اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک برای راه اندازی کالر آیدی با ht9032

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک برای راه اندازی کالر آیدی با ht9032

نوشته اصلی توسط mojitaba
    سلام
    من تو انجمن تازه واردم و همه چیزو خوب بلد نیستم :redface:
    من از این آیسی جواب گرفتم ولی نمیدونم چجوری برنامه و سخت افزارشو تو انجمن پلود کنم
    لطفا راهنماییم کنید تا برنامشو براتون بذارم. ممنون.
    سلام دوست گرامی تارخ درخواست مال خیلی وقته پیشه
    من دو روز بعدش همینو راهش انداختم ومشکلی ندارم
    دیدگاه

سلام، HT9032 بهم چرت و پرت تحویل میده، لطفا راهنمایی کنید، با تشکر.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط alielectronx
        سلام، HT9032 بهم چرت و پرت تحویل میده، لطفا راهنمایی کنید، با تشکر.
        سلام
        یادش بخیر که من اینا تونستم راش بندازم . چه روزی بود . ولی زیاد نمیتونم کمکت کنم . فقط همین را بگم اگه از نظر نرم افزار مشکلی نداره سخت افزاریش معمولا همه مشکل داشتن . توصیه ام این که برو قسمت های خازنش از ورودیش و پولیستر انتخاب کن و هم این که انواع خازن را تست بزن ظرفیتش را میگم . من انو موقع برنامش را نوشتم و مثل شما همش چرت و پرت تحویلم داد . بعد اینقدر رو سخت افزارش ور رفتم تا درست شد . ودیگه این که حتما یادت باشه که اگه صفر بند نصب کردین قبل از صفر بند استفاده کن .
        خدا صبر بهت بده :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

دیدگاه

سلام
          در مورد ای سی بگم کار کردم و جواب گرفتم :job:
          اول این که مدام چرت و پرت میده
          دوم این که وقتی دیتا میاد 55 55 55 55 55 55 چند تایی میده بعد شماره تلفن
          و باز هم چرت و پرت که شما اون اخری رو می بینی
          سوم این که زمین مدار با کامپیوتر یکی نباشه
          :bye

دیدگاه

سلام من دارم مدار کالر آی دی رو با آی سی ht9032 میبندم میخواستم بدونم خط تلفن مستقیم به ht9032 میره یا باید مدار واسطی هم بین خط تلفن و آی سی ht9032 باشه؟؟؟؟
            اگه مدار واسطی هست لطف کنین بزارین برام!
            *********************آموزش رزبری پای*********************
            از علاقمندان و دوستان عزیز دعوت میکنیم تا با همکاری هم یک آموزش پایه ای و منسجم جهت پیشرفت کار با این دسته از بردها داشته باشیم.
            با تشکر
            آدرس: https://www.raspberrypi.org/forums/viewtopic.php?f=90&t=139316

دیدگاه

نوشته اصلی توسط OMID_PCB نمایش پست ها
              سلام
              در مورد ای سی بگم کار کردم و جواب گرفتم :job:
              اول این که مدام چرت و پرت میده
              دوم این که وقتی دیتا میاد 55 55 55 55 55 55 چند تایی میده بعد شماره تلفن
              و باز هم چرت و پرت که شما اون اخری رو می بینی
              سوم این که زمین مدار با کامپیوتر یکی نباشه
              :bye

بلخره جواب داد یا نه ؟
              این 55555555555555555 ها فک کنم زنگ باشه داداش
              [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

سلام.
                چون بعضیا برای موضوع به تاپیک مراجعه میکنن، هر چند با تاخیر 10 ساله ولی تجربه خودم رو با عزیزانی که به این تاپیک مراجعه میکنن به اشتراک میذارم....
                من با این ای سی کار کردم هم ht9032c و هم ht9032D
                تفاوت چندانی با هم ندارن مدل c کاملتره و بخش تشخیص زنگ رو داره. یعنی خودش میتونه زنگ رو تشخیص بده و بعدش طبق برنامه شما عمل کنه یعنی به میکرو اعلام کنه و یا ای سی رو از حالت خاموش به روشن تغییر وضعیت بده و شماره رو دریافت کنه اما ای سی سری D این بخش رو نداره و فقط باید از میکرو برای تشخیص زنگ استفاده کنید.
                برای بخش تشخیص زنک مداری که به پایه های RDET1 و RDET2 , و RDET میره رو ببندید... در غیر اینصورت برای تشخیص شماره های دریافتی اصلا نیازی به بستن این قسمت از مدار ندارید( فقط دقت کنید که ای سی همیشه باید برای دریافت دیتا روشن بمونه)
                پایه PDWN باید برای روشن شدن ای سی پول داون کنید وگرنه ای سی روشن نمیشه( حالا یا از طریق میکرو ویا از طریق مدار پیشنهادی)
                کریستال همون 3.579درسته... نیازی به تغییر کریستال نیست ... من با اردوینو کار کردم همون کریستال خود اردوینو هم جواب میده باز هم نیاز به تغییر کرستال اردوینو نیست( این هم برای دوستانی که در مورد کریستال نوشته بودن)
                مقادیر مقاومتها روی دیتاشیت درسته همون حدود بذارید جواب میده.... روی دیتا شیت از خازن و مقاومت برای جدا سازی سیگنال استفاده کرده با همون مدار کاملا جواب میده... اما اگه خواستید از چوک برای ایزولاسیون استفاده کنید، پیشنهاد اصلی استفاده از چوک 1 به 1 ..600 اهم هست ( من از چوک آبی 400 اهم به 190 اهم استفاده کردم و جواب گرفتم) یک خازن سرامیکی 223 و یک مقاومت 1 کیلو اهم رو با چوک سری ببندید و ورودی تلفن رو به اون وصل کنید بعدش خروجی چوک رو به مدار.
                نکته اخر اینکه عموما دوستان روی خروجی مدار مقادیر نامربوط دریافت میکنن این رو تذکر بدم که اگر مدار رو درست بستید دقت کنید که مدار به شدت نسبت به نویز حساسه اصلا و ابدا از بردبورد برای بستن مدار استفاده نکنیدو در بستن مدار از سیم استفاده نکنید ... مدار رو حتما روی فیبر ببندید و از کوتاه ترین و کم تداخل ترین مسیر استفاده کنید.
                دیتا شیت رو هم براتون میذارم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X