اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

روش دیکد پروتوکل هارت HART

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

روش دیکد پروتوکل هارت HART

با سلام
    نمیدونم ایجاد این موضوع در این انجمن کار درستی هست یا نه
    بنده نیاز به اطلاعاتی برای دیکد و تبدیل پروتوکل HART یه سریال دارم برای ارتباط سنسورهایی که با این پروتوکل کار میکنند با میکروکنترلر
    بنده بعد از جستجو در این زمینه به یکی از چیپ های شرکت MAXIM موسوم به DS8500 رسیدم که نمیدونم میتونم پیداش کنم یا نه
    ولی اگر بشه راهی پیدا کرد که با خود میکرو این کار رو که فکر نمیکنم بشه انجام داد خیلی عالی خواهد شد

تا اونجایی که من فهمیدم در این پروتوکل که غالبا روی سنسورهایی با خروجی 4 - 20 میلی امپر استفاده میشه برای ارسال دیتای دیجیتال همزمان و بر روی زوج سیم های انالوگ به کار میره و روش کارش به این صورته که با دو فرکانس مختلف 1200 و 2200 هرتز بیتهای 0 و 1 رو با تغییرات +0.5 تا -0.5 میلی امپر که روی خروجی سنسورهای 4 تا 20 میلی امپر ایجاد میکنه دیتا را انتقال میدهد یعنی یه همچین چیزی

اگر کسی از دوستان و اساتید در زمینه اطلاعاتی داره دریغ نکنه لطفا

همیشه میگم به همین سادگی :nice: ولی اینبار واقعا به همین سادگی نیست :redface:
    تجربه معلم خشنی هست اول امتحان میگیره بعد درس میده !!!
    به دلیل برخی مشکلات بوجود اماده دیگه امکان ادامه فعالت در این انجمن مقدور نیست.

پاسخ : روش دیکد پروتوکل هارت HART

نوشته اصلی توسط POLESTAR
    با سلام
    نمیدونم ایجاد این موضوع در این انجمن کار درستی هست یا نه
    بنده نیاز به اطلاعاتی برای دیکد و تبدیل پروتوکل HART یه سریال دارم برای ارتباط سنسورهایی که با این پروتوکل کار میکنند با میکروکنترلر
    بنده بعد از جستجو در این زمینه به یکی از چیپ های شرکت MAXIM موسوم به DS8500 رسیدم که نمیدونم میتونم پیداش کنم یا نه
    ولی اگر بشه راهی پیدا کرد که با خود میکرو این کار رو که فکر نمیکنم بشه انجام داد خیلی عالی خواهد شد

تا اونجایی که من فهمیدم در این پروتوکل که غالبا روی سنسورهایی با خروجی 4 - 20 میلی امپر استفاده میشه برای ارسال دیتای دیجیتال همزمان و بر روی زوج سیم های انالوگ به کار میره و روش کارش به این صورته که با دو فرکانس مختلف 1200 و 2200 هرتز بیتهای 0 و 1 رو با تغییرات +0.5 تا -0.5 میلی امپر که روی خروجی سنسورهای 4 تا 20 میلی امپر ایجاد میکنه دیتا را انتقال میدهد یعنی یه همچین چیزی

اگر کسی از دوستان و اساتید در زمینه اطلاعاتی داره دریغ نکنه لطفا

همیشه میگم به همین سادگی :nice: ولی اینبار واقعا به همین سادگی نیست :redface:
    منم دارم روی HART کار میکنم
    از نظر سخت افزار و نوع ارتباط مشکلی ندارم
    فقط اطلاعی از نوع پروتکل استاندارش ندارم
    کسی با پروتکل HART کار نکرده؟!
    درایور شبکه و nRF24L01
    کاتالوگ محصولات
    کنترلر CNC شش محوره براي پرينتر 3D و Pick n Place
    شبيه ساز تک تيرانداز و سيبل ديجيتال با پردازش تصوير
    فروش اسيلوسکوپ GWinstek GOS-630FC

دیدگاه

نوشته اصلی توسط بسطام بیرامی
      منم دارم روی HART کار میکنم
      از نظر سخت افزار و نوع ارتباط مشکلی ندارم
      فقط اطلاعی از نوع پروتکل استاندارش ندارم
      کسی با پروتکل HART کار نکرده؟!

