اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

حداکثر مقداری eeprom که به atmega64 میشه وصل کرد چقدره

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

حداکثر مقداری eeprom که به atmega64 میشه وصل کرد چقدره

حداکثر مقداری eeprom که به atmega64 میشه وصل کرد چقدره؟
    و غیر i2c ,SPI چجوری میشه وصل کرد؟

پاسخ : حداکثر مقداری eeprom که به atmega64 میشه وصل کرد چقدره

بدون مالتیپلکسر از نوع I2C فکر میکنم 64 یا 128 کیلو بایت. اما اگر بیشتر بخوایین میتونین نرم افزاری روی خطوط دیگه ای غیر از TWI استفاده کنین. ولی برای حجم های بالا فکر میکنم mmc بدون لایه مدیریت فایل کارتون رو بهتر راه بندازه.
    هم سریعتره و هم نرخ بسیار پایینتری داره.
    منتهی دسترسی ها در حالت عادی بر اساس بلوک های 512 هست که میشه با کمی تغییر در لایه دسترسی به mmc در حد بایت هم کاهشش داد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط رضا آقازاده
      بدون مالتیپلکسر از نوع I2C فکر میکنم 64 یا 128 کیلو بایت. اما اگر بیشتر بخوایین میتونین نرم افزاری روی خطوط دیگه ای غیر از TWI استفاده کنین. ولی برای حجم های بالا فکر میکنم mmc بدون لایه مدیریت فایل کارتون رو بهتر راه بندازه.
      هم سریعتره و هم نرخ بسیار پایینتری داره.
      منتهی دسترسی ها در حالت عادی بر اساس بلوک های 512 هست که میشه با کمی تغییر در لایه دسترسی به mmc در حد بایت هم کاهشش داد.
      از mmc که استفاده میکنم منتها مشکلی که داره اینکه وسط کار بعضی مواقع هنگ میکنه که حتی با watch dog ریست کردم نمیشناسه تا کارتو در بیاری یا کلا خاموشش کنی برا همین میخوام eeprom جاش بذارم وحداکثر حجم من 10mb

دیدگاه

راستش فکر نمیکنین با این قیمت eeprom واسه 10 مگابایت خیلی گرون در میاد . نمیشه بجاش از فلش های usb استفاده کرد ؟ حداقل قابل اعتماد تره .

دیدگاه

چرا از NAND FLASH استفاده نمیکنین؟ یادتون باشه که استفاده از یک آی سی بزرگتر خیلی وقتها ارزونتر از چند آی سی کوچکتر درمیاد. ضمنا برای این مشکل mmc هم فکر میکنم در یکی از تاپیک ها راجع بهش بحث شده و دوستان جواب خوبی هم براش دادن.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X