اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

پیک دتکتور توی فرکانس 1000 هرتز برای محاسبه Vpeek با میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : پیک دتکتور توی فرکانس 1000 هرتز برای محاسبه Vpeek با میکرو

یه درخواستی همین ابتدا:
    استاد نصیری
    جان من این یه کلمه رو حذف کن! بیشتر از این شرمندمون نکن. :redface:

هر چند طبقه هم که فیلتر بزاری فایده نداره. چون بارت داره روی موج تأثیر میزاره و مولفه ها رو به هم میریزه!
    یه بلوک بندی از طرح میتونی بدی؟ شاید اینطوری بشه یه راه دیگه پیدا کرد و فیلتر رو کلا حذف کرد؟؟!!
    برای گرفتن مقدارش هم اون مدار مشکلی نداره و کار میکنه. منتها آخه مقدار چی رو میخواد بگیره بنده خدا؟ :mrgreen:
    سیگنال از چی میاد و به چی داره اعمال میشه که اینجور به هم میریزه؟ اون چیزی که دیده میشه یه ریپل میرا هستش که احتمالا به دلیل وجود یه سلف خفن توی یه قسمت بار ایجاد میشه، ها؟!!

پی نوشت:
    راستی مدل اسکوپت DS1000 نیست؟ :biggrin:
    من دنبالشم.

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

دیدگاه

سرهنگ Ds1052E هست
      من که خیلی راضیم ازش
      فقط درایور Usb این رو ندارم مجبورم با دوربین دیجیتال عکس بگبرم

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
      برای گرفتن مقدارش هم اون مدار مشکلی نداره و کار میکنه. منتها آخه مقدار چی رو میخواد بگیره بنده خدا؟ :mrgreen:
      من باید Vrms اون سیگنال که میبیند حساب کنم

بنا به دلایل دیگه نمی تونم فیلتر رو حذف کنم
      راستی توی طرح شما میشه به جای Op از lm358 استفاده کرد
      معجزه پس از معجزه می آید و شگفتی ها از تجلی باز نمی مانند.

دیدگاه

گفتم شاید ریگول باشه! چون تو یکی از عکسها گوشه پورت USB معلومه! :mrgreen:(دوربین هم پاناسونیکه!)

یه چیز عجیب تو عکسها دیدم! تصویر اولی فرکانس 885 هست و تو تصویر دوم 100!!! این یعنی سیگنالت داره ترکیب میشه و مفتکی سوار اون یکی میشه! حالا قضیه اینه که اون یکی چیه؟ و چرا با این ترکیبش کردی؟

من برای این TL082 رو پیشنهاد کردم که ورودیش فت هست و چیز توپیه. در صورتی که دم دستت نیست میتونی 358 هم جاش بزاری. حتی از لحاظ پایه ها هم دقیقا مثل هم هستند. فقط یادت باشه با اسکوپ شکل یکسو شده رو نگاه کنی و از صحتش مطمئن بشی. چون اون چیزی که بهت دادم در عرض 5 دقیقه کشیده شده و عملا تست نزدم.

در صورتی هم که قضیه اون سیگنال 100 هرتز رو ندونی استفاده از فیلتر اجتناب ناپذیره. بذار ببینم میشه یه فیلتر براش بسازیم
        فقط یه کاری کن. بیا و قضیه اون 100 هرتز رو بگو :mrgreen: تا ببینیم چیه؟
        درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
        بدرود . . .

دیدگاه

ببین وحید جان من یه سیگنال مثلا نزدیک 900 هرتز دارم به یه المانی مثل باطری (فعلا اینو فرض کن که باطریه که پیچیده نشه ) وارد میکنم
          بعد دوباره میام می خونمش و محاسباتم رو انجام میدم
          حالا وقتی که شارژر به اون المان وصل میشه خودمم نمی دنم اون فرکانس 100 هرتز از کجا میاد با اون دامنه
          به هر حال داره فیلترش میکنه همین الان میبندمش اگه بیدار باشی آخه می خواستم سیگنال مزاحم نداشته باشم که به جز این ریپل چیز دیگه ای ندارم

