اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تولید فرکانس تا 1 گیگا هرتز

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : تولید فرکانس تا 1 گیگا هرتز

خوب فکر می کنم که کمترین وسیله و حداقل باید یه اسپکتروم داشته باشه که هم از صحت شکل موج با خبر باشی و هم اینکه فرکانسش چه قدر هست .

ساختن فرکانس 1 گیگ که ربطی به نوع پردازنده نداره و اساسا دخیل نیست و می شه برای کنترل و کم و زیاد کردن از avr هم استفاده کرد .

نوشته اصلی توسط sey22
    اره موضوع pll موضوع جدیدی نی ازش خیلی زیاد مقاله هست،ieee و اگه می تونی برو کتابخانه شریف یا تهران.فقط تا اونجا که من می دونم پیاده سازی اینا داستان داره ها فکر نکنی درحد AVR هست!من استادم ترم پیش با افتخار می گفت من یدونه fet 1 گیگاهرتز برام اوردن :surprised: یعنی المان هایی هم که می خوای تو جمهوری شاید نباشه اکثرا با Hspice شبیه سازی شده یا ADS
    خریدن یه قطعه که افتخاری نداره هر کسی می تونه این کارو انجام بده و فقط پول می خواد . اون چیزی که افتخار داره ساختنش است یا حداقل استفاده اصولی که تازه اونم خیلی افتخاری نداره .

دیدگاه

من استادم ترم پیش با افتخار می گفت من یدونه fet 1 گیگاهرتز برام اوردن یعنی المان هایی هم که می خوای تو جمهوری شاید نباشه
      با تشکر ویژه از آقای sey22 که تلاش در نا امید کردن بنده در این مسیر دارند :applause: ( خیلی هم وارد هست ها) و نزدیک بود که من امشب خود کشی رو بکنم هااااا
      اسپکتروم
      داداش با اسیلوسکوپ نمی شه من اونی رو که می گی ندارم
      خب برادر کربلایی از کجا شروع کنیم من سر و پا گوشم :-bd
      همچنین از آقای sey22 هم خواهش می کنم که اگر تجربیاتی در این زمینه دارند بیان کنند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط مهدی کربلایی
        خوب فکر می کنم که کمترین وسیله و حداقل باید یه اسپکتروم داشته باشه که هم از صحت شکل موج با خبر باشی و هم اینکه فرکانسش چه قدر هست .

ساختن فرکانس 1 گیگ که ربطی به نوع پردازنده نداره و اساسا دخیل نیست و می شه برای کنترل و کم و زیاد کردن از avr هم استفاده کرد .

خریدن یه قطعه که افتخاری نداره هر کسی می تونه این کارو انجام بده و فقط پول می خواد . اون چیزی که افتخار داره ساختنش است یا حداقل استفاده اصولی که تازه اونم خیلی افتخاری نداره .
        من اطلاع ندارم که مثلا همون FET یک گیگ تو بازار هست با نه چون تاحالا گیرش نبودم البته استاد ما که زیاد ژست گرفت :biggrin: ولی تو این 2 ماه انقدر قطعه خواستم که تو کل جمهوری گشتم نبود،اولا همش پول نیست دوما این دوست ما هم که رو گنج ننشسته من می خوام به یه جمع بندی برسه ببینه ارزش انجام دادن داره یا نشه بعد از چند ماه فقط یه کم اطلاعات جمع کرده که نمی تونه کاریش بکنه

دوست من اقای MMH من چند تا مقاله داشتم پیدا می کنم بگو واست میل کنم امیدوارم به کارت بیاد منظور ناامید کردن نبود چون خوشم نمیاد امید واحی بدم وقت ادم که از سر راه نیومده یه سری افراد یه راهی رو رفتن می تونی از تجربشون استفاده کنی که وقتت هدر نره،شخصا تجربه کار با ساخت PLL ندارم الیته با hspiceو ADS کار کردم و تو این موضوع مخصوص نه.
        یه کم سرچ کن موضوع دقیقت رو بگو مقاله ات با من :biggrin:
        تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

سلام
          من پستها را کامل نخوندم.شما سینوسی می خواهی یا مربعی؟
          دامنه ولتاژ چقدر باشه؟
          دقت چقدر باشه؟
          جیتر چقدر باشه؟
          در کل بگم کار سختیه وشما باید یه کمی هم با خطوط انتقال آشنایی داشته باشید.چون در فرکانسهای بالا طول موج با مسیر انتقال قابل مقایسه هست و این مسایل باید در نظر گرفته بشن.
          همون DDS که بعضی از دوستها اشاره کردن می تونی استفاده کنی ولی برای تولید 1 گیگا هرتز باید 2 گیگا هرتز کلاک بهش بدی.خوب مصیبت می شه دوتا چون 2 گیگاهرتز هم باید تولید کنی .

دیدگاه

من قبلا هم گفتم که در ضمینه pll خیلی اطلاعات ندارم و در حد اطلاعاتی که در تنظیمات pll برای میکرو ها ودیگر وسایل می باشد اطلاع دارم .
            در مورد اسپکتروم هم من خودم یه همچین پولی ندارم و معمولا اگر هم که نیاز باشه از کسایی که دارند کمک می گیرم و تا جایی که می دونم اسکوپ بیشتر از 200 مگ نداریم .

ولی خیلی علاقه مند شدم که حداقل روی یه pll در حد پهنای باند اسکوپم کار کنم که 50 مگ هست . و البته اگر که شما هم موافق هستید . با هم شروع کنیم و بریم جلو . و البته با دوستان کار بلد .

برای شروع نظرتون چیه که یه چند روزی رو بریم داخل سایت سرچ کنیم و اطلاعات رو جمع کنیم و بعد به صورت خلاصه و البته کامل داخل سایت و در ادامه همین تاپیک و یا در تاپیکی بهتر قرار دهیم .

