اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل درپروژه قفل رمز دار

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مشکل درپروژه قفل رمز دار

حالا از شوخی بگذریم بابا منطقی باش :angry:
    به نوع dip یا smd چه ربطی داره :angry:
    برنامه که درسته
    اتصالاتت هم که انشاالله درسته

فامیل جان منم که نگفتم به dip یا smd بودن ای سی ربطی داره
    دوستمون گفت که شاید مشکل. از آی سی باشه'(که منم احتمال میدم) به خاطر همین میخواد با یه آی سی دیگه امتحان بکنه حالا متوجه شدی :NO:
    واسه پروژه روح الله هم که منتظر رفع اشکال شماییم
    زندگي يه محيط برنامه نويسيه که خودمون برنامشو مينويسيم
    و هر لحظه امکان فشار روي کليک run هست
    پس ريسک نکنين خط به خط برنامتون رو چک بکنيد چون شايد ديگه فرصت دباگ کردن برنامه رو نداشته باشيد.
    الهم اغفر لنا ذنوبنا

دیدگاه

دوست عزیز این فایل رو برای متوجه شدن فیوز بیت و کریستال دانلود کن و رو آی سی ات پروگرام کن :agree:
      یه فایل هگز هست که باید بریزی روی atmega8 :mrgreen:
      http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://newdamghan1.persiangig.com/d.rar
      اول تغذیه آی سی رو وصل کن
      بعد آند یه ال ای دی رو به پایه 14 میکرو وصل کن و بعد کاتد رو به زمین :agree:
      تغذیه آی سی هم 4 بده :smile:
      ال ای دی اگه آی سی مشکل کریستال نداشته باشه باید هر 5 ثانیه یکبار چشمک بزنه اگر نزد یه کریستال 16 بزاری می زنه :nerd:
      ضمنا بیشتر به سایت سر بزن تا مشکلاتت حل بشه و سعی کن زود نا امید نشی :agree:
      من خودم الا یه پروژه دارم که فقط 3 ساعت رو ال سی دی اون کار کردم جواب نداد
      اینقدر زود نا امید نشو
      واسه پروژه روح الله هم که منتظر رفع اشکال شماییم
      شب بیا :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

دیدگاه

سلام به بچه های خوبavrrrrrrrrببخشید اینترنتم قطع شده بود نمیدونستم چیکار کنم ممنون از راهنماییتون ال سی دی سالمه یعنی نو خریدمش هلا نگفتید میشه ازsmdاستفاده کرد با بورد تبدیل آخه یه مقدار به این آیسه مشکوکم :rolleyes:
        ممنون :applause:
        نوشته اصلی توسط mmh1
        دوست عزیز این فایل رو برای متوجه شدن فیوز بیت و کریستال دانلود کن و رو آی سی ات پروگرام کن :agree:
        یه فایل هگز هست که باید بریزی روی atmega8 :mrgreen:
        http://wdl.persiangig.com/pages/download/?dl=http://newdamghan1.persiangig.com/d.rar
        اول تغذیه آی سی رو وصل کن
        بعد آند یه ال ای دی رو به پایه 14 میکرو وصل کن و بعد کاتد رو به زمین :agree:
        تغذیه آی سی هم 4 بده :smile:
        ال ای دی اگه آی سی مشکل کریستال نداشته باشه باید هر 5 ثانیه یکبار چشمک بزنه اگر نزد یه کریستال 16 بزاری می زنه :nerd:
        ضمنا بیشتر به سایت سر بزن تا مشکلاتت حل بشه و سعی کن زود نا امید نشی :agree:
        من خودم الا یه پروژه دارم که فقط 3 ساعت رو ال سی دی اون کار کردم جواب نداد
        اینقدر زود نا امید نشو شب بیا :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
        «هيچ وقت با يه آدم احمق دهن به دهن نشو. چون كساني كه از بيرون نظارهآ‌گر اين دعوا هستند، احمقآ‌تر از اوني هستند كه بتونن تشخيص بدن حق با توئه يا اون.»

