اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اینورتر تکفاز با AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : اینورتر تکفاز با AVR

هنوز تا فردا کلی وقت داری که!
    این یکی رو تست کن ببین چطور جواب میده:

(هر چند من به هیچ وجه به این یکی اعتماد ندارم)

یادمه میگفتی با ترانس های معمولی سری قبل جواب میداده منتها چون توان ترانس پایین بود توان خروجی هم کم میشد.
    فکر نمیکنی ترانست مورد داشته باشه؟
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

دیدگاه

نه جناب نصیری من دقیقا متوجه هستم جناب شاهین دنبال چی هستن
      ولی بیشک راه رو کاملا اشتباه رفتن
      با یه مقاومت 220 اهم ماسفتو خاموش کردن و بایک ترانزیستور روشن به همین راحتی
      ماسفت درایور میخاد اگر شما میبینید که بعضی ای سی های در منابع تغذیه سوچینگ مستقیما به خروجی ای سی متصل میشن چون اون قظعات در خروجی یک طبقه درایور دارن که ماسفت توسط اون خاموش وروشن میشه واون مقاومتی که ازبیرون بین گیت وسورس قرار میگیره تنها جنبه حفاظتی داره اگر کمی دقت کنید مثلا روی یک ای سی سوچینگ به راحتی این طبقه قابل رویته واون مقاومت بیرون که بین سورس وگیته تنها به این دلیله که اگر ای سی شما صدمه خورد به هر دلیلی شاید اگر مقاومت ورودی گیت کم شده باشه توسط همون مقاومت (تاکید میکنم شاید) جلوی سوختن ماسفت در اثر ولت القائی روی گیت گرفته بشه
      البته طبقه خروجی میکرو هم تقریبا حالت پوش پول رو داره اما قدرت جریان دهی نداره پس نمیشه یه ماسفت 10 امپری رو باهاش سویچ کرد اما میشه یه ماسفت کوچولو رو به خروجیش متصل کرد
      در کل ماسفت شما روشن میشده ولی به علت کم بودن سرعت خاموش شدن با روشن شدن ماسفت بعدی ماسفت قبلی هنوز خاموش نشده بوده و جریان شدیدی از مدار رد میشده
      فرض کنید ماسفت اول باید با مقاومت 220 اهم دشارز وخاموش بشه در حالی که ماسفت بعدی با ترانزیستور با مقاومت خیلی کمی شارز وروشن میش
      البته اشکالات مهم دیگه ای هم هست
      بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

شما روی ماسفت دیود دارین پس نیازی به دیود مجدد نیست

جناب شاهین این مدارو ببند اگر برنامه شما درست باشه و سیستم خراب کار کرد منو دعا نکن

البته فرض بر این بوده که ماسفت شما دارای دیود داخلیه و شما باید یک خازن 4700 حداقل میکرو فاراذ با تغدیه موازی ببندی و قسمت بالای مدار تکرار همین نقسه میشه

دیدگاه

راستی RGon کمی بیشتر از RGoff باشه برای ماسفت شما 25 و 15 اهم خوبه

دیدگاه

و همچنین توجه کنید لاجیک در ورودی معکوس شده یعنی با یک شدن ورودی در حقیقت ماسفت قدرت در خروجی خاموش و با صفر شدن ورودی ماسفت قدرت روشن میشه این سیستم علاوه بر درایو کردن درست ماسفت پایداری شدیدی در برابر نویز در ورودی سیستم ایجاد میمنه برای سیستم حساستر از مدار قبلی در ورودی این مدار استفاده کنید

دیدگاه

انقدر پشت هم ارسال داشتید که موندم کدوم رو جواب بدم!
              یه نگاه به این جمل هکه فرمودید بندازید:

