اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روشن شدن 50 ال ای دی یا بیشتر بصورت پشت سر هم chaser

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : روشن شدن 50 ال ای دی یا بیشتر بصورت پشت سر هم chaser

نوشته اصلی توسط ms2000
    سلام بله خوشحال میشم که هر چه زودتر بیای آماده پذیرایی هستم.
    وحید آقا اون PGM-ON که کاتدش به پایه 4 پورت LPT وصل شده چیه؟یک LED معمولیه؟
    در ضمن نگفتین که atmega8 رو وقتی خریدم اول پروگرام کنم بعد برد مورد نظر رو (ال ای دی های پشت سرهم) رو بسازم یا اول برد رو با تمام قطعات بسازم و روی همون برد میکرو رو پروگرام کنم؟ اگه بشه قبل از زدن برد پروگرام کنم به نظرم راحت تره
    ممنون از لطفت :biggrin:
    بله اون PGM یه ال ای دی معمولی هستش که در هنگام عملکرد پروگرم(پروگرم کردن و یا پاک کردن و یا مقایسه) روشن میشه.
    سوال دومت هم مثل این میمونه که بگی اول باید سالاد بخورم بعد شام و یا اول شام بعد سالاد!
    شما همون موقع که میکرو رو گرفتی میتونی روی یه برد برد بزاری و پروگرمش کنی! و یا اینکه روی همون مدارت براش یه سوکت پروگرم بزاری و در همه حالت پروگرمش کنی.
    فقط یادت باشه میکرو رو که خواستی بگیری بگی سوکتش هم بده.
    درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
    بدرود . . .

دیدگاه

پاسخ : روشن شدن 50 ال ای دی یا بیشتر بصورت پشت سر &

با سلام خدمت اعزا و اجلا
      نوکر آقا وحید چرا می زنی حالا
      بابا منظورم رو از حرف هایی که زده بودم برادر ارجمندمون ms2000 کامل توضیح داد ولی در حالت کلی ما تسلیم این خشم و ابهت آقا وحید شدیم ^^ ^^
      یک چند تا نکته از قلم موند
      اکثر کامپیوتر های جدید از پورت پرینتر که در نقشه اون پروگرامر بود پشتیبانی نمی کنند (منبع فروشگاه سایت eca )
      اکثر پروگرامر های دست ساز از یه سری آی سی ها (در بعضی موارد ) مثل ATTINY2313 و تا اونجایی که ما می دونیم پشتیبانی نمی کنند(منبع یکی از دوستام که داره )
      اکثر ویندوز های جدید (همچون سون و ویستا چون امکان داره در آینده این ویندوز ها رو نصب کنی ) از پروگرامر های کابل پرینتر پشتیبانی نمی کنند(منبع فروشگاه سایت ECA )
      اکثر وزژن های پروتوس از مدار های مولتی ویبراتور ناپیدار (که آنالوگ هست ) پشتیبانی نمی کنند(منبع خودم)
      ببین برادر ms2000 به این دلیل هست که من می گم یک پروگرامر بخر
      این سایت ECA خودمون پروگرامر های خوبی داره خودت سر بزنی اطلاعات چند تاش رو بخونی همه چی دستت می یاد
      مثلا یک نمونه جدا عالی(حتی از پروگرامر 27 تومانی من هم بهتر هست جدا عرض می کنم)
      http://eshop.eca.ir/product_info.php?cPath=83&products_id=489

نگا کن من تا حالا خودم چهار پنج تا پروگرامر از زیر دستم گذشته که دارم این رو می گم ولی اگر دوست داشتی اون پیشنهاد آقا وحید رو هم اجرا کنی برا تجربه و وقت تلف کردن خوبه
      [move] [/move]
      پی نوشت
      دوست عزیز جناب وحید آقا (عصبانی نشی ها)
      به نظر می یاد USP ASP اسم یه شرکت باشه چون من یه پروگرامی ازش گرفتم و اصلا راضی نبودم انداختم دور اینم آدرس سایتش
      http://www.fischl.de/usbasp/

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmh1

ببین برادر ms2000 به این دلیل هست ...
        سلام دوست عزیز ممنونم به خاطر توجهت به این تاپیک.
        اول: اینکه من مسعود هستم و کوچیکت هستم و ساکن مشهد هستم.
        دوم: چشم اول یکی از اینها که وحید جان مدارشو داده میبندم هم تجربه ای میشه و هم اینکه اگه جواب بده کلی هزینه صرفه جویی میشه ولی اگه جواب نداد همین که لینکشو دادی میخرم.
        توضیح اینکه من دو تا کامپیوتر دارم که در دو مکان ازش استفاده میکنم و متاسفانه یکیشون پورت USB نداره.
        سوم اینکه:شما اساتید افتخار ما هستین سپاسگذار هردوتون هستم.
        ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

