اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کار با پورت USB میکرو های سری AT90USB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش کار با پورت USB میکرو های سری AT90USB

8. ( AT90USBKEY_MRB ( AT90USB1287

دوستان من یه هدر بورد برای AT90USB1287 بر مبنای بورد AT90USBKEY اتمل طراحی کردم و بوردشم مونتاژ کردم ، و تا الان بدون مشکل روی مد دیوایس داره جواب میده از این به بعد برنامه ها رو بر اساس این هدر بورد اینجا قرار میدم .

هدف اصلی از اینکار ، استفاده از این میکرو به عنوان هاست هست.

از امکانات بورد ،
    1. قابل استفاده هم به عنوان دیوایس و هم به عنوان هاست
    2. دارای مدار تغذیه روی بورد ، رگولاتور 5 ولت و 3.3 ولت روی بورد جهت تامین تغذیه مورد نیاز میکرو در مد هاست و همچنین استفاده از میکرو با رگولاتور 3.3 ولت خارجی
    3. دارای خروجی 5 ولت و 3.3 ولت
    4. پورت rs232 جهت ارتباط با پورت سریال

ابعاد بورد هم به صورت کاملا اتفاقی ، مشابه ابعاد بورد یه LCD گرافیکی 128*64 (KS0108) شد و هست .

این فایل PDF اش هست ، اگه خوشتون امد فایل شماتیک و PCB اش رو هم میزارم:

AT90USBKEY_MRB

پایان قسمت هشتم

دیدگاه

9. USBtoSerial

امروز برای یه کاری نیاز به پورت سریال داشتم اما لپتابم پورت سریال نداشت اولین چیزی که به ذهنم رسید این بود که برم سراغ FT232 اما یدفعه یادم افتاد که یکی از پروژه های LUFA در رابطه با ساخت یه مبدل سریال به USB هست ، به قول خود آقای Camera :

کد:
      The USBtoSerial is designed to be a full USB to Serial converter IC replacement; 
      i.e. it has internal FIFO buffer for sending and receiving to and from the physical USART.

خوب این پروژه قابل اجرا تو سری های 2 و 4 و 6 و 7 USB AVR ها هست ، تو حالت دیفالت این پروژه برای سری 7 و مشخصا AT90USB1287 نوشته شده (بورد USBKEY اتمل ) منم که از هدر بورد AT90USB1287 که تو پست قبل گزاشتم استفاده میکنم ، تنظیمات فایلهای سخت افزاریم هم که مثل پست های قبل هست .

برای استفاده به پوشه USBtoSerial میریم و بعد فایل سورس و میک فایل رو داخل PN باز میکنیم بعد اگه تغییراتی لازمه مطابق با میکرو و بوردمون رو تو میک فایل اعمال میکنم و بعد کامپایل میکنیم .

بعد از پروگرام کردن میکرو و بعد از اتصالش به PC به صورت زیر دیتکت میشه :
      PIC1

حالا باید فایل INF . مربوطه رو از مسیر همین پروژه رو انتخاب و نصب کنیم . بعد از نصب درایور به صورت زیر توسط ویندوز شناسایی میشه :
      PIC2

حالا این مبدل سریال به USB یا برعکس آماده استفاده است ، فقط باید بود ریت رو از داخل تنظیمات مطابق با بودریت کار مدار انتخاب کنیم . مثلا من برای کاری که میکنم بودریتم باید 115200 باشه پس تو تنظیمات به صورت زیر عمل میکنم :
      PIC3

البته مسلما همچین کاری به لحاظ اقتصادی به صرفه نیست اما اگر بجای AT90USB1287 بیاییم از AT90USB82 (که قیمتش الان تو سایت پایا 2600 تومن هست )استفاده کنیم در مقابل استفاده از یه FT232 (که الان تو سایت پایا قیمتش 8000 تومن هست ) به نظرم به لحاظ اقتصادی شاید منطقی تر باشه .

پایان قسمت نهم

دیدگاه

پاسخ : کار با پورت USB میکرو های سری AT90USB

اقا این شکلا نمیاد چیکار کنم؟

دیدگاه

پاسخ : کار با پورت USB م?کرو ها? سر? AT90USB

سلام
          شما با چه قسمتی مشکل دارید ؟
          دمو اتمل رو امتحان کردید، مثلا موس اش رو ؟
          در مورد عکس ها شرمنده، الان با گوشی کامنت میزارم نمیتونم درستشون بکنم.

