اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

تست max3222 روی برد بدون اسیلوسکوپ

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

تست max3222 روی برد بدون اسیلوسکوپ

با سلام
    من یک max3222 با تغذیه 3.3 بستم بدون اینکه پایه های tx و rx سمت ttl به جایی وصل باشند همواره 00 رو می فرسته بیرون ( از سمت 232 ) خود چیپ رو هم عوض کردم ولی باز مشکل حل نشده.
    خازنها رو هم طبق دیتا شیت 100نانو گذاشتم.
    می خواستم بیبم
    اولا مشکلم از کجا میتونه باشه.
    ثانیا چطورمیشه خروجی و ورودیس رو بدون اسیلوسکوپ و تنها با مولتی متر قبل از اتصال به مدار اصلی تست کرد مثلا 0 یا 3.3 به سمت ttl داد و ولتاژ خاصیرو در خروجی دید .

پاسخ : تست max3222 روی برد بدون اسیلوسکوپ

شما پایه های rx,tx خروجی از max232 رو به هم وصل کنید، حالا اگر مدارتون سالم باشه باید هر کاراکتری تو محیط ترمینال تایپ میکنید برگشت داده بشه و نرم افزار نشون بده، اگر دیتا نشون نداد پایه های rx,tx کابلتونرو هم همینطور تست کنید، به این صورت میتونید ایرادتونرو پیدا کنید.
    تقدیر تقویم انسانهای عادی ، تغییر تدبیر انسانهای عالیست.

دیدگاه

فکر میکنم دارای اسیلاتور داخلیه بنابراین اگه ولت ها را اعمال کنین باید خروجی داشته باشه مثلا ورودیها رو تحریک کنین وخروجیها تغییر کنن
      بعدا یه جمله قشنگ مینویسم

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad_6910
        شما پایه های rx,tx خروجی از max232 رو به هم وصل کنید، حالا اگر مدارتون سالم باشه باید هر کاراکتری تو محیط ترمینال تایپ میکنید برگشت داده بشه و نرم افزار نشون بده، اگر دیتا نشون نداد پایه های rx,tx کابلتونرو هم همینطور تست کنید، به این صورت میتونید ایرادتونرو پیدا کنید.
        اگر اینها رو جواب بده که کاملا درسته ولی من دنبال راه حلی برای تست و عیب یابی ریزتر هستم مثلا ولتاژ 3.3 در rx سمت ttl چه ولتاژی سمت 232 می ده ؟
        من دنبال عیب یابی مرحله به مرحله هستم چون می دونم الان کار نمی کنه و اسیلوسکوپ هم متاسفانه ندارم .
        نمی دونم چرا همش 00 می فرسته به سمت RS232

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X