بسطام جان
      یعنی توی یه سایت به بزرگی این، هیچی پیدا نکردی؟:

How HART Works

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh

بسطام جان
        یعنی توی یه سایت به بزرگی این، هیچی پیدا نکردی؟:

How HART Works
        نه عزیز اینو همشو خوندم
        حتی بیشتر از اینا راجع به HART میدونم
        اما این فقط روش کارشه که فلان فرکانس با فلان دامنه جریانی روی 4-20 سوار میشه

ولی این HART یه پروتکل داره که :

حالا من میخوام بدونم هر قسمت دقیقا چی هست؟!
        چطور باید یه دیتا رو توی این قالب پیکربندی کرد که هر دستگاه HART Communicator بتونه دیتای ارسالی منو بخونه ( به صورت استاندارد )
        این صفحه رو ببین
        http://www.hartcomm.org/hcf/document...fications.html
        HART Protocol Specifications
        The HART Protocol Specifications (HCF_KIT-13) are sold as a collection of over 15 documents that specify the different aspects of the protocol and test procedures for slave devices. The specifications are sold as a kit that include all the documents in the specification set. The cost of these documents is $975.

HART Protocol Test Specifications
        The HART Protocol Test Specifications (HCF_KIT-210) are sold as a set of 4 documents that outline the testing procedures for HART products. The cost of this kit is $500
        .
        درایور شبکه و nRF24L01
        کاتالوگ محصولات

دیدگاه

یعنی می خوای بدونی هر قسمت از این فریم بیت(frim bit)ها چیه!؟
          خب اینجا که گفته:

The HART message structure

یا اینجا:

Highway Addressable Remote Transducer Protocol

اگه من منظورتو خوب نفهمیدم بهتر توضیح بدم تا کمکت کنم.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط rozeh
            یعنی می خوای بدونی هر قسمت از این فریم بیت(frim bit)ها چیه!؟
            خب اینجا که گفته:

The HART message structure

یا اینجا:

Highway Addressable Remote Transducer Protocol

اگه من منظورتو خوب نفهمیدم بهتر توضیح بدم تا کمکت کنم.
            درسته ولی اینا رو که خودم گذاشتم :biggrin:
            ببین مثلا من میخوام یه دستور بفرستم به دست گاهم که حالت چطوره و اون حالشو جواب بده
            حالا Master ما PLC هست که میفرسته مشکل فهمیدن زبون اونه و جواب دادن با زبون خودش
            یعنی مثلا من دمای دستگاهمو چطور بفرستم که PLC بفهمه
            ایتا فقط گفنه :

The command byte contains the HART command for this message. Universal commands are in the range 0 to 30; common practice commands are in the range 32 to 126; device-specific commands are in the range 128 to 253. HART rev. 6 introduced 16-bit "extended commands" for device family commands. These put 31 (hex 1f) in this byte, and the 2-byte command number as the first 2 bytes in the "data" field.
            ولی هیچکدومو دقیق توضیح نداده
            و این که من باید برنامشو بنویسم رو میکرو که بتونه راحت هر دیتایی که خاستو توی این پروتکل دریافت یا ارسال کنه
            دقیقا باید بدونم هر فیلد چطور تولید میشه
            شاید بهتره بگم لایبرری HART رو میخوام
            درایور شبکه و nRF24L01
            کاتالوگ محصولات

دیدگاه

درسته ولی اینا رو که خودم گذاشتم :biggrin:
              ببین مثلا من میخوام یه دستور بفرستم به دست گاهم که حالت چطوره و اون حالشو جواب بده
              حالا Master ما PLC هست که میفرسته مشکل فهمیدن زبون اونه و جواب دادن با زبون خودش
              یعنی مثلا من دمای دستگاهمو چطور بفرستم که PLC بفهمه
              ایتا فقط گفنه :

ولی هیچکدومو دقیق توضیح نداده
              و این که من باید برنامشو بنویسم رو میکرو که بتونه راحت هر دیتایی که خاستو توی این پروتکل دریافت یا ارسال کنه
              دقیقا باید بدونم هر فیلد چطور تولید میشه
              شاید بهتره بگم لایبرری HART رو میخوام
              با سلام

دوستان هارت یه پروتوکل برای کانفیگ سنسورهاست نه خوندن مقدار و ....
              هارت معمولا یه مودم داره که با ارتباط به سنسورهای مثلا فشار و ... اونو با دقت بالاتری تنظیم میکنن مثلا فرض کنید یه ترانسمیتر فشار یا دما که هیچ نمایشگر یا سگمنتی نداره رو با اگر هم داشته باشه به تنظیمات و پارامترهای مختلفی نیاز هست که تنظیم همگی با دوتا کلید و دو یا سه تا سگمنت کار سختی هست لذا اومدن برای این کار سیستم هارت رو روی سنسورها اضافه کردن تا کانفیگش کار راحتی باشه