راستی ای ول نوع دوربین رو از کجا تشخیص دادی ، دید حق دارم بگم استاد

دیدگاه

به قول دایی سالاری دایی :biggrin:

خیلی جالب شد! سیگنال ناشناخته!
            اگر فیلترت کار نکرد اینو یه تست بزن:
            http://www.4shared.com/file/MgbO2puV/filter_1k.html

نفله شدم و همه سعیم رو کردم تا مقادیر رند بیاد تا بتونی بسازیش.
            برای 1 کیلو طراحی شده و اون سیگنال کذایی 100 هرتز هم دامنش رو به 10 درصد نامی کاهش میده که طبق قانون 70 درصد فیلتر ها قابل بخششه. منتها مشکل اینه که 10 درصد 1 ولت میشه همون سیگنالت oo: و ممکنه دوباره قاط بزنه. باز اگه امتحان کنی بهتره.
            اینم پاسخ فرکانسیش:

پی نوشت:
            نوع دوربین رو میشه از پروپرتیز عکس فهمید! :mrgreen:

بدرود . . .

دیدگاه

رفتی توی کار شرممنده کردن کم ها امشب به خدا
              الان میبندم به برد بورد دیگه مونده برام هنوز

راستی اینو هم یه نگاه بهش بنداز
              http://www.indiabix.com/electronics-circuits/peak-detector/
              من توی پروتئوس می بندمش ایراد میگیره ایضا عملا هم سیگنال اصلی رو بر میگردونه
              http://www.nima.su/send/uploads/13215623661.rar

دیدگاه

برای فیلتره اگه یخورده حوصله داشته باشی و با ارکد ور بری خودت هم میتونی چند طبقه دیگه بهش اضافه کنی تا پهناشو کمتر کنی و شر اون 100 هرتز رو کم کنی. اگر هم op07 نداشتی تو ارکد تست کن ببین با چیز دیگه ای کار میکنه ؟ یانه.(با741 هم شاید جواب داد )

نوشته اصلی توسط john lock
                رفتی توی کار شرممنده کردن کم ها امشب به خدا
                الان میبندم به برد بورد دیگه مونده برام هنوز

راستی اینو هم یه نگاه بهش بنداز
                http://www.indiabix.com/electronics-circuits/peak-detector/
                من توی پروتئوس می بندمش ایراد میگیره ایضا عملا هم سیگنال اصلی رو بر میگردونه
                http://www.nima.su/send/uploads/13215623661.rar
                نه بابا این چه حرفیه :redface: . خوشحال میشم اگر بتونم کمکی کنم. وظیفه ماست. :mrgreen:

کلا برای این قبیل کارها پروتئوس رو بیخیال شو. ارکد یه چیز دیگه هستش!
                مداری که داده ظاهرا باید کار کنه. چون طبقه اولش نیم موجه و بعد صافش کرده و با OP دومی بافرش کرده. تو ارکد ببندش ببین چی میشه؟

من امروز برای مراسم خاکسپاری یکی از آشنایان رفته بودم و حسابی هم داغونم و خسته. فعلا برم یه لالا بزنم.

شبت بخیر و ببخشید که کمک بیشتری از دستم برنیومد :biggrin:

بدرود . . .

دیدگاه

آقای نصیری واقعا ممنونم از محبتتون
                  خدا رحمتش کنه
                  من به علتی که 4148 توی خونه نداشتم فقط شبیه سازی کردم چون خیلی از بیکاری بدم میاد
                  و یه اعتراف بکنم من Pspice بلد نیستم با همین برنامه محقرانه خودمون پروتئوس شبیه سازی کردم ولی یه مشکل دارم اون جوری که دلت بگیره یک سو نمیکنه
                  من عکس و سورس فایل ها رو میزام ممنون میشم یه نگاهی بهش بندازید
                  راستی من خروجی رو قبل از مقاومت یک کیلو آخر گرفتم درسته ؟؟
                  شماتیک شما :

اون چیزی که من کشیدم

خروجی برنامه

سورس فایل پروتئوس

http://www.nima.su/send/uploads/13215659153.rar

منت روی سرم میزارید این فایل پروتئوس رو نگاه کنید و اگه نیاز به اصلاح داره بهم بگید

