اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اینم برنامه تست شده و عملی تابلو روان 16 * 64

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اینم برنامه تست شده و عملی تابلو روان 16 * 64

با سلام

چون خیلیها تقاضای این برنامه رو کردن . من که این برنامه را نوشتم و چند تایی هم به صورت عملی بستم . شماتیک و فایل هگز را میذارم واسه دوستان .

اول چند تا توضیح بدم :

1- در این تابلو از میکرو atmega32 و لچ 74573 استفاده شده است .
    2- خودم با نرم افزار swishmax 4.0 متنو درست میکنم و بعدش با نرم افزاری که با دلفی نوشتم فایل export شده gif نرم افزار swish را به یک فایل txt به نام hamid (پیش فرض این برنامه که پیش شماست ) میسازه . این فایلو تو mmc تا ظرفیت 2 گیگا بایت میریزم و تو مدار اصلی که از سوکت mmc استفاده میکنم میذارم .
    3- در این تابلو من از منبع تغذیه سوئیچینگ 12 ولت 5 آمپر استفاده میکنم که عالی هستش . سه تا هم رگولاتور (یکی برای mmc) که اونم عالی جوابمو داده .
    4- سرعت حرکت فریم ها به برنامه نویسی کار داره که تو برنامه اصلی با کمو زیاد کردن تکرار یک حلقه for انجام میشه .

امید وارم کمکتون بکنه برای اینکه بتونید حتی برنامشو بنویسید .
    قطعات استفاده شده در این تابلو به :

1- میکرو اتمگاه 32
    2- دیکودر 74154
    3- دو تا آیسی not . 7404
    4 - آیسی uln2803
    5 - 16 عدد لچ 74573
    6 - 10 تا مقاومت
    7 - سه تا آیسی رگوله
    8 - منبع تغذیه
    9 - 6 عدد مقاومت برای mmc
    10 - 4 تا خازن 100 نانو فاراد
    12 - 1024 ال ای دی اوال سبز یا قرمز

امیدوارم مفید باشه .

فایل های پیوست شده
    دنيا بر پايه برنامه هايي هست که خدا با زبان برنامه نويسي خودش مينويسد . کامپايل شده آن اين جهان و قوانين آن است . start آن تولد است و end آن مرگ . پر از گزينه هاي شرطي و دستورات حلقه و تکرار ...

پاسخ : اینم برنامه تست شده و عملی تابلو روان 16 * 64

با سلام
    مهندس دست گلت درد نکنه
    فقط 3 تا مسئله میمونه
    1: اگر ممکن هست اموزش ساخت فایل با نرم افزار swishmax 4.0رو اموزش بدید تصویری باشه بهتر هست
    2: نرم افزاری که با دلفی نوشتید و فایل gif رو به txt تبدیل میکنید رو زحمت بکشید بدید
    3: میشه چند تا عکس یا فیلم کوتاهی از این تابلو روانی که ساختید بزارید ؟
    با تشکر فراوان

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tps_star
      با سلام
      مهندس دست گلت درد نکنه
      فقط 3 تا مسئله میمونه
      1: اگر ممکن هست اموزش ساخت فایل با نرم افزار swishmax 4.0رو اموزش بدید تصویری باشه بهتر هست
      2: نرم افزاری که با دلفی نوشتید و فایل gif رو به txt تبدیل میکنید رو زحمت بکشید بدید
      3: میشه چند تا عکس یا فیلم کوتاهی از این تابلو روانی که ساختید بزارید ؟
      با تشکر فراوان
      این نرم افزار :

آموزشم چیز خاصی نداره . اندازه فایلو تو swish بکن 16 * 64 .
      بعد بک گراند سفید باشه . بعد با مشکی بنویس توش هر متنی را می خواهی . افکتم بش بده .

البته تا شب وقت کنم آموزش هم میذارم .

فیلمم باشه . یک تابلوی جدید دارم میسازم . شاید تا فردا آماده بشه . آماده شد . فیلم میگیرم و میذارم .
      فایل های پیوست شده
      دنيا بر پايه برنامه هايي هست که خدا با زبان برنامه نويسي خودش مينويسد . کامپايل شده آن اين جهان و قوانين آن است . start آن تولد است و end آن مرگ . پر از گزينه هاي شرطي و دستورات حلقه و تکرار ...

