اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد ارتباط سریال( Rs232)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راهنمایی در مورد ارتباط سریال( Rs232)

نوشته اصلی توسط hadi_hashemi_85
    آره راست میگی . حداقل باید چیزی نشون بده . بسکام کار نکردم . ولی اگه عین اونو تو vn.net بنویسی کلمه ی sum رو میفرسته .
    مطمئنی که باود ریت و استاپ بیت هم تو هایپر و هم میکرو هم خوانی دارن؟
    یه چیز دیگه ای هم بگم .از چه سیمی استفاده کردی . اگه احساس میکنی سیمات مناسب این کار نیست ، باود ریت و پایین بیار .
    واسم یه بار پیش اومده . سیمام خیلی دراز بودن ، تو سرعتهای بالا کار نمی کرد
    اگه نگاه کنی باود رو روی 2400 گذاشتم وبا یه برنامه در محیط ویژال بیسیک هم تست کردم فرقی نکر کابل من RG11 کابل تلفن هستش
    باید حتما کابل شیلد دا باشه یا نه؟ :eek:
    کابل من زیاد نیست حدود 1متر
    معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
    اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
    آموزش Modelsim

دیدگاه

این یه برنامه با فایل پروتوس
      http://www.up.asblog.ir/images/y3d6v7u7pc1i75e9fxy3.rar

اینا رو هم نگاه کن

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
        این یه برنامه با فایل پروتوس
        http://www.up.asblog.ir/images/y3d6v7u7pc1i75e9fxy3.rar

اینا رو هم نگاه کن

شکلی که از کانکتور D9گذاشتی با اونی که من دارم فرق می کنه روی اینی که من دارم شماره ها از بالا سمت راست شروع میشه آیا اشتباهه؟
        معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
        اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
        آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboys
          شکلی که از کانکتور D9گذاشتی با اونی که من دارم فرق می کنه روی اینی که من دارم شماره ها از بالا سمت راست شروع میشه آیا اشتباهه؟
          این اون کانکتور نری روی کامپیوتر هست
          http://techpubs.sgi.com/library/dynaweb_docs/linux/SGI_EndUser/books/SGIconsole_HW_CG/sgi_html/figures/pinout.O300.console.port.gif
          برای شما نری یا مادگی ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
            این اون کانکتور نری روی کامپیوتر هست
            http://techpubs.sgi.com/library/dynaweb_docs/linux/SGI_EndUser/books/SGIconsole_HW_CG/sgi_html/figures/pinout.O300.console.port.gif
            برای شما نری یا مادگی ؟
            درسته اگه اونی که گذاشتید نری باشه درسته ولی بیشتر شبیه مادگی بودها :surprised:
            آموزش Modelsim

دیدگاه

من هنوز جواب نگرفتم :angry: :angry:
              برای تست پورت سریال باید RXD وTXD رو به هم وصل کنم نیاز هست گراند پورت هم وصل کنم :angry: :angry:
              آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboys
                من هنوز جواب نگرفتم :angry: :angry:
                برای تست پورت سریال باید RXD وTXD رو به هم وصل کنم نیاز هست گراند پورت هم وصل کنم :angry: :angry:
                اگه میخواید فقط از میکرو با کامپیوتر وصل کنید فقط اتصال 2 RXD کافیه ولی برای دریافت از کامپیوتر باید 3 TXD وصل کنید اتصال گراند واجبه
                بعد باید RXD رو به TXD میکرو وصل کنید ها

دیدگاه

سلام خدمت دوستان گرامی
                  داستان کار کردن ما با ارتباط سریال به این صورت پیش رفت بعد از اینکه دیدیم هم برنامه ما وهم سخت افزار ما درست هست ولی حتی یه نقطه کوچک هم در ترمینال نمی بینیم نا امید بودم تا اینکه دیدم یک سوتی در سیم کشی پورت سریال دادم که بماند
                  بعد موفق شدم یک سری چرت وپرت در ترمینال ببینم که خود جای امیدواری داشت :wow:
                  بعد از به برنامه نگاه کردم دیدم که نباید چرت وپرت نشان می داد باید خود اصل جنس یعنی عدد پنج نشان داده می شد :eek:
                  بعد از کلی کلنجار و در اخر با دیدن Help نرم افزار bascom که دو نکته برای ارتباطUART ذکر کرده بود :read::eek:
                  یکیش این بود فرکانس را روی 8Mhz بگذارید که هیچ یک از دوستان به آن اشاره نکرده بودند :question: واین طور بود که توانستیم جمع دو عدد را در ترمینال ببینیم :wow: :wow:
                  وبا جواب دادن به سوالهای قبلیمان سوالات جدید شکل گرفت که از شما می خواهم من را برای رسیدن به پاسخ یاری کنید

