اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مشکل با پروگرامر دست ساز- فوری به خدا کمک کنید

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

مشکل با پروگرامر دست ساز- فوری به خدا کمک کنید

سلام دوستان من در زمینه الکترونیک فعالیت داشتم و تازه وارد دنیای رباتیک شدم و برای برنامه ریزی رباتم . این پروگرامر رو ساختم . ولی کار نمی کنه و من هم چند سئوال دارم .
    1- من برای تغذیه میکرو کنترلر از یه سیم usb استفاده کردم ولی وقتی اون سیم رو می زنم و کلید پاک کردن میکرو رو در کد ویژن می زنم . بعد از چند ثانیه هم میکرو داغ می کنه هم سیم usb و بعد با پیغام اینکه تغذیه پروگرامر وصل نیست و یا اینکه میکرو مشکل داره و غیره مواجه می شم و من هم نمیدونم ای چه نوع پروگرامیه برای همین در تنظیمات پروگرامر avr stk500/avrisp رو انخاب کردم چون فقط اون بود که پورت com داشت اما به محض ok کردن یه پیغام میده که میگه پورت اشغال شده .
    من همراه وسایل رباتم یه پروگرامر سفارش دادم ولی اون از نوع lpt بود و من به کامپیوترم نمی خورد ولی پورت کام رو با به یا قطعه اضافه کردم و با وسایل دیگه کار می کنه .
    اینم نقشه پروگرامر
    http://www.sourabh.sankule.com/tutorial/avr/serial_prog.html
    ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

پاسخ : مشکل با پروگرامر دست ساز- فوری به خدا کمک کنید

مطمئن شو که مثبت و منفی رو درست وصل کردی
    خدایا چگونه زیستن را به من بیاموز ، چگونه مردن را خود خواهم آموخت
    "دکتر علی شریعتی"

دیدگاه

عجب نقشه عجیبی داداش
      ولی فک نکنم stk500 باشه اشتباه می کنی
      نقشه stk500 پیشرفته تر از این حرف هاست :eek:
      من تا حالا ندیده بودم پروگرامری که با اون پرت کامپیوتر کار کنه :eek:
      احتمالا یا سر کاری و یا شما اشتباه کردید و مثلا باید برای پروگرام کردن از نرم افزار به خصوصوی (مثل khazama و یا sina prog ) استفاده کنید :agree:
      یه سرچ کن :agree:
      این پروگرامر بهش نمی یاد stk500 باشه :surprised:
      درضمن آی سی ات هم پریده
      دیگه بای بای :bye
      یا علی

دیدگاه

سلام.
        من خودم از این پروگرامرا ساختم ولی یه دونه ترانزیستور و دو سه تا دیود هم بهش اضافه شده و کاملا جواب میده.
        البته اینجور که نوشته فقط با برنامه pony prog کار میکنه.به آدرس زیر برو، نقشه و تنظیمات برنامه رو کاملا واضح نوشته.
        http://electronics-diy.com/avr_programmer.php

دیدگاه

این stk500 نیست.
          STK500 یه میکرو داره
          بهتره از PonyProg استفاده کنی.من سالها ازش استفاده میآ‌کردم.

--
          عنوان تاپیک رو هم تصحیح کنید وگرنه ممکنه قفل بشه

دیدگاه

عجیبه اگه بتونید از این نقشه جواب بگیرید بدون تطبیق سطوح ولتاژ! ولتاژ کاری پورت سریال -12 تا 12 هست ولی avr بین 0 و 5 !
            It's nice to be important but it's important to be nice!

از اینکه نمی رسم جواب دوستان را بدم معذرت می خوام.