دیدگاه

برای ترانزیستور های فرکانس بالا یه منبع ساده و ارزون وجود داره
              از LNB های کهنه استفاده کنید داخلشون چندین ترانزیستور فرکانس بالا وجود داره (بالای 2 گیگاهرتز دقیقا یادم نیست)
              به راحتی میتونید ازشون استفاده کنید الان خاطرم نیست ولی فکر میکنم یه اسیلاتور فرکانس بالا هم داشته باشه چقدرشو نمیدونم

دیدگاه

دو تا فابل گزاشتم که همه استفاده کنند،درباره LNA و LNB و LNC هم شاید بتونم مقاله های جدیدی پیدا کنم بزارم

http://dspace.nitrkl.ac.in/dspace/bitstream/2080/1385/1/Analysis_and_Design_of_a_1GHz_PLL.pdf

http://www.ece.uci.edu/~ashah/pll.pdf
                تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jalal gilani
                  از LNB های کهنه استفاده کنید داخلشون چندین ترانزیستور فرکانس بالا وجود داره (بالای 2 گیگاهرتز دقیقا یادم نیست)
                  به راحتی میتونید ازشون استفاده کنید الان خاطرم نیست ولی فکر میکنم یه اسیلاتور فرکانس بالا هم داشته باشه چقدرشو نمیدونم

من هم مثل شما فکر میکردم که ترانزیستور فرکانس بالا گرونه ولی آقای sosal یا یکی از دوستان از فروشگاه پایا چند تا لینک گذاشتن که ترانزیستور 7 گیگ شکر پنیره باقلواست قیمتش 200 بود
                  تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                  داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

aliila جان این شماره ترانزیستور رو هم میگفتی با یه لیوان چای ، شکر پنیر و باقلوا رو می خوردیم ثواب داست والا :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jalal gilani
                      aliila جان این شماره ترانزیستور رو هم میگفتی با یه لیوان چای ، شکر پنیر و باقلوا رو می خوردیم ثواب داست والا :biggrin:

بیا عزیز دل

البته جناب طراح این لینک رو گذاشته بودن و قیمت هم 200 نبود بلکه 80 است
                      فقط بچه های تهران یک لطفی بکنن و بخرن ببین واقعا شده است که بشه

نوشته اصلی توسط طراح
                      به عنوان یک نمونه، 2SC3609 در فروشگاه پایا با fT حدود 7 گیگاهرتز و ولتاژ 20 ولت و جریان 80 میلی آمپر و قیمت 800 ریال وجود دارد:

http://payaelectronicscomplex.com/Pr...P1=&keyP2=

http://alltransistors.com/transistor...ansistor=14971

البته به لحاظ جریان این ترانزیستور منطبق با خواست شما نیست. اما به عنوان نمونه ای ذکر شد که ممکن است با جستجو در بازار موارد دیگری هم قابل دسترسی باشد.

تنها موردي كه همه آدما يقين دارن خدا در حقش زیاد لطف کرده
                      داشتن عقله زيادتر از دیگر آدم ها است

دیدگاه

سلام خدمت اساتید بزرگ سایت
                        با کسب اجازه از آقایون
                        من پستها را کامل نخوندم.شما سینوسی می خواهی یا مربعی؟
                        دامنه ولتاژ چقدر باشه؟
                        دقت چقدر باشه؟
                        جیتر چقدر باشه؟
                        برادر مربعی خوبه آخه سینوسی مال این بچه قدرتی هاس ما با اونا آبمون تو یک جوب نمی ره بقیش هم خیلی اهمیت نداره فقط ولتاژ یه چیزی نزدیک 5 باشه
                        یه پیشنهاد !!! بهتر نیس که اول کار رو شروع کنیم ببینیم به چه قطعاتی نیاز داریم بعد قطعه بخریم
                        به هر حال به قول بچه ها خیلی هم خوب :wow: :wow: :wow: فقط دوستان اگه خریدن خبرش رو بدن که اگه خوبه ما هم کار رو شروع کنیم

برادرون متخصص لطفا برای ما ها که اطلاعات کمتری داریم توضیح بدید چه کتابایی بخریم تا ما زودتر مطالعه رو شروع کنیم تا از بحث با بزرگان عقب نمونیم(کتاب ها تا حد امکان ساده و ابتدایی باشند و در صورت لزوم اگر نیاز به معرفی کتاب سطح بالایی بود کتاب های پیش نیاز رو هم معرفی کنید :agree

دیدگاه

CMOS بهزاد رضوی برای شروع حتما لازمه البته لاتین هستش ترجمه اش هم هست،لیتک دانلود لاتین تو اینترنت هست.حتما حتما باید کار با Hspice و ADS لا اقل یکیش رو یاد بگیری (ADS چون شماتیکی هست قابل فهم تر از Hspice چون اون به صورت کد باید طراحی کنید)

دیدگاه

S بهزاد رضوی برای شروع حتما لازمه البته لاتین هستش ترجمه اش هم هست،لیتک دانلود لاتین تو اینترنت هست
                            اره راست می گی هرچی گشتم فارسی اون رو پیدا نکردم (برا دانلود )خب پس سفارش می دم برام بیاد
                            فقط بگو پیش نیازی چیزی یا کتاب دیگه ای نیاز نیست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmh1
                              اره راست می گی هرچی گشتم فارسی اون رو پیدا نکردم (برا دانلود )خب پس سفارش می دم برام بیاد
                              فقط بگو پیش نیازی چیزی یا کتاب دیگه ای نیاز نیست
                              CMOS رضوی ساده است از بیس شروع کرده و تا پیشرفته ادامه پیدا میکنه اگه خوب بخونی کامله

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X