اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مقاله آموزشی AVR با کامپایلر بسکام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مقاله آموزشی AVR با کامپایلر بسکام

درست شد ولی الان هر کدوم از برنامه های دوستمون میریزم رو میکرو جواب نمیگیرم.
    شمر ۱۴۰۰سال پیش مُرد؛شمر زمانت بشناس.
    [img width=400 height=100]http:///uploads/140623781981451.png[/img]
    [glow=green,2,100]یاحسین تشنه لب[/glow]

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mrmokhtari
      سلام دوست عزیز
      یه خازن با ظرفیت بالا ترجیحاً 2200 میکرو فاراد با منبع تغذیه موازی کن و بعد به راحتی آب خوردن جواب بگیر
      منبع تغذیه ماژول باید ثابت باشه تغییرات ولتاژ منبع تغذیه خودت رو فقط می تونی با اسکوپ ببینی مطمئن باش که مشکلت دقیقا همینه.مطمئن باش
      در تکمیل فرمایشات دوست عزیزم
      یک دیود معمولی هم چاشنیش کنید
      دیگر به منبع تغذیه جداگانه نیازی نیست و میتوانید ماژول را به همان رگولات 5 ولت میکرو وصل کنید... :mrgreen:
      آموزش ساخت دستگاه برف ساز خانگی : https://www.eca.ir/forums/thread55009.html
      مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
      _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

نوشته اصلی توسط عمو LED
        درست شد ولی الان هر کدوم از برنامه های دوستمون میریزم رو میکرو جواب نمیگیرم.
        حتما اشتباهی در کارتون هست
        همه برنامه ها بارها و بارها تست شدند
        چند پروژه هم , که بر روی برد پیاده سازی شده و حدود یکی دو سه سالیست که در حال کار کردن هستند
        تا امروز به مشکل نخوردند.....
        مقاله آموزشی 11 پروژه با AVR و بسکام: https://www.eca.ir/forums/thread31760.html
        _*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡__*̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡͡|̲̲̲͡͡͡ ̲▫̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡*̡̡_

دیدگاه

سلام آقا سینا عزیز
          از مقاله ای که گذاشتی واقعن ممنون
          راستش من دارم روی یه پروژه کار میکنم که قرار تعداد زیادی کارت rfid رو تشخیص بده، یعنی تعداد کارتایی که میخوام به میکرو تعریف بشه زیاnه !
          ولی چون برنامه نویسیم خوب نیست :biggrin: و فقط در حد ابتدایی یه چیزایی بلدم نمیدونم باید چطوری تعداد کارت ها رو توی این برنامه زیاد کنم/
          ممنون میشم ازت اگه راهنمایی کنی، اخه خیلی کارم لنگه شه :sad:
          شکست اولین قدم پیروزیه /

دیدگاه

هنوز نیومدی آقا سینا؟؟؟؟
            خیلی کارم گیره شه ها!!!! :angry:
            شکست اولین قدم پیروزیه /

دیدگاه

سلام آقا سینا
              یه سوال درمورد پروژه sms با رمز
              برنامه دستور مثلا on دریافت می کنه بعدم set port انجام میده و دوباره sms ظاهرا پاک می کنه و منتظرsms بعدی میشه اما فارغ از متن sms بعدی که هرچی باشه باز دستور قبل(on) اجرا می کنه
              توروخدا جواب متنم بدین چون به عنوان پروژه معرفیش کردم
              :cry:

دیدگاه

سلام
                من این چند خط متوجه نمیشم.
                کد:
                Do
                Print "AT+CMGR=1"
                Sms = ""
                G = 0
                A = 0
                Do
                B = Inkey()
                Select Case B
                Case 0:
                Case 13:
                Incr G
                If Sms <> "" Then
                A = 1
                Exit Do
                End If
                Case 10:
                If Sms <> "" Then
                A = 1
                Exit Do
                End If
                Case Else
                If G = 3 Then
                Sms = Sms + Chr(b)
                End If
                End Select
                Loop
                یعنی با دستور
                Print "AT+CMGR=1"
                Sms = ""
                کل sms همش تو متغیر sms میریزه؟
                اینجا کارB = Inkey() چیه؟ متن sms کم کم میاد تو این؟

این کیس ها یعنی چی
                Case 0:
                Case 13:
                Case 10:

