اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راهنمایی در مورد ارتباط سریال( Rs232)

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راهنمایی در مورد ارتباط سریال( Rs232)

دوستان گرامی لطفا کمک کنند من امروز در جایی خوندم که دستور intkey() به خوبی جواب نمی دهد وبهتر است مقدار رجیستر UDR را بخوانیم دادم ، هنوز جواب نگرفتم مقدار UDR را در یک متغییر ریختم سوالم این هستس که داخل UDR چی هستش ، چه چیز را به ما می دهد :angry: :angry: :angry:
    معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
    اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
    آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboy
      سلام
      دوستان واساتید گرامی من همچنان مشکل دریافت کد های اسکی را دارم عددی که داخی Text هستش وبا VB می فرستم بادستور( g=Val(s که می گیرم g مساوی همون عدد داخل TextBox میشه یا یه چی دیگه؟
      سلام شما وقتی مقدار یک TextBox رو در ویژوال بیسیک به پورت سریال می فرستید، به تعداد ارقام عدد نوشته شده در TextBox، کاراکتر به پورت سریال ارسال می شود. مثلا وقتی عدد 123 در TextBox نوشته شود، کاراکتر اسکی 1، سپس 2 و سپس 3 به پورت سریال کامپیوتر ارسال می شود. و بعد از آن نیز فکر کنم کاراکترهای اسکی CR و LF نیز ارسال می شوند. بنابراین شما باید در سمت میکروکنترلر همه این کاراکترها را دریافت کنید و در یک رشته قرار دهید و سپس رشته را به عدد تبدیل کنید. یک راه دیگر ارسال یک آرایه باینری به پورت سریال است. فایل MSCOMM32 رو که نوشته آقای خزاما است رو به صورت PDF دانلود کنید خیلی کمک می کنه.
      نوشته اصلی توسط skiboy
      دوستان گرامی لطفا کمک کنند من امروز در جایی خوندم که دستور intkey() به خوبی جواب نمی دهد وبهتر است مقدار رجیستر UDR را بخوانیم دادم ، هنوز جواب نگرفتم مقدار UDR را در یک متغییر ریختم سوالم این هستس که داخل UDR چی هستش ، چه چیز را به ما می دهد :angry: :angry: :angry:
      تابع Inkey در بسکام رو باید موقعی استفاده کنید که یک کاراکتر در بافر دریافت وجود داشته باشه. در این صورت مقدار اسکی کاراکتر دریافت شده را می تونید بگیرید. اما اگه کاراکتری وجود نداشته باشه مقدار صفر رو دریافت می کنید. بهتره که قبل از استفاده از این تابع ابتدا با تابع Ischarwaiting بافر دریافت رو کنترل کنید و اگه کاراکتری وجود داشته باشه اونوقت از Inkey استفاده کنید. Help بسکام کاملا توضیح داده و مثال هم داره.

دیدگاه

سلام این که بفهمی پورت سریال به کام چن وصل هست رو از device manegment مای کامپیوتر باید دید :job:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط titery
          سلام این که بفهمی پورت سریال به کام چن وصل هست رو از device manegment مای کامپیوتر باید دید :job:
          سلام
          معمولا Pc ها یک پورت یا دو پورت com برای ارتباط سریال دارند(البته هرچه تکنولوژی جدیدتر شده تعدادشون کمتر شده) اگر یک پورت com دارید که معلوم هست همون می شه پورت مورد نظر شما ولی اگر دوتا هستش معمولا پشت کیس اونی که بالاتره می شه 1و پایینیش می شه 2 تمام این موارد را می تونید هم داخل device manegment چک کنید و هم توسط نرم افزارهای دیگر همچنین می توانید با استفاده از نرم افزارهای خودتان پورت مجازی درست کنید که در شبیه سازی ها خیلی کمک می کند مخصوصا اگر لپ تابی داشته باشید که پورت سریال نداره
          درضمن در PCهای جدید که به ظاهر این پورت در پشت کیس وجود ندارد دلیل بر نبود ان نمی شود بلکه خروجی برای ان در نظر نگرفته اند وگرنه روی مادربورد وجود دارد
          معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
          اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
          آموزش Modelsim

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X