اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

مدار کاملا عملی ولتمتر و آمپرمتر با mega 8

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : مدار کاملا عملی ولتمتر و آمپرمتر با mega 8

نوشته اصلی توسط hossein_tomari007
    اگه به شماتیکی که من ساختم نگاه کنید یه پ امپ برای ضرب کردن مقدار جریان که از مقاومت 0.1 اهمی عبور میکنه میبینید
    که اگه ضریب پ امپ رو بالاتر ببرید میتونید دقت خیلی بیشتری از مدا بگیرید ولی حداکثر مقدار کمتر میشه
    اگر هم مقاومت سری رو بالاتر انتخاب کنیم طوری که تاثیر زیادی نگذاره هم ، میشه اینکار رو کرد
    و اما اگه از adc های جانبی استفاده کنیم هم ، این امکان وجود داره که احتمالا شما از این قطعات استفاده کردید
    خوشحال میشیم مدارتون رو برای حل مشکل و استفاده ی دیگران قرار بدید :biggrin:
    وقت کردین همین فایل آلتیوم برد اس ام دی رو یک بار دیگه برامون پ کنید بی زحمت ! من منبع تغذیه ی 0 تا 30 ولت 3 آمپر تثبیت شده ساختم ، میخواستم برای جریان و ولتاژ از سون سگمنت استفاده کنم ! بعد به نتیجه رسیدم که از ال سی دی استفاده کنم ! اول گفتم خودم برنامش رو مینویسم و راه میندازم ، کلی هم تحقیق کردم اما دیدم خودم به تنهایی شاید نتونم آمادش کنم ! بعد رفتم نمونه های آماده ای که ساخته بودند البته به زبان انگلیسی ، پیدا گردم اما زیاد مطمئن نبودم که جواب بده یا نه ! از شانس من هم شما یک نمونه ساختین و در اینجا قرار دادین ! اول این که خیلی ممنون که برای عموم گذاشتین دوم اینکه که برد اس ام دی نظر منو بیشتر جلب کرد ، اگر میشه فایل طرحی رو آ| کنید یک بار دیگه ! این فایلی که قرار دادین آلتیوم من باز نمیکنه ! من میخواستم که خودم برم طراحی کنم از روی شماتیک شما ، اما وقتی نمونه آماده هست انسان خودشو درگیر نمیکنه :biggrin:

اگر لطف کنید بزارین ممنون میشم .
    « با هر دستی بدی , با همان دست پس خواهی گرفت »
    این جمله رو فراموش نکن

دیدگاه

اگه به شماتیکی که من ساختم نگاه کنید یه پ امپ برای ضرب کردن مقدار جریان که از مقاومت 0.1 اهمی عبور میکنه میبینید
      که اگه ضریب پ امپ رو بالاتر ببرید میتونید دقت خیلی بیشتری از مدا بگیرید ولی حداکثر مقدار کمتر میشه
      اگر هم مقاومت سری رو بالاتر انتخاب کنیم طوری که تاثیر زیادی نگذاره هم ، میشه اینکار رو کرد
      و اما اگه از adc های جانبی استفاده کنیم هم ، این امکان وجود داره که احتمالا شما از این قطعات استفاده کردید
      خوشحال میشیم مدارتون رو برای حل مشکل و استفاده ی دیگران قرار بدید :biggrin:
      سلام

بله درست حدث زدید !!! من فقط با استفاده از یه adc جانبی تونستم به اون دقت و ثبات خوب برسم وگرنه یادمه من حتی از انواع اوپمپ هم استفاده کردم . ولی بازم خوب جواب نداد . چون خود اپمپ هم یه مقدار همیشه بدون بار ولتاژ در خروجی داشت . و در هر صورت من فقط با adc خارجی تونستم که انجام بدم . این قضیه مال تقریبا یک سال پیش هست همونطوری که گفتم البته فایلهاشو دارم ولی چون برای یه بنده خدا ساختم نمیتونم چیزی ازش در انجمن قرار بدم .
      ولی چیزی نداره خودتون هم میتونید با برنامه نویسی که در شما از این مدار دیدم و با اتصال یه adc با ظریب خطای کم راحت بسازید حتی با دقت زیاد و جالبیش هم ثبات هست . منظورم ثبات در ارقامی که رویLCD میاد تا سون سگمنت فرق داره . روی سون سختر میشه . دم به دقیقه یه عدد نشون میده که با استفاده از adc جانبی حل شد . یعنی تقریبا یه چیز حرفه ای در اومد . البته یه کم هم برنامه زیاد یرد . :nerd: :nerd:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mohammad safarnejad
        سلام
        خیلی ممنون از بابت فایلی که گذاشتید
        میشه حداکثر ولتاژ و جریانی که این دستگاه میتونه اندازه بگیره رو بفرمایید؟
        لطفا برای ما که پروتل نداریم شماتیک را در قالب pdf یا عکس قرار دهید
        با تشکر
        با سلام
        حداکثر ولتاژ 50 ولت ولی پروگرس بار تا 30 ولت
        جریان تا حداکثر 5 آمپر ولی از 4.5 آمپر سعی کنید بیشتر نشه
        لینک دانلود شماتیک PDF هم در لینک زیر اضافه شد
        http://electro-nic.ir/index.php/13-r...saic/52-va-smd
        موفق باشید
        :nice:
        برای آنکه کاری امکان پذیر گردد دیدگان دیگری لازم است، دیدگانی نو