دیدگاه

اینم فیلم های تابلو روانم .

دعا کنید سرم خلوت بشه بتونم آموزش ساخت تابلو روان را به طور کامل آماده کنم و بذارم . طوری که من تابلو روان را فهمیدم هر کسی می تونه تابلو روانو درک کنه .
        اولش واسم خیلی سخت بود ولی وقتی منطقشو فهمیدم دیدم آب خوردن از برنامه نویسی تابلو روان به خدا سخت تره . کل برنامه تابلو روان من 150 خطه . ابته شاید 60 خط مفید داشته باشه . با فهمیدن منطق نماشی فیلم در تلویزیون تونستم بفهمم چه جوری یک انیمیشنو بارگذاری کنم رو تابلو روان .
        امیدوارم مثل من که 4 ماهی درگیر یادگیری تابلو روان بودم هرکسی بخواد بتون تابلو روان بسازه .

دیدگاه

سلام
          خسته نباشید زحمت کشیدید. :applause:
          این برنامه star که گذاشتین وقتی کانورت میزنی ارور میده .
          cannot create "d:\ak\ali0.bmp"........
          چرا؟
          فایل bmp دیگه چیه که می خواد.
          بعدش یه save to file داره اون چیه
          این فایل بهم میده:
          کد:
          [size=+2]
          0000000000ffffffff00000000ffffffff00000000ffffffff00000000ffffffff00000000fffffffff071c600fffffffff873ce00fffffffff83bec00ffffffff00
          00f03e7c00fffffffff81e7800fffffffffc1c3800ffffffff7e000020ffffffff3f8000c0ffffffff0ff00780ffffffff03ffff00ffffffff007ff800ffffffff00
          [/size]
          بعدش این فایل mmc که درست کردین حدود 5مگ هست من چطور درست کنم cardimage.mmc

رفيقان قدر يكديگر بدانيد چو معلوم است شرح از بر مخوانيد

مقالات نصيحت گو همين است كه سنگ انداز هجران در كمين است

دیدگاه

نوشته اصلی توسط haji125
            سلام
            خسته نباشید زحمت کشیدید. :applause:
            این برنامه star که گذاشتین وقتی کانورت میزنی ارور میده .
            cannot create "d:\ak\ali0.bmp"........
            چرا؟
            فایل bmp دیگه چیه که می خواد.
            بعدش یه save to file داره اون چیه
            این فایل بهم میده:
            کد:
            [size=+2]
            0000000000ffffffff00000000ffffffff00000000ffffffff00000000ffffffff00000000fffffffff071c600fffffffff873ce00fffffffff83bec00ffffffff00
            00f03e7c00fffffffff81e7800fffffffffc1c3800ffffffff7e000020ffffffff3f8000c0ffffffff0ff00780ffffffff03ffff00ffffffff007ff800ffffffff00
            [/size]
            بعدش این فایل mmc که درست کردین حدود 5مگ هست من چطور درست کنم cardimage.mmc
            با سلام
            ببخشید . برنامه واسه اینکه فریم ها را به کد هگز تبدیل کنه باید یکی یکی اونا رو جدا کنه و یک جایی ذخیره کنه بعد بخونتشون و تبدیلو انجام بده .

اینو دانلود کنید بهتره : (فریم ها را مخفی ذخیره میکنه .)

خوب این فایل تبدیل شده gif شما به هگز هستش . این فایلو که به نام hamid.txt هست رو با نرم افزار winimage داخل فایل cardimage.mmc وارد کنید و برنامه را در پروتئوس اجرا کنید . میبینید که برنامه فایل شما را نشون میده .

ضمنا یک تنظیم تو برنامه مبدل هست به نام : Sensitivity : یعنی حساسیت . این تظیم موقع خوندن هر فریم طبق عدد وارد شده (از 0 تا 16) حساسیت برای خوندن هر پیکسلو مشخص میکنه . به عبارت دیگه میگه با چه کیفیت رنگی تعیین کنه کدوم پیکسل را روشن در نظر بگیره کدومو خاموش .