ممنونتونم :applause:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط jamshid_992
                  سلام آقا سینا عزیز
                  از مقاله ای که گذاشتی واقعن ممنون
                  راستش من دارم روی یه پروژه کار میکنم که قرار تعداد زیادی کارت rfid رو تشخیص بده، یعنی تعداد کارتایی که میخوام به میکرو تعریف بشه زیاnه !
                  ولی چون برنامه نویسیم خوب نیست :biggrin: و فقط در حد ابتدایی یه چیزایی بلدم نمیدونم باید چطوری تعداد کارت ها رو توی این برنامه زیاد کنم/
                  ممنون میشم ازت اگه راهنمایی کنی، اخه خیلی کارم لنگه شه :sad:
                  سلام دوست عزیز
                  شما میتونید از SD کارت استفاده کنید (با کامپیوتر داخل حافظه , تگها را وارد کنید ...)
                  ترکیب پروژه SD کارت با این پروژه
                  ببینید دوست عزیز : این پروژه ها , یک به یک تکمیل کننده هم و آموزش (مثلا آموزش نوشتن یا خواندن بر رویه SD کارت که در دو پروژه جداگانه می آموزید) به صورت گام به گام هستند
                  میدونم کمی مقاله مشکل داره و خوب از کار در نیومده , و دلیلش هم گیر دادن آقایه دکتر هست که میخواست مقاله زود به دستش برسه (برایه یکی از پروژه ها) و من هم با عجله و در مدت یک هفته تکمیلش کردم
                  قرار این بود که پروژه در جهت (جهت کلی) قفلهایه درب باز کن پیش بره و به صورت گام به گام , از صفر
                  آموزش کار با میکرو AVR را آموزش بده و کم کم , قطعات و ماژولهایی به اون اضافه بشه و در آخر سر , قرار بود یک پروژه کاملا حرفهای با LCD رنگی و تاچ اسکرین و تمام ماژولها و ... در اون به کار بره
                  که نشد و با همین 10 -11 پروژه و به صورت ناقص , تکمیل شد...
                  به هر حال از دوستان پوزش میخوام

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hextronic1820
                    سلام آقا سینا
                    یه سوال درمورد پروژه sms با رمز
                    برنامه دستور مثلا on دریافت می کنه بعدم set port انجام میده و دوباره sms ظاهرا پاک می کنه و منتظرsms بعدی میشه اما فارغ از متن sms بعدی که هرچی باشه باز دستور قبل(on) اجرا می کنه
                    توروخدا جواب متنم بدین چون به عنوان پروژه معرفیش کردم
                    :cry:
                    یک راهنماییتون کنم:
                    من به برنامه گفتم که هر بار برو و کل SMS ها را پاک کن و دباره هر بار SMS دریافت میشه در خانه یک اونو بخون
                    شما باید اون قسمت پاک کردن کل SMS را بر دارید و هر بار SMS در یافت میشه برید و در اون خونه که قرار میگیری (خانه دریافتی) را بخونید
                    بعد از پر شدن حافظه SMS , تشریف میبرید و کل SMS ها را با دستور پاک کردن کل SMS پاک میکنید
                    این جوری مشکلتون حل میشه
                    البته نباید مشکلی باشه ولی مدل سیم 900 خیلی جاها از این بازیها در میاره , راه حلش هم همانیست که عرض کردم
                    بعد دوست عزیز , این دستورات برنامه , فقط نمونه هست برایه یادگیری
                    باید خودتون پرژه ها را بر اساس نیازتون تکمیل کنید , کار سختی هم نیست

دیدگاه

جالبه ما گفتیم ی=بیایین .
                      ولی سوال مارو جواب ندادید

دیدگاه

نوشته اصلی توسط عمو LED
                        سلام
                        من این چند خط متوجه نمیشم.
                        کد:
                        Do
                        Print "AT+CMGR=1"
                        Sms = ""
                        G = 0
                        A = 0
                        Do
                        B = Inkey()
                        Select Case B
                        Case 0:
                        Case 13:
                        Incr G
                        If Sms <> "" Then
                        A = 1
                        Exit Do
                        End If
                        Case 10:
                        If Sms <> "" Then
                        A = 1
                        Exit Do
                        End If
                        Case Else
                        If G = 3 Then
                        Sms = Sms + Chr(b)
                        End If
                        End Select
                        Loop
                        یعنی با دستور
                        کل sms همش تو متغیر sms میریزه؟
                        اینجا کارB = Inkey() چیه؟ متن sms کم کم میاد تو این؟

این کیس ها یعنی چی
                        Case 0:
                        Case 13:
                        Case 10:

ممنونتونم :applause:
                        سلام
                        به خدا این سوالها را در مقاله توضیح دادم
                        درسته مقاله کامل نیست ولی دقیقا یادمه در مورد این دو دستور توضیحی دادم

اگر خوب بخونید متوجه میشید دوست عزیز

دیدگاه

سلام دوستان،بنده میخواستم کار با AVR رو در محیط proteus شروع کنم.

