اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

wave player & fat

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : wave player & fat

استادPOLESTAR
    دستت درد نکنه خیلی توضیح خوبی بود پست 12 را میگم ممنون فقط یه سئوال دیگه اینکه مشخصات یه فایل ویو را چطوری میشه در بیارم که بفهمم از چه نوعیه و چند بیته هستش؟ واینکه چطوری فایل ویو این جوری بسازم؟
    درمورد اینکه کد را هم قرار دادی بازم ممنون من دنبال این هستم یاد بگیرم کلا خواندن از روی کارت برای من مهمه حالا فایل ویو یکیش بود عکس ومتن و.... .
    ما به کمکتون همیشه احتیاج داریم آخه من توزبان سی مبتدیم :biggrin:

دیدگاه

سلام بازم ببخشید استاد
      من یه سئوال دارم این سورس که گذاشتی با چه نرم افزاری نوشته شده؟کدویژنه؟ :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط POLESTAR
        با سلام
        حرف های شما بهم برخورد
        این هم لینک سورس سی
        http://s1.picofile.com/file/7209315913/WAV_Player.rar.html
        در دو نوع مختلف
        اولی همون 8 بیت ورودیه که فایل متناظرشو پخش میکنه فایل ها حتما باید در روت اصلی مموری باشند
        و دومی یه wav پلیر واقعیه با سه تا کلید
        1 - PINA.7 که کلید PLAY / PAUSE هست
        2 - PINA.6 که کلید NEXT هست
        3 - PINA.5 که کلید PREV هست

و همه فایلهای WAV رو در هرجای مموری و در هر پوشه ای که باشه به ترتیب پخش خواهد کرد

حالا خواستید یاد بگیرید یا در موردش تخقیق بکنید اگر هم نخواستید که هیچ
        اما بنده بازم در خدمت همه شما هستم و خوشهال میشم هر سوالی رو در این خصوص جواب بدم
        امید وارم همتون انقدر استاد شید که دیگه به بنده و امثال بنده نیازی نداشته باشید (فقط خدا کنه اونموقع هم به فکر افرادی مثل الان .... باشید و مثل اکثر مهندسای تازه فارق شده ار تحصیل فقط یه مدرک کپی شده از اینو اون نداشته باشید که قابش کردید و زدید به دیوار اتاقتون )

به همین سادگی :nice:
        سلام ببخشید اگر ناراحتتون کردم
        و ممنون از کمکتون و از اینکه شما میخواستید روش برنامه رو آموزش بدید
        قول میدم به محض اینکه سرم خلوت شد یک pdf جامع از این پروژه ارائه کنم تا دوستان دیگر نیز استفاده کنند.
        امام علي (عليه السلام) : الزکات العلم نشرهُ/ زکات علم نشر آن است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط wiki
          سلام بازم ببخشید استاد
          من یه سئوال دارم این سورس که گذاشتی با چه نرم افزاری نوشته شده؟کدویژنه؟ :redface:
          بله دوست من کدویژن هست
          فایل prj رو در کدویژن اجرا کنید

تجربه معلم خشنی هست اول امتحان میگیره بعد درس میده !!!
          به دلیل برخی مشکلات بوجود اماده دیگه امکان ادامه فعالت در این انجمن مقدور نیست.

دیدگاه

سلام
            استاد POLESTAR من اومدم مدار بستم اما یه مشکلی دارم نمیتونم ازروی شماتیک شما تشخیص بدم پایه های کارت چجوری به میکرو وصل میشه اسمهایی که برای کارت ها هست اصلا شباهتی به اسمهایی که تو usd socket دادی نداره ، من چندبار اتصالات تست کردم ولی جواب نگرفتم ممنون میشم توضیحی بدید من سوکت کارتی که دارم 9 پایه هست یه کارت میکرو دارم که 8 پایه هست ویه کارت ام ام سی دارم که 7 پایه است اسم پایه کارتها را میدونم اما نمیتونم تشخیص بدم درشماتیک چجوری وصل بشوند.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط wiki
              سلام
              استاد POLESTAR من اومدم مدار بستم اما یه مشکلی دارم نمیتونم ازروی شماتیک شما تشخیص بدم پایه های کارت چجوری به میکرو وصل میشه اسمهایی که برای کارت ها هست اصلا شباهتی به اسمهایی که تو usd socket دادی نداره ، من چندبار اتصالات تست کردم ولی جواب نگرفتم ممنون میشم توضیحی بدید من سوکت کارتی که دارم 9 پایه هست یه کارت میکرو دارم که 8 پایه هست ویه کارت ام ام سی دارم که 7 پایه است اسم پایه کارتها را میدونم اما نمیتونم تشخیص بدم درشماتیک چجوری وصل بشوند.
              با سلام
              شما یه همچین چیزی با یه سوکت micro SD درست کنید
              الیته اینو توی یکی از پستهای دیگه که فکر کنم اموزش توابع فت بود هم قرار دادم

