اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کنترل LED RGB

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کنترل LED RGB

سلام دوست عزیز. ممنون از پیگیریت. این گیرند باید کجا وصل بشه؟به ورودیه اون مدار فرکانس متر؟؟؟من مولتی مترم فرکانس متر داره ویکتور 88 دارم اون بدرد این کار نمیخوره?
    کلا ببین دوست عزیز من یک فرستنده و گیرنده مخوص LED-RGB تو بازار پیدا کردم که قیمت کلش حدود 6000 تومانه(عکسش در زیره) من میخوام مثل این بسازم اما کوچکش که بشه ته لامپ جا بشه نهایتا برد گیرنده به اندازه 22 میلیمتر در 17 میلیمتر باشه.نهایتا چند حالت هم داشته باشه برام کافیه مثلا همین رنگهای قرمز و آبی و سبز و مخلوطشون و یک حالت هم چشمک زن.
    ساخت سوئیچینگ-داریور ال ای دی- لامپ و پروژکتور ال ای دی

دیدگاه

سلام در داخل قسمت بیضی قرمز رنگ گیرنده قرار داده من گیرنده ای به اندازه اون میخوام حتی اگه فقط چند حالت قرمز و سبز و زرد و مخلوط اینها رو هم با هم داشته باشه برام بسه.

در ضمن یک لینکی هم پیدا کردم ولی متوجه نشدم دقیقا چکار کرده
      http://electronics-diy.com/electronic_schematic.php?id=1013

دیدگاه

چند حالت هم داشته باشه برام کافیه مثلا همین رنگهای قرمز و آبی و سبز و[s] مخلوطشون[/s] و یک حالت هم چشمک زن
        نوشابه ... تو که تقریبا همه حالت ها رو گفتی داش مسعود
        ای بابا .... به هر حال تکلیف ما رو روشن کن یه بار می گی می خوام بسازم یه بار می گی گرفتم یه بار می گی ....
        خب تو بیا یه حرکت انقلابی انجام بده و اون سنسور رو که بهت گفتم بگیر بعد بیا راه اندازیش کن (البته چون برا امتحان هست از سنسور های معمولی هم اگه خونه داری می تونی استفاده کنی ) روش کار هم به این صورت هست که vcc , gnd سنسور رو وصل کن بعد بیا خروجی سنسور رو فرکانس متر مولتی مترت رو وصل کن دکمه های کنترل رو بزن ببین اگر عدد نشون داد که خب همون اعداد رو یاداشت کن (برای دکمه هایی که باید جواب بدن ) اگر مولتی متر عدد نشون نداد باید از یه آی سی اپ امپ استفاده کن و ولتاژ سنسور رو تقویت کن بعد به فرکانس متر وصل کن ببین چه عددی نشون می ده
        در مورد اون گیرنده ای که گرفتی اون احتمالا یه فرکانس متر داخلی داره که خودش تجزیه تحلیل می کنه و در خروجی فقط صفر و یک ظاهر می کنه نه فرکانس :bye

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmh1
          نوشابه ... تو که تقریبا همه حالت ها رو گفتی داش مسعود
          ای بابا .... به هر حال تکلیف ما رو روشن کن یه بار می گی می خوام بسازم یه بار می گی گرفتم یه بار می گی ....
          سلام من نگفتم که گرفتم..گفتم اینها که نوشتم تو بازار هست.
          به هر حال گیرنده مادون قرمز رو که مثل یک ال ای دی سیاهه گرفتم.
          در ضمن برد این گیرنده های تو بازار که عکسش رو در چند پست بالاتر گذاشتم رو دیدم قطعات زیادی توش نبود و بیشتر نظرم رو سه تا ماسفت اس ام دی جلب کرد.
          راستی دو تا مدار هم تو نت گیر آوردم که ظاهرا همونیه که من میخوام یکی با یک دکمه کنترل میشه و اینطور که گفته هر بار که فشارش بدی LED به یک حالتی در میاد و دومیش هم با کنترل از راه دوره ولی مدار ها شبیه به هم هستن ولی من نتونستم با پروتئوس جواب بگیرم یک نگاهی بهش بندازین لطفا
          http://www.enide.net/webcms/index.php?page=power-pic-rgb#software
          http://www.enide.net/webcms/index.php?page=power-pic-rgb-irda