در واقع حامل اصلی دیتا یا مقدار سنسور خود 4 تا 20 میلی امپر هست نه پروتوکل هارت
              در ضمن این پروتوکل برای مسافت های کوتاه طراحی شده و چون مودمهاش قیمت بالایی داره بیشتر از انواع پروتابل استفاده میشه مثل نمونه های بالا
              و یه چند تا از مودم که به کامپیوتر وصل میشه

اما در مورد پروتوکولش هم برای طراحیش دوتا رفرنس خوب که میتونم معرفی کنم اینها هستن

http://www.pacontrol.com/download/hart-protocol.pdf
              http://www.samson.de/pdf_en/l452en.pdf

خود من هم با استفاده از همین ها یه مودم درست کردم
              به همین سادگی :nice:

دیدگاه

ببین من دارم روی یه دستگاه کار میکنم که LCD داره دکمه هم داره و با سیگنال 4-20ma که از PLC میگیره کنترل میشه ( کار به این ندارم )
                بعد این دستگاه باید اطلاعاتی مثل : موقعیتش ، دمای کارش ، فشار هوای ورودی خروجیش و 1001 چیز دیگه رو که اندازه میگیره با HART به PLC بفرسته ( مسافت زیاد )
                که ساخته شده خارجیش همین کاراو میکنه و داره کار میکنه
                و این اطلاعات توی پکت های مشخصی با پروتکل خاصی ارسال میشه
                حتی ما چند نوی ارتباط HART داریم :

1 - درخواست و پاسخ

ارتباطات دیجیتال HART از مدل درخواست / پاسخ استفاده می کند بدین معنا که تجهیزات مبتنی بر HART هیچگونه اطلاعاتی را ارسال نمی کنند مگر درخواستی از سمت سیستم کنترل مرکزی به دستگاه ارسال شده باشد..
                برای مثال اگر تجهیزی که مبتنی بر پروتکل HART کار می کند اشکالی در خود و یا در فرآیند مشاهده کند ،نمی تواند این اطلاعات را برای سیستم کنترل مرکزی ارسال نماید مگر اینکه سیستم کنترل مرکزی خود درخواست ارسال این اطلاعات را کرده باشد.

2 - ارتباط پیوسته

تجهیزات مبتنی بر پروتکل HART می توانند بدون تکرار درخواست سیستم کنترل مرکزی ، بخشی از اطلاعات را بصورت پیوسته برای سیستم کنترل ارسال نمایند.
                این روش ارتباطی که بنام Burst Mode معروف می باشد معمولاً جهت ارسال سیگنالهای تک متغیره از قبیل مقدار اندازه گیری شده (Measure Valued) یا PV (Process Variable) استفاده میشود. با استفاده از روش Burst Mode می توان بیش از سه پیام را ظرف مدت یک ثانیه ارسال نمود.

و این که این Communicator های دستی اینه داستانشون :

این پروتکل در زمره پروتکل های Master/Slave بحساب می آید لذا زمانی تجهیزات سایت که بعنوان Slave می باشد اطلاعات را ارسال می نماید که یک Master آنرا مطالبه نموده باشد. دراین نوع پروتکل دونوع Master اولیه و ثانویه داریم که هردو از طریق شبکه HART می توانند با تجهیزات سایت (Slave) ارتباط برقرار نمایند. معمولاً سیستم کنترل مرکزی (DCS یا PLC) بعنوان Master اولیه بکار رفته و Communicator های دستی بعنوان Master ثانویه می باشند درهر جا ی مسیر می توانند به شبکه HART وصل گردند.

درایور شبکه و nRF24L01
                کاتالوگ محصولات

دیدگاه

ببین من دارم روی یه دستگاه کار میکنم که LCD داره دکمه هم داره و با سیگنال 4-20ma که از PLC میگیره کنترل میشه ( کار به این ندارم )
                  اخه برادر من مقدار 4-20 میلی امپر رو که PLC نمیده این مقدار برگشتی سنسور هست یعنی این PLC هست که مقدار 4-20 میلی امپر سنسور رو میخونه و از اختلاف این مقادید مقدار سنسور رو برمیگردونه
                  در ضمن خود HART مخفف جمله Highway Addressable Remote Transducer هست که ترجمه کلمه به کلمش میشه همون چیزی که عرض کردم درواقع یعنی شاهراه کنترل سنسورهای ادرسپزیر نه خوندن مقادیرشون
                  اصلا یه سوال اگر قراره یه سنسور مقادیرشو با یه پروتوکل سریال بده دیگه چه نیازی هست به 4-20 میلی امپر انالوگ که برای تبدیلشم باید هزارتا مکافات داشته باشیم ؟؟؟؟