دیدگاه

خیلی خوشحالم که دوباره می بینمت :wow: :wow: :wow:
          بله smd رو می شه پروگرام کرد ولی قبل از اون oo:
          اون برنامه ای رو که برات گذاشتم تو دوتا پست بالا رو دانلود کن و ببین چشمک می زنه یا نه :agree: :agree:
          اگه زد که آی سی سالمه :agree: :agree:
          مگر نه که دیگه الفاتحه
          بعد برو سر smd :twisted:
          فقط یادت باشه اول بدون کریستال led رو امتحان کن بعد یه کریستال بزار ببین جواب می ده یا نه :agree: :agree:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmh1
            خیلی خوشحالم که دوباره می بینمت :wow: :wow: :wow:
            بله smd رو می شه پروگرام کرد ولی قبل از اون oo:
            اون برنامه ای رو که برات گذاشتم تو دوتا پست بالا رو دانلود کن و ببین چشمک می زنه یا نه :agree: :agree:
            اگه زد که آی سی سالمه :agree: :agree:
            مگر نه که دیگه الفاتحه
            بعد برو سر smd :twisted:
            فقط یادت باشه اول بدون کریستال led رو امتحان کن بعد یه کریستال بزار ببین جواب می ده یا نه :agree: :agree:
            سلام
            امتحان میکنم خبر میدم عاشقتونم :bye
            میگم یه سوال برام پیش اومده چون که من تا هالا باsmdکار نکردمatmega8a دارم میخوام ببینم چنتا ورودی تغذیه میخواد؟ چون تو دیتا شیتش نگاه کردم دیدم چندتا ورودی داره راستی کریستال داخلیش چنده؟
            ممنون
            «هيچ وقت با يه آدم احمق دهن به دهن نشو. چون كساني كه از بيرون نظارهآ‌گر اين دعوا هستند، احمقآ‌تر از اوني هستند كه بتونن تشخيص بدن حق با توئه يا اون.»

دیدگاه

باسلام به دوستان عزیز انجام دادم بدون کیریستال کار کرد :wow: ولی اونطوری که گفتید نشد خیلی تند چشمک میزد oo:با کیریستال هم همانطور بود خوهش میکنم کمکم کنید مردم از دست این atmega ها :cry2:

دیدگاه

مردم از دست این atmega ها
                اوه زیاد عصبانی نشو
                خب خیلی خوبه :applause:
                پس اینجوری معلوم شد که آی سی بی مشکل هست و همینطور وجود کریستال هم نیازی نیس
                منظورم اینه که فیوز بیت ها جوری تنظیم شده که نیاز به کریستال نداری
                داداش اتصلاتت رو چک کن اگه جواب نداد ال سی دی ات رو عوض کن بازم اگه جواب نداد بگو من خودم برات یه برنامه بنویسم تا یه وقت اشکال از برنامه نباشه :nerd:
                راستی فایل هگز رو بزار تا من یه امتحانی بکنم :read:
                موفق باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmh1
                  اوه زیاد عصبانی نشو
                  خب خیلی خوبه :applause:
                  پس اینجوری معلوم شد که آی سی بی مشکل هست و همینطور وجود کریستال هم نیازی نیس
                  منظورم اینه که فیوز بیت ها جوری تنظیم شده که نیاز به کریستال نداری
                  داداش اتصلاتت رو چک کن اگه جواب نداد ال سی دی ات رو عوض کن بازم اگه جواب نداد بگو من خودم برات یه برنامه بنویسم تا یه وقت اشکال از برنامه نباشه :nerd:
                  راستی فایل هگز رو بزار تا من یه امتحانی بکنم :read:
                  موفق باشی
                  سلام ممنون :nice: از راهنماییتون اخه من تا حالا از ال سی دی استفاده نکردم یعنی سوخته :cry2: راستی یه چیز بگم م این برنامه رو که بالا داده بودیدو رو اس ام دی امتحان کردم دقیقا هماتطوری که گفته بودید5ثانیه روشن میمونه 5ثانیه خاموش میمونه ولی رو معمولی خیلی خیلی تند چشمک میزنه مثل فلشر
                  ولی یه چیز رو اس ام دی رو پایه12ال ای دی کار میکنه oo: رو معمولیه14
                  حالا اگه بخوام جایه معمولی از اس ام دی استفاده کنم پایه هاشو چطور باید بزارم؟؟؟؟؟