دیدگاه

با سلام خدمت داش مسعود
            آقا من که انگلیسی ام ضعیف هست (با تشکر از برادر MAZIYAR123) ولی اون چیزی که من از این مدار ها فهمیدم همون چیزی بود که بهت گفتم فقط اگه می خوای با کلید باشه و کنترل از راه دور نباشه بگو که خیلی راحت تر هست تو اون آدرسی که گذاشتی عکس همون سنسور TOP رو گذاشته بود نمی دونم ولی خیلی عالی هست
            راستی فرکانس هار رو اندازه گرفتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
            به هر حال گیرنده مادون قرمز رو که مثل یک ال ای دی سیاهه گرفتم.
            دادش
            کریستال و آیسی ATM8 گرفتی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmh1
              با سلام خدمت داش مسعود
              آقا من که انگلیسی ام ضعیف هست (با تشکر از برادر MAZIYAR123) ولی اون چیزی که من از این مدار ها فهمیدم همون چیزی بود که بهت گفتم فقط اگه می خوای با کلید باشه و کنترل از راه دور نباشه بگو که خیلی راحت تر هست تو اون آدرسی که گذاشتی عکس همون سنسور TOP رو گذاشته بود نمی دونم ولی خیلی عالی هست
              راستی فرکانس هار رو اندازه گرفتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟دادش
              کریستال و آیسی ATM8 گرفتی
              سلام اگه با کنترل از راه دور باشه که خیلی بهتره.نگفتی که کریستال بخرم. چه کریستالی؟ من نه گیرنده دارم نه فرستنده با چی فرکانس ها رو اندازه بگیرم. اگه بشه کنترلش رو هم خودم بسازم دیگه. خب الان چکار کنم؟ :biggrin:
              راستی امشب تو یک مغازه یک بنده خدا گیرنده میخرید 135 مگا بود هزار تومان و فرستنده اش هم 2500 خوبه اینها رو هم بخرم؟ خلاصه از اول بگید چکار کنم؟.با تشکر.

دیدگاه

:twisted:
                این شکلکی که این بالا گذاشتم می دونی یعنی چی ؟ حیف که فقط می شه شش تا از این ها گذاشت مگر نه 30 تا دیگه از این ها می گذشتم
                بابا مگه پست ها رو کامل نمی خونی تازه حالا می گی
                خب الان چکار کنم؟ :biggrin:
                تازه لبخند هم می زنه(مدار منبع تغذیه رو بزار )
                بار ها گفتم این پست ها رو که می زنم درست بخون
                خب تو بیا یه حرکت انقلابی انجام بده و اون سنسور رو که بهت گفتم بگیر بعد بیا راه اندازیش کن (البته چون برا امتحان هست از سنسور های معمولی هم اگه خونه داری می تونی استفاده کنی ) روش کار هم به این صورت هست که vcc , gnd سنسور رو وصل کن بعد بیا خروجی سنسور رو فرکانس متر مولتی مترت رو وصل کن دکمه های کنترل رو بزن ببین اگر عدد نشون داد که خب همون اعداد رو یاداشت کن (برای دکمه هایی که باید جواب بدن ) اگر مولتی متر عدد نشون نداد باید از یه آی سی اپ امپ استفاده کن و ولتاژ سنسور رو تقویت کن بعد به فرکانس متر وصل کن ببین چه عددی نشون می ده
                خوب به اندازه کافی تنبیه شدی امیدوارم دیگه اشتباه نکنی مگر نه دفعه دیگه باهات برخورد فیزیکی و در دفعات بعد برخورد شیمیایی و ...
                خب اگه دقت می کردی من گفته بودم که باید کریستال 16 مگا هرتز بگیری
                برای مرحله اول اگه خودت بخوای کنترل بسازی هم می شه و اگر بخوای از همون کنترل آماده بازار هم استفاده کنی می شه خب کدوم رو می خوای

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmh1
                  :twisted:
                  خب اگه دقت می کردی من گفته بودم که باید کریستال 16 مگا هرتز بگیری
                  برای مرحله اول اگه خودت بخوای کنترل بسازی هم می شه و اگر بخوای از همون کنترل آماده بازار هم استفاده کنی می شه خب کدوم رو می خوای
                  سلام با تشکر. کجا گفتین کریستال 16 مگا بخرم؟ باشه فردا میخرم و خب کنترل خودم بسازم گفتی بهتره درسته؟حالا فرض بر این که کنترل خودم بسازم. چی بخرم؟ فقط یادت باشه اندازه دستگاه گیرنده باید خیلی کوچک و نهایتا 22 میلیمتر در 17 میلیمتر طول و عرضش باشه و ارتفاع کمی هم داشته باشه.

