اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد نحوه ارتباط 20 میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راهنمایی در مورد نحوه ارتباط 20 میکرو

با سلام ..

جدا این مورد حساسی هست ... اگه اینطوری بخواد باشه که کارم لنگ میمونه

البته نمیدونم اینطوری درست میشه یا نه اما من می خوام وقفه را برا دریافت استفاده کنم ... فکر کنم اگه یکی بخواد ارسال کنه قاعدتا توی لحظه ای که می فرسته بقیه رفتن تو وقفه و دارن دریافت را انجام میدن پس نباید تداخلی انجام بشه ؟ یا باز هم مشکل پیش میاد ؟

با تشکر
    نکته اخلاقي :
    همه چيز و همه کس را دوست داشته باش اما به هيچ چيز و هيچ کس دل مبند

دیدگاه

نوشته اصلی توسط h_zaman06
      با سلام ..

جدا این مورد حساسی هست ... اگه اینطوری بخواد باشه که کارم لنگ میمونه

البته نمیدونم اینطوری درست میشه یا نه اما من می خوام وقفه را برا دریافت استفاده کنم ... فکر کنم اگه یکی بخواد ارسال کنه قاعدتا توی لحظه ای که می فرسته بقیه رفتن تو وقفه و دارن دریافت را انجام میدن پس نباید تداخلی انجام بشه ؟ یا باز هم مشکل پیش میاد ؟
      با تشکر
      این حرف درست حالا اگه دو تایی همزمان بفرستن رو خط 18 تای دیگه شاید درگیر گرفتن باشن ولی اون دو تا باهم فعال شدن؟می تونی یه کار بکنی بگی هر کردوم که می خواد بفرسته (اگه 20 تا می دونن کدوم میکرو 1 یا کدوم مثلا 7و8و9 و... یعنی از عدد خودشون خبر دارن)بیای بگی هر میکرو قبل از ارسال اندازه شماره خودش یه تاخییری صبر کنه بعد بفرسته یعنی چی؟یعنی میکرو شماره 4 یاد مثلا 4 تا 5 میلی ثانیه صبر کنه بعد ارسال کنه پس میکرو شماره 4 هر وقت بخواد ارسال کنه 20 میلی وای میسه یا شماره 5 میاد 25 کیلی صبر میکنه حالا اگه هر 20 تا میکروت باهم بخوان دیتا بفرستن میکرو اول بعد از 5 ثانیه می فرسته،میکرو دوم بعد از 10 میلی .........میکرو 20 بعد از 100 میلی .یکم تاخیر ناچیز داری اونم فکر کنم قابل صرف نظر کردن باشه بدترین حالت واسه میکرو شماره 20 که همیشه باید دیتا رو بعد از 100 میلی بفرسته.در ضمن بین هر میکرو 5 میل خالیه که بتونن جوابی اگه هست بگیرین
      (کاملا عملیه تست شده)
      باز هم پیشنهاد روی رجیستر RX و TX کار کن اگه نشد راه بالا جواب می ده
      تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

با سلام ...
        دستت درد نکنه راه جالبی بود .

البته خودم دیشب به این نتیجه رسیدم که بیام یک سیم سوم هم اضافه کنم توی همه میکروها . بدین صورت که هر کدوم می خواد بفرسته اول بیاد سیم سوم را یک کنه بعدش بفرسته و پس از ارسال اونو صفر کنه . اینطوری اگه بقیه بخوان بفرستند اول چک میکنند که سیم سوم صفر هست یا نه .. اگه صفر نبود صبر می کنند تا صفر بشه سپس ارسال کنند . نمی دونم حالا اینطوری میشه جواب گرفت یا نه .

اما از راه حلی که دادی ممنونم .

با تشکر
        نکته اخلاقي :

دیدگاه

با سلام ...
          دستت درد نکنه راه جالبی بود .

البته خودم دیشب به این نتیجه رسیدم که بیام یک سیم سوم هم اضافه کنم توی همه میکروها . بدین صورت که هر کدوم می خواد بفرسته اول بیاد سیم سوم را یک کنه بعدش بفرسته و پس از ارسال اونو صفر کنه . اینطوری اگه بقیه بخوان بفرستند اول چک میکنند که سیم سوم صفر هست یا نه .. اگه صفر نبود صبر می کنند تا صفر بشه سپس ارسال کنند . نمی دونم حالا اینطوری میشه جواب گرفت یا نه .