در ضمن DI همون MOSI و DO همون MISO هست
              ببینید دوستان این MISO که بعضی ها بهش میگن میزو یا به MOSI میگن موزی که کاملا اشتباه هست
              این M اولی یعنی Master
              I یعنی Input
              S یعنی Slave
              O یعنی Output
              MISO یعنی پایه ای که در میکروی Master ورودی و در میکروی Slave خروجی میباشد
              و MOSI یعنی پایه ای که در میکروی Masterخروجی و در میکروی Slave ورودی میباشد
              پین SCK هم کلاک بوده که برای سنکرون کردن دیتا به کار میره
              پین CS هم همون مخفف chip select هست که برای انتخاب یه دیوایس یا IC به کار میره

امید وارم کافی باشه

دیدگاه

سلام
                استاد از این مطمئنی؟
                در ضمن DI همون MISO و DO همون MOSI هست
                آخه من خونده بودم پایه dataout را مستقیم به میکرو وصل میکنیم ودرشماتیک شما با این جمله که گفتید یعنی پایه DIآ‌ را مستقیم وصل میکنیم .
                درضمن یه سوال دیگه اینکه فایل ویو ما با چه سرعت سمپل ریتی باشه موزیک را خوب پخش میکنه چون من یک فایل با سمپل ریت 8 کیلو گذاشتم صدایی که شنیده میشه اصلا شبیه موزیک نیست فقط صدایی شبیه تیک تیک تتیک داره آیا این به سرعت سمپل ریت بستگی داره؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط wiki
                  سلام
                  استاد از این مطمئنی؟آخه من خونده بودم پایه dataout را مستقیم به میکرو وصل میکنیم ودرشماتیک شما با این جمله که گفتید یعنی پایه DIآ‌ را مستقیم وصل میکنیم .
                  درضمن یه سوال دیگه اینکه فایل ویو ما با چه سرعت سمپل ریتی باشه موزیک را خوب پخش میکنه چون من یک فایل با سمپل ریت 8 کیلو گذاشتم صدایی که شنیده میشه اصلا شبیه موزیک نیست فقط صدایی شبیه تیک تیک تتیک داره آیا این به سرعت سمپل ریت بستگی داره؟
                  شما کاملا درست میفرمایید اشتباه شده بود که تصحیح کردم
                  ولی در مورد سمپلریت باید بگم در این wav player در صورتی که امکان پخش فایل wav نباشه اصلا پخش نخواهد شد
                  همونطور که قبلا هم عرض کرده بودم بهترین کیفیت رو میتونید در 8 بیت 32Khz استریو بگیرید
                  ولی برای اینکه به راهتی و به درستی بتونید فایل هارو تبدیل منید روش تبدیل رو با نرم افزار محبوب پخش یعنی jetAudio اموزش میدم
                  شما فقط کافیه طبق عکس های زیر jetAudio رو تنظیم کرده و فایلهای خودتونو تبدیل کنید