دیدگاه

پاسخ : پیک دتکتور توی فرکانس 1000 هرتز برای محاس&#1

نوشته اصلی توسط john lock
                    آقای نصیری واقعا ممنونم از محبتتون
                    خدا رحمتش کنه
                    من به علتی که 4148 توی خونه نداشتم فقط شبیه سازی کردم چون خیلی از بیکاری بدم میاد
                    و یه اعتراف بکنم من Pspice بلد نیستم با همین برنامه محقرانه خودمون پروتئوس شبیه سازی کردم ولی یه مشکل دارم اون جوری که دلت بگیره یک سو نمیکنه
                    من عکس و سورس فایل ها رو میزام ممنون میشم یه نگاهی بهش بندازید
                    خواهش میکنم این چه حرفیه. سرخمون کردی ! :redface:
                    والا من هر چی نگاه کردم نفهمیدم کجاش به دلت ننشسته!
                    این شکلیه که من ازش بیرون کشیدم:

میشه گفت خیلی خوبه! سیگنالها هم بر هم منطبق بودن و من خودم عمدا سینوسی رو کشیدم پایین تا بهتر دیده بشه. شما کافیه مقدار DC دوسر خازن 1u رو بگیری و در 0.707 ضرب کنی تا به RMS برسی.(راجع به فرمولها نظری نمیدم چون شاید اشتباه کنم. بهتره اساتید اینکاره یکسوسازی بیان جلو)
                    راستی اگر بجای 4148 دیود فست بزاری توپ جواب میده. به شرطی که OP هم توپ باشه! :mrgreen:
                    و یه نکته دیگه اینکه (توی مدار خودت) با تغییر R1 میتونی ضریب تقویت برای مدار بسازی. مثلا اگر R1 مقدارش 500 باشه، خروجی 2 برابر ورودی میشه و ...
                    ضمنا کجای پروتئوس محقرانه هستش! من خودم 99 درصد کارهام با پروتئوسه و فقط برای طراحی های این شکلی میرم سراغ اسپایس. :biggrin:

بدرود . . .

دیدگاه

من یه جایی رو دارم اشتباه میکنم
                      سرهنگ این فایلتو برام میفرستی توی پروتئوس
                      اگه خواستی پ لود کنی روس سرور خودم بزار راحت تره
                      الان رفتم هم op خریدم هم 1n4148
                      من موندم چرا فایل من خروجی دی سی شده نمیده
                      اگه فایل رو بفرستی یه چک با ماله خودم بکنم ببینم این اسیلسکپ به کجا وصل کردی
                      www.nima.su/send

دیدگاه

بفرمائید:
                        http://www.nima.su/send/uploads/13216105441.rar

اتفاقا فایل خودت هم درست بود. فقط اسکوپ تنظیم نبود.
                        خازن رو هم 2.2 گذاشتم.

پی نوشت:
                        عکست منو کشته! :mrgreen:
                        عجب پلود سنتر باحالی هم داری! :applause:

بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
                          عجب پلود سنتر باحالی هم داری! :applause:
                          دستت درد نکنه
                          بابا کاره خودت که از همه درست تره
                          خیلی توپه از این بهتر نیستتتتتتتتتتتتتتت
                          دستت درد نکنه
                          پلود سنتر هم نا محدوده هرچی خواستی ازش استفاده کن اگه یوسر بسازی حتی میتونی فایل ها رو هم مدیریت کنی
                          محدودیتی هم نزاشتم براش هاستش هم تا سه سال دیگه هست

دیدگاه

سالاری دایی :biggrin:
                            چی شد ؟
                            با اسکوپ تونستی ازش جواب بگیری؟ راستی نوع OP رو چی گذاشتی؟ 082 یا 358؟

بابت پلود سنتر هم ممنون

بدرود . . .

دیدگاه

خیلی تعارف تیکه پاره میکنید خواستم تاپیک رو بخونم حالم خراب شد :NO:
                              تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                              داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط aliila
                                خیلی تعارف تیکه پاره میکنید خواستم تاپیک رو بخونم حالم خراب شد :NO:

والا ما هم هی گفتیم! منتها آقا نیما گازشو تا ته گرفته بودن! :mrgreen:

بدرود . . .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X