اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

وصل (4) dot matrix 8*8

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : وصل (4) dot matrix 8*8

نوشته اصلی توسط بهرام
    با سلام به همه
    من خیلی دوست دارم که برنامه نویسی تابلو روان رو یاد بگیرم کسی از دوستان هست که یه راهنمایی کنه از کجا باید شروع کنم ؟ یا طریقه نوشتن برنامه رو واسه یه 8*8 اموزش بده البته با bascom
    کجاست یاری دهنده ای :cry2:
    کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

سلام خوبی بهرام جان؟
      من یه روند رو میگم شما ببین میتونید خودتون کدش رو بنویسید یا نه. اگه نتونستید بگید که از کارهای ساده تر شروع کنیم.
      شما هشت سطر دارید هشت ستون.
      اصول کار اینه که چون چشم انسان خاموش و روشن شدن های سریع رو متوجه نمیشه و از طرفی خاموش شدن یک ال ای دی زمان بر هست ما سطر ها رو دونه دونه روشن میکنید، بیشتر توضیح میدم.

فرض کنید میخواهیم عدد 2 رو نمایش بدیم. اولا فونتش اینطوری میشه
      00000000
      01000100
      01000100
      00110000
      00100000
      00100000
      00100000
      00000000
      این میشه فونت حرف 2. اگه یه مقدار با دقت هم نگاه کنید عدد 2 رو توش میبینید. ما میخواهیم چی کار کنیم؟ میخواهیم اونجاهایی که عدد صفر داریم ال ای دی ها خاموش باشن اونجاهایی که عدد یک داریم ال ای دی ها روشن باشن به این ترتیب عدد دو نمایش داده میشه.

خب این هشت بایت ذخیره میشن، حالا به ترتیب این کار رو میکنید بایت اول رو که همه صفر هست رو میذاریم روی ستون ها (یعنی روی پایه مثبت هر هشت ال ای دی که اونیکی پایشون مشترک هست) حالا سطر اول رو زمین میکنیم. دو میلی ثانیه صبر میکنیم. سطر رو دوباره 5 ولت میکنیم حالا داده های ستون دوم رو میذاریم روی ال ای دی ها، حالا سطر دوم رو زمین میکنیم ، دو میلی ثانیه صبر میکنیم و ... .
      اگه نتونستید کدش رو بنویسید بگید که ساده تر بگم.
      موفق باشید.
      شأن انسان در ايمان و هجرت و جهاد است و هجرت، مقدمهآ‌ي جهاد فيآ‌سبيلآ‌الله.
      هجرت، هجرت از سنگينيآ‌هاست و جاذبهآ‌هايي كه تو را به خاك ميآ‌چسباند.
      چكمهآ‌هايت را بپوش، رهآ‌توشهآ‌ات را بردار و هجرت كن.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط محمد نحوی
        سلام خوبی بهرام جان؟
        من یه روند رو میگم شما ببین میتونید خودتون کدش رو بنویسید یا نه. اگه نتونستید بگید که از کارهای ساده تر شروع کنیم.
        شما هشت سطر دارید هشت ستون.
        اصول کار اینه که چون چشم انسان خاموش و روشن شدن های سریع رو متوجه نمیشه و از طرفی خاموش شدن یک ال ای دی زمان بر هست ما سطر ها رو دونه دونه روشن میکنید، بیشتر توضیح میدم.

فرض کنید میخواهیم عدد 2 رو نمایش بدیم. اولا فونتش اینطوری میشه
        00000000
        01000100
        01000100
        00110000
        00100000
        00100000
        00100000
        00000000
        این میشه فونت حرف 2. اگه یه مقدار با دقت هم نگاه کنید عدد 2 رو توش میبینید. ما میخواهیم چی کار کنیم؟ میخواهیم اونجاهایی که عدد صفر داریم ال ای دی ها خاموش باشن اونجاهایی که عدد یک داریم ال ای دی ها روشن باشن به این ترتیب عدد دو نمایش داده میشه.

خب این هشت بایت ذخیره میشن، حالا به ترتیب این کار رو میکنید بایت اول رو که همه صفر هست رو میذاریم روی ستون ها (یعنی روی پایه مثبت هر هشت ال ای دی که اونیکی پایشون مشترک هست) حالا سطر اول رو زمین میکنیم. دو میلی ثانیه صبر میکنیم. سطر رو دوباره 5 ولت میکنیم حالا داده های ستون دوم رو میذاریم روی ال ای دی ها، حالا سطر دوم رو زمین میکنیم ، دو میلی ثانیه صبر میکنیم و ... .
        اگه نتونستید کدش رو بنویسید بگید که ساده تر بگم.
        موفق باشید.
        راستش بلد نیستم اخه من برنامه نویسیم زیاد خوب نیست :cry2: :cry2: :cry2: ولی باید یاد بگیرم
        کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

کسی نبید جواب منو بده :cry:
          کمتر به سایت میام .....

دیدگاه

من زیاد برنامه نویسی با بیسیک رو بلد نیستم اما یه نمونه تابلو روان تو سایت به زبان سی گذاشتم

تو سایت لاچینی می تونی برنامه تابلو به زبان بیسیک رو پیدا کنی اما توصیه نمی کنم چون پولی فکر کنم 10000000 دلاری می شه
            چون طرحش جهانی رو هم گذشته کهکشانی شده
            که واسش داره پول می گیره
            برای تشکر از امتیاز + استفاده کنید

دیدگاه

سلام دوستان منظور از لچ یعنی چی اسم یک ic هستش...من می خواهم با 4 عدد دات ماتریکس یک تابلو روان درست کنم لطفا در صورت امکان راهنمایی کنید
              باسپاس
              همچون دیود ی ام که با ورق معکوس روزگار شکسته شده ام

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X