دیدگاه

کسی نیست کمک کنه ؟؟

دیدگاه

اوه رفیق :angry:
                      مطمئن هستی که اشتباه نمی کنی :angry:
                      پایه 12 ؟؟؟؟؟ :angry:
                      به سایت دیتا شیت سر زدی :angry:
                      فک نمی کنم اینطوری باشه :angry:
                      شما می تونی آی سی رو با یه برد تبدل به پروگرامرت وصل کنی و .... :read:
                      برد رو هم خود سایت داره :read:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmh1
                        اوه رفیق :angry:
                        مطمئن هستی که اشتباه نمی کنی :angry:
                        پایه 12 ؟؟؟؟؟ :angry:
                        به سایت دیتا شیت سر زدی :angry:
                        فک نمی کنم اینطوری باشه :angry:
                        شما می تونی آی سی رو با یه برد تبدل به پروگرامرت وصل کنی و .... :read:
                        برد رو هم خود سایت داره :read:
                        سلام آره مطمئنم خب من از سایت همشو کامل خریدم با بورد تبدیل حالا اگه بخوام جای معمولی از اس ام دی استفاده کنم یعنی همون ترتیب پایه هایی رو که به معمولیه میزدم به این بزنم جواب میده؟
                        برنامه رو هم همونطو کپی کنم تو میکرو جواب میده؟؟؟ oo:

دیدگاه

خب داداش :surprised:
                          احساس می کنم باید یه توضیحاتی رو بگم
                          نگا کن ما برای پروگرام کردن آی سی های avr اکثرا از ارتباط پروتکل spi استفاده می کنیم :agree:
                          شما کافی که فقط پایه های atmga8 رو به مکان مورد نظر در پروگرامر برسونی
                          یعنی می بینی که مثلا در smd پایه های 12 و 13 و14 پایه های spiهستند و مثلا 9 هم ریست و 8 هم زمین
                          این ها رو به پایه های پروگرامرت در جایی که spi نوه dip وجود داره وصل کن
                          یعنی بیا فکر کن می خوای dip رو پروگرام کنی
                          یه dip بزار رو پروگرامرت (به صورت صحیح ) بعد کاتالوگ dip رو بیار ببین چه پایه هایی spi از آیسی dip با پروگرامر ارتباط داره
                          بعد همون ها رو در atm8 از نوع smd وصل کن به پروگرامر
                          بازم اگه سوالی بود من در خدمتم
                          امیدوارم که فهمیده باشی

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mmh1
                            خب داداش :surprised:
                            احساس می کنم باید یه توضیحاتی رو بگم
                            نگا کن ما برای پروگرام کردن آی سی های avr اکثرا از ارتباط پروتکل spi استفاده می کنیم :agree:
                            شما کافی که فقط پایه های atmga8 رو به مکان مورد نظر در پروگرامر برسونی
                            یعنی می بینی که مثلا در smd پایه های 12 و 13 و14 پایه های spiهستند و مثلا 9 هم ریست و 8 هم زمین
                            این ها رو به پایه های پروگرامرت در جایی که spi نوه dip وجود داره وصل کن
                            یعنی بیا فکر کن می خوای dip رو پروگرام کنی
                            یه dip بزار رو پروگرامرت (به صورت صحیح ) بعد کاتالوگ dip رو بیار ببین چه پایه هایی spi از آیسی dip با پروگرامر ارتباط داره
                            بعد همون ها رو در atm8 از نوع smd وصل کن به پروگرامر
                            بازم اگه سوالی بود من در خدمتم
                            امیدوارم که فهمیده باشی
                            من میدونم چی میگید من آیسی رو به بورد تبدیل وصل کردم پروگرامش هم کردم باهاش کار میکنم
                            ولی سوال من اینه که پورت های ال سیدی رو به همون جایی وصل کنم که تو قدیمیه بود یعنی اگر d1به پایه آیسی4قدیمیه وصل بود بایدپورتd1 پایه 4آیسی جدیده smdوصل کنم یا تر تیب پورت ها فرق میکنه :eek:
                            اونارو میدونم که پورت های دیتا شیت در آیسی های مختلف فرق میکنه من از دیتا شیتش پورت هاشو پیدا کردم و پروگرامش کردم :agree:

دیدگاه

خب داداش اگه با پروگرام کاری ندارید که همچی تمومه oo: oo: oo:

خب مثلا این رو نگاه کن فک نکنم دیگه باید مشکلی باشه
                              مثلا همون پورت d.1 که گفتی تو معمولی پایه3 هست (تو عکس هم معلومه ) تو smd پایه 31 هست
                              وهمچنین پایه b.0 که در dip پایه14 هست تو smd 12 هست (همون چیزی که خودت هم گفتی )
                              من نمی فهمم مشکلت چی هست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دیدگاه

خیلی ببخشید من منظورم ازd1پایه یd1ال سی دی بود
                                خب حالا چی میشه؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X