اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نحوه ارسال اطلاعات توسط AVR و ماژول RF

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

نحوه ارسال اطلاعات توسط AVR و ماژول RF

سلام
    برای ارسال دیتا به ماژول RF و دریافت آن از طریق ماژول گیرنده در میکروکنترلر های AVR که معمولا از طریق خطوط RX وTX استفاده می شود مثالی در بسکام بزنید متشکرم :job:

پاسخ : نحوه ارسال اطلاعات توسط AVR و ماژول RF

با سلام
    نوع ماژول rf شما چی هستش اگه یک کانال rxویک کانال tx شما میتونید یک ارتباط آ سنکرون ایجاد کنید میتونید از usartاستفاده کنید مثل وقتی که دوتا میکرورو به هم وصل میکنید فقط ماژول بین دو میکرو قرار میگیره (( اگه ماژول قابلیت انتقال دیتای دیجیتال داشته باشه )) و سرعت ارتباط رو هم با توجه به حداکثر نرخ ارسال ماژول تایین کنید

دیدگاه

سلام
      دوست عزیز بنده دو عدد ماژول در اختیار دارم که یکی فر ستنده و دیگری گیرنده می باشد که فرکانس کاری آنها نیز 434mhz میباشد و دارای پین data میباشد که می توان داده ها را ردوبدل کرد چگونگی انتقال دیتا را با یک مثال عملی همراه با برنامه بسکام به بنده تفهیم کنید باتشکر :job:

دیدگاه

سلام
        دیتاشیتی از این ماژولها نداری؟
        در دیر مغان آمد یارم قدحی در دست
        مست از می می خواران از نرگس مستش مست

دیدگاه

سلام
          متاسفانه مشکل من هم نبود اطلاعات لازم در مورد این ماژول هاست حال اگه دوستان باهر ماژولی کار کرده اند لطف کنند استاندارد کاری را به ما بگن تا ما بر اساس این استاندارد شروع به طراحی کنیم. :job:

دیدگاه

سلام دوستان.
            من چندتا دستگاه دارم که می خواهم فرمانهایی رو به همدیگه ارسال کنند.
            باید تا حد امکان کوچیک باشد. و کاملا قابل اعتماد. یعنی حتی اگه تعداد خیلی زیادی از این فرستنده و گیرنده ها کنار هم باشن دچار اختلال نشن.
            لطفا من رو راهنمایی کنید چطور می تونم همچین ارتباطی ایجاد کنم. فرامینی که ارسال مشه ممکنه به 1000 فرمان برسه. به همین خاطر نمیتونم از بردهایی مانند 3 رله یا 4 رله استفاده کنم. از طرفی می خوام هر دستگاه هم گیرنده داشته باشه هم فرستنده.
            ممنون میشم راهنماییم کنید

اضافه شده در تاریخ :
            یادم رفت بگم فرمان ها رو می خوام از طریق یک IC مثل AVR صادر کنم.

دیدگاه

میتونی از ماژل ها عکس بګیری و بزاری تو تاپیک شاید از روی شکلش قابل شناسایی باشه
              روزی که درک کردیم همه چیز به خدا تعلق دارد . آن روز .روز طلوع دانش است

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
              X