میشه کد نویسی کرد؟
                          ایا اموزشی هست؟

ممنون

دیدگاه

سلام دوستان
                            ببخشید نتونستم تمام انجمنها و تاپیکهارو برای حل مشکلم بخونم
                            من یمشکل کوچیک دارم و اون اینه که من چند تا میکروsd دارم با حافظه 2گیگ من برای تابلو روان یسری تکست توش میریزم و میکرو میخونه و اجرا میکنه امه مشکل اینجاست که از 4تا sd که دارم همه چیشم شبیه به همه و تو کامپیوترم میخونه همه چیش عالیه اما به میکرو که وصلش میکنم اطلاعات رو فقط از روی یکیشون میتونه بخونه و همون اطلاعات رو از روی بقیه نمیخونه مشکل از کجاست؟فرمتشونم یکیه فت 32همه مشخصات عین هم تو سیستمم میخونه میکرو نمیتونه بخونه بغیر از یکیشون :cry2:
                            { خلاف قوانین - پاک شد }

دیدگاه

نوشته اصلی توسط r-el
                              سلام دوستان
                              ببخشید نتونستم تمام انجمنها و تاپیکهارو برای حل مشکلم بخونم
                              من یمشکل کوچیک دارم و اون اینه که من چند تا میکروsd دارم با حافظه 2گیگ من برای تابلو روان یسری تکست توش میریزم و میکرو میخونه و اجرا میکنه امه مشکل اینجاست که از 4تا sd که دارم همه چیشم شبیه به همه و تو کامپیوترم میخونه همه چیش عالیه اما به میکرو که وصلش میکنم اطلاعات رو فقط از روی یکیشون میتونه بخونه و همون اطلاعات رو از روی بقیه نمیخونه مشکل از کجاست؟فرمتشونم یکیه فت 32همه مشخصات عین هم تو سیستمم میخونه میکرو نمیتونه بخونه بغیر از یکیشون :cry2:
                              ببینید روی فلش مموریهای که اجرا نمیشه , کلمه HC نوشته شده یا خیر ؟

مدلهای HC با مدلهای معمولی با هم متفاوت میباشند و کتابخوانه آنها نیز با نوع معمولی فرق دارد...

دیدگاه

سلام به آقا سینا و سایر دوستان خوب ECA
                                راستش من برد راه انداز sim900 که تو فروشگاه Eca هستش رو میخوام راه بندازم. میخوام همون برنامه کنترل موتور چاه با اس ام اس رو راه بندازم.
                                همین برنامه مقاله رو هم میریزم تو میکرو
                                به این برد راه انداز هم فقط vcc و gnd رو وصل میکنم و rx , tx رو هم به ترتیب به tx , rx میکرو وصل میکنم. vcc , gnd میکرو و مدار راه انداز یکی هستش.
                                پایه c.4 رو هم یک میکنم.
                                این برد راه انداز برا روشن شدن یه کلید سخت افزاری داره.
                                منم اول vcc , gnd برد راه انداز رو وصل میکنم و کلید روشن شدن مازول رو میزنم و مازول روشن میشه بعد vcc , gnd میکرو رو میزنم که میکرو هم شروع به کار کنه و باقی ماجرا.
                                تا اینجا رو ال سی دی gsm on و delet sms وwaiting for sms 0 مینویسه ولی هر چی اس ام اس میدم ON و OFF نه روی ال سی دی و نه پایه های c.2 , c.3 هیچ تغغییری حاصل نمیشه.
                                آیا در مقاله در پروژه کنترل موتور چاه با اس ام اس از کریستال خارجی استفاده شده؟
                                من از کریستال خارجی استفاده نمیکنم آیا مشکل از اون هست؟!
                                چجوری میتونم بفهمم ارتباط سریال بین مازول و میکرو برقرار میشه.
                                rx , tx میکرو رو فقط با سیم به ماژول وصل میکنم. آیا مشکلی داره؟

پیشاپیش ممنون از همه دوستانی که کمک میکنن. :smile:

عکس برد راه انداز

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X