دیدگاه

سلام
            من می خوام توسط میکروat90usb یک فایلی رو تو فلش usb بریزم و وقتی به کامپیوتر می زنم اون فایل موجود باشه می تونید کمکم کنید؟ ممنون می شم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط med0098
              سلام
              من می خوام توسط میکروat90usb یک فایلی رو تو فلش usb بریزم و وقتی به کامپیوتر می زنم اون فایل موجود باشه می تونید کمکم کنید؟ ممنون می شم
              http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...6128#msg366128
              بت در بغل و به سجده پیشانی ما کافر زده خنده بر مسلمانی ما
              اسلام به ذات خود ندارد عیبی هر عیب که هست در این مسلمانی ماست

دیدگاه

من می خواستم به وسیله این کتابخونه گیرنده دسته بیسیم Xbox رو به یه میکرو at90usb1287 متصل کنم و دیتای ارسالی از دسته بیسیم رو که که گیرنده دریافت می کنه توسط میکرو بخونم. با استفاده از یه دسته معمولی سیم دار تونستم جواب بگیرم ولی با گیرنده xbox نشد.
                به نظر میرسه که این کتابخونه نمی تونه گیرنده رو به عنوان یک دسته استاندارد بشناسه. از دوستان کسی نظری در این رابطه داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر راشدی
                  من می خواستم به وسیله این کتابخونه گیرنده دسته بیسیم Xbox رو به یه میکرو at90usb1287 متصل کنم و دیتای ارسالی از دسته بیسیم رو که که گیرنده دریافت می کنه توسط میکرو بخونم. با استفاده از یه دسته معمولی سیم دار تونستم جواب بگیرم ولی با گیرنده xbox نشد.
                  به نظر میرسه که این کتابخونه نمی تونه گیرنده رو به عنوان یک دسته استاندارد بشناسه. از دوستان کسی نظری در این رابطه داره؟
                  سلام
                  خوب خود شما جواب رو دادید. دسته شما استاندارد نیست. وقتی دسته رو به کامپیوتر میزنید باید سی دی براش نصب کنید؟

دیدگاه

بله برای استفاده از گیرنده باید درایور آن نصب شود. حالا سوال اینجاست که مگر درایور برای این نیست که دیتای device مورد نظر برای سیستم عامل بتواند قابل فهم باشد؟ اگر این طور است ما که روی Avr سیستم عامل نداریم و فقط می خواهیم دیتای مورد نظرمان را از device ( اینجا گیرنده xbox ) دریافت کنیم. خوب برای این کار باید چه تغییری در lufa ایجاد کنیم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط امیر راشدی
                      بله برای استفاده از گیرنده باید درایور آن نصب شود. حالا سوال اینجاست که مگر درایور برای این نیست که دیتای device مورد نظر برای سیستم عامل بتواند قابل فهم باشد؟ اگر این طور است ما که روی Avr سیستم عامل نداریم و فقط می خواهیم دیتای مورد نظرمان را از device ( اینجا گیرنده xbox ) دریافت کنیم. خوب برای این کار باید چه تغییری در lufa ایجاد کنیم؟
                      این کار اولین لازمش اینه که پروتکل بین pc و دستگاه USB رو بدونید که غیر از شرکت سازندش کسی نمیدونه.
                      پس یه طورایی باید بیخیال دستگاههای USB غیر استاندارد بشید.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mojtaba_led
                        9. USBtoSerial

امروز برای یه کاری نیاز به پورت سریال داشتم اما لپتابم پورت سریال نداشت اولین چیزی که به ذهنم رسید این بود که برم سراغ FT232 اما یدفعه یادم افتاد که یکی از پروژه های LUFA در رابطه با ساخت یه مبدل سریال به USB هست ، به قول خود آقای Camera :

کد:
                        The USBtoSerial is designed to be a full USB to Serial converter IC replacement; 
                        i.e. it has internal FIFO buffer for sending and receiving to and from the physical USART.

خوب این پروژه قابل اجرا تو سری های 2 و 4 و 6 و 7 USB AVR ها هست ، تو حالت دیفالت این پروژه برای سری 7 و مشخصا AT90USB1287 نوشته شده (بورد USBKEY اتمل ) منم که از هدر بورد AT90USB1287 که تو پست قبل گزاشتم استفاده میکنم ، تنظیمات فایلهای سخت افزاریم هم که مثل پست های قبل هست .

برای استفاده به پوشه USBtoSerial میریم و بعد فایل سورس و میک فایل رو داخل PN باز میکنیم بعد اگه تغییراتی لازمه مطابق با میکرو و بوردمون رو تو میک فایل اعمال میکنم و بعد کامپایل میکنیم .

بعد از پروگرام کردن میکرو و بعد از اتصالش به PC به صورت زیر دیتکت میشه :
                        PIC1

حالا باید فایل INF . مربوطه رو از مسیر همین پروژه رو انتخاب و نصب کنیم . بعد از نصب درایور به صورت زیر توسط ویندوز شناسایی میشه :
                        PIC2

حالا این مبدل سریال به USB یا برعکس آماده استفاده است ، فقط باید بود ریت رو از داخل تنظیمات مطابق با بودریت کار مدار انتخاب کنیم . مثلا من برای کاری که میکنم بودریتم باید 115200 باشه پس تو تنظیمات به صورت زیر عمل میکنم :
                        PIC3

البته مسلما همچین کاری به لحاظ اقتصادی به صرفه نیست اما اگر بجای AT90USB1287 بیاییم از AT90USB82 (که قیمتش الان تو سایت پایا 2600 تومن هست )استفاده کنیم در مقابل استفاده از یه FT232 (که الان تو سایت پایا قیمتش 8000 تومن هست ) به نظرم به لحاظ اقتصادی شاید منطقی تر باشه .