اما از راه حلی که دادی ممنونم .

با تشکر
          خواهش این راه نتیجه فکر چند ساعت دو نفر بود :mrgreen:......یادش بخیر
          ولی راه شما که می گید درسته ولی فایده نداره چون اصول شبکه hlfdublex به این نی خوب این راه شما رو دو طرفه داره که میگه کدوم می حواد ارسال کنه و اماده یاشن.راه شما یه سیم اضافه می کنن بسته به نوع کار معمولا چنین کاری رو پیشنهاد نمی دن چون معایب هم داره(درست سلکت کردن درست غیر فعال کردن، همزمانی ها...،) سعی کن اگه مجبور شدی این راه انتخاب کنی
          تو اين جهان 7 ميلياردي من معني ندارد و اگه تو اين دنيا فقط 1 نفر وجود داشت باز هم من معني نداشت

دیدگاه

با سلام ...
            من بعد از اینکه با بسکام به نتیجه نرسیدم اومدم روی کدویژن ...
            حالا اینجا به یک مشکل جدید برخوردم ... اونم اینه که بعد از چند بار ارسال داده و اینکه اون طرف هم داده ها را میگیره و دستورات را انجام میده .
            دیگه بعدش دستوراتی که فرستاده میشه اجرا نمیشه و اون طرف دستورات را نمیخونه ! .

فعلا هم دارم تو پروتئوس تست میکنم و 2تا میکرو را با سیم به هم متصل کردم .

کسی میتونه راهنمایی بکنه ؟

با تشکر
            نکته اخلاقي :

دیدگاه

با سلام ...
              من بعد از اینکه با بسکام به نتیجه نرسیدم اومدم روی کدویژن ...
              حالا اینجا به یک مشکل جدید برخوردم ... اونم اینه که بعد از چند بار ارسال داده و اینکه اون طرف هم داده ها را میگیره و دستورات را انجام میده .
              دیگه بعدش دستوراتی که فرستاده میشه اجرا نمیشه و اون طرف دستورات را نمیخونه ! .

فعلا هم دارم تو پروتئوس تست میکنم و 2تا میکرو را با سیم به هم متصل کردم .

کسی میتونه راهنمایی بکنه ؟

با تشکر
              یه کلام پروتیوس رو بنداز دور.......... فقط به درد تست کیپد می خوره
              ابن مشکلی هم که میگی اگه از پروتیوس نباشه از برنامه اته یه جایی داری اینتراپت ها رو بهم می زنی........باید برنامه رو دید

دیدگاه

با سلام و تشکر ...

راستش من براتون کد ها و شبیه سازی را ارسال کردم ... اگر فرصت دارید یک نگاهی بهش بندازید .
                اگر هزینه ای هم داره مشکلی نداره ... اما کارم خیلی گیره .

می تونید خودتون تست کنید . فایل هر دو میکرو یکی هست .
                کلید اولی را که بزنید میزنه لایت آن ... و اگر دوباره بزنید می زنه آف .
                حالا اگر 6-7 بار این کار را تکرار کنید دیگه دستورات توی اون یکی میکرو اجرا نمیشه . اما توی خودش اجرا میشه .

همینطور دکمه آخر .. اون را اگر یک بار بزنید اجرا میشه و به پایان میرسه .. اما برای سری دوم و اینا دیگه کار نمیکنه !

با تشکر
                نکته اخلاقي :

دیدگاه

سلام

چه طور میشه رو یه دونه باس و چتا پین ثابت و مشخص شده میکرو هم RS-485 و هم RS-232 رو با هم ارسال و دریافت کرد؟
                  این طور بگم بهتره فرض کنید که 8 تا پین میگرو مثلا پورت A باید با این پورت هم 485 و هم 232 رو ارسال کنید اونم فقط رو یه باس

دیدگاه

دوست من تو لینک زیر یه پروژه هست شاید بتونه کمکت کنه:

http://www.eca.ir/forum2/index.php?t...8179#msg338179

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                    X