اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساخت ولتمتر دیجیتال قابل اتصال به کامپیوتر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوال برای برنامه نویسی میکرو AVR کمک

عذر می خوام صفحات زیاده نتونستم قبلی ها رو خوب بخونم
    لطفا خلاصه و مرتب هدفتون رو بیان بکنید

دوست عزیز شما موقع نوشتن مثل اینکه ذهن بسیار قوی و شناوری داری ( این بد نیست چون خودم این جوری هستم ) ولی خوب الان خودم می فهم که چقدر مردم رو اذیت می کردم
    ممنونم

دیدگاه

دیدم روال سوال جوابها خوبه،بین حرفها چیزهای زیادی هم رد و بدل میشه،سعی کردم مزاحم روال کلی نشم اما :
      1-هنوزم شما تعیین نکردین می خواین ولتاژ Dc بخونین یا متناوب!!!آ‌ هر روز پستهای جدید اینجا رو می خونم اما جواب رو نمی بینم! توو مداری که کشیدین ظاهرا با یک مقاومت خازن ولتاژی Ac رو ثایت کردین و... اما باید در نظر داشته باشین برای این کار باید روو فرکانس خاصی تنظیم کنین ...

2- اون اپ امپ اول مدار اصولا به عنوان بافره! نوع اون زیاد فرقی نمی کنه! چون باصولا باید اون رو گذاشت تا ولتاژی که دارین می خونین از باری که به عنوان تقسیم مقاومتی بستین اثر نگیره! نه اینکه ... شکی در اینکه یک ای سی هر قدر خوبتر باشه بهتره نیست، اما برای یک بافر زیاد فرقی نمیکنه ...
      Ad620 تقویت کننده ابزار دقیقه،نمی تونم کاربردی براش توو این پروژه متوجه بشم

3-ورودی AD میکروهای avr ،خودش چند کاناله هست،یعنی داخل میکرو مالتی پلکس شده، نحوه کار رو می تونه کمی ساده تر کنه،کافیه خروجی هر کدوم از تقسیم های ولتاژ رو به ورودی یکی از این کانالها بدین ...

4-میکرو می تونه هی بخونه،بفرسته کامپیوتر،بافر کامپیوتر بگیرتش اما نشون نده، هر کا لازم دوست،آخرین عددی که گرفته رو نشون بده،بهترین کار،آسون ترینه اونه،نه پیچیده ترینش ...

5-اول خروجی کانالی که برای 200 ولت تنظیمه رو بخونین،اگه عدد حاصل خیلی کم بود،خروجی 50 ولتی رو بخونین و ... همین طور پیش برین تا به کانالی برسین که عددی که می خونین،سطح بالای اون کانال باشه! پس تنظیم خودکار میگه که حاصل عدد رو از کانال قبلیش باید خوند ...

6-با تنظیم مقاومت و اینها کار سخته،به نظرم (این فقط یکی از راههاست،اون یکی ها هم صحیحه) بهتره ولتاژی که می دونین چقدره رو به ورودی تقسیمتون بدین،نسبت بتدیل رو پیدا کنین و ...

سعی کنین هر از چند گاهی، وقتی تاپیکی 8 صفحه شده،توو یک پست مجددا هدف اصلی،کارهایی که تا الان شده،و کمکهایی که باقی مونده رو بنویسین! چون باور کنین من دیگه حوصلم نکشیده توو 2صفحه آخر چیزی رو بخونم!!آ‌مخصوصا پستهای طولانی رو که ...

دیدگاه

ای ووویییییی
        ما ولتاژ متناوب رو قراره اندازه بگیریم
        ایجاد بحث جدا و توضیح اینکه چه کمکهایی شده و توی چه مرحله ای هستیم که خیلی ... حالا سعی می کنم این کار و انجام بدم

یعنی چه جوری روی فرکانس خاصی تنظیم کنیم ؟
        ad620 به جای تقسیم مقاومتی با یک مقاومت گین رو تعیین می کنه و مثل اینکه اینجا گفتن دقیق تر هم هست من که دیگه کاملا confuse شدم
        هر کی بهمون یه چیزی می گه :cry2: :cry2: :cry2:
        من آن گلبرگ مغرورم که می میرم ز بی آبی ولی با خفت و خواری پی شبنم نمی گردم.