پایان قسمت نهم
                        سلام
                        فرمودید که make file رو داخل PN باز میکنیم منظور از PN چیه؟
                        ممنون
                        مشخصات من در لینک زیر
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=1721.msg698645#msg698645

www.********

دیدگاه

نوشته اصلی توسط majid68
                          سلام
                          فرمودید که make file رو داخل PN باز میکنیم منظور از PN چیه؟
                          ممنون
                          programers notepad

دیدگاه

8. ( AT90USBKEY_MRB ( AT90USB1287

دوستان من یه هدر بورد برای AT90USB1287 بر مبنای بورد AT90USBKEY اتمل طراحی کردم و بوردشم مونتاژ کردم ، و تا الان بدون مشکل روی مد دیوایس داره جواب میده از این به بعد برنامه ها رو بر اساس این هدر بورد اینجا قرار میدم .

هدف اصلی از اینکار ، استفاده از این میکرو به عنوان هاست هست.

از امکانات بورد ،
                            1. قابل استفاده هم به عنوان دیوایس و هم به عنوان هاست
                            2. دارای مدار تغذیه روی بورد ، رگولاتور 5 ولت و 3.3 ولت روی بورد جهت تامین تغذیه مورد نیاز میکرو در مد هاست و همچنین استفاده از میکرو با رگولاتور 3.3 ولت خارجی
                            3. دارای خروجی 5 ولت و 3.3 ولت
                            4. پورت rs232 جهت ارتباط با پورت سریال

ابعاد بورد هم به صورت کاملا اتفاقی ، مشابه ابعاد بورد یه LCD گرافیکی 128*64 (KS0108) شد و هست .

این فایل PDF اش هست ، اگه خوشتون امد فایل شماتیک و PCB اش رو هم میزارم:

AT90USBKEY_MRB

پایان قسمت هشتم
                            درود بر دوستان
                            و درود بر آقا مجتبی
                            این تاپیک خیلی با ارزشی است
                            چقدر خوب که این تاپیک داشت خوب پیش میرفت
                            ولی حیف که نیمه کاره . . .
                            تازه بحث داشت گرم میشد
                            مخصوصا" بحث مد هاست AT90USB1287 که خیلی جالبه
                            راستی
                            یه سوال
                            این آی سی اگر خریداری کردین از کجا خریدین ؟ تو تهران ؟
                            چون که من تهران را زیر و رو کردم ولی گیرم نیومد .
                            مجبور شدم از چین سفارش دادم
                            به هر حال خیلی ممنون از پستهاتون
                            [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
                            معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
                            معرفی نرم افزار Codewizard PWM
                            با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

ممنون از ابراز لطفتون
                              من همون زمان از پایا یه چندتا گرفتم دیگه بعد از اون مورد استفاده ای نداشته و نگرفتم اون زمان دونه ای 13 تومن گرفتم.
                              اینکه چرا ادامه ندادم اون زمان سرباز شدم بعد از اون هم وقتی دیدم که lpc1768 تقریبا با همون قیمت علاوه بر usb امکانات فوق العاده دیگه هم داره دیگه صلاح رو در این دیدم که برای کار با usb سوییچ کنم روی arm و دیگه ادامه ندم.

دیدگاه

ممنون از ابراز لطفتون
                                من همون زمان از پایا یه چندتا گرفتم دیگه بعد از اون مورد استفاده ای نداشته و نگرفتم اون زمان دونه ای 13 تومن گرفتم.
                                اینکه چرا ادامه ندادم اون زمان سرباز شدم بعد از اون هم وقتی دیدم که lpc1768 تقریبا با همون قیمت علاوه بر usb امکانات فوق العاده دیگه هم داره دیگه صلاح رو در این دیدم که برای کار با usb سوییچ کنم روی arm و دیگه ادامه ندم.
                                کار بسیار خوبی کردی
                                ولی من مشکل دارم و به کمکتون احتیاج دارم
                                اگه براتون ممکن هست کمکم کنید
                                من میخوام کیبرد usb رو به این میکرو متصل کنم ولی آنقدر کتابخونه ها و توابع LUFA پیچ در پیچ بود که نفهمیدم چی به چیه
                                من حدود 2000 خط برنامه برای یه کاری نوشتم و فقط به جای کی پد میخوام کیبرد USB بزارم
                                وسط راه هستم نمیدونم چیکار کنم . چون با Atmel Studio کار نکردم
                                یه پوشه داره واسه HID
                                اگه ممکن هست یه نگاهی بندازین و راهنمایی کنید
                                من حقیقتش زبانم خوب نیست . . . :angry:
                                ممنون از پاسخ خیلی سریع شما
                                [b]چگونه همه پایه های میکروکنترلر AVR را PWM کنیم؟
                                معرفی نرم افزارEasy 7segment (برای راه اندازی آسانتر 7segment )
                                معرفی نرم افزار Codewizard PWM
                                با من بیشتر آشنا شوید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X