1_چرا حتما باید فرکانس باید روی 8Mhz باشه تا به جواب لازم برسیم (آیا این مربوط به سرعت پورت سریال برای خواندن می شود) :eek:
                  2_من در یکجا دیدم که پایه های 1،4،6 به هم همچنین 7،8 نیز به هم وصل کرده بود که با توجه به توضیحاتی که برای این پایه ها است با عقل جور در می یاد پس چطور زمانی کامپیوتر یه میکرو یا برعکس اعلام آمادگی برای فرستادن یا گرفتن نمی کند ما اطلاعات را می گیریم ( یعنی زمانی که این پایه ها به هیچ جا وصل نیستنند هرچی بفرستیم در طرف مقابل می گیریم :read:
                  آیا این نوع بستن برای ارتباط Handshaking هستش اگر آره یکی می تونه این ارتباط رو توضیح بده وبگه چرا در این ارتباط سیم ها رو این جوری می بندیم :question:
                  ممنون فکر کنم خیلی حرف زدم ببخشید ... oo: :bye :bye
                  http://img4up.com/up2/14083631822659389534.png
                  آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboys
                    سلام خدمت دوستان گرامی
                    داستان کار کردن ما با ارتباط سریال به این صورت پیش رفت بعد از اینکه دیدیم هم برنامه ما وهم سخت افزار ما درست هست ولی حتی یه نقطه کوچک هم در ترمینال نمی بینیم نا امید بودم تا اینکه دیدم یک سوتی در سیم کشی پورت سریال دادم که بماند
                    بعد موفق شدم یک سری چرت وپرت در ترمینال ببینم که خود جای امیدواری داشت :wow:
                    بعد از به برنامه نگاه کردم دیدم که نباید چرت وپرت نشان می داد باید خود اصل جنس یعنی عدد پنج نشان داده می شد :eek:
                    بعد از کلی کلنجار و در اخر با دیدن Help نرم افزار bascom که دو نکته برای ارتباطUART ذکر کرده بود :read::eek:
                    یکیش این بود فرکانس را روی 8Mhz بگذارید که هیچ یک از دوستان به آن اشاره نکرده بودند :question: واین طور بود که توانستیم جمع دو عدد را در ترمینال ببینیم :wow: :wow:
                    وبا جواب دادن به سوالهای قبلیمان سوالات جدید شکل گرفت که از شما می خواهم من را برای رسیدن به پاسخ یاری کنید

1_چرا حتما باید فرکانس باید روی 8Mhz باشه تا به جواب لازم برسیم (آیا این مربوط به سرعت پورت سریال برای خواندن می شود) :eek:
                    2_من در یکجا دیدم که پایه های 1،4،6 به هم همچنین 7،8 نیز به هم وصل کرده بود که با توجه به توضیحاتی که برای این پایه ها است با عقل جور در می یاد پس چطور زمانی کامپیوتر یه میکرو یا برعکس اعلام آمادگی برای فرستادن یا گرفتن نمی کند ما اطلاعات را می گیریم ( یعنی زمانی که این پایه ها به هیچ جا وصل نیستنند هرچی بفرستیم در طرف مقابل می گیریم :read:
                    آیا این نوع بستن برای ارتباط Handshaking هستش اگر آره یکی می تونه این ارتباط رو توضیح بده وبگه چرا در این ارتباط سیم ها رو این جوری می بندیم :question:
                    ممنون فکر کنم خیلی حرف زدم ببخشید ... oo: :bye :bye
                    1.وقتی توی برنامه کریستال هرچقدر تعریف کرده باشه باید همون قدر وصل کنی اگه کمتر یا بیشتر باشه باود تنظیم نمیشه بعد باود و کریستال رو باید به اندازه ای تعرف کنی که بتونه با اون کریستال به او باود برسه مثلا اگه کریستال 1M باشه بعد باود 100000000 باشه خوب معلومه نمیشه به یه همچین باودی با فرکانس 1M رسید
                    حالا شما کریستالت توی برنامه چقدر بود توی فیوز بیت ها چقدر زده بود ؟

