اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

|مشکل با DS1307| نمایش ساعت و تاریخ به صورت 165:165:165

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : |مشکل با DS1307| نمایش ساعت و تاریخ به صورت 165:165:165

نوشته اصلی توسط mojtaba.asgari
    یه کار دیگه هم میتونی برای تست پروتکل و سخت افزار ارتباطیت بکنی این که 1307 رو ازجاش دربیاری و تست کنی ببینی عددی که میخونی همونه :redface:
    امیدوارم هرچه زودتر نتیجه بگیری
    ...
    ممنون
    اتفاقا این کارو هم کردم!!
    باز هم همون عددها رو نشون میداد (البته درآوردن RTC رو قبل از تست read , write انجام داده بودم که گاهی میکرو هنگ میکرد و به همین خاطر شک کردم،اما الان که دوباره تست کردم دیدم همون عددهای پست قبلیم رو میده)، یعنی RTC حسابی سرکارمون گذاشته دیگه!!!
    :angry:
    یعنی سوخته؟(از فروشگاه خودمون خریدمشا :sad:، بنده خدا اولین تستش هم بود، ولتاژ هم 5رگوله بهش دادم)
    اونچيزي که در دانشگاه ياد ميگيريد، "الفبايي" هست براي نوشتن يک "رمان" !!

دیدگاه

با سلام،

آقاجان، شما سخت افزارت چیه؟ بگو تا برات یه HEX مطمئن بزارم تا حداقل خیالت از سخت افزار راحت بشه...

( اگر ارتباط سریال داری، یه هگز توپ برات بزارم که با سریال ست و خونده بشه )
      مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

با سلام دوست عزیز با همین سخت افزار با بیسکام یه برنامه بنویسید و نتیجه را مشاهده کنید

دیدگاه

سلام دوست عزیز .... مقاومت 10 کیلو ها یادت نره .... اگه از باطری استفاده می کنید واسه پایه باطری حتما یه خازن با باطری موازی کن....

دیدگاه

ممنون از همه دوستان، واقعا کلافم کرده، فکر نکنم ایرادی بوده باشه که به ذهنم نرسیده باشه، هزارجور آرایش نرم و سخت افزاری مختلف رو هم تست کردم،نشد که نشد(مسیرم دوره و وقتم تنگ و گرنه تا الان یه IC دیگه گرفته بودم،حداقل از ic راحت میشدم :angry
            نوشته اصلی توسط aivhl
            با سلام،

آقاجان، شما سخت افزارت چیه؟ بگو تا برات یه HEX مطمئن بزارم تا حداقل خیالت از سخت افزار راحت بشه...

( اگر ارتباط سریال داری، یه هگز توپ برات بزارم که با سریال ست و خونده بشه )
            سلام جناب نوربخش عزیز
            شماتیکم اینه:
            http://up3.iranblog.com/images/w9aofi42y7qdcme1ea52.rar
            سریالمم فعلا آزاده، اما قراره یه isd4004 بعدا اضافه شه

نوشته اصلی توسط زوار
            با سلام دوست عزیز با همین سخت افزار با بیسکام یه برنامه بنویسید و نتیجه را مشاهده کنید
            سلام زوارجان
            متاسفانه بسکام بلد نیستم!

نوشته اصلی توسط microprocesor_2002
            سلام دوست عزیز .... مقاومت 10 کیلو ها یادت نره .... اگه از باطری استفاده می کنید واسه پایه باطری حتما یه خازن با باطری موازی کن....
            سلام میکروپروسسور عزیز
            مقاومت 4.7 و 47 و 10 کیلو تست شده، با باتری و بدون باتری هم تست شده...

دیدگاه

با درود . . .
              هر دو مقاومت پول پ را(10K) که بر روی SCL و SDA قرار داده اید از 5 ولت جدا کرده و به زمین متصل کنید و نتیجه را در اینجا قرار دهید

ضمنا" مقاومتها باید زیر 12 کیلو باشند نه 47 کیلو!
              موفق باشید.
              درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
              بدرود . . .

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : |مشکل با DS1307| نمایش ساعت و تاریخ به صورت 165:165:165

نوشته اصلی توسط وحـید
                با درود . . .
                هر دو مقاومت پول پ را(10K) که بر روی SCL و SDA قرار داده اید از 5 ولت جدا کرده و به زمین متصل کنید و نتیجه را در اینجا قرار دهید

ضمنا" مقاومتها باید زیر 12 کیلو باشند نه 47 کیلو!
                موفق باشید.
                در مورد مقاومت 47k ، چون تو یکی از تاپیک ها یکی از دوستان دقیقا مشکل این بود که با 4.7k جواب نگرفته بود اما با 47k جواب گرفته بود!!