دیدگاه

راستی کریستال 16 مگا هرتز هم بگیر و در مورد گیرنده اگر اون گیرنده فوق الاده عالی که (TSOP1138) گفتم بگیر گیرنت نیومد بگو یه گیرنده ساده معمولی مادون قرمز بهت بده (برا اطمینان دو تا بگیر )البته گیرنده (TSOP1138) خیلی عالی این ویزگی هاش هست
                    جایی که اون کریستال رو نوشته بودم پست آخر صفحه اول (همونی که عکس دو تا سنسور رو انداخته بودم ) بود حالا اشکالی نداره ناراحت نشو :mrgreen:
                    خب کنترل خودم بسازم گفتی بهتره درسته
                    خب به نظر میاد اینطوری باشه بهتر هست (و آسون تر) چون خودت می تونی فرکانس گیرنده و فرستنده رو تعیین کنی و به علاوه به دردسر های برابر نبودن فرکانس دچار نمی شی فقط شاید برات به صرفه نباشه !!! خود دانی (قیمت نزدیک 2500) به هر حال اگه می خوای کنترل درست کنی باید با توجه به تعداد کلید های کنترل یه آی سی بخری که ATM8 فک کنم خوب باشه در ضمن چند تا کلید و فرستنده مادون قرمز (led_IR) و دو تا کریستال 16 مگا هرتز هم بگیر
                    خیلی کوچک و نهایتا 22 میلیمتر در 17 میلیمتر طول و عرضش باشه و ارتفاع کمی هم داشته باشه.
                    حالا نمی شه یک میکرون بیشتر باشه فقط یه میکرون
                    داداش مسعود گل نگا کن آی سی ها معمولا خیلی بزرگ هستند (البته نسبت به این اندازه ای که نوشتی) به اون آی سی ATM8 که تو برا تابلو روانت گرفتی می گن DIP

ولی مدل دیگه اکثر آی سی های میکروکنترلری هست که بهش می گن SMD که اگه دیده باشی چهار طرفش پایه داره و فوق الاده کوچک تر و البته ارزون تر هست

مدل SMD فقط تنها مشکلاتی که داره این هست که اگه بخوای SMD کار کنی باید تو لحیم کاری از موبایل فروش ها کمک بگیری که نمیدونم می تونی یا نه
                    مشکل دوم پروگرامر هست (هی بهت گفتم گول وحید رو نخور) ببین معمولا با پروگرامر های معمولی می شه SMD رو پروگرام کرد ولی با این حال من این رو می پرسم بعد خبرش رو بهت می دم
                    راستی حتمی دقت کردی که چاپ برد SMD هم کمی مشکل هست و باید با لتراست یا پزتیو و یا چاپ دستگاه های صنعتی باشه (البته پیشنهاد من همون صنعتی هست که هم دقیق تر و هم بهتر هست و قیمت متالیزه اون هم چیزی در حدود 150 تومان در می یاد که پول یه پفک هم نیس)

دیدگاه

سلام تحقیق انجام شد اگه بخوای smd بخری حتمی می تونی خودت پروگرامش کنی
                      فقط بگو می خوای smd بخری یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کنترل LED RGB

نوشته اصلی توسط mmh1
                        جایی که اون کریستال رو نوشته بودم پست آخر صفحه اول (همونی که عکس دو تا سنسور رو انداخته بودم ) بود حالا اشکالی نداره ناراحت نشو :mrgreen:خب به نظر میاد اینطوری باشه بهتر هست (و آسون تر) چون خودت می تونی فرکانس گیرنده و فرستنده رو تعیین کنی و به علاوه به دردسر های برابر نبودن فرکانس دچار نمی شی فقط شاید برات به صرفه نباشه !!! خود دانی (قیمت نزدیک 2500) به هر حال اگه می خوای کنترل درست کنی باید با توجه به تعداد کلید های کنترل یه آی سی بخری که ATM8 فک کنم خوب باشه در ضمن چند تا کلید و فرستنده مادون قرمز (led_IR) و دو تا کریستال 16 مگا هرتز هم بگیر.
                        سلام دوست عزیز.من حدودا 5 تا کلید میخوام یعنی اینکه اولی قرمز روشن کنه دومی آبی و سومی سبز و چهارمی دوتاشون رو و پنجمی همه باهم.میدونی که یک پایه LED RGB (+ یا -)مشترکه و اگه یک کلید هم باشه و با هر بار فشار دادن حالتش عوض بشه بازم قبوله.یعنی باید 5 تا atm8 بگیرم؟ به نظر اینطور نیست چون اگه اینطور باشه کنترلهایی که نزدیک ده کلید روش داره یعنی 10 تا آی سی و ....
                        دوست عزیز من یک گیرنده و فرستنده دیتا فکر کنم 315 مگاهرتز پیدا کردم که گیرنده 1000 تومان و فرستنده 2500 قیمت داشت ولی گیرنده اش کمی بزرگ بود.
                        برای قطعات smd من کار کردم ور راحت لحیمشون میکنم بردشون رو هم میتونم بزنم فقط شما مدار رو بده + برنامه اش.کریستال گرفتم + اون ال ای دی مادون قرمز خب حالا چکار کنم؟