با یه مقاومت 220 اهم ماسفتو خاموش کردن و بایک ترانزیستور روشن به همین راحتی
              ماسفت درایور میخاد اگر شما میبینید که بعضی ای سی های در منابع تغذیه سوچینگ مستقیما به خروجی ای سی متصل میشن چون اون قظعات در خروجی یک طبقه درایور دارن که ماسفت توسط اون خاموش وروشن میشه واون مقاومتی که ازبیرون بین گیت وسورس قرار میگیره تنها جنبه حفاظتی داره اگر کمی دقت کنید مثلا روی یک ای سی سوچینگ به راحتی این طبقه قابل رویته واون مقاومت بیرون که بین سورس وگیته تنها به این دلیله که اگر ای سی شما صدمه خورد به هر دلیلی شاید اگر مقاومت ورودی گیت کم شده باشه توسط همون مقاومت (تاکید میکنم شاید) جلوی سوختن ماسفت در اثر ولت القائی روی گیت گرفته بشه
              البته طبقه خروجی میکرو هم تقریبا حالت پوش پول رو داره اما قدرت جریان دهی نداره پس نمیشه یه ماسفت 10 امپری رو باهاش سویچ کرد اما میشه یه ماسفت کوچولو رو به خروجیش متصل کرد
              در کل ماسفت شما روشن میشده ولی به علت کم بودن سرعت خاموش شدن با روشن شدن ماسفت بعدی ماسفت قبلی هنوز خاموش نشده بوده و جریان شدیدی از مدار رد میشده
              فرض کنید ماسفت اول باید با مقاومت 220 اهم دشارز وخاموش بشه در حالی که ماسفت بعدی با ترانزیستور با مقاومت خیلی کمی شارز وروشن میش
              البته اشکالات مهم دیگه ای هم هست
              oo:
              اگر دقیق تر به نقشه نگاه کنید میبینید که ماسفت N هست و اون مقاومت 220 برای روشن کردنش استفاده میشه نه خاموش کردن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
              ترانزیستور وظیفه خاموش کردن رو داره!!!!!!
              برادر من بنده که نمیگم ماسفت درایور نمیخواد!
              اون قضیه ای هم که میفرمایید بعضی از آی سی ها مستقیم وصل میشه چه ربطی به این قضیه داره! در موارد سوئیچینگ کلا بحث فرق داره ها!!!
              در اینجا ما داریم با فرکانس زیر 100 کار میکنیم!

فکر کنم شما کمی ماسفت رو درست نمیشناسید!!!! :biggrin:
              در صورتی که امکانش رو هم دارید اون مداری رو که گذاشتم و همچنین مداری رو که بفرموده خودتون سالها ازش استفاده کردید رو شبیه سازی کنید و برای بار 10 آمپر سرعت عملیات سوئیچ رو ببینید oo:
              بهتره برید دیتاشیت یه ماسفت مثلا همین Z44 رو کامل(تاکید میکنم کامل) بخونید و کمی دانش تئوری خودتون رو هم افزایش بدید.
              به اون قسمت ولتاإ¾ گیت سورس(و نمودارهاش) هم که رسیدید یه چند باری تکرار کنید تا متوجه بشید که ماسفت های معمولی اگر در سطوح لاجیک گیت عمل کنن عرض کانال رو کامل تخلیه نمیکنن و تلفات در کانال بالا میره برای همین هم نباید ماسفت رو مستقیم برای بارهای بالا به میکرو اتصال داد(ربطی به توانایی سورس جریان میکرو نداره،آ‌بلکه ولتاژ اعمالی 5 ولت به گیت کانال رو کامل تخلیه نخواهد کرد. در عمل به ولتاژی در حدود 10 تا 20 ولت نیاز هست)
              پیشنهاد میدم برای تکمیل اطلاعاتتون به لینک زیر مراجعه کنید: :NO:
              http://en.wikipedia.org/wiki/MOSFET

موفق باشید!

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
              بدرود . . .

دیدگاه

سلام جناب نصیری من کاملا فرمایشات شما روقبول دارم
                ولی چیزی که هست اینه تا حالا توی هیچ نقشه ای با چنین چیزی برخورد نکردم
                صحبت خاموش یا روشن شدن ماسفت نیست یا منفی یا مثبت بودن صحبت اینه که یه ماسفت تحت هیچ شرایطی نمیتونه بدون درایو خاموش یا روشن بشه
                و اگر کسی بتونه این کارو انجام بده یقینا یه نابغست
                شما با اتکا به چه مطلبی فرکانس رو وسط میکشید در هر صورت فرکانس صفر باشه یا بینهایت ماسفت با ترانزیستور فرق میکنه وباید با سرعت زیاد خاموش یا روشن بشه اگر غیر از این باشه تلفات اون زیاد میشه و میسوزه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط شهرام کشت پور
                  سلام جناب نصیری من کاملا فرمایشات شما روقبول دارم
                  ولی چیزی که هست اینه تا حالا توی هیچ نقشه ای با چنین چیزی برخورد نکردم
                  صحبت خاموش یا روشن شدن ماسفت نیست یا منفی یا مثبت بودن صحبت اینه که یه ماسفت تحت هیچ شرایطی نمیتونه بدون درایو خاموش یا روشن بشه
                  و اگر کسی بتونه این کارو انجام بده یقینا یه نابغست
                  شما با اتکا به چه مطلبی فرکانس رو وسط میکشید در هر صورت فرکانس صفر باشه یا بینهایت ماسفت با ترانزیستور فرق میکنه وباید با سرعت زیاد خاموش یا روشن بشه اگر غیر از این باشه تلفات اون زیاد میشه و میسوزه
                  oo:
                  ببینید جناب کشت پور عزیز اگر بخوام بیشتر از این برم جلو ممکنه باعث ناراحتی شما بشم و همچنین تاپیک رو کامل منحرف کنیم.
                  پیشنهاد میدم به لینک زیر سری بزنید و تا حدودای صفحات 13 یا 14 پیش برید. مطالب زیادی دستگیرتون خواهد شد
                  http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=52169.105

موفق باشید

بدرود . . .

