اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

کمک در راه اندازی i2c و spi بدون codewizard و توابع codevision

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : کمک در راه اندازی i2c و spi بدون codewizard و توابع codevision

خودم خواستم با lcd چک کنم ولی نمیدونم جرا دقیقا وقتی دستورات معرفی lcd رو وارد میکنم اینجوری میشه والا قبل اینکه از lcd استفاده کنم وقتی رو پورت ها نمایش میدم مشکلی نداره!!!!!!!
    مغزم داره سوت میکشه :angry: :angry: :angry: :angry:
    اگه کسی فایل c. رو داره که یه عدد رو بفرسته و در گیرنده رو ال سی دی نمایش بده ممنون میشم برام بزاره

دیدگاه

نوشته اصلی توسط mehran.safavy
      خودم خواستم با lcd چک کنم ولی نمیدونم جرا دقیقا وقتی دستورات معرفی lcd رو وارد میکنم اینجوری میشه والا قبل اینکه از lcd استفاده کنم وقتی رو پورت ها نمایش میدم مشکلی نداره!!!!!!!
      مغزم داره سوت میکشه :angry: :angry: :angry: :angry:
      اگه کسی فایل c. رو داره که یه عدد رو بفرسته و در گیرنده رو ال سی دی نمایش بده ممنون میشم برام بزاره
      ازتابع sprintf استفاده کردید ؟ اگه میشه برنامه داخل حلقه while(1) و متغییر هاتون رو قرار بدید
      اشکهايي که پس از هر شکست ميريزيم همان عرقيست که براي پيروزي نريخته ايم.
      هيتلر

دیدگاه

ببین دوست عزیز
        من همین الان یه بار دیگه امتحانش کردم
        دقیقا وقتی که دستورات معرفی lcd یعنی
        #asm
        .equ __lcd_port=0x12 ;PORTD
        #endasm
        #include <lcd.h>
        رو به برنامه اسلیو اضافه میکنم خروجی ای که در پورت مشاهده میکردم عکس میشه
        انگار که جای چهار بیت اول و دوم عوض شده!!!!!!!!!!!!!!!!!
        اینم فایل گیرنده و فرستنده (اسلیو و مستر)

http://uplod.ir/6zt3a6v0en2k/resiver.jpg.htm
        http://uplod.ir/s4mgbmp2nuae/send.jpg.htm
        تازه همین برنامه ساده هم اطلاعات رو از اسلیو نمیگیره!!!!!

دیدگاه

دوستان اینم خروجی که از پورت میکرو گرفتم در هر دو حالت

http://uplod.ir/gdmsoj164euu/2.jpg.htm
          http://uplod.ir/dr8tmgqse6u1/1.jpg.htm

دیدگاه

دوستان خواهشا راهنمایی کنید
            هم فایل شبیهسازی هست هم کد برنامه فقط میمونه یه نیم نگاهی بهش بندازید و نظرتون رو بگید
            ممنون

دیدگاه

نوشته اصلی توسط >>::M#A#F#H::<<
              هم فایل شبیهسازی هست هم کد برنامه فقط میمونه یه نیم نگاهی بهش بندازید و نظرتون رو بگید
              ممنون
              اقا send data تو slave, که مقدار نداره
              هيتلر

دیدگاه

دوستان مشکل من تو ارسال از اسلیو به مستر نیست!
                مشکل اینه بعد نوشتن دستورات ال سی دی خروجی عوض میشه!!!!
                با تشکر

دیدگاه

واقعا دوستان من یه سوال برام پیش اومده
                  چرا سایت eca با اون همه اعضای فعال و با تجربه و اساتید خوب نسبت به پست های من بی توجهی میکنند :cry:
                  واقعا میخوام دلیل رو بدونم
                  تا سه چهار بار خواهش و التماس نکنیم کسی جواب مارو نمیده :NO: :NO: :NO: :sad: :sad: :sad:
                  اگه اشکالی در نحوه سوال پرسیدنه خوب یکی راهنمایی کنه....!!!!!!

دیدگاه

واقعا دوستان من یه سوال برام پیش اومده
                    چرا سایت eca با اون همه اعضای فعال و با تجربه و اساتید خوب نسبت به پست های من بی توجهی میکنند :cry:
                    واقعا میخوام دلیل رو بدونم
                    تا سه چهار بار خواهش و التماس نکنیم کسی جواب مارو نمیده :NO: :NO: :NO: :sad: :sad: :sad:
                    اگه اشکالی در نحوه سوال پرسیدنه خوب یکی راهنمایی کنه....!!!!!!
                    دوست عزیز متاسفانه من نمیدونم مشکل رو اما اگه اساتید بیان شاید بتونن کمک کنن
                    هيتلر

دیدگاه

خیلی ممنون دوست گرامی از توجهتون
                      راستی شما هم برای رسیدن به جوابتون خیلی منتظر میمونین؟ یا فقط من این حالت رو دارم :question:

دیدگاه

خیلی ممنون دوست گرامی از توجهتون
                        راستی شما هم برای رسیدن به جوابتون خیلی منتظر میمونین؟ یا فقط من این حالت رو دارم :question:
                        والا بستگی به مطلب داره توهمین تاپیک که الان داریم حرف میزنیم من هنوز جواب نگرفتم اما خیلی جاها در عرض 1 ساعت 10 تا جواب میگیرید
                        هيتلر

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Saeed Saeb
                          والا بستگی به مطلب داره توهمین تاپیک که الان داریم حرف میزنیم من هنوز جواب نگرفتم اما خیلی جاها در عرض 1 ساعت 10 تا جواب میگیرید
                          آخه من کارم ضروره تا آخر خرداد باید شبیهسازی پروژم کامل بشه
                          به هر حال همچنان منتظریم؟؟!!

دیدگاه

قبل از اولین ارسال توسط Master، تاخیر کافی در برنامه قرار دهید تا رجیسترهای گیرنده مقدار دهی شود و آماده دریافت گردد. ضمنا کدها را بصورت کامل (قابل دانلود) قرار دهید.
                            اوژن: به معنای افکننده و شکست دهنده است
                            دانایی، توانایی است-Knowledge is POWER
                            برای حرفه ای شدن در الکترونیک باید با آن زندگی کرد
                            وضعمان بهتر می شود، اگر همه نسبت به جامعه و اطراف خود مسوول باشیم و نگوئیم به ما چه
                            قوی شدن و خوب ماندن - خوبی کردن به دیگران یک لذت ماندگار است
                            اگر قرار باشد نفت و منابع خام را بدهیم و چرخ بگیریم، بهتر است چرخ را از نو اختراع کنیم
                            ساعت کار بدن اکثر انسان ها کمتر از 800000 ساعت است و بعد از آن از کار می افتد

دیدگاه

نوشته اصلی توسط طراح
                              قبل از اولین ارسال توسط Master، تاخیر کافی در برنامه قرار دهید تا رجیسترهای گیرنده مقدار دهی شود و آماده دریافت گردد. ضمنا کدها را بصورت کامل (قابل دانلود) قرار دهید.
                              با سلام و تشکر فراوان از مهندس طراح
                              مشکل کار فقط از تاخیر بود
                              ممنونم

دیدگاه

پاسخ : پاسخ : کمک در راه اندازی i2c و spi بدون codewizard و توابع codevision

با سلام و تشکر فراوان از مهندس طراح
                                مشکل کار فقط از تاخیر بود
                                ممنونم
                                ممنون از مهندسین پستو من زدم یکی دیگه به نتیجه رسید من هنوز به نتیجه نرسیدم :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
                                هيتلر

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X