دیدگاه

واقعا من تشکر می کنم :evil:
          که ذهن من شناوره ؟ همون تو مایه های Float دیگه نه ؟؟؟؟
          اییییییییییییین همه توضیح دادم بعد می گین تو شناوری (البته خودمم حس می کنم در دریای علم دارم غرق می شم ها!)
          سعی کردم توی بحث جدید که ایجاد کردم کل پروژه رو یه جورایی توضیح بدم اونم ببینین اذیتتون می کنه ؟
          یا می شه فهمیدش؟ :rolleyes:

آقای سیبیلو خواهش می کنم به ما بگین بلاخره AD620 باید استفاده کنیم یا همون 741 کفایت می کنه؟
          آخه AD620 اینجا پیدا نمی شد سفارش دادیم برامون بیارن اگه واقعا مناسب کار ما نیست ... اندازه گیریمون رو دقیق تر نمی کنه ؟ این مزیت و نداره که با یک مقاومت بتونیم گین و تعیین کنیم ؟ و ...
          خلاصه یکی به ما بگه چی کار کنیم تا غرق نشدیم :biggrin:
          ممنون

دیدگاه

هنوزم وقت نکردم مجددا دیتا شیت Ad620 رو بگیرم اما یادمه یک تقویت کننده ابزار دقیقه نه اپ امپ
            اپ امپ ورودی که فقط برای بافر کردنه و اون که باید یکی از اپ امپ های معمولی باشه( بعدشم نمی دونم چرا اصل سیگنال ورودی رو بافر نکردین!!!آ‌)
            یادمم میاد ضرایب تقویت داشت!!!آ‌نه تضعیف!!! ...
            موضوع مناسب بودن با نبودن نیست!آ‌موضوع اینه که پولو که هوا نمی کنین!!!آ‌یه پروژه دانشجوییه!آ‌ می تونین مستقیم تقسیم مقاومتی هم بزارین (خدا کنه استادتون توو این سایت نیاد!!آ‌)
            بعدشم سیبیلو خودتونین :icon_razz: فرهنگستان را پاس بداریم :nerd: زین پس کلمه خپل سیبیلو را به کار ببریم ... :mrgreen:
            کلاسهای آموزش شنا خواهیم داشت ... علاقمندان ... :nice:
            می تونین جای 741 از op-07 یا هر اپ امپ کم قیمت ، ساده پیدا شو ، کمی به روز تر هم استفاده کنین
            Ad620 خوبه اما نه اونقدر که ارزش اینهمه گشتن و درد سر رو داشته و باشه و فکر هم نکنم کلا اینجا بتونین استفاده ای بکنین
            بعد هم اینکه من که گفتم خود میکرو داخلش مالتی پلکس داره اما شما بازم میگین می خوایم از یک ad و مالتی پلکس خارجی استفاده کنیم!!!!!!!!!!!!!!
            من ترجیه می دم بازم مثل قدیم فعلا فقط گوش کنم ببینم چی می شه ...

دیدگاه

سلام
              این دیتا شیت AD620

http://pdf1.alldatasheet.com/datasheet-pdf/view/48090/AD/AD620.html

منم هنوز کامل مطالعه اش نکردم البته. 3 تا اپ امپ تو یکیه
              سیگنال ورودی که AC هست رو از یک دیود و خازن عبور دادیم که DC بشه شایدم به جای اینا ، برای بهتر شدنش پل دیودی بذاریم تا دی سی تمیز تر در بیاد.
              ضریب تضعیف هم 0.005 هست . در خروجی اپ امپ اول ولتاژ به 0 تا 5 میلی ولت می رسه .
              بعد توی دومی تقویت رو داریم با 4 گین مختلف به ازای 4 رنج
              (استادمون ؟؟؟؟؟ آره کاش نیاد oo: )
              داخلش مالتی پلکس داره یعنی ما صاف تقسیم مقاومتی ها رو بدیم به 4 تا از پایه های ADC ؟ سوئیچ موئیچ هم نمی خواد ؟
              راستی ما امروز برای میکرو از کامپیوتر فرمان صادر کردیم یعنی بخش ارسال از کامپیوتر به میکرومون هم جواب داد :biggrin: :applause:(هیییس استادمون نشنوه باز پروژه رو وسیع تر می کنه)

خودتون خودتونین !
              خوب به من چه شما خودتون اسم خودتون و گذاشتین خپل و سیبیلو حتما اینا از بارزترین ویژگیهاتون بوده دیگه ! حالا من یکیشو انتخاب کردم باش صداتون زدم . :mrgreen:
              خوب موفق باشین (ولی قایم نشین ) :agree:

