هم در نظر دارم برای یادگیری ARM حتما C رو یادبگیرم
      ولی اینکه یکی بیاد ایرادهای برنامه نویسها رو به کامپایلر ربط بده کاملا غیر قابل درکه
      بگذریم من از کتابخانه های خود بسکام استفاده میکنم و تغییری هم درش بوجود نمیارم
      پروردگارا: به من زيستني عطا کن که در لحظه مرگ بر بي ثمري لحظه اي که براي زيستن گذشته است حسرت نخورم، و مردني عطا کن که بر بيهودگيش سوگوار نباشم. بگذار تا آن را خود انتخاب کنم، اما آنچنان که تو دوست ميداري

دیدگاه

winavr 2010 رو حداقل دانلود کنید و avrstudio هم باید حداقل 4.13 باشه وگرنه ورژن های قدیمیش باگ کم نداره.
        بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
        اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر حسنی کاخکی
          ولی اینکه یکی بیاد ایرادهای برنامه نویسها رو به کامپایلر ربط بده کاملا غیر قابل درکه
          بگذریم من از کتابخانه های خود بسکام استفاده میکنم و تغییری هم درش بوجود نمیارم
          کاملا موافقم. ولی بعد از 5 سال کار کردن با بسکام تو یه مواردی دیگه کم میاری!!(نه اینکه کم میاره)یه سری چیزها هست که تو بیسیک نمیشه پیاده کرد ولی تو سی میشه. مثلا PWM رو نمیشه با فرکانس بالاتری راه انداخت. اگرم بشه دردسرش زیاده، ولی تو سی راحت میشه.
          جای پیشرفتش هم کمه. مثلا همون ARM رو که خودتون گفتید یکی از دلایله.
          بگذریم.

من خودم احتمال میدم این میکرو اس دی های چینی جدیدا همه مشکل دارن و دردسرساز دارن میشن.
          همونطور که گفتم با مموری برادرم که مارکش trancend هست مدار راه افتاد و میکرو مموری رو شناخت اما چون تو برنامه دستور نوشتن رو کارت داشتم ترسیدم بزنه اطلاعات مموری رو ناقص کنه. برای همینم تستش نکردم.
          امروز که نشد. اگه تونستم فردا میرم یه مموری دیگه میگیرم ببینم به جا میرسه.

نوشته اصلی توسط mostafahk
          winavr 2010 رو حداقل دانلود کنید و avrstudio هم باید حداقل 4.13 باشه وگرنه ورژن های قدیمیش باگ کم نداره.
          یعنی منظور شما اینه که برم سراغ winavr کلا"؟؟؟ این avrstudio برای چیه؟
          شبیه سازی یا دیباگ کردن؟
          با تشکر از همگی و مخصوصا از جناب حیدری :applause:

دیدگاه

من خودم احتمال میدم این میکرو اس دی های چینی جدیدا همه مشکل دارن و دردسرساز دارن میشن.

یعنی منظور شما اینه که برم سراغ winavr کلا"؟؟؟ این avrstudio برای چیه؟
            شبیه سازی یا دیباگ کردن؟
            با تشکر از همگی و مخصوصا از جناب حیدری :applause:
            خواهش میکنم
            این winavr خودش محیط جالب و user friendly برای برنامه نویسی نداره. اما atmel اومد از ورژن 4.13 به بعد تو avrstudio اون رو به صورت plug in تعریف کرد.
            شما وقتی avr studio نصب میکنید فقط اسمبلی میشناسه اما اگه winavr هم نصب کنید میبینید که تو avr studio گزینه gcc هم اضافه شده که همون C هستش. همچنین avr studio قابلیت این رو داره که مدار پروتئوس رو توش لود کنید و خط به خط دیباگ کنید کاملا هم این قابلیتش به من کمک کرده ولی نمیدونم از چیه که یه وقتایی مدار سنگین بشه وسط دیباگ با پروتئوس کلا avr studio بسته میشه :cry: البته کم اتفاق میافته

بدون avrstudio استفاده از winavr یکم پر دردسره و من اون اولش که avr studio این قابلیت رو نداشت ترجیح میدادم با کدویژن کار کنم.

دیدگاه

نسخه 4.16 avrstudio رو پیدا کردم و شب میگیرمش(125 مگابایته)
              winavr 2010 هم پیدا کردم(27 مگابایت)

یعنی منظور شما اینه که باید winavr رو نصب کنم اما برنامه رو توی avrstudio بنویسم و کامپایل کنم؟
              الان اگه بخوام فایل برای آموزش گیر بیارم برای کدومو پیدا کنم؟برای همین برنامه نویسی ها.

دیدگاه

نسخه 4.16 avrstudio رو پیدا کردم و شب میگیرمش(125 مگابایته)
                winavr 2010 هم پیدا کردم(27 مگابایت)

یعنی منظور شما اینه که باید winavr رو نصب کنم اما برنامه رو توی avrstudio بنویسم و کامپایل کنم؟
                الان اگه بخوام فایل برای آموزش گیر بیارم برای کدومو پیدا کنم؟برای همین برنامه نویسی ها.
                بله باید تو avrstudio بنویسید. اصلا با winavr کاری ندارید فقط یه بار نصبش میکنید و بعد از اون همه کارا تو avr studio هستش.
                تو همین سایت آموز winavr بر و بچه ها زدن زیاده.