سلام خب همه رو خریدم :applause:
          میخواستم بپرسم:
          1- تو پروگرام کردن به وسیله این مدار که دادین به کدوم پایه های آی سی atmega8 باید VCC و کدوم پایه ها گراند وصل بشه منظورم در پروگرام کردنه؟
          2- تو مدار واقعی که برام فرستادین کدوم پایه ها باید به VCC و کدوم پایه ها گراند وصل بشه؟
          3- چرا این دات ماتریکس 8 در 8 که خریدم 12 پایه هر طرفش داره جمعا میشه 24 پایه؟
          با تشکر

دیدگاه

دیدگاه

سلام با تشکر از شما. اون دات ماتریک که 24 پایه بود رو طرف اشتباه داده بود و دو رنگ بود که رفتم تک رنگ 16 پایه (هر طرف 8 پایه رو گرفتم) و متاسفانه پایه هاش از شکلی که شما دادین پیروی میکنه.
              خب چرا سازنده اش یک ردیف از پایه ها رو برای سطر و یک ردیف از پایه ها رو و برای ستون نذاشته؟ اینطوری که الان هست که سخته.
              دوم اینکه دقیقا در این آی سی(atmega8) کدوم شماره پایه ها به + و کدوم شماره به - وصل میشه؟ در پروگرام کردم چه پایی لازمه به + و چه پایه هایی به - وصل بشه و در خود مدار چه پایه هایی؟ مثلا پایه 20 و21 هم لازمه به + وصل بشه؟

دیدگاه

سلام دوست عزیز، با آی سی 74HC595 هم میتنید این کار رو بکنید
                پروژه زیر رو از سایت لاچینی دانلود کردم که میتونید ببینید، در این پروژه 256 پایه برای تابلو روان از طریق این آی سی کنترل میشن
                :read:

[ftp=ftp://www.morsalon.com/16x128_LED_Sign_Board_Rs232.rar]www.morsalon.com/16x128_LED_Sign_Board_Rs232.rar[/ftp]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                  و متاسفانه پایه هاش از شکلی که شما دادین پیروی میکنه.
                  چرا متاسفانه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
                  ببین اون vcc , gnd که سمت چپ تصویر می بینی تغذیه آیسی هستند احتمالا باید تغذیه به همون ها وصل بشه و gnd سمت راست هم مال adc هست که انشاء الله بعدا کار باهش رو یاد می گیری ولی گویا چون ارتباط isp هست نیازی به وصل کردن زمین راستی نیست و همیشه حتی وقتی که خواستی آی سی رو روشن کنی باید به همون پایه های سمت چپ ولتاژ بدی
                  در مورد پایه های دات ماتریس هم باید بگم که شاید اون یارو که دات ماتریس رو اختراع کرده کرم داشته می خواسته ما ها رو اذیت کنه و بشینه بهمون بخنده =)) =)) =))

دیدگاه

من آخرش نفهمیدم این داش مسعود میخواد ال ای دی راه بندازه یا دات ماتریس!

درد من تنهایی نیست؛ بلكه مرگ ملتی است كه گدایی را قناعت، بی‏عرضگی را صبر، و با تبسمی بر لب این حماقت را حكمت خداوند می‏ نامند! "گاندی"

به دلیل وجود برخی مشکلات و بی احترامی ها این اکانت رو غیر فعال کردم. همیشه سر بلند باشید.
                    بدرود . . .

دیدگاه

نوشته اصلی توسط وحید نصیری
                      من آخرش نفهمیدم این داش مسعود میخواد ال ای دی راه بندازه یا دات ماتریس!

