اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پایه های ازاد میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پایه های ازاد میکرو

سلام
    پایه های که تو میکرو بلا استفاده میمونند .باهاشون چکار کنیم.ایا تو برنامه خروجیش کنیم یا ورودی یا راههای دیگه :question:
    2- اگه بخواهیم از ولتاژ رفرنس adc به صورت ولتاژ مرجع خارجی استفاده کنیم ایا حداکثر ولتاژ ورودی 5 ولت هست :question:

3- اگه 5 ولت باشه برای اینکه دقیقا 5 ولت باشه وتو adc خطا نندازه باید چکار کنیم ایا استفاده از رگولاتور 5 ولت تغذیه خود میکرو خوبه :question:
    4- ایا نیاز هست در صورت استفاده از اینترابت خارجی اتمگا 32 از مقاومت بالاکش استفاده بشه مثلا 10کیلو :question:
    5 - یه برنامه اسمبلی برا اینتراپتها نوشتم که اگه 0 شد رجیستر R31 را یک واحد اضافه کنه وسپس تبدیل به اسکی کنه کسی میتونه بگه چکار کنم
    6- اون سلف 10 میکرو هانری که میگن به AVCC وصل کنید برای دقت ADC ایا برا زمانی که تو برنامه ما AVCC رو به عنوان مرجع قرار دادیم یا اینکه در هر حالت در هنگام استفاده از ADC بهتره که باشه :question:
    ادمهای خوب تو eca خیلی پیدا میشه

پاسخ : پایه های ازاد میکرو

با سلام
    1. من فکر میکنم چون پایه های میکرو تو حالت عادی به صورت i/o هستند و از طرفی اگر تغییر سطحشون توی عملکرد برنامه تاثیر گذار نباشن اگر آزاد باشند مشکلی رو در عمل ایجاد نمیکنند.
    2. اونطور که توی دیتا شیت نوشته ولتاژ avcc میتونه تا 3. ولت بالا تر و پایینتر از ولتاژ vcc باشه که فکر میکنم همین میشه حداکثر ولتاژ اعمالی به پایه رفرنس از طرفی از اونجا که پایه های i/o دارای محافظ دیودی هستند احتمالا اگر این پایه هم دارای همچین محافظی باشه اگر بیشتر از 5 ولت بهش اعمال بشه دیود پول پ شده روشن میشه و ولتاژی حدود vcc+.5 ولت میوفته روی پایه میکرو
    3. خود میکرو avr مگه رگولاتور داخلی داره ؟
    4. حتما این کار رو بکنید علاوه بر اون یک خازن 100 نانو هم بزارید بد نیست البته پول پ کردن و پول دان کردن بستگی داره که پایه حساس به چه لبه یا سطحی باشه کلا باید مخالف هم باشند
    5.نمیدونم
    6. کلا یکی از تکنیهای حذف نویز استفاده از یک فیلتر LC هست . که مقادیر 10 میکرو و 100 نانو پیشنهاد دیتا شیت هست. البته تکنیک های دیگه هم وجود داره

دیدگاه

منظورم از رگولاتور 5 ولت ic7805 بود .گفتم اگه میخوایم از ولتاژ رفرنس به صورت خارجی تنظیم بشه (5ولت) ایا همون خروجی رگولاتور را براش ببریم یا راههای دقیقتری هم هست.
      ادمهای خوب تو eca خیلی پیدا میشه

دیدگاه

ببخشید دقت نکردم ،
        مسلما خروجی رگولاتور همیشه زیر هر باری 5 ولت نمیمونه از طرفی اگر از همون رگولاتور تغذیه میخواهید به عنوان مرجع استفاده کنید چون بار روش ثابت نیست نمیشه گفت همیشه خروجیش ثابته و نمیشه به اون به عنوان یک ولتاژ مرجع مطمئن که یک مقدار ثابتی داره اعتماد کرد میتونید خودتون یک ولتاژ مرجع ثابت و دقیق بسازید یادمه توی یکی از تایپیکها استاد کوهستانی یک آیسی معرفی کرده بودن برای تولید ولتاژ مرجع 5 ولت یه سرچی بکنید یا توی انجمن منابع تغذیه سوال کنید

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X