دیدگاه

هر کاری کردم نتونستم نسخه 5 avrsudio رو بگیرم. مگه این رایگان نیست پس دیگه اون همه سوال و جواب چیه سایت atmel میپرسه؟؟
                  کسی راهی سراغ داره
                  با تشکر

دیدگاه

هر کاری کردم نتونستم نسخه 5 avrsudio رو بگیرم. مگه این رایگان نیست پس دیگه اون همه سوال و جواب چیه سایت atmel میپرسه؟؟
                    کسی راهی سراغ داره
                    با تشکر
                    به اون سوالات مسخره ترین جوابهایی که میتونید بدید اصلا مهم نیستن :mrgreen:
                    نسخه 600 مگابایتی رو دانلود کنید. 300 مگابایتیه نصب نمیشه :cry:

اینم لینکش که تو idm مونده بود:
                    http://www.atmel.com/dyn/resources/p....1163-full.exe

دیدگاه

به اون سوالات مسخره ترین جوابهایی که میتونید بدید اصلا مهم نیستن
                      نسخه 600 مگابایتی رو دانلود کنید. 300 مگابایتیه نصب نمیشه

اینم لینکش که تو idm مونده بود:
                      http://www.atmel.com/dyn/resources/p....1163-full.exe

هرچی نوشتم قبول نمیکرد!
                      ممنون. لینکه جواب داد. 602 مگابایته oo:
                      واقعا ممنونم.
                      من جای شما بودم از جواب دادن به یکی مثل خودم خسته میشدم!
                      باز هم سپاسگذارم :applause:

دیدگاه

هرچی نوشتم قبول نمیکرد!
                        ممنون. لینکه جواب داد. 602 مگابایته
                        واقعا ممنونم.
                        من جای شما بودم از جواب دادن به یکی مثل خودم خسته میشدم
                        باز هم سپاسگذارم
                        خواهش میکنم.
                        از صبح قراره بریم مسافرت هنوز بروبچ جمع نشدن منم اینجا هی تو سایت میچرخم ببینم مردم چه کار میکنن :mrgreen:

دیدگاه

خب تا نیومدن بندازنمون بیرون(به جرم انحراف تاپیک!) بریم سر بحث اصلی خودمون.
                          به نظرتون دلیلش چیه که میکرو اس دی های جدید رو نمیشه با بسکام راه انداخت؟ آیا ساختارشون فرق داره و یا اینکه باید برنامه راه اندازی طور دیگه ای نوشته بشه؟

طبق گفته های جناب حیدری میشه اینطور برداشت کرد که ساختار برنامه نویسی رو برای راه اندازی باید عوض کرد چ.ن نمیشه به صرف اینکه مموری های قدیمی کار میکنن بریم و از اونا پیدا کنیم. اگه یه روز دیگه از اونا هم پیدا نشه چی!!
                          پس باید بریم سراغ یه برنامه راه انداز دیگه با بسکام.
                          حالا هر کسی میتونه کمکی کنه ممنون میشم در بحث شرکت کنه. :biggrin:

دیدگاه

شما اگه قید این زبون مسخره (بسکام) رو بزنید راحت میشید.
                            نصف این سایت پر از مشکلات بچه ها با بیسیکه. از حافظه های سریال و RTC بگیر تا مموری و ... این کامپایلر برای کارای ساده و شوخی جواب میده نه بیشتر.

وقتی با C چیزی رو تو اینترنت سرچ کنید حد اقل ده برابر بسکام مطلب پیدا میشه.
                            اینم کد elm-chan که من استفاده کردم. قسمت initialize که شما مشکل دارید :
                            اقای مصطفی عزیز بیسکام مشکل نداره ماییم که مشکل داریم
                            ورژن 2 بیسکام 170 هزار تومان هستش
                            ما 500 تومن پول میدیم انتظار داریم خوب کار کنه
                            کی ازچی جواب نگرفته ؟؟
                            گفتین rtc ?
                            ds1307 بزرگترین مشکل مردم هست
                            ولی من خیلی خوب جواب گرفتم میتونم بگم از ساعت pc دقیق تره !!!!!!!
                            در باره ی رم mmc خیلیی خوب جواب گرفتم حتی با 2 گیگ
                            میگم مشکل بیسکام نیست مشکل ماییم
                            الان سری جدید mega تحت ساپورت بیسکامه
                            در ضمن مطلب شما در باره این حرف که منابع زبان سی زیاده رو تکذیب میکنم

خودم هم به زودی قراره یاد بگیرمم ولی هیچ وقت در میکرو های اتمگا استفاده نخواهم کرد فقط arm
                            [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط حامد رحیمی
                              اقای مصطفی عزیز بیسکام مشکل نداره ماییم که مشکل داریم
                              ورژن 2 بیسکام 170 هزار تومان هستش
                              ما 500 تومن پول میدیم انتظار داریم خوب کار کنه
                              کی ازچی جواب نگرفته ؟؟
                              گفتین rtc ?
                              ds1307 بزرگترین مشکل مردم هست
                              ولی من خیلی خوب جواب گرفتم میتونم بگم از ساعت pc دقیق تره !!!!!!!
                              در باره ی رم mmc خیلیی خوب جواب گرفتم حتی با 2 گیگ
                              میگم مشکل بیسکام نیست مشکل ماییم
                              الان سری جدید mega تحت ساپورت بیسکامه
                              در ضمن مطلب شما در باره این حرف که منابع زبان سی زیاده رو تکذیب میکنم

خودم هم به زودی قراره یاد بگیرمم ولی هیچ وقت در میکرو های اتمگا استفاده نخواهم کرد فقط arm
                              حرف هایی که من می خواستم بزنم شما گفتی!!! :eek: کاملا موافقم
                              می بینیم و نادیده می گیریم!

دیدگاه

دوستان عزیز بحث تاپیک چیز دیگه ایه و تا حالا کلی جر و بحث الکی سر کامپایلرها شده و متعصبینشون هم هی به جون هم افتادن.
                                لطفا یکی بیاد به حل سوال تاپیک کمک کنه.

با تشکر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X