دیدگاه

مشکل حل شد :applause: :applause: اما دقیقا نفهمیدم ایرا چی بود!! oo:
                  در حین کار مقاومتهای پول پ رو به 10k تغییر دادم و 1307 راه افتاد(البته قبلا هم این مقاومت رو گذاشته بودم اما جوابی نداده بود :eek
                  به قول دوستان اگه باتری بکاپ استفاده نمیشه باید پین3 رو زمین کرد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ☺بابابرقی☺
                    مشکل حل شد اما دقیقا نفهمیدم ایرا چی بود!!
                    در حین کار مقاومتهای پول پ رو به 10k تغییر دادم و 1307 راه افتاد(البته قبلا هم این مقاومت رو گذاشته بودم اما جوابی نداده بود
                    به قول دوستان اگه باتری بکاپ استفاده نمیشه باید پین3 رو زمین کرد
                    خواستم بگم منتها دیگه خودت بهش رسیدی دایی
                    برای من هم این اتفاق افتاده بود و با تکون دادن 10 کیلو حل شد! مشکل هم از برد برد بود.
                    زمانی که عدد 165 نشون داده میشه یعنی اینکه دیتا داره بصورت دری وری دریافت میشه که این ناشی از نبودن سطح 1 بر روی پایه هاست. قرار دادن 47 کیلو مدار رو کمی حساس میکنه. برای همین هم گفتم زیر 12 تا باشه
                    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                    بدرود . . .

دیدگاه

خب تبریک میگم....
                      من این 165 رو زیاد رو lcd هام دید. :nice:
                      امان از این برد بورد ها...

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحـید
                        خواستم بگم منتها دیگه خودت بهش رسیدی دایی
                        برای من هم این اتفاق افتاده بود و با تکون دادن 10 کیلو حل شد! مشکل هم از برد برد بود.
                        زمانی که عدد 165 نشون داده میشه یعنی اینکه دیتا داره بصورت دری وری دریافت میشه که این ناشی از نبودن سطح 1 بر روی پایه هاست. قرار دادن 47 کیلو مدار رو کمی حساس میکنه. برای همین هم گفتم زیر 12 تا باشه
                        حق با شماست، احتمالا اونموقع که با مقاومت 10k جواب نگرفته بودم ایراد از برد بورد بوده، منم رو حساب اون دوستمون که گفته بودن با تغییر مقاومت به 47k جواب گرفتند و البته چندجای دیگه هم 47k دیده بودم، دیگه بیس رو بردم روی همین مقاومت و تمام تست هام رو با همین مقاومت انجام میدادم، در صورتی که اصلا مدارم با 47k جواب نمیده!!!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط vala.v
                          خب تبریک میگم....
                          من این 165 رو زیاد رو lcd هام دید. :nice:
                          امان از این برد بورد ها...
                          ممنون
                          واقعا امان از برد بورد، با اینکه تا به حال کم ازش ضربه نخوردیم، اما گاهی همین مسائل ساده یادمون میره(شاید دلیلش اینه که مسائل پیچیده و مشکل احاطمون کردم- چی گفتم!! oo

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ☺بابابرقی☺
                            ممنون
                            واقعا امان از برد بورد، با اینکه تا به حال کم ازش ضربه نخوردیم، اما گاهی همین مسائل ساده یادمون میره(شاید دلیلش اینه که مسائل پیچیده و مشکل احاطمون کردم- چی گفتم!! oo
                            با سلام به همگی دوستان،

من حتی برای ساده ترین چیز هم از برد بورد استفاده نمیکنم، واقعا چیز مزخرفیه و واقعا ازش بدم میاد!!! X-(

من حتی برای کوچکترین چیز هم از بورد سوراخ دار استفاده میکنم و سعی میکنم که بوردهای تستی که درست میکنم، طوری باشند که بشه ازشون برای مصارف متفاوت و متنوعی استفاده کرد. و شاید کمی وقت بیشتری ببره ولی کاملا مطمئنه و با احتساب سر کاریهای برد بورد، کاملا توجیه داره! ( حتی از PCB هم استفاده نمیکنم، مگر اینکه کار تمام شده باشه و جنبه تجاری داشته باشه )

و به همه و مخصوصا اونایی که زیاد ( آموزشی و یا تجاری ) کار میکنند، توصیه میکنم که به هیچ وجه از برد بورد استفاده نکنند، مخصوصا وقتی که برای تحویل یه کار یا پروژه زمان کم دارند ..... ( خداییش جمله حکیمانه رو داشتید؟! )

این هم عکسی از یک گوشه ای از بوردهای تست من، اونایی که الان دم دستم هستند و تقریبا یک دهم کل اونها! ( البته به مرور ، طی سالها درست شدن ) :

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aivhl
                              با سلام به همگی دوستان،

من حتی برای ساده ترین چیز هم از برد بورد استفاده نمیکنم، واقعا چیز مزخرفیه و واقعا ازش بدم میاد!!!