در کل تا جایی که من میدونم HART برای مسافت کم به کار میره و برای افزایش طول مسیر نیاز به مودم ها یا مالتی پلکسرها برای تغییر پروتوکل هست که معمولا خروجی CAN یا RS485 یا RS422 و یا RS232 تولید میشن در مدلهایی که نزدیک PC باشن خروجی میتونه USB هم باشه مثل مواردی که در پست قبل اشاره کردم و کاربردش کانفیگ سنسورهاست همین

در ضمن این سنسوری هم که شما میگید چی هست حالا که یه همچین خروجیهایی داره ؟؟؟؟ 1001 چیز یعنی چه چیزهایی ؟؟؟؟؟
                  خدایی عجب غولی هست این سنسور شما :nice:
                  و اینکه میشه بگید برای یه همچین انالایزری که میفرمایید چرا پروتوکل مرسومتر و از همه مهمتر سریعتری مثل RS485 استفاده نشده
                  سرعت این پروتوکل خیلی پایینه و برای کارهای مونیتورینگ به درد نمیخوره

راستی یه چیزهایی که یادم رفت بگم اینه که HART میشه گفت چهش یافته پروتوکل های پروفیباس یا فیلد باس هست و مزیت اصلی HART اینه که چون روی بستر 4-20 میلی امپر هست و اکثر سنسورهای قبلی روی این پروتوکل کار میکنن مورد استقبال بالایی در صنعت قرار گرفته چون دیگه نیازی به سیمکشی و تغییر بستر نیست و از همه مهمتر روز به روز صنعت داره سنسورهای هوشمندتر و دقیقتری به خود میبینه لذا نیاز به تنظیمات و کنترل دقیقتری هم هست که همگی این موارد با این پروتوکل قابل اجراست. درضمن این پروتوکل یک پروتوکل جدید هست که به تازگی مورد توجه قرار گرفته موارد ابندایی و ساده ترش در سال 1980 توسط شرکت Rosemount المان طراحی و استفاده شده وبه صورت یک پروتوکل ثبت شد این در صورتیه که بیشترین پیشرفتش بعد از یالهای 2000 بوده و به دلایلی که عرض کردم مورد استقبال بالایی قرار گرفته و روز به روز درهال گسترش و تکمیل شدنه اگر با سایت خود HART مراجعه کنید و اخرین تغییرات این پروتوکل رو ببینید دقیقا متوجه منظورم خواهید شد

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : روش دیکد پروتوکل هارت HART

نوشته اصلی توسط POLESTAR
                    اخه برادر من مقدار 4-20 میلی امپر رو که PLC نمیده این مقدار برگشتی سنسور هست یعنی این PLC هست که مقدار 4-20 میلی امپر سنسور رو میخونه و از اختلاف این مقادید مقدار سنسور رو برمیگردونه
                    در ضمن خود HART مخفف جمله Highway Addressable Remote Transducer هست که ترجمه کلمه به کلمش میشه همون چیزی که عرض کردم درواقع یعنی شاهراه کنترل سنسورهای ادرسپزیر نه خوندن مقادیرشون
                    اصلا یه سوال اگر قراره یه سنسور مقادیرشو با یه پروتوکل سریال بده دیگه چه نیازی هست به 4-20 میلی امپر انالوگ که برای تبدیلشم باید هزارتا مکافات داشته باشیم ؟؟؟؟

در کل تا جایی که من میدونم HART برای مسافت کم به کار میره و برای افزایش طول مسیر نیاز به مودم ها یا مالتی پلکسرها برای تغییر پروتوکل هست که معمولا خروجی CAN یا RS485 یا RS422 و یا RS232 تولید میشن در مدلهایی که نزدیک PC باشن خروجی میتونه USB هم باشه مثل مواردی که در پست قبل اشاره کردم و کاربردش کانفیگ سنسورهاست همین

در ضمن این سنسوری هم که شما میگید چی هست حالا که یه همچین خروجیهایی داره ؟؟؟؟ 1001 چیز یعنی چه چیزهایی ؟؟؟؟؟
                    خدایی عجب غولی هست این سنسور شما :nice:
                    و اینکه میشه بگید برای یه همچین انالایزری که میفرمایید چرا پروتوکل مرسومتر و از همه مهمتر سریعتری مثل RS485 استفاده نشده
                    سرعت این پروتوکل خیلی پایینه و برای کارهای مونیتورینگ به درد نمیخوره

مشکل اینه که اصلا سنسور نیست :biggrin:
                    Valve Positioner هست
                    میزان باز و بسته بودن شیر رو به صورت 4-20ma میگیره و 0 تا 100% که میتونه بین 0 تا 180 یا 0 تا 90 درجه باشه کنترل میکنه
                    و این درصد رو شما Set میکنی و PLC میاد تبدیلش میکنه به 4-20ma و میفرسته
                    حالا این بنده خدا باید بگه شما گفتی 70.6% من مثلا 70.5 % چرخیدم ، باید بگه دمای من 25.4 درجه هست ، باید بگه وضعیت کاریم چطوریه ، باید بگه فشار باد ورودی و خروجیم چیه
                    و اینا رو با HART میفرسته
                    رنگ های زیرشم که نشون دهنده وضعیتشن
                    درایور شبکه و nRF24L01
                    کاتالوگ محصولات

دیدگاه

این مورد رو در پست قبلی عرض نکردم چون کاملا موضوعش فرق میکنه

بنده در یک پروژه مونیتورینگ در همین اذربایجان شرقی که برای شرکت گاز یکی از شهرستانهاش انجام دادیم از این پروتوکل استفاده کردم
                      یه تعداد ترنسمیتر دما و فشار که در ایستگاه های BTS این شهرستان قرارد داشت با استفاده از همین پروتوکل از یک تابلو قابل کنترل بود و دیگه نیازی به رفتن کنار سنسور ها و همچنین چشیدن بوی گاز و استشمام کاز خیلی خطرناک مرکاپتان (به گاز شهری برای بودارکردنش اضافه میشه) نیست
                      در این تابلو کنترل که کنار هر ایستگاه نصب میشه سنسورها تنظیم و کنترل میشن و مقادیر خونده میشه و توسط یک واحد بیسیم دیگه به مرکز جهت مونیتورینگ و کنترل ارسال میشه
                      و چون قیمت مودمهاش واقعا گرون بود مجبور شدم خودم بسازمش و همون موقع بود که همین تاپیک رو برای دریافت اطلاعات از دیگر دوستان ایجاد کردم ولی گویا هیچ کس قبل از من ازش استفاده نکرده بود و با اینکه سکوریتیش بالا بوده که هیچ اطلاعاتی ندادن

به هر حال وقتی که دیدم کسی در این مورد کنجکاو شده و اطلاعات خوبی داره خیلی خوشحال شدم که من هم تنها نیستم

دیدگاه

مشکل اینه که اصلا سنسور نیست :biggrin:
                        Valve Positioner هست
                        میزان باز و بسته بودن شیر رو به صورت 4-20ma میگیره و 0 تا 100% که میتونه بین 0 تا 180 یا 0 تا 90 درجه باشه کنترل میکنه
                        و این درصد رو شما Set میکنی و PLC میاد تبدیلش میکنه به 4-20ma و میفرسته
                        حالا این بنده خدا باید بگه شما گفتی 70.6% من مثلا 70.5 % چرخیدم ، باید بگه دمای من 25.4 درجه هست ، باید بگه وضعیت کاریم چطوریه ، باید بگه فشار باد ورودی و خروجیم چیه
                        و اینا رو با HART میفرسته
                        رنگ های زیرشم که نشون دهنده وضعیتشن
                        خوب برادر اینو از همون اول بگو دیگه
                        باز هم میشه یه کارهایی کرد
                        در این مورد شما نیازی به سرعت بالا نداری قبل از دادن فرمان یه پارامترهایی خونده و محاسبه میشه و بعد دستور صادر میشه
                        حالا اینجا سه حالت داره

1 - خودت مودم رو طراحی میکنی و دیکدش میکنی که باید دیتا جدا بشه و با استفاده از PLL ها برای اشکار سازی و ... استفاده بشه
                        2 - مودم رو خودت درست میکنی ولی از چیپهایی که مخصوص این پروتوکل تولید شدن مثل همون DS8500 استفاده میکنی
                        http://datasheets.maximintegrated.com/en/ds/DS8500.pdf
                        3 - مودم رو میخری که خیلی گرونه ارزونترینش اون موقع من پرسیدم 6 و خورده ای گفتن البته پروتابل بود
                        منظورم ملیون تومن یه یک سال پیش :nice: بود

حالا مد نظرشما کدوم یکیه ؟؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط POLESTAR
                          این مورد رو در پست قبلی عرض نکردم چون کاملا موضوعش فرق میکنه

بنده در یک پروژه مونیتورینگ در همین اذربایجان شرقی که برای شرکت گاز یکی از شهرستانهاش انجام دادیم از این پروتوکل استفاده کردم
                          یه تعداد ترنسمیتر دما و فشار که در ایستگاه های BTS این شهرستان قرارد داشت با استفاده از همین پروتوکل از یک تابلو قابل کنترل بود و دیگه نیازی به رفتن کنار سنسور ها و همچنین چشیدن بوی گاز و استشمام کاز خیلی خطرناک مرکاپتان (به گاز شهری برای بودارکردنش اضافه میشه) نیست
                          در این تابلو کنترل که کنار هر ایستگاه نصب میشه سنسورها تنظیم و کنترل میشن و مقادیر خونده میشه و توسط یک واحد بیسیم دیگه به مرکز جهت مونیتورینگ و کنترل ارسال میشه
                          و چون قیمت مودمهاش واقعا گرون بود مجبور شدم خودم بسازمش و همون موقع بود که همین تاپیک رو برای دریافت اطلاعات از دیگر دوستان ایجاد کردم ولی گویا هیچ کس قبل از من ازش استفاده نکرده بود و با اینکه سکوریتیش بالا بوده که هیچ اطلاعاتی ندادن

به هر حال وقتی که دیدم کسی در این مورد کنجکاو شده و اطلاعات خوبی داره خیلی خوشحال شدم که من هم تنها نیستم

خب دوست به همین سادگی :nice: من
                          بیشتر بگو ببینم
                          اینجا بیسیم نیست و روی همون 4-20ma باید این اطلاعات فرستاده بشه و اونم با درخواست از مرکز
                          حالا شما میگی چیکار کنم؟!
                          درایور شبکه و nRF24L01
                          کاتالوگ محصولات

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : روش دیکد پروتوکل هارت HART

نوشته اصلی توسط POLESTAR
                            خوب برادر اینو از همون اول بگو دیگه
                            باز هم میشه یه کارهایی کرد
                            در این مورد شما نیازی به سرعت بالا نداری قبل از دادن فرمان یه پارامترهایی خونده و محاسبه میشه و بعد دستور صادر میشه
                            حالا اینجا سه حالت داره

1 - خودت مودم رو طراحی میکنی و دیکدش میکنی که باید دیتا جدا بشه و با استفاده از PLL ها برای اشکار سازی و ... استفاده بشه
                            2 - مودم رو خودت درست میکنی ولی از چیپهایی که مخصوص این پروتوکل تولید شدن مثل همون DS8500 استفاده میکنی
                            http://datasheets.maximintegrated.com/en/ds/DS8500.pdf
                            3 - مودم رو میخری که خیلی گرونه ارزونترینش اون موقع من پرسیدم 6 و خورده ای گفتن البته پروتابل بود
                            منظورم ملیون تومن یه یک سال پیش :nice: بود

حالا مد نظرشما کدوم یکیه ؟؟؟

خب ببین من باید برد طرف پزیشنر رو بسازم که HART هم داشته باشه
                            اطلاعاتی که از PLC درخواست میشه بگیره و تحلیل کنه و جواب بده
                            DS8500 و A5191HRTLG-XTD
                            Or
                            A5191HRTLG-XTP
                            رو هم کامملا خودنم و باید با اینا سیگنالو تولید کنم و بفرستم برای PLC
                            اینا مشکلی نداره ( البته از تجربه شما حتما استفاده خواهم کرد )
                            ولی قالب استاندارد پروتکل رو میخوام که مثلا PLC میگه دما ، اولا من بفهمم اون چی میگه و بعد من جوابی بدم که اون بفهمه
                            برنامه نویسی پروتکلشو استانداردشو میخوام ( مثلا برای ورژن 5 )
                            درایور شبکه و nRF24L01
                            کاتالوگ محصولات

دیدگاه

البته بسطام جان من یه چیزایی پیدا کرده بودم ولی مال C# بود. توی سایت فریکس هم صبح یه درخواست گذاشته بودم ولی هنوز هیچکی جواب نداده. انگار واقعا یه چیز عجیبیه! انگار شرکته خودش نمی خواسته این چیزمیزاشو بگه!

http://www.avrfreaks.net/index.php?n...c&t=133567

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X