دیدگاه

سلام مسعود جان
                          داداش من که نگفتم باید به تعداد کلید ها آی سی بگیری :eek:
                          با توجه به تعداد کلید های کنترل یه آی سی بخری که ATM8 فک کنم خوب باشه
                          داداش من گفتم با توجه به تعداد کلید
                          حقیقت این هست که تو می تونی با atm8 چیزی حدود 140 کلید رو راحت کنترل کنی بی درد سر حالا نگران نیاش یه دونه آی سی کافی هست
                          دوست عزیز من یک گیرنده و فرستنده دیتا فکر کنم 315 مگاهرتز پیدا کردم که گیرنده 1000 تومان
                          من یکم از این کار می ترسم چون تا حالا با این کار نکردم می ترسم وسط کار بمونیم شرمنده بشم ضمنا 315 مگا هرتز خیلی بالا هست با مدار های فرکانس متر ساده avr نمی تونی عدد فرکانس رو دی کد کنی مدارش بزرگ می شه (به همین دلیل گیرنده اش بزرگ شده) نظر من کار در فرکانس پایین هست (برا تجربه هم خوبه )به هر حال تصمیم با خودت!!!!!!! :evil:
                          من حدودا 5 تا کلید میخوام یعنی اینکه اولی قرمز روشن کنه دومی آبی و سومی سبز ...
                          نگا کن هر چند تا کلید که بزاری مشکلی ایجاد نمی کنه ما شاید حتی بتونیم با یکمی محاسبات هزارن رنگ رو با ترکیب رنگ ها به وجود بیاری یه برنامه ساده هست(البته نه برا همه رنگ ها(در مورد های پیشرفته باید از پردازنده های قوی تری مثل atmega128 استفاده بشه)ولی می شه چند تا رنگ ترکیبی درست کرد ضمنا در تعداد کلید محدودیتی نیس هر چه می خواهد دل تنگت بگو
                          انشا الله تعداد رنگ هات رو اگر نخواستی افزایش بدی یا نخواستی تغییر خاصی در کار ها بدی بگو سعی می کنم تا یکی دو روز دیکه pcb و برنامه و روش پروگرام کردن و فایل پروتئوس و اندکی هم روش کار برنامه رو برات بزارم فقط زود خبرش رو بده (تغییرات احتمالی)

دیدگاه

سلام یک حالت قرمز روشن شه یک حالت سبز و یک حالت آبی و یک حالت قرمز و سبز و یک حالت قرمز و آبی و یک حالت سبز و قرمز یک حالت سبز و آبی و یک حالت هر سه با هم و یک حالت هر کدوم از حالتهای بالا چند ثانیه روشن باشه خود به خود تعویض بشه به حالت بعد (یعنی رنگش خود به خود بعد مثلا ده ثانیه عوض بشه)
                            راستش من یک مدار فرستنده و گیرنده پیدا کردم که یک دکمه داره و خیلی آسونه در زیر لینکش رو میذارم میشه مثلا این رو بسازم بعد شما طوری برنامه بنویسی که با زدن هر بار کلید هر حالت عوض بشه؟؟ مثلا بار اول که کلید رو فشار میدیم قرمز بار دوم که همون کلید رو فشار میدیم سبز و بار سوم آبی و ...
                            http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1+%DA%A9%D9% 86%D8%AA%D8%B1%D9%84+%D8%A7%D8%B2+%D8%B1%D8%A7%D9% 87+%D8%AF%D9%88%D8%B1+%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7+%D8 %B3%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D9% 85%D8%A7%D8%AF%D9%88%D9%86+%D9%82%D8%B1%D9%85%D8%B 2++1&SSOReturnPage=Check&Rand=0

