اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد برنامه ساعت با DS1307

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوال در مورد برنامه ساعت با DS1307

نوشته اصلی توسط علیدلی
    دوست عزیز یه سری نکته ها رو باید چشم بصیرت داشته باشی تا بتونی ببینی
    ماشاالله با این چشم بصیرتی که شما داری فکر کنم سالی یه صفحه هم احتیاج به مطالعه پیدا نکنی ! :biggrin:

دیدگاه

سلام من تو مدارم از 1307 استفاده کردم 1307 بدون باتری خوب کار میکنه اما همین که باتری سکه ای رو به پایه 3 میزنم ساعت صفر میشه ودیگه هم کار نمیکنه دوباره باتری رو که برمیدارم وکلا برق مدار رو قطع میکنم دوباره وصل میکنم باتری شروع به کار میکنه دو تا 1307 عوض کردم همینجوری شد به نظر شما مشکل کجاست

دیدگاه

از باتری سکه ای استفاده کن.باتری رو هم عوض کن.
        روی پایه 3 و 8 آی سی ds1307 یه خازن 10 میکرو بزار .
        انا لله و انا اليه الراجعون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط javad mollania
          سلام من تو مدارم از 1307 استفاده کردم 1307 بدون باتری خوب کار میکنه اما همین که باتری سکه ای رو به پایه 3 میزنم ساعت صفر میشه ودیگه هم کار نمیکنه دوباره باتری رو که برمیدارم وکلا برق مدار رو قطع میکنم دوباره وصل میکنم باتری شروع به کار میکنه دو تا 1307 عوض کردم همینجوری شد به نظر شما مشکل کجاست
          باتری رو درست به پایه های ای سی وصل میکنی؟؟

پایه 3 ای سی وصل میشه به باتری،، حتما یه خازن به پایه 3 وصل کن .انشاله که مشکلت حل میشه .یه عکس گذاشتم میتونی جهت راهنمایی بیشتر یه نگاه بندازی
          با تشکر از اساتید داش حامد و داش شاهین :nerd: :nerd: :nerd: :nerd:

http://www.up.98ia.com/images/6hidfy53gm8y93tbp4ik.rar
          یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

اینم یه عکس خوشگل برای ایده گرفتن طراحی برد DS1307:

یا به اندازه آرزوهایت تلاش میکنی یا به اندازه تلاشت ارزو میکنی

دیدگاه

سلام
              آقا این کد آخری توی تبدیل تاریخ میلادی به شمسی و برعکس مشکل داره
              مثلا تاریخ را به 91/11/18 تغییر بدید !

دیدگاه

سلام به دوستان و اساتید من این مدار ساعت رو با at89c51 اجرا کردم ولی مشکل اینه که ساعت رو نمیتونم ذخیره کنم تنظیم میشه ولی ذخیره نمیشه کسی میدونه اشکال کارم کجاست؟

دیدگاه

سلامی دوباره
                  یعنی کسی نیست به من جواب بده؟!!!! :sad:

دیدگاه

داداش من پشیمونم از اینکه دارم با avr کار میکنم !!!
                    حالا بیام با 80 51 کار کنم ؟ !!! بیخیال 8051 بیا سمت xmega داداش
                    [move][img width=133 height=100]http://bargiri.persiangig.com/aks/0.306310001356499787_taknaz_ir.gif[/img][/move]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط اقای دکتر
                      بیا داداش سر تا سر اینترنت رو زیرو رو کنی چنین مقاله ای پیدا نمیکنی کلا در مورد محاسبات میلادی و شمسی و کبسیه و .... به زبان شیرین فارسی توضیح داده و اخرشم یه پروژه با شماتیک و سورس خدمت مهندسین عزیز ارائه کرده.خیرشو ببینی

در ضمن اون دکمه تشکر هم بزنی گازت نمیگیره .بچه ی خوبیه :icon_razz: :icon_razz: :icon_razz:

http://www.up.98ia.com/images/ee6wi48gbbshbre3js3y.rar
                      من فایل بالا را دانلود کردم و برنامه را دوباره کامپایل کردم که یک خطا داد ، خطلا مربوط به هم نام بودن نام متغیر و زیربرنامه menu بود که با تغییر نام زیر برنامه مشکل حل شد .
                      اما الان توی مثلا تاریخ 91/11/18 مشکل داره و نمیتونه درست تاریخ را تبدیل کنه ! لطفا اگر میتونید امتحان کنید و سعی کنید تاریخ را روی 91/12/18 ست کنید که میبینید میزنه 91/12/19 .
                      فکر کنم توی کامپایل مجدد یک مشکلی برای برنامه پیش آمده
                      میخوام بدونم این برنامه با چه نسخه ای از بسکام نوشته شده ؟

دیدگاه

bascom ورژن پایینتر گیر آوردم حالا 91/11/18 را درست میده اما تاریخ امروز را اگه ست کنید 91/09/13 و بعد دوباره تاریخ را از روی 1307 بخونید و به شمسی تبدیل کنید میبینید که میزنه 91/09/14 !

کسی این برنامه را تست کرده ؟

دیدگاه

گفتم شاید توی بسکام مشکل داره و برنامه تبدیل تاریخ میلادی به شمسی و شمسی به میلادی را به visual basic انتقال دادم
                          برنامه اشتباه هست و درست کار نمی کنه !!!! تا جایی که من تست کردم توی تبدیل تاریخ شمسی به میلادی مشکل داره مثلا 1391/11/18 را میده 2013/02/07 که اشتباه هست .
                          کسی از دوستان برنامه کاملی برای تبدیل تاریخ میلادی به شمسی و برعکسش را داره ؟که تست هم شده باشه ؟
                          راستی چرا توی بیسکام توی هر خط فقط میشه 2 محاسبه را انجام داد ؟ مثلا 2*5/3 را اگه بنویسم دیگه مخش نمیکشه :mrgreen:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                          X