دیدگاه

یه سوال داشتم
              علت اینکه بعضی از نقاط قطع و وصل میشه چیه ؟
              منظورم اینه که نوشته پرش داره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tps_star
                یه سوال داشتم
                علت اینکه بعضی از نقاط قطع و وصل میشه چیه ؟
                منظورم اینه که نوشته پرش داره
                تو پروتئوس یا به صورت عملی ؟؟؟؟

دیدگاه

هر دو
                  فیلمی که خودتون هم گذاشتید همینطور هست

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tps_star
                    هر دو
                    فیلمی که خودتون هم گذاشتید همینطور هست
                    این مشکل تابلو یا برنامه مبدل نیست . مشکل از دقت فایل هایی هست که داخل swishmax ساخته میشه . در اصل این فریم ها اون نقطه ها خاموش هستند و تو حرکت یک لحظه پرش دارند . که تو خود swish به دلیل سرعت زیاد فیلم نشون داده نمیشه . حالا واسه اثبات حرفم پیشنهاد میکنم با نرم افزار دیگری مثل Ulead Gif Animator که کارش تولید گیف های با کیفیتی هست فایل مورد نظرو بسازید و بعد تبدیل کنید و ببینید پرش دیگه نداریم .

دیدگاه

کار کردم جواب داد . :nerd:
                      فقط اگه میشه در مورد برنامه هم یه توضیحاتی بدید ممنون میشم.(برنامه داخل میکرو)
                      ---------------
                      یه سوال :
                      من الان این مدار ببندم و همین فایل cardimage.mmc رو mmc توفلش بریزم کار میکنه(عملی)
                      -----------------

دیدگاه

نوشته اصلی توسط haji125
                        کار کردم جواب داد . :nerd:
                        فقط اگه میشه در مورد برنامه هم یه توضیحاتی بدید ممنون میشم.(برنامه داخل میکرو)
                        ---------------
                        یه سوال :
                        من الان این مدار ببندم و همین فایل cardimage.mmc رو mmc توفلش بریزم کار میکنه(عملی)
                        -----------------
                        نیاز نیست فایل cardimage.mmc را بریزید . فقط فایل hamid.txt را رو mmc بریزید کافیه .
                        برای توضیحاتم من یک سوال دارم ؟ چه قدر درباره نحوه کار تابلو روان میدونید ؟ از جاروب چیزی میدونید .

دیدگاه

جناب سهیل فایل hamid.txt رو نذاشتید
                          بی زحمت اون رو هم بذارید
                          من هنوز این مدار رو نبستم میخوام pcb رو بکشم وقت نشده از هفته جدید میخوام روش کار کنم
                          یه سوال داشتم شما چه فاصله ای برای ال ای دی رو پیشنهاد میکنید میخوام فونت رو خوب نمایش بده و زیاد باز نباشه
                          با تشکر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط tps_star
                            جناب سهیل فایل hamid.txt رو نذاشتید
                            بی زحمت اون رو هم بذارید
                            من هنوز این مدار رو نبستم میخوام pcb رو بکشم وقت نشده از هفته جدید میخوام روش کار کنم
                            یه سوال داشتم شما چه فاصله ای برای ال ای دی رو پیشنهاد میکنید میخوام فونت رو خوب نمایش بده و زیاد باز نباشه
                            با تشکر
                            فایل hamid.txt را بوسیله برنامه مبدل بسازید !!!! :wow: :wow:
                            بریزید تو mmc سپس وصل کنید به میکرو .

حله .
                            فاصله ال ای دی ها هم من1.5 سانت گرفتم . البته این فاصله به حداقل فاصله بیننده از تابلو بستگی داره .

دیدگاه

من یه تابلو کوچیک قبلا درست کرده بودم.
                              بله کمکی از جاروب و بقیه ماجرا گاهی دارم. :mrgreen:

چون می خواستم مدارم فقط تابلو روان نباشه مثلا دما هم نشون بده و ساعت گفتم برنامشو بزارید که من با کمی تغیرات برنامه ساعتو دما سنج بنویسم.

پس من مدارو ببندم و فالی text بریزم تو فلش همین.

راستی برنامه تبدیلتون از 16 سطر کمتر نمیشه (دقت کردید)

:nerd:

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X