دیدگاه

منم موافقم اگه با پورت سریال کار کنه که باید اول تبدیل دامنه بشه خوب کاملا طبیعیه که اگه چند صد میکرو دیگه هم بهش متصل کنین به راحتی بسوزه چون ولت کام پورت تا 15 ولت مثبی ومنفی تغییر میکنه وبرای میکرو قابل تحمل نیست
              اما در این سایت چنین چیزی عنوان نشده اینجا اصول پروگرام کردن توسط این نرم افزاریه که روی سایتش هست یعنی شما با استفاده از این نرم افزاز میتونید به ترتیبی که عنوان شده از کام پورت استفاده کنید ولی برای استفاده اصلی باید اول تبدیل دامنه بشه مثلا با ترانزیستور یا ای سی ماکس
              بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

پاسخ : مشکل با پروگرامر دست ساز- فوری به خدا ک&#160

عزیزم این پروگرامر کار میکنه.
                باید از Pony prog استفاده کنی و تنظیمات رو طبق عکسهای توی سایت انجام بدی.
                فایل hex رو بده به pony prog و پروگرام کن.
                راستی ولتاژها به وسیله دیودهای بایاس معکوس توی IO های میکرو و مقاومت سریالی که تو مدار قرار داده شده clamp میشن! پس دیگه احتیاج به هیچ قطعه ای برای تبدیل سطح منطقی باقی نمیمونه!

دیدگاه

دوستان مشکل حل شد یه پروگرامر usb خریدم .
                  ميشه به جاي امضا انگشت بزنم ؟؟؟

دیدگاه

راستی ولتاژها به وسیله دیودهای بایاس معکوس توی IO های میکرو و مقاومت سریالی که تو مدار قرار داده شده clamp میشن! پس دیگه احتیاج به هیچ قطعه ای برای تبدیل سطح منطقی باقی نمیمونه!
                    ببخشید یعنی با این مقاومتها دیگه نیاز به استفاده از سری ماکس نیست چقدر جالب
                    خوب اونوقت در خروجی چطور عمل میکنه حتما اونجا هم با دیودها داخل میکرو و خازنهای داخل تغدیه کامچیوتر تبدیل میشن از 5 ولت به -15
                    در هر صورت کارو خیلی راحت کردین
                    بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

اونجا قضیه فرق میکنه!
                      اونجا از charge pump استفاده میشه، می خواهیم ولتاژ رو به سطح منطقی بیشتر ببریم!

app note
                      AVR182: Zero Cross Detector on tinyAVR and megaAVR devices
                      از سایت اتمل رو بخون، اونجا 220 ولت رو با یک مقاومت مستقیم داده به میکرو و سطح منطقی رو حس کرده!
                      http://www.atmel.com/products/microcontrollers/avr/default.aspx?tab=documents

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali_Asadzadeh
                        اونجا قضیه فرق میکنه!
                        اونجا از charge pump استفاده میشه، می خواهیم ولتاژ رو به سطح منطقی بیشتر ببریم!

app note
                        AVR182: Zero Cross Detector on tinyAVR and megaAVR devices
                        از سایت اتمل رو بخون، اونجا 220 ولت رو با یک مقاومت مستقیم داده به میکرو و سطح منطقی رو حس کرده!
                        http://www.atmel.com/products/microcontrollers/avr/default.aspx?tab=documents
                        در مورد علامتها چه اتفاقی میفته؟ چون برای صفر 12 ولت رو داریم و برای یک -12
                        این علامتها رو به چه روشی درست می کنن؟

دیدگاه

آقا گوشاتونو گرفتین که یک وقت چیز جدیدی یاد نگیرین!؟
                          خرجش 2000 تومان ناقابل بیشتر نیست، فرض کنید که از همه دنیا دلتون خونه و می خواهید از یک mega8 بیچاره انتقام بگیرین!!!
                          با چند تا مقاومت به پورت RS232 وصلش کنین، تغذیه آیسی رو هم جداگانه وصل کنین،حالا pony prog رو اجرا کنید و دکمه fire رو بزنین! همه چی میره تو هوا
                          دود از سر بیچاره بلند میشه!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Ali_Asadzadeh
                            آقا گوشاتونو گرفتین که یک وقت چیز جدیدی یاد نگیرین!؟
                            علی جان من سوال پرسیدم که یاد بگیرم. لطفا اگر میدونید توضیح بدید!

دیدگاه

راجع به charge pump ها میتونین اینجاها رو نگاه کنید
                              http://en.wikipedia.org/wiki/Charge_pump
                              http://www.maxim-ic.com/app-notes/index.mvp/id/718
                              http://www.maxim-ic.com/app-notes/index.mvp/id/725
                              http://www.national.com/AU/design/courses/253/index.htm?start_file=swx07/01swx07.htm

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X