دیدگاه

ممنون از POLESTAR جان
                    فقط یه سوال
                    اونم اینکه آیا این فایل با توجه به مشخصات تبدیلی که شما فرمودید با فرمت fat , و بدون برنامه ای اضافه ,پخش میشه یا نه.آخه شما حالت فشرده رو تو تصویر انتخاب کردی.
                    من با بسکام و با خودfat کار میکنم البته اصول هیچ تفاوتی نداره هرجا درست پیاده سازی بشه باید درست جواب بده
                    من با 22 کیلو هرتز پخش کردم ولی کیفییت فوق العاده پایینه فوق العاده!
                    میخام بدونم که با این روش 32 کیلو و با این فرمت تفاوت خیلی فرق میکه یا یکم؟
                    آخه من 48 کیلو هم پخش کردم ولی تفاوت چندانی نکرد
                    در ضمن اگه فیلتر rc در خروجی استفاده کردید ممنون میشم بگید.
                    من یه 10k با یه 100n گذاشتم نویزش خیلی کم شد ولی کیفییت داغون!

دیدگاه

سلام
                      ممنون از آقای اسدی
                      یه سوال: من این سورسی که گذاشتید برای ATMEGA8 تغییر دادم ولی وقتی کامپایل میشه ارور حافظه میده که فکر کنم مال دستور sprintf(Fno.fname,"%u.wav",0xFF - PINA);
                      بجای این دستور چی بذارم؟؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fateme_r
                        سلام
                        ممنون از آقای اسدی
                        یه سوال: من این سورسی که گذاشتید برای ATMEGA8 تغییر دادم ولی وقتی کامپایل میشه ارور حافظه میده که فکر کنم مال دستور sprintf(Fno.fname,"%u.wav",0xFF - PINA);
                        بجای این دستور چی بذارم؟؟؟؟
                        سلام
                        با توجه به اینکه رم mega8 پایینتر از mega16 هست این مشکل به وجود امده و ربطی به این دستور ندارد
                        برای اینکه این مشکل رو حل کنید باید بافر رو که برای دیتای خوانده شده از مموری در نظر گرفته شده است رو کم کنید لذا میبایست مقدار دیفاین شده buf_size رو که فکر میکنم 512 بایت هست رو کم کنید
                        البته در این صورت برای پخش فایل هایی با سمپل ریت بالا مشکل خواهید داشت

دیدگاه

سلام
                          سایز بافر 256 هست که وقتی کمترش میکنم بازم ارور حافظه میده .چیکارش کنم؟؟
                          چطور میشه این برنامه رو برای ATMEGA8 نوشت .چه تغییری بدم؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fateme_r
                            سلام
                            سایز بافر 256 هست که وقتی کمترش میکنم بازم ارور حافظه میده .چیکارش کنم؟؟
                            چطور میشه این برنامه رو برای ATMEGA8 نوشت .چه تغییری بدم؟
                            فقط باید مقدار بافر رو تا جای ممکن بیارید پایینتر همین در ضمن یه تغییرات اصاصی اهم میخواد تا بش به صورت مطلوب ازش استفاده کرد
                            چون اگر شما میزان بافر رو پایینتر بیارید حتما در پخش فایل هایی با سمپل ریت های بالا مشکل خواهید داشت
                            اگر فرست کنم یه نمونه برنامه برای میکرو هایی با فلش و رم پایینتر مثل همین Mega8 میزام توی سایت

دیدگاه

سلام
                              ممنون از آقای اسدی
                              میشه زودتر اون فایلو بزارید یا بگید چه تغییراتی باید بدم تا تو این حافظه جا بشه؟؟این پروژرو زودتر باید تحویل بدم :sad:.ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط fateme_r
                                سلام
                                ممنون از آقای اسدی
                                میشه زودتر اون فایلو بزارید یا بگید چه تغییراتی باید بدم تا تو این حافظه جا بشه؟؟این پروژرو زودتر باید تحویل بدم :sad:.ممنون
                                با سلام
                                من برای Mega8 تغییراتشو دادم ولی تستش نکردم امیدوارم یعنی فکر کنم مشکلی نداشته باشه شرمنده وقتشو نداشتم
                                اول مثل شماتیکی که توی فایل زیپ هست ببندید و تست کنید فایل هگز و سورس برنامه هم توی فایل زیپ موجود هست
                                فقط کریستال رو خارجی تنظیم کنید و فیوز CKOPT رو فعال کنید

http://s1.picofile.com/file/7284279672/WAV_Player_M8.zip.html

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X