اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سروو با AVR

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سروو با AVR

نباید مشکلی داشته باشه!
    شاید پالسی که بهش میدادید درست نبوده! (منظورم پهنای پالس هست)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lostlord
      نباید مشکلی داشته باشه!
      شاید پالسی که بهش میدادید درست نبوده! (منظورم پهنای پالس هست)
      مشکل از اونم نیست چون یه برنامه به اون سروو قبلیم دادم درست بود ولی رو این یکی کار نکرد فکر کنم همه چی دست ب دست هم داده این پروژه انجام نشه به استادم گفته بوده 2روزه این قسمته پروژه رو انجام میدم الان 2 ماه بیشتره سره چیزای الکی :cry2: :cry:

دیدگاه

سلام فکر نکنید کار با این سرووها خیلی اسونه ماهم چند ماهه داریم باهاشون دست وپنجه نرم می کنیم اخرش اون طور که خواستیم نشده الان هم دارم روی راه اندازی تهعدادی زیادی سروو به طور هم مزمان کار می کنم که باز به مشکلاتی برخورد کردیم اگه تعداد سرووهاتون کمه من می تونم راهنمایتان کنم موارد زیر را انجام دهید
        1_ از وقفه تایمر برای ساختن pwm به صورت ندم افزاری استفاده کنید و مقدار مقایسه ای مورد نظر خود را از این روش با تست کردن می توانید بدست آورید
        2_ قبل از اینکه موتور را وصل کنید پایه ای که به عنوان خروجی pwm که ساخته اید را به led بزنید و سعی کنید نور led راکم وزیاد کنید
        3_موتور را وصل کنید ومقادیر مناسب مورد نیاز خود را از طریق تست کردن بدست اورید
        با این روش می توانید 3یا چهار موتور را راه بندازید چند پایه pwmهم که میکرو داره کلا 8تا9 تا موتور را می توانید راه اندازی کنید
        یک راه اسان تری هم دارید این که بروید و موتورهای مانند AX12 بخرید البته قیمت خیلی زیادتری باید پرداخت کنید
        معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
        اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
        آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboy
          سلام فکر نکنید کار با این سرووها خیلی اسونه ماهم چند ماهه داریم باهاشون دست وپنجه نرم می کنیم اخرش اون طور که خواستیم نشده الان هم دارم روی راه اندازی تهعدادی زیادی سروو به طور هم مزمان کار می کنم که باز به مشکلاتی برخورد کردیم اگه تعداد سرووهاتون کمه من می تونم راهنمایتان کنم موارد زیر را انجام دهید
          1_ از وقفه تایمر برای ساختن pwm به صورت ندم افزاری استفاده کنید و مقدار مقایسه ای مورد نظر خود را از این روش با تست کردن می توانید بدست آورید
          2_ قبل از اینکه موتور را وصل کنید پایه ای که به عنوان خروجی pwm که ساخته اید را به led بزنید و سعی کنید نور led راکم وزیاد کنید
          3_موتور را وصل کنید ومقادیر مناسب مورد نیاز خود را از طریق تست کردن بدست اورید
          با این روش می توانید 3یا چهار موتور را راه بندازید چند پایه pwmهم که میکرو داره کلا 8تا9 تا موتور را می توانید راه اندازی کنید
          یک راه اسان تری هم دارید این که بروید و موتورهای مانند AX12 بخرید البته قیمت خیلی زیادتری باید پرداخت کنید
          سلام ممنونم از جوابتون من با تایمر 1 برنامه دادم در جواب سوال قبلیتونم گفتم 2 تا سروو دارم برنامم هم براتون گذاشتم گویا ندیدیداگویا اصلا جوابمو ندیدید!دیدید؟
          موتور نمیخام بخرم میخام یه چیزی یاد بگیرم

دیدگاه

از وقفه سر ریز تایمر استفاده کردی یا نه با استفاده از خود تایمر پالس راساختی؟ :eek:
            معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
            اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
            آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboy
              از وقفه سر ریز تایمر استفاده کردی یا نه با استفاده از خود تایمر پالس راساختی؟ :eek:
              با خود تایمر ساختم وقفه نه :smile:
              دیدین برنامم رو؟ :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط e.r23
                با خود تایمر ساختم وقفه نه :smile:
                دیدین برنامم رو؟ :redface:
                برنامه را ندیدم در صفحه اول هستش؟
                این کارهایی که گفتم انجام دادی ؟ :rolleyes:
                آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboy
                  برنامه را ندیدم در صفحه اول هستش؟
                  این کارهایی که گفتم انجام دادی ؟ :rolleyes:
                  اینم برناممhttp://www.4shared.com/rar/UQoeO35K/servo.html