اینم نگاه کن
                    http://uplod.ir/oxg034172id5-del-ujs3dwljo6/101_119_Serial_Port.pdf

این چیه ؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
                      1.وقتی توی برنامه کریستال هرچقدر تعریف کرده باشه باید همون قدر وصل کنی اگه کمتر یا بیشتر باشه باود تنظیم نمیشه بعد باود و کریستال رو باید به اندازه ای تعرف کنی که بتونه با اون کریستال به او باود برسه مثلا اگه کریستال 1M باشه بعد باود 100000000 باشه خوب معلومه نمیشه به یه همچین باودی با فرکانس 1M رسید
                      حالا شما کریستالت توی برنامه چقدر بود توی فیوز بیت ها چقدر زده بود ؟

اینم نگاه کن

این چیه ؟
                      سلام عرفان جان
                      من کریستال داخلی استفاده کردم وباود را روی 19200 'گذاشتم در جواب چرت وپرت نشون داد ولی روی 8 گذاشتم درست شد
                      اون عکسه وظیفه پین های کانکتور هستش دیگه
                      آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
                        1
                        اینم نگاه کن
                        لینک را اشتباه ندادی یه نگاه بهش بنداز :eek: :eek:
                        آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboys
                          سلام عرفان جان
                          من کریستال داخلی استفاده کردم وباود را روی 19200 'گذاشتم در جواب چرت وپرت نشون داد ولی روی 8 گذاشتم درست شد
                          اون عکسه وظیفه پین های کانکتور هستش دیگه
                          اینم تست کن باود رو بزار روی همون 2400 بعد روی کریستال داخلی 1M بزار توی برنامه هم کریستالو بزار 1M بعد توی ترمینال هم باود روی 2400 تنظیم کن بعد که تست کردی باید کارکنه بعد تست باود و ... رو درست کن

این کلا درباره ی پورت RS232 هست
                          http://uplod.ir/vsnyv8clu94x/101_119_Serial_Port.pdf.htm
                          اشتباهی لینک دیلتشو گذاشته بودم :biggrin:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط erfan m
                            اینم تست کن باود رو بزار روی همون 2400 بعد روی کریستال داخلی 1M بزار توی برنامه هم کریستالو بزار 1M بعد توی ترمینال هم باود روی 2400 تنظیم کن بعد که تست کردی باید کارکنه بعد تست باود و ... رو درست کن

این کلا درباره ی پورت RS232 هست
                            http://uplod.ir/vsnyv8clu94x/101_119_Serial_Port.pdf.htm
                            اشتباهی لینک دیلتشو گذاشته بودم :biggrin:
                            سلام
                            آره راست می گفتی جواب داد باید باود با کریستال هم خوانی داشته باشه
                            در مرد PDF هم دستت درد نکنه
                            آموزش Modelsim

دیدگاه

راستی دوتا سوال جدید دارم ؟
                              1_ تو بعضی از برنامه ها دیدم برای ارتباط از پورت سریال از کریستال خواصی(مقدار خواصی) استفاده می کنند که خطا کم بشه کسی در مورد این چیزی می دونه کمک کنه؟
                              2_ در ویژال بیسیک این دستور VAl چی کار می کنه اسکی رو تبدیل می کنه ؟ به چی تبدیل می کنه؟
                              Private Sub Timer1_Timer()
                              s = MSComm1.Input
                              d = Val(s)
                              آموزش Modelsim

دیدگاه

راستی دوتا سوال جدید دارم ؟
                                1_ تو بعضی از برنامه ها دیدم برای ارتباط از پورت سریال از کریستال خواصی(مقدار خواصی) استفاده می کنند که خطا کم بشه کسی در مورد این چیزی می دونه کمک کنه؟ :question:
                                2_ در ویژال بیسیک این دستور VAl چی کار می کنه اسکی رو تبدیل می کنه ؟ به چی تبدیل می کنه؟
                                Private Sub Timer1_Timer()
                                s = MSComm1.Input
                                d = Val(s)
                                آموزش Modelsim

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X