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سمیراا
          سلام

بله درست حدث زدید !!! من فقط با استفاده از یه adc جانبی تونستم به اون دقت و ثبات خوب برسم وگرنه یادمه من حتی از انواع اوپمپ هم استفاده کردم . ولی بازم خوب جواب نداد . چون خود اپمپ هم یه مقدار همیشه بدون بار ولتاژ در خروجی داشت . و در هر صورت من فقط با adc خارجی تونستم که انجام بدم . این قضیه مال تقریبا یک سال پیش هست همونطوری که گفتم البته فایلهاشو دارم ولی چون برای یه بنده خدا ساختم نمیتونم چیزی ازش در انجمن قرار بدم .
          ولی چیزی نداره خودتون هم میتونید با برنامه نویسی که در شما از این مدار دیدم و با اتصال یه adc با ظریب خطای کم راحت بسازید حتی با دقت زیاد و جالبیش هم ثبات هست . منظورم ثبات در ارقامی که رویLCD میاد تا سون سگمنت فرق داره . روی سون سختر میشه . دم به دقیقه یه عدد نشون میده که با استفاده از adc جانبی حل شد . یعنی تقریبا یه چیز حرفه ای در اومد . البته یه کم هم برنامه زیاد یرد . :nerd: :nerd:
          دوست عزیز
          خیلی از دوستان که آمپر متر استفاده میکنند برای منبع تغذیه هستش
          هزینه براشون و برای من مهمه
          پس سعی شخص بنده اینه که با کمترین هزینه بهترین مدارها ساخته بشه (البته تا جایی که من حقیر بلدم)
          و نکته ی دیگه اینکه : موقعی که ورودی صفر هستش 2 الی 3 میلی ولت وجود داره بیشتر نمیشه
          اگه پروتکل سون سگمنت رعایت بشه فکر نمیکنم مشکلی بوجود بیاد!!! oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Amir_Eshraghi
            وقت کردین همین فایل آلتیوم برد اس ام دی رو یک بار دیگه برامون پ کنید بی زحمت ! من منبع تغذیه ی 0 تا 30 ولت 3 آمپر تثبیت شده ساختم ، میخواستم برای جریان و ولتاژ از سون سگمنت استفاده کنم ! بعد به نتیجه رسیدم که از ال سی دی استفاده کنم ! اول گفتم خودم برنامش رو مینویسم و راه میندازم ، کلی هم تحقیق کردم اما دیدم خودم به تنهایی شاید نتونم آمادش کنم ! بعد رفتم نمونه های آماده ای که ساخته بودند البته به زبان انگلیسی ، پیدا گردم اما زیاد مطمئن نبودم که جواب بده یا نه ! از شانس من هم شما یک نمونه ساختین و در اینجا قرار دادین ! اول این که خیلی ممنون که برای عموم گذاشتین دوم اینکه که برد اس ام دی نظر منو بیشتر جلب کرد ، اگر میشه فایل طرحی رو آ| کنید یک بار دیگه ! این فایلی که قرار دادین آلتیوم من باز نمیکنه ! من میخواستم که خودم برم طراحی کنم از روی شماتیک شما ، اما وقتی نمونه آماده هست انسان خودشو درگیر نمیکنه :biggrin:

اگر لطف کنید بزارین ممنون میشم .
            با سلام خدمت دوست عزیز
            فکر کنم که ورژن آلتیومتون رو بالاتر ببرید بهتر باشه
            من خودم از summer08 استفاده میکنم که البته ورژن بالایی نیست

دیدگاه

خیلی ممنون
              فقط میشه یه توضیحی
              در مورد اینکه
              کدام کانکتور واسه جریانه و کدوم واسه ولتاژ؟
              شماره پ امپ چیه ؟ یا از هر پ امپی میشه استفاده کرد؟
              مقاومت r18 که صفر اهمه و به دو سرش نوشتید in یعنی چی ؟
              مقاومتها همه 1/4 وات هستنند؟
              ببخشید که زیاد شد

دیدگاه

خیلی ممنون
                فقط میشه یه توضیحی
                در مورد اینکه
                کدام کانکتور واسه جریانه و کدوم واسه ولتاژ؟
                شماره پ امپ چیه ؟ یا از هر پ امپی میشه استفاده کرد؟
                مقاومت r18 که صفر اهمه و به دو سرش نوشتید in یعنی چی ؟
                مقاومتها همه 1/4 وات هستنند؟
                ببخشید که زیاد شد
                یه کانکتور ورودیه p1 و یه کانکتور خروجی p2