دیدگاه

سلام در ضمن من بعضی مواقع دیدم که کنترل رو با ATtiny2313 درست میکنن ظاهرا برای مصرف کمتر مخصوصا اینکه ریموتا با باتری کار میکنه نظرتون چیه که با این آی سی بسازیم؟

دیدگاه

راستش من یک مدار فرستنده و گیرنده پیدا کردم که یک دکمه داره و خیلی آسونه در زیر لینکش رو میذارم میشه مثلا این رو بسازم
                                سلام
                                شدن که می شه
                                حتی تو می تونی با کنترل تلوزیون خونتون هم این کار رو بکنی ولی چون من در ایم زمینه اصلا تجربه ای ندارم و با آیسی تایمر 555 کار نکردم وسط کار بمونیم دیگه موندیم هاااااااااا
                                نظر خودت هست فقط زود تر تصمیم گیری کن من آخر چی کار کنم برنامه کنترل بنویسم یا می خوای از این مدار استفاده کنی
                                میشه مثلا این رو بسازم بعد شما طوری برنامه بنویسی که با زدن هر بار کلید هر حالت عوض بشه
                                منظورت تو نفهمیدم یعنی چی ؟؟؟؟؟ اگه تو این مدار رو بسازی که دیگه من برا چی باید برنامه بنویسم ؟؟؟؟ فقط یه برنامه گیرنده می مونه ولی فرستنده دیگه برنامه نمی خواد
                                مثلا بار اول که کلید رو فشار میدیم قرمز بار دوم که همون کلید رو فشار میدیم سبز و بار سوم آبی و
                                باشه ار می خوای این طوری باشه حرفی نیس فقط به نظرمن همون که چند تا کلید داشته باشه با حال تر بود
                                سلام در ضمن من بعضی مواقع دیدم که کنترل رو با ATtiny2313 درست میکنن ظاهرا برای مصرف کمتر مخصوصا اینکه ریموتا با باتری کار میکنه نظرتون چیه که با این آی سی بسازیم؟
                                فکر خوبی هست فقط ببین با پروگرامر ات می شه ATTINY2313 رو پروگرام کرد حتمی از وحید بپرس چون اونجوری که من می دونم پروگرام کردن ATTINY2313 با بقیه آی سی های خانواده AVR فرق داره و و اگر دیده باشی رو بعضی از پروگرامر ها یه دکمه می زارن یه طرفش می نویسن ATTINY2313 یه طرف می نویسن بقیه خانواده AVR حالا ضرری نداره از وحید سوال کن ببین تا حالا تجربه ای در این زمینه داشته

یه سوال چرا اینقدر اصرار داری مثلا قرمز و آبی باهم روشن بشه مگه تو دیدی که چه شکلی می شه در ترکیب قرمز و آبی تو می تونی مثلا ال ای دی قرمز رو به اندازه 20 درصد و آبی رو 70 درصد روشن کنی قشنگ تر نیس
                                پس تو پست بعدی که می زاری فقط به این سوالاتی که میزارم پاسخ بده
                                1- تصمیم نهایی رو برا فرستنده و گیرنده بگو می خوای با میکرو باشه یا نه
                                2- مدل کلید های روی کنترل رو بگو یک کلید داشته باشه یا چند تا
                                3-اگه می خوای چند تا کلید باشه تعداد آن ها را بگو
                                4- رنگ هایی رو که می خوای بگو
                                راستی سعی کن اگر این رو ساختی و جواب خوبی گرفتی یکی از اون سنسور ها که بهت گفتم بگیری کار این گیرنده های معمولی اصلا رضایت بخش نیس مثلا تو این دو تا سایتی که خودت تو این تاپیک گذاشتی از همون سنسور یا مشابه اون استفاده شده نگا کن
                                http://daneshnameh.roshd.ir/mavara/mavara-index.php?page=%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1+%DA%A9%D9% 86%D8%AA%D8%B1%D9%84+%D8%A7%D8%B2+%D8%B1%D8%A7%D9% 87+%D8%AF%D9%88%D8%B1+%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7+%D8 %B3%D9%86%D8%B3%D9%88%D8%B1%D9%87%D8%A7%DB%8C+%D9% 85%D8%A7%D8%AF%D9%88%D9%86+%D9%82%D8%B1%D9%85%D8%B 2++1&SSOReturnPage=Check&Rand=0

http://www.enide.net/webcms/index.php?page=power-pic-rgb-irda

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X