من حتی برای کوچکترین چیز هم از بورد سوراخ دار استفاده میکنم و سعی میکنم که بوردهای تستی که درست میکنم، طوری باشند که بشه ازشون برای مصارف متفاوت و متنوعی استفاده کرد. و شاید کمی وقت بیشتری ببره ولی کاملا مطمئنه و با احتساب سر کاریهای برد بورد، کاملا توجیه داره! ( حتی از PCB هم استفاده نمیکنم، مگر اینکه کار تمام شده باشه و جنبه تجاری داشته باشه )

و به همه و مخصوصا اونایی که زیاد ( آموزشی و یا تجاری ) کار میکنند، توصیه میکنم که به هیچ وجه از برد بورد استفاده نکنند، مخصوصا وقتی که برای تحویل یه کار یا پروژه زمان کم دارند ..... ( خداییش جمله حکیمانه رو داشتید؟! )

این هم عکسی از یک گوشه ای از بوردهای تست من، اونایی که الان دم دستم هستند و تقریبا یک دهم کل اونها! ( البته به مرور ، طی سالها درست شدن ) :

امیدوارم با گفتن این حرف جبهه نگیرید و صرفا شوخی برداشتش کنید:
                              من از پیاز بدم میاد! اما آیا این دلیل میشه که بیام و همش از معایب پیاز حرف بزنم و ...
                              حس شما قابل درکه و میشه گفت برای خودش راهی هست. اما در مواقعی که شما دارید یه طراحی(کپی نباشه) انجام میدید غیر ممکن هست که از همه قطعات 100 درصد مطمئن باشید و یا اینکه کل مدار رو به یکباره به صورت مطمئن جایگزاری و طراحی کنید. حتی با این فرض هم در صورتی که بخواهید زمان گیری کنید کار با برد برد زمان بسیار کمتری رو میگیره و بهتر هست.
                              برد برد هم انواع مختلف داره و اگر از نوع چینی نباشه برای یک عمر مطمئن میتونید روش حساب باز کنید :biggrin:

بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحـید

امیدوارم با گفتن این حرف جبهه نگیرید و صرفا شوخی برداشتش کنید:
                                من از پیاز بدم میاد! اما آیا این دلیل میشه که بیام و همش از معایب پیاز حرف بزنم و ...
                                حس شما قابل درکه و میشه گفت برای خودش راهی هست. اما در مواقعی که شما دارید یه طراحی(کپی نباشه) انجام میدید غیر ممکن هست که از همه قطعات 100 درصد مطمئن باشید و یا اینکه کل مدار رو به یکباره به صورت مطمئن جایگزاری و طراحی کنید. حتی با این فرض هم در صورتی که بخواهید زمان گیری کنید کار با برد برد زمان بسیار کمتری رو میگیره و بهتر هست.
                                برد برد هم انواع مختلف داره و اگر از نوع چینی نباشه برای یک عمر مطمئن میتونید روش حساب باز کنید :biggrin:
                                با سلام،

آقا وحید عزیز، فرمایش جنابعالی متین، از جهاتی صحیح میفرمائید. ولی معذرت میخوام از اینکه بگم، خیلی با شما موافق نیستم!

من تمام بردهام رو اعم از تست، آموزش و تجاری، اول با برد سوراخ دار درست میکنم و وقتی که نهایی شد و تمام تست ها رو رووش انجام دادم، اونوقت اگر لازم باشه، براش PCB میزنم و الی آخر ( به همین خاطر از انواع این بردها با کارایی های مختلف، یه بشکه پر دارم!!! ) و درسته که سرعت عمل در مقایسه با برد بورد کمتره ولی کاملا مطمئنه و من تا حالا از این جهت مشکلی رو احساس نکردم، مضاف بر اینکه، بعد از مدتی یه کلکسیون کامل از این بردها خواهید داشت که برای هر کاری آماده هست، مثل ماژولهایی که برنامه نویس های حرفه ای برای خودشون درست میکنند و از این جهت، این روش رو ترجیه میدم. ( اما من اولین باره که در این مورد اظهار نظر میکنم ها! )
                                یه نکته ای هم یادم افتاد که بگم: من 18 الی 20 سال پیش که هنوز از چین و حتی تایوان و کره خیلی خبری نبود و جنس تقلبی و آشغال کمتر پیدا میشد، یه ست کامل برد بورد اصل ژاپنی خوب که یه سری امکانات با حال مثل خطوط خاص تغذیه و چندین ردیف مجزای اتصال قطعه ( شبیه به سه الی چهار تا برد بورد امروزی که کنار هم بزارید ) داشتم. با اینکه خیلی خوب بودند، همیشه منو سر کار میزاشتن، البته شاید من کار کردن باهاشون رو بلد نبودم! نهایتا، انداختمشون کنار و از شرشون راحت شدم ..... :nerd:

در هر صورت، این نظر منه و نظر شما هم برای ما محترمه ( شما از این برد بوردها خاطره ای، چیزی، نداری؟! خوب و بدش مهم نیست! ) :biggrin:

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X