سلام وحید جان امروز دیر سر زدی به سایت.
                      راستش ال ای دی میخواستم راه بندازم ولی دیدم لحیم کردن اون همه پایه ال ای دی سخته گفتم بیام دات ماتریکس بگیرم چون اینکه براس تسته بعدا که تعداد ال ای دی ها و نحوه روشن شدنش رو با کمک شما تغییر دادیم آخر سر اگه شد یهو ال ای دیش میکنیم دیگه. البته به خاطر اینکه ببینم اون حالت که تو پروتئوس (چشمک زدن سطر قبلی) پیش میاد اینجا پیش نمیاد یک تستی با چند ردیف ال ای دی میکنم. موفق باشی و ممنون.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ms2000
                        سلام وحید جان امروز دیر سر زدی به سایت.
                        راستش ال ای دی میخواستم راه بندازم ولی دیدم لحیم کردن اون همه پایه ال ای دی سخته گفتم بیام دات ماتریکس بگیرم چون اینکه براس تسته بعدا که تعداد ال ای دی ها و نحوه روشن شدنش رو با کمک شما تغییر دادیم آخر سر اگه شد یهو ال ای دیش میکنیم دیگه. البته به خاطر اینکه ببینم اون حالت که تو پروتئوس (چشمک زدن سطر قبلی) پیش میاد اینجا پیش نمیاد یک تستی با چند ردیف ال ای دی میکنم. موفق باشی و ممنون.
                        دیروز یخورده کار داشتم و نتونستم سر بزنم. این سرماخوردگی هم زده تو پوز ما!!! شرمنده.
                        مطمئن باش اون حالت پیش نمیاد.
                        در ابتدا هم همون مداری رو که با دات ماتریس گذاشته بودم سر همین قضیه بود.
                        با دو تا بافر به میکرو وصلش کن. اینطور دیگه بعدا میتونی برای تست تابلو روان ازش استفاده کنی
                        برای اطلاعات بیشتر به اینجا سر بزن:
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=26542.0

موفق باشید

بدرود . . .

دیدگاه

سلام من پروگرامر رو ساختم خیلی راحت جواب داد و همچنین مدار بالا رو هم بستم که راحت جواب داد در زیر لینک عکس و فیلمشو گذاشت. با تشکر از دوستان مخصوصا وحید جان و دوست عزیز با آی دی mmh1.
                          دو تا سوال داشتم اگه پایه های 20 و 22 آی سی atmega8 به ترتیب به + و منفی وصل نشه مشکی پیش میاد؟ کلا این دو پایه فرقشون با پایه های 7 و 8 چیه؟ سوال دوم در آی سی 74hc573 چرا پای ههای 11 و 1 به ترتیب به + و - وصل میشن؟ پس پایه های 20 و 10 چه کاره اند؟آیا لزومی داره پایه های 11 و 1 به + و - وصل بشن؟عملکرد این دو پایه چیه؟ با تشکر.
                          http://www.4shared.com/video/KTtcP406/64-led-chaser.html

دیدگاه

سلام ایشا الله مبارکا باشه ایشالا شیرنی عروسیت رو بخوریم (اگر ازدواج کردی شیرنی تجدید فراش :mrgreen البته وحید رو دعوت نکنی کلا دعوا داره
                            به افتخار ms2000 =D> =D> :nerd: :nerd:
                            ولی یه پروگرامی بخر بزار به این برادرون فروشگاه هم به یه نون آبی برسه من باید خودمم یکی از اون پروگرامر ها درست کنم خیلی عالی هست
                            اما پایه 20و 22 که گفتی نگا کن اون دو تا پایه تو atmega8 مال adc هستند و هروقت بخوای از adc استفاده کنی باید به اونا ولتاژ وصل کنی
                            برا اون 74Hxx به این یه نگا بنداز همه چیز دستت میاد مربوط به مدارات داخلیش هست

برنامش رو خودت نوشتی
                            راستی بیا رو تابلو روان فک کن

دیدگاه

سلام به دوستان.وحید جان کجایی چند وقته نیستی.سرماخوردگیت بهتر شد؟ جناب mhh1 شما خوبین؟
                              یک سوال هم داشتم نقش این آی سی 573 این وسط چیه؟ اونو که بر میدارم هم که مدار جواب میده :eek:

دیدگاه

?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????
                                ?????????????????????????????????????????????????? ?????????????????????????????

[move] [/move]
                                همش تقصیر این وحید هست بهت گفتم یه دونه پروگرامر بخری خودت گوش ندادی
                                ولی کلا من دیگه جواب این یکی رو نمی دونم باید خود وحید بیاد جوابت رو بده شاید هم اصلا مدارت رو به عنوان یکی دیگر از عجایب 7 گانه ثبت کردی
                                البته یه سوال وقتی اونو بر می داری پایه های ورودی رو به خروجی با سیم وصل می کنی؟؟؟یا نکنه سیم هات رو به جای این که به ورودی وصل کنی به خورجی ها وصل کردی
                                راستی اینقدر راحت این وحید رو به خونتون دعوت نکن تو سایت مشهور هست به...
                                گوش هات رو بیار جلو >:/
                                اون یه مارمولک رو گشته :-O به خدا

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X