358 هستش و از هر پ امپی که ترتیب پایه هاش و ولتاژ تغذیه اش اونطوریه میشه استفاده کرد

مقاومت r18 هم یک جامپر هست که تو رسم pcb نیاز شد که من استفاده کردم

مقاومتها هم بجز 0.1 اهمی 1/8 وات یعنی مقاومت smd 1206 هستند

مقاومت 0.1 اهمی هم 3 وات باید باشه

دوستان دقت کنند:
                من یادم رفته بود بگم کسانی که از pcb رسم شده توسط اینجانب استفاده میکنند باید رگولاتور سر و ته لحیم بشه
                اون رو یادم رفت اصلاح کنم

دیدگاه

خیلی ممنون از جواباتون
                  شرمنده دو تا سوال دیگه داشتم
                  پتانسیومتر R8 و R4 کار شون چی هست؟

دیدگاه

خیلی ممنون از جواباتون
                    شرمنده دو تا سوال دیگه داشتم
                    پتانسیومتر R8 و R4 کار شون چی هست؟
                    پتانسیومتر R8 برای کالیبره کردن ولتاژ هستش
                    و پتانسیومتر R4 برای تنظیم ولتاژ ریفرنس میکرو که فقط برای اندازه گیری جریان زیر 1 آمپر بکار میره و به عبارتی دیگه پتانسیومتر R4 برای کالیبره کردن جریان زیر 1 آمپر بکار میره
                    و بهتره دو تاشونم مولتی ترن باشن
                    موفق باشید

دیدگاه

می توانستید برای کالیبره از خود میکرو استفاده کنید .
                      باد می وزد ...
                      میتوانی در مقابلش هم دیوار بسازی ، هم آسیاب بادی
                      تصمیم با تو است ...

دیدگاه

با سلام
                        حداکثر ولتاژ 50 ولت ولی پروگرس بار تا 30 ولت
                        جریان تا حداکثر 5 آمپر ولی از 4.5 آمپر سعی کنید بیشتر نشه
                        لینک دانلود شماتیک PDF هم در لینک زیر اضافه شد
                        http://electro-nic.ir/index.php/13-r...saic/52-va-smd
                        موفق باشید
                        :nice:
                        سلام و خسته نباشین آقای طوماری. این لینکی که گذاشتین متاسفانه کار نمیکنه میشه دوباره پلود کنین. ممنون میشم.

دیدگاه

http://electro-nic.ir/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-AVR/va-smd-m8.html
                          http://electro-nic.ir/jdownloads/project-avr/Schematic%20Printsva.pdf

دیدگاه

http://electro-nic.ir/%D9%BE%D8%B1%D9%88%DA%98%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-AVR/va-smd-m8.html
                            http://electro-nic.ir/jdownloads/project-avr/Schematic%20Printsva.pdf
                            ممنون از فایلی که گذاشتین. چند تا چیزو تو این مدار متوجه نشدم. اول اینکه اون VR1 (هر قطعه ای باشه مقدار یا مدلش رو لطفا بگید) که تو مدار هست آیا همون رگلاتوری هست که اشاره کردین؟ اگه هست، پایه وسط رو نباید لحیم کنیم و از چه نوعیه؟ و اینکه ولتاژ خازن های الکترولیتی چندن و مقدار دیود استفاده شده؟ و به جای مولتی ترن 2 کیلو میتونم 1 یا 5 کیلو استفاده کنم؟ و پایه 8 پ امپ به دیود وصل میشه (IN)؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط david0007
                              ممنون از فایلی که گذاشتین. چند تا چیزو تو این مدار متوجه نشدم. اول اینکه اون VR1 (هر قطعه ای باشه مقدار یا مدلش رو لطفا بگید) که تو مدار هست آیا همون رگلاتوری هست که اشاره کردین؟ اگه هست، پایه وسط رو نباید لحیم کنیم و از چه نوعیه؟ و اینکه ولتاژ خازن های الکترولیتی چندن و مقدار دیود استفاده شده؟ و به جای مولتی ترن 2 کیلو میتونم 1 یا 5 کیلو استفاده کنم؟ و پایه 8 پ امپ به دیود وصل میشه (IN)؟
                              با سلام خدمت دوست عزیز
                              رگولاتور 5 ولت هستش که اشاره کرده بودم
                              مقدار خازن ها هم تو نقشه نوشته شده
                              دیود هم 1n4007
                              و پایه 8 lm358 هم با استفاده از لیبل IN به طرف کاتد دیود وصله

دیدگاه

با سلام خدمت دوست عزیز
                                رگولاتور 5 ولت هستش که اشاره کرده بودم
                                مقدار خازن ها هم تو نقشه نوشته شده
                                دیود هم 1n4007
                                و پایه 8 lm358 هم با استفاده از لیبل IN به طرف کاتد دیود وصله
                                ممنون که جواب دادین. منظورم مقدار ولتاژ خازن ها بود.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X