اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آروم آروم روشن شدن یک کانال LED

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

آروم آروم روشن شدن یک کانال LED

دوستان لطفا راهنمایی کنید...

برنامه ای میخوام که یک کانال LED از بالا به پایین آروم آروم روشن بشه..

مثلا LED بالایی روشن و نور زیاد داره - بعد LED دوم روشن میشه ولی LED اولی نورش یکم کم میشه - بعد LED سوم روشن میشه و LEDآ‌دوم نورش کمتر میشه و LED اول کم نور تر میشه...

و به همین شکل تا حدوده 50 تا LED از بالا به پایین...

لطفا راهنمایی کنید..

پاسخ : آروم آروم روشن شدن یک کانال LED

سلام دوست من
    شما باید از PWM برای کم کردن نور ای ای دی ها استفاده کنی و از جهتی هم که زیاد خروجی PWM میکرو نداره می تونی با یه خازن و مقاومت و ایجاد ثابت زمانی دلخواه زمان خاموش شدن LED رو آهسته کنید.اگر هم خواستین از PWM استفاده کنی حتما باید از مالتی پلکسر آنالوگ استفاده بشه
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

نمیخوام از PWM استفاده کنم...

میشه برنامه ای نوشت که موج PWM رو روی بقیه پورت ها شبیه سازی کنه؟

با زبان C...

لطفا برنامشو بزارید..

دیدگاه

سلام دوست عزیز
        من یه برنامه ای نوشتم که تا حدودی شبیه اون چیزیه که شما میخواینه، البته با سه تا LED .
        البته توی پرتیوس خوب نشون داده نمیشه، امیدوارم که توی عمل خوب جواب بده

http://www.morsalon.com/PWM.rar

دیدگاه

سلام
          آقایون با خازن نمیشه کاریش کرد
          kohsarimog@gmail.com
          بهترین وسیله دفع دشمن ، ازدیاد دوستان است.
          [img width=133 height=100]http://up98.ir/uploads/145520093187291.jpg[/img]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط kohsarimog
            سلام
            آقایون با خازن نمیشه کاریش کرد
            اگه جنس ال ای دی برای همیشه از یک نوع انتخاب میشه با خازن و مقاومت و ترانزیستور BJT میشه این کار رو کرد. مدار تحریک رو هم میشه با یه میکرو و چند دیکودر 4 به 16 انجام داد.
            موفق باشید.

دیدگاه

سلام
              خروجی هر پورت میکرو را یه دیود وصل کن آند بطرف میکرو و کاتد را به یه مقاومت R1وصل کن سپس یه خازن به زمین و آن طرف یه مقاومت و آند LED و کاتد LED نیز به زمین---- تمام

برای تمامی پورت خروجی هایت این کار را انجام بده و به ترتیب خروجی ها را یک و بعد از n میلی ثانیه خروجی را صفر کن
              مقدار R1C1 و زمان یک کردن خروجی را میتوانید به دلخواه تنظیم کنید

موفق باشید
              مشکلی بود خبرم کن :bye
              کمتر سخن گویم
              بیشتر عمل کنیم

دیدگاه

این تاپیک را نگاه کنید فکر کنم مفید باشه البته من همه مباحث را نخوندم
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=56800.0
                گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mpc
                  سلام
                  خروجی هر پورت میکرو را یه دیود وصل کن آند بطرف میکرو و کاتد را به یه مقاومت R1وصل کن سپس یه خازن به زمین و آن طرف یه مقاومت و آند LED و کاتد LED نیز به زمین---- تمام

برای تمامی پورت خروجی هایت این کار را انجام بده و به ترتیب خروجی ها را یک و بعد از n میلی ثانیه خروجی را صفر کن
                  مقدار R1C1 و زمان یک کردن خروجی را میتوانید به دلخواه تنظیم کنید

موفق باشید
                  مشکلی بود خبرم کن :bye
                  با سلام اگه میشه یه شماتیک بذارید
                  خیلی ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehran640
                    نمیخوام از PWM استفاده کنم...

میشه برنامه ای نوشت که موج PWM رو روی بقیه پورت ها شبیه سازی کنه؟

با زبان C...

لطفا برنامشو بزارید..
                    بله دوست من. شما میتونین به تعداد تمام پینهای میکرو PWM داشته باشین.
                    اگه دوستانی که تو این صفحه هستن به این کار علاقه دارن بگن که توضیح بدم

دیدگاه

برای کم نور ، پر نور کردن led شما اون رو به یک پین میکرو وصل کنید و با استفاده از تایمر و فعال سازی وقفه آن در بازه زمانی مثلا یک ثانیه هر 100 میلی ثانیه 4بار خاموش و 6 بار روشن نگاه دارید .
                      حال با تغیییر مقادیر خصوصا 4 و6 می توانید شدت نور دیده شده کم یا زیاد کنید البته باید دقت کنید که به جایی نروید که از آستانه خطای دید انسان عبور کنید و پرپر زدن آنرا ببینید باید فرکانس را به این ترتیب کنترل کنید .

دیدگاه

البته میتونید توسط یه مدار فرکانس ساز!!انالوگ هم این کار را بکنید مثلا همین مدارهای چشمک زن از این روش استفاده می کنند بعدش با تغییر فرکانس و سوییچ کردن بین ال ای دی ها به هدفت میرسی
                        گویند سنگ لعل شود در مقام صبر اری شود ولی به خون جگر شود
                        همیشه آخر همه چیز خوبه، اگر هم هنوز خوب نشده پس هنوز آخرش نشده(چارلی چاپلین)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Hamid Reza.T
                          بله دوست من. شما میتونین به تعداد تمام پینهای میکرو PWM داشته باشین.
                          اگه دوستانی که تو این صفحه هستن به این کار علاقه دارن بگن که توضیح بدم
                          ما علاقه ی شدید داریم اگر بتونید توضیح بدید البته با بسکام

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X