دیدگاه

جناب نصیری باعرض احترام اینجا محل تبادل نظره نه تحمیل نظر
                    اگر تمام مهندسان الکترونیک ایران بگن میشه ماسفت رو بدون درایو اونم در جریان بالا سویچ کرد من قبول نمیکنم چون این جزیی از کار روزمره منه

دیدگاه

جناب نصیری
                      میخاستم ازتون سوال کنم راجع به پارامترهای مشخص شده روی کاتالوگ موسفت انتخابی خودتان چه اطلاعاتی را میتوانید برای ما مبتدیان شرح دهید

واصولا این پارامترها به چه درد ما میخورند آیا کاربرد مخصوصی دارند یا فقط برای تبلیغات هستند

دیدگاه

جناب نصیری باعرض احترام اینجا محل تبادل نظره نه تحمیل نظر
                        اگر تمام مهندسان الکترونیک ایران بگن میشه ماسفت رو بدون درایو اونم در جریان بالا سویچ کرد من قبول نمیکنم چون این جزیی از کار روزمره منه
                        جناب کشت پور عزیز؛
                        شما در چند تاپیک قبل اشاره داشتید که به هیچ وجه نمیشه ماسفت رو بدون درایور سوئیچ کرد و در اینجا دارید عنوان میکنید در جریان بالا ...
                        جای خوشحالی که به این نتیجه رسیدید باز!
                        تا اونجایی که بنده دارم میبینم دیگه از تبادل نظر خارج شده و شده همون تحمیل نظر و به رخ کشیدن اطلاعات!!! :biggrin:
                        اگر برید ارسالهای قبلی و یا همون لینک موتور براشلس رو مطالعه کنید(که بعید میدونم نگاه کرده باشید)متوجه خواهید شد که من با درایور مخالف نیستم و در همون لینک براشلس هم چندین نوع درایور رو معرفی کردم که با رد از طرف جناب aivhl به دلیل قیمت و وزن مواجه شد(هرچند که به دلیل کیفیت کار زیاد هم اصرار شد)
                        اینکه میبینید قضایای فرکانس رو مطرح میکنیم و شما به کلی ردش میکنید و میگید به فرکانس ربطی نداره در اینه که در فرکانس ها و توان پایین میشه بدون استفاده از درایور و با گذاشتن ترانزیستور و یا مداری که بتونه جریان گیت رو با ولتاإ¾ژ مورد نیاز تهیه کنه جواب گرفت.(فکر کنم شما کلا با فرکانس بالا مشکل دارید! نمونش بحث های انجام شده جنابعالی در مورد کار نکردن میکرو در فرکانس بالا!!!! oo: )
                        بهتره یکبار دیگه برید صفحات 8 به بعد تاپیک براشلس رو مطالعه بفرمائید. نوشته های من رو قلم بگیرید و مطالب نوشته شده توسط جناب کوهستانی رو هم بخونید. :agree:
                        ضمنا" به رخ کشیدن دانسته های مسائل ضریب آوالانس ، مقادیر تبادل حرارتی و سرعت های سوئیچ هنر نیست. در دوره کاردانی درسی وجود داره بنام الکترونیک صنعتی که تمامی این مباحث رو آموزش میدهند.

پ.ن:
                        در این موارد که میبینم ذهن طرف مقابل حالت دافعه داره و به هیچ وجه نمیخواد قبول کنه که ممکنه راه دیگه ای هم برای حل یه مسئله باشه، ترجیه میدم زیاد به خودم فشار نیارم و بهش بگم که حق با اونه.
                        بنا براین حق با شماست. :biggrin:
                        ترجیه میدم بحث رو کلا ادامه ندم
                        بابت ناراحتی پیش اومده هم عذر میخوام
                        موفق باشید

بدرود . . .

دیدگاه

جناب نصیری
                          من از بحث با شما لذت میبرم چون چیزای زیادی از شما یاد گرفتم
                          من تشنه اموختنم

دیدگاه

جناب نصیری
                            من از بحث با شما لذت میبرم چون چیزای زیادی از شما یاد گرفتم
                            من تشنه اموختنم
                            بنده هم همینطور استاد
                            موفق باشید

بدرود . . .

دیدگاه

این ترانزیسوتر ها گیر نمی یاد ؟
                              http://www.electroniq.net/power-supply/12-220-volts-voltage-converter-circuit-electronic-project.html
                              بجاش نمیشه درایو موتور گذاشت ؟ یا ماسفت ؟

دیدگاه

خدا بیامرزدم :cry2:
                                این پروژه که رفت پیکارش ولی اید بعدا ادامه پیدا کنه و به نتیجه برسه. :agree:
                                انا لله و انا اليه الراجعون

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X