اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

اتمگا 128 و اشکال در برنامه و پروگرمر

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

اتمگا 128 و اشکال در برنامه و پروگرمر

دوستان لطف کنید و بگید این ارور که هنگام پروگرم کردن اتمگا 128 میده از چیه
    not equal in256
    buffer[256]=14
    chip[256]=255
    من که نفهمیدم از چی باید باشه برنامه ام توپروتوس جواب میده و مشکلی نداره
    :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

پاسخ : اتمگا 128 و اشکال در برنامه و پروگرمر

یه بار اریز چیپ یا ریست چیپ را بزنید بعد پروگرام کنید. اگه نشد ممکنه که مشکل از خود میکرو باشه oo: oo: oo:
    چيزي را بگو که بتواني بنويسي
    چيزي را بنويس که بتواني امضا کني
    چيزي را امضا کن که بتواني به آن عمل کني (ناپلئون)

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سینا پاشایی
      دوستان لطف کنید و بگید این ارور که هنگام پروگرم کردن اتمگا 128 میده از چیه
      not equal in256
      buffer[256]=14
      chip[256]=255
      من که نفهمیدم از چی باید باشه برنامه ام توپروتوس جواب میده و مشکلی نداره
      :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
      یادم میاد که مگا 128 پایه های پروگرمینگش یکمی فرق داشت اونها را رعایت کردید
      بعد داخل فیوز بیت ها هم یه قسمتی داشت که می شد به عنوان یه میکرو دیگه که از لحاظ پایه مثل هم بودن استفاده بشه به این قسمت هم یه نگاهی کن بعدش بزارش روی مگا 128 ببین درست میشه
      معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
      اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
      آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboy
        یادم میاد که مگا 128 پایه های پروگرمینگش یکمی فرق داشت اونها را رعایت کردید
        بعد داخل فیوز بیت ها هم یه قسمتی داشت که می شد به عنوان یه میکرو دیگه که از لحاظ پایه مثل هم بودن استفاده بشه به این قسمت هم یه نگاهی کن بعدش بزارش روی مگا 128 ببین درست میشه
        بله مهندس البته هم ریست کردم نشد وهم پایه ها رو . که . من از پایه های pd0 و pd1 بجای mos و mis استفاده کردم
        وبقیه پایه هام که دیگه مثل دیگه میکروهاست . پروگرمر خود میکرو را میشناسه و مشکلی باش نداره ولی وقتی تا اخر . برنامه را میریزه تومیکرو . این پیغام رو میده
        فکر نمیکنید از فیوز بیت ها باشه
        اما نمیدونم منظورتون از کدوم قسمته . من با پروگرمر AVR USB PROGRAMMER ساخت ECA همین وب سایت کار میکنم

دیدگاه

نه ظا هرا تو پروگرام کردن مشکلی نداره انگار موقع وریفای کردن ارور میده! فکر کنم مشکل از خود میکرو باشه oo: oo: oo: oo: oo:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط lordsoroosh
            نه ظا هرا تو پروگرام کردن مشکلی نداره انگار موقع وریفای کردن ارور میده! فکر کنم مشکل از خود میکرو باشه oo: oo: oo: oo: oo:
            یعنی میفرمایین که 10 هزار برباد رفت . من که صفر خریدم . فکر نمی کنید خود پروگرمر با این نوع میکرو ها مشکل داره ؟
            :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

خوب ممکنه صفرش هم مشکل دار باشه! با این پروگرامر یه چیزه دیگه مثل atmega16 را پروگرام کنید ببینید میشه یا نه

دیدگاه

همین طور که loardsorosh عزیز گفتن پروگرمر راتست کنید ببینید پروگرمر سالم است
                اون مسئله هم که گفتم یک تستی کنید چون از لحاظ پین این میکرو با یه میکرو دیگه یکسان بود یادمه ما هم اون موقعه ها که پروگرم نمی شد یه چنین کارهایی کردیم
                برای اطمینان یک بار هم jtag را هم غیر فعال کنید
                این مگا128 خیلی حساس هستند یک خازن هم روی تغذیه حتما بزارید
                معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
                اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
                آموزش Modelsim

دیدگاه

بله هم اتمگا 16 و 32 و 8 رو تست زدم مشکلی نداشت فقط همین 128 مشکل پیدا کرده
                  بقول شما فکر کنم فاتحه 128 خوندس....
                  باید بریