اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت ولتمتر دیجیتال قابل اتصال به کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوال برای برنامه نویسی میکرو AVR کمک

خدائی پروژه رو پ نکنید اشک همه بچه ها در میاد
    اپ کنید خواهشا :redface:

دیدگاه

shankimout خوش اومدین
      عنوانش هست ولتمتر دیجیتال قابل اتصال به کامپیوتر (از طریق پورت سریال)

چشم اپ می کنیم اما ایشالا بعد از دفاع . دفاع هم یه روزیه توی هفته دیگه.
      از الان شمارش معکوس شروع کنین خسته می شین

حالا نفهمیدم مگه اشک دراومدن داره ؟

من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم.

دیدگاه

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید محترم :nice: :nice:
        بنده روی یک پروژه به زبان بیسیک کار می کنم که می خواستم بدونم اگه یک میکرو رو راه اندازی کنیم و یک سری حلقه ها رو اجرا کنه چطور میشه ما توسط یک کردن یک پرت این حلقه ها درمرحله ایکه در حال اجرا بوده متوقف بشه و یک حلقه ی دیکری رو که ما ایجاد کرده ایم و شامل یک سری فرمان هاست رو اجرا کنه و تا وقتیکه اون پرت که ما یک کرده ایم صفر نشده به اجرای این دستور ادامه بده و سراغ حلقه های دیگری نره و زمانیکه این حلقه ی جدید به پایان رسید دوباره اونو از ابتدا اجرا کنه ( البته در زمانیکه اون پرت ورودی 1 هستش) و وقتی که اون پرت صفر شد میکرو ادامه ی حلقه ی قدیمی رو ادامه بدهد و به هیچ عنوان اون حلقه جدید را در زمان صر بودن پرت ورودی اجرا نکند.
        خدایش جواب بدید!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mjs10205
          سلام و خسته نباشید خدمت دوستان و اساتید محترم :nice: :nice:
          بنده روی یک پروژه به زبان بیسیک کار می کنم که می خواستم بدونم اگه یک میکرو رو راه اندازی کنیم و یک سری حلقه ها رو اجرا کنه چطور میشه ما توسط یک کردن یک پرت این حلقه ها درمرحله ایکه در حال اجرا بوده متوقف بشه و یک حلقه ی دیکری رو که ما ایجاد کرده ایم و شامل یک سری فرمان هاست رو اجرا کنه و تا وقتیکه اون پرت که ما یک کرده ایم صفر نشده به اجرای این دستور ادامه بده و سراغ حلقه های دیگری نره و زمانیکه این حلقه ی جدید به پایان رسید دوباره اونو از ابتدا اجرا کنه ( البته در زمانیکه اون پرت ورودی 1 هستش) و وقتی که اون پرت صفر شد میکرو ادامه ی حلقه ی قدیمی رو ادامه بدهد و به هیچ عنوان اون حلقه جدید را در زمان صر بودن پرت ورودی اجرا نکند.
          خدایش جواب بدید!
          mjs عزیز ، خوش اومدی. برای این کار دوتا راه داری . یکی اینکه یه پایه رو به عنوان ورودی تعریف کنی و دائما تو حلقه وضعیت اون رو چک کنی . هر وقت به حالت مورد نظرت تغییر وضعیت داد به موقعیت جدید پرش کنه.
          راه دوم هم استفاده از وقفه خارجی هست.
          راه اول معمولا یک راه حرفه ای نیست( البته نه همیشه) ولی کاملا قابل اجراست. راه دوم هم نیاز به اطلاعتی راجع به وقفه داره.

فقط بهتره سوالتو تو یه تاپیک جدید با اسم مناسب مطرح کنی تا بقیه دوستان هم بتونن کمک کنن. موضوع این تاپیک از همون اول یه چیز خاص بوده و تا اینجا کش پیدا کرده.

دیدگاه

مرسی آقا حامد حقیقت امر اینه که من زیاد با بیسیک آشنایی ندارم از راهنمایی شما ممنونم :applause: :applause:

دیدگاه

پاسخ : ساخت ولتمتر دیجیتال قابل اتصال به کامپیوتر

من می خوام ولتاژ بین 0 تا حدود 20 ولت رو به میکرو بدم خروجیش هم usb باشه بزنم به کامپیوتر بعد تو ویژوال بیسیک باهاش ایسیلوسکوپ بسازم. البته قسمت ویژوال بیسیکشو خوب بلدم مشکلم تو برنامه نویسی میکرو هست.
              http://image.kocholo.ir/user/Sana/tazin/khat_gher.gif

دیدگاه

پاسخ : ساخت ولتمتر دیجیتال قابل اتصال به کامپیوتر

نوشته اصلی توسط آنـاهـیـتــــا
                :wow:
                سلام
                پروژه من ساخت ولتمتر دیجیتال قابل اتصال با کامپیوتر است در قسمت برنامه نویسی مشکل داشتم
                البته زیاد هم بلد نیستم :sad:
                بایداز A/D خوانده و به یکی از پورت ها بفرستد لطف کنید یک توضیح کلی از نحوه این کار برایم بدهید. نمی دانم که به یک پایه از پورت A/D باید آنالوگ را بدهم چه جوری از یک پورت دیگر خروجی اش را بگیرم ؟ از وقفه هم نیاز است استفاده کنم ؟
                ضمنا میکرو MEGA32 باید استفاده کنم. پیشاپیش ممنونم
                دوست عزیز این تاپیک مربوط به پروژه ی شما میباشد
                http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=98689.0
                I WORK HARDLY AND I HAVE BIG DREAMS

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                X