دیدگاه

پس AD620 خیلی به دردتون خورد.
                در ضمن شما به یک نرم افزار interface برای دریافت دیتا هم نیاز دارین که هم زیبا باشه هم تبلیغ کارتون.اگه دوست داشتین خبر کنید
                خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

ad620تقویت کننده ابزار دقیق خوبیه که چه توو این پروژه به کار بیاد،چه نیاد،معرفیش اینجا خیلی خوب بود،اولین بار چند سال پیش که می خاستم ecg بسازم باهاش آشنا شدم اما اون موقع یادم میاد هر چی گشتم پیداش نکردم

پروژه های زیاد دیگه ای هم براش هست

بعدشم خپل سیبیلو اسم خاصه :icon_razz: معنی نداره که از حالا بگیم از کلماتی تشکیل شده :nerd: نباید اون شکست،دلیل داره که یه جای سایتم نوشتم، اما سکرت هسته

بعدشم مردم اونقدر شر دارن که توو این دوره زمونه قایم شدن بهتره!

دیدگاه

من به شخصه میتونم بگم بهترین باهال ترین خوش دست ترین opamp بود که تو ابزار دقیق هایی با دقت 0.01 کار کردم.مخصوصا تو zero span خیلی خوب کار میکنه.تو تقویت خروجی گیرنده آلتراسونیک که محشره.
                    741 جلوی AD620 مثل چورتکه جلوی کامپیوتره.اصلا قابل مقایسه نیست.741 قیمتش 100 تومان AD620 قیمتش 4000 تومان.اصلا میشه این هارو با هم مقایسه کرد؟ :angry:
                    خدا گفت : به جهنم ببریدش، او برگشت و با تعجب به خدا نگاه کرد. خدا گفت : به بهشت ببریدش. فرشتگان پرسیدند: چرا؟! خدا گفت : او هنوز به من امیدوار است...

دیدگاه

سلام ممنون از رهنمایی ها تون
                      امروز فهمیدیم که دنرمالیزه کردن ولتاژ رو نمی تونیم توی برنامه میکرو انجام بریم
                      چون متغیر Word ده بیتی نهایتا به کامپیوتر ارسال می شه و این بدون ممیز هست و
                      یعنی ولتاژ های زیر یک ولت رو نمی تونیم بر حسب ولت نشون بدیم (مثلا 0.005 ولت که معادل همون 5 میلی ولت هست(ولتاژ های زیر یک ولت به ممیز نیاز دارن تا بر حسب ولت قابل نمایش باشند دیگه))

تبدیل و تشخیص اینکه کدوم رو به ولت نشون بده کدوم رو به میلی ولت هم که خیلی سخته
                      بنابراین مجبور می شیم هر ولتاژی رو توی همون رنج 0-5 که به پایه میکرو می رسونیم به کامپیوتر ارسال کنیم و بعد توی برنامه VB برش گردونیم به مقدار اصلی یعنی دنرمالیزاسیون توی ویژوال بیسیک صورت بگیره
                      کسی نظر بهتری نداره ؟ :rolleyes:

وای سه هفته بیشتر به انتهای ترم نمونده و هنوز پروژه ساده ما جمع نشده ! :cry2:
                      برنامه VB هم که هنوز رو زمینه !
                      دعا کنین :sad:

دیدگاه

سلام
                        چرا هیشکی دیگه جوابمون و نمی ده ؟
                        من نمی دونم میکرو عدد ی که ممیز داشته باشه رو چه جوری باید به کامپیوتر ارسال کنه ؟
                        کسی می تونه کمکم کنه؟
                        درسته که در ارسال اعداد بعد از ممیز رو دور می ریزه ؟ آیا ما برای اینکه اعداد بعد از ممیز دور ریخته نشه باید در 100 ضرب کنیم برای دو رقم اعشار ؟ و بعد هنگام دریافت در برنامه VB توی PC بر 100 تقسیم کنیم تا ممیزش بیاد سرجای صحیحش؟
                        یک نفر عالم کمکون کنه لطفا :rolleyes:

دیدگاه

اولا یکی شکایت کرده اینجا چرا فقط جواب دخترها رو می دن!!!آ‌شاید اینکه کسی دیگه جوابتونو نمی ده ماله اون باشه!آ‌از یه طرف هم من یه جوری می رم سر چشمه خشک می شه! نمی دونم چرا تا جایی جوابی می دم دیگه کسی نمیاد!!!!!! (البته من به طرف شکایت خودم از اینکه اینجا کلا دختر 4-5 نفر بیشتر نداره و اونهام معمولا ساکت هستن و اکثر اونهایی هم که اینجا به اسم دختر هستن،پسرن اومدن اینطوری جوابشون رو زود بگیرن! گفتم و هم اینکه راست یا دروغ (دروغش رو خدا ببخشه) گفتم که از سبک راحت حرف زدن شماها،حدس می زنم پسرین!آ‌ (هستین یا نه به من ربطی نداره! چون جایی نگفتین دخترین یا نه!آ‌ پس لطفا دختر بودنتون رو به من ثابت نکنین! ) از طرف دیگه هم توو sonsivri توو بحثی با شرکت ایتالیایی و اسپانیایی و پاکستانی و عربستانی و افغانستانی و انگلیسی و ... هم گله از این بود که توو اون فروم زبان اصلیه جهانی هم دختر برای پرسیدن سوالش نمیاد!آ‌و جواب داده شد شاید چون هیچکدوم از دختر ها برق براشون مهم نیست و اگر هم سوالی دارن چون دختر های برقی زرنگن،یه پسررو پیدا میکنن و ... طفلک پسره !آ‌)

کلا مباحث این جواب بالاییمو بیخیال شین! من هیچ مسئولیتی در برابر این درد و دلم نمی پذیرم !!!!

شما عددی که از Ad خوندین رو به کامپیوتر بفرستین!آ‌بعد راحت توو اون به ولتاژ تبدیل کنین! اگه بهانتونم اینه که می خوایم توو میکرو روو lcd هم نشون بدیم،قبل از نمایش روو lcd هم دوباره تبدیل کنین!

بعد هم این جوابا عالم نمی خواد!آ‌ منتظر پیدا شدن عالم بمونین همه سوالاتون بی جواب می منونه!آ‌
                          حالا اینکه من عالم نیستم،جوابم اعتبار نداشت ؟

دیدگاه

سلام
                            من مجددا تشکر می کنم پس چه پا قدم سبکی دارین شما !
                            کی شکایت کرده ؟ خوب بهش بگین خانما اولویت دارن ladies First
                            چقدر حسود .... :NO:
                            شما رو بگو که خام شدین و دیگه هم جواب ما رو نمی دین (البته روی صحبتم به کساییه که قبلا جواب میدادن حالا نمی دن!)
                            خوب... (دختر های برقی زرنگن،یه پسررو پیدا میکنن و ... طفلک پسره !آ‌)
                            خیلی جالبه اینطوری که شما می گین ما جزو بی عرضه ترین دخترای برقیم! شایدم مغرور ترینشون! نمی دونم! فقط می دونم ما از اون دسته دخترانی هستیم که برق برامون مهمه ، خیلیم دوستش داریم و ...
                            تو حرف زدن هم که کلا راحتیم جایی که سوال داشته باشیم خجالت و محافظه کاری واسمون مطرح نیست. (همینه که سر استاد راهنمامونم گمونم کچل کردیم!)

بهرحال من همینجا رسما اعلام می کنم من و فرگل دختر هستیم از بقیه آدم های اینجا هم من خبر ندارم که در چه حالی به سر می برن. حالا دیگه هر کسی هرجوری مایله فکر کنه... البته به نظر نمیاد توی یک فوروم علمی دختر یا پسر بودن برای کسی مهم باشه ، مهم اطلاعاتیه که رد و بدل می شه.

خوب بگذریم ....
                            از راهنماییتون ممنون . بله همین کار و می کنیم روی LCD هم لازم نیست نمایش بدیم
                            عدد رو مستقیما می فرستیم به PC و اونجا دنرمالایز رو انجام می دیم.
                            اختیار دارین ما شما رو عالم خطاب خواهیم کرد... تقاشامونم از همه علمای اینجا بود
                            موفق باشید

دیدگاه

واسه بنده خیلی جالبه دوستمون خانم anahita_hita شما که هم آنالیز تون قویه و هم ایده پردازی خوبی داری
                              اصلا این جوری که شما کار می کنی نیازی به کمک کسی نداری
                              یه توصیه سعی کن مسائل رو ساده نگاه بکنی
                              خیلی ساده
                              همین موفق باشی

دیدگاه

اگه تو C کار میکردی خیلی کمکت میکردم اما بیسیک ... :cry2:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X