اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ADC البته اسمبلی

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ADC البته اسمبلی

از دستور مقایسه استفاده کردم ولی حجم برنامه زیاد شده فعلا 13 کیلو بایت فایل هگزش هست.که فکر نکنم دیگه نمیتونم از ATMEGA8 ستفاده کنم.الان مشکلی که دارم اینه که وقتی بیت ADLAR رو 0 میکنم و ADCL رو میخونم هیچی تو LCD نمیاد ولی اگه ADLAR یک بشه و ADCH رو بخونم اعداد میاند ولی چون ADCH از شماره 2 شروع میشه پس اطلاعات ناقص هست ولی تو ADCL اینجور نیست به نظر شما علت از چیه که ADCL رو نمیخونه .تو پروتوس از MEGA32 گزاشتم . یکسری اشکالات دیگه داره که من فایل رو میزارم وبا کمک شما حلش کنم

:NO:
    ادمهای خوب تو eca خیلی پیدا میشه

پاسخ : ADC البته اسمبل?

با سلام
    وقتی ADLAR یک باشه مقدار تبدیل به صورت چپ چین داخل ADCL,ADCHقرار میگیره و اگر صفر باشه به صورت راست چین و البته اول بایت پایین رو بخونید بعد بایت بالا

دیدگاه

پاسخ : ADC البته اسمبلی

خب چرا نمیخونه.وقتی adlar صفر هست اطلاعات از بیت اول adcl شروع میشه تا اینکه 2 بیت هم از adch قرار میگیره . وچون من 8 بیتی میخوام همینکه adcl رو بخونم درسته .اما در برنامه وقتی میزارم هیچ عددی نشون داده نمیشه.میتونی یه خورده در این مورد توضیح بدی.اگه فایل رو دانلود کردید متوجه مشکلات دیگه هم میشید الان قسمت adc خوب کار نمیکنه علت چیه .لازم هست که فیوز بیت ها دستکاری شند یا نه.

دیدگاه

شرمنده من دارم باگوشی کامنت میزارم اگه میشه کدهاتون رو همینجا پیست کنید تا بتونم ببینمشون

دیدگاه

الان وقتی R17 را میخونم . ADLAR=1 شود وADCH رو بخونم عدد نشون داده میشه اما درست نیست مثلا به جای که 150 نشون بده میده 174 و. اما اگر ADLAR =0 بشه ADMUX=0 وبعد ADCL و بخونم تو نمایشگر هیچی نشون نمیده

LDI R16,$20
          OUT ADMUX,R16
          CLR R16
          OUT SFIOR,R16
          LDI R16,$86
          OUT ADCSRA,R16
          START:SBI ADCSRA,ADSC
          MN:SBIS ADCSRA,ADIF
          RJMP MN
          SBI ADCSRA,ADIF
          IN R17,ADCH

دیدگاه

اگه با دقت هشت بیت می خواهید بخونید باید ADLAR رو یک کنید بعد نتیجه تبدیل با دقت هشت بیت رو باید از ADCH
            بخونید. در مورد عددی که نشون میده مطمئنید باید مثلا بشه صد و هفتاد؟

دیدگاه

من ولتاژ مرجع رو 5 ولت گرفتم بنابراین اگر ولتاژ انالوگ adc0 ولتاژ 5 باشه باید adch بشه 256 درسته .الان ولتاژ ورودی 2.5 ولت هست پس باید adch بشه 128 و 128*1.171875 میشهوعدد نمایشگر باید 150 نشون بده که نمیده. مشکل دیگه که هست الان زیر ولتاژ 2.5 رو نشون نمیده علت چیه

دیدگاه

صدر صد مشکل از همون برنامه ضرب هست........قسمت adc که درست نوشتی پس باید هم درست جواب بده.پس با خیال راحت برو سراغ برنامه ضرب(اگر هم از مقایسه استفاده کردی به قول خودت )پس تو برنامه مقایسه اشکال جزیی داری .........
                برو حلش کن......................
                ....................HELP ME GOD ...........................

WORLD ELECTRONIC................................

nasrolahymohsen@gmail.com......................... ...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X