این جوابم به ارسال قبلیه شما بود که گویا ندیده بودینش
                  من اون کارا رو بجز ledیه انجامیده بودم l
                  سلام من 2تا سروو دارم مشکل یکی دوتا نیست ولی حاد ترینش اینه که من هر برنامه ای به سرووهام میدن اونا به محض این که برنامه رو لود کردم تو میکرو و سرووم رو وصل کردم سروو میچرخه ولی من میخام اصلا چرخش نداشته باشه تا وقتی که من کلیدا رو بزنم برنامشم نوشتم تو پرتئوس درسته ولی تو عمل نه! آقای lostlord هم زحمت کشیدن یه برنامه به من دادن ولی تو اونم سروو حرکت اولیه داره! :surprised:
                  خلاصه اینکه ما به اینجا رسیدیم که به پیشنهاده آقای lostlord ولوم بذاریم تا زاویه اولیه رو درست کنیم ولی الان می بینم اینطوری هم نمیشه
                  من این دو تا سروو رو به پاهای رباتم وصلیدم میخام با حرکت سروو ها روباتم راه بره نمیشه که همش دستم به ولوم باشه!من فکر میکردم میشه زاویه اولیه رو با ولوم درست کنیم بعد با کلید راه بیفته ولی مثل اینکه اینطور نمیشه!حالا فعلا که دارم می فکرم ببینم میشه به اون برنامه ولوم آقای lostlord کلیدم اضافه کنیم یا نه!
                  برناممو می ذارم خوشحال میشم اگه متوجه ایراداش شدید به منم بگین دوست دارم بدونم ایرادم کجاست واقعا!بدجور گیر کردم :cry:

دیدگاه

اقای لاست لرد همشو بخونم :surprised:

دیدگاه

[quote author=e.r23 link=topic=62777.msg359418#msg359418 date=1338059582]
                      اقای لاست لرد همشو بخونم :surprised:
                      به دلیل ایجاد پاره از مشکلات در کامپیوتر اینجانب الان تونستم ببینمش مقالتونو
                      به نظرم عالیه دقیقا به کاره من بیاد البته من تا الان فقط عکساشو دیدم

دیدگاه

بستگی به خودتون داره!
                        توی این pdf از راه رفتن ساده تا تشخیص مانع با مادون قرمز و دور زدن مانع رو توضیح داده با برنامه! البته برنامه ها برای avr نیست و برای pic نوشته شده ولی با فهمیدن اصولش میشه برنامش رو برای avr هم نوشت!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lostlord
                          بستگی به خودتون داره!
                          توی این pdf از راه رفتن ساده تا تشخیص مانع با مادون قرمز و دور زدن مانع رو توضیح داده با برنامه! البته برنامه ها برای avr نیست و برای pic نوشته شده ولی با فهمیدن اصولش میشه برنامش رو برای avr هم نوشت!
                          من تا تیر بیشتر فرصت ندارما میشه؟
                          pic از کجا یاد بگیرم؟آسونه حالا؟وقت بذارم؟می رسم یعنی؟ :redface:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط e.r23
                            من تا تیر بیشتر فرصت ندارما میشه؟
                            pic از کجا یاد بگیرم؟آسونه حالا؟وقت بذارم؟می رسم یعنی؟ :redface:
                            دوستان مژده بدید درست شد دقیقا دستوراتی که می خاستم به سروو ها بدم اجرا شد مشکل از سروو ها وبرنامه ها نبود و به راحتی حل شد به همین سادگی :biggrin: :biggrin: :biggrin:
                            اما آیا پروژه انجام شد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟خیر اصلا چون من تازه متوجه بدبخنی بزرگ خودم شدم :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2: :cry2:

اصلا از اول مشکل برنامه اینا نبوده راستش موضوع این بوده که اول سرووی من به یه اهرم وصل میشه بعد این اهرم به پاوصل میشه حالا چون من ربات رو باز کرده بودم امروز فقط اهرم رو بدون اینکه به بدنه وصل شه امتحان کردم کاملا درست بود :biggrin: اما مشکل وقتی که بدنه رو به اهرم وصل کردم شروع شد سروو نمیتونه بچرخونش یعتی 2 ماه الکی سروکله میزدم

فکر کنم چون زاویه ی چرخشی که من میخام کمه و delay بین ocr ها رو هم زیاد کردم دیگه وقتی وصل میشه به بدنه نمی تونه بچرخونه!گشتاور موتورم 8kg/cmاست
                            اهرمه تقریبا وزن نداره. پا هم 100یا 200 گرم نهایتش !قد پا هم 10cm

چیکار کنم بدجور گیر افتادم من خودم میگم
                            1یا از درایور استفاده کنم
                            2یا از یه گیربکسی چیزی که تبدیل باشه سرعتو کم و قدرتو زیاد میکنه البته من که سرعتم کمه حالا اونو زیاد میکنم و زاویه رو بیشتر به نظرتون میشه
                            خواهش می کنم اگر می تونید امشب بجوابین فردا می خوام دوباره برم دانشگاه ببینم چه می شه کرد؟

دیدگاه

دوستان گرامی جواب بدین لطفا :redface: :redface:
                              من گیرم :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط e.r23
                                دوستان گرامی جواب بدین لطفا :redface: :redface:
                                من گیرم :sad:
                                ما داریم کمک می کنیم شما توجه نمی کنید اون برنامه ای که گفتم تست کردید؟؟؟؟ oo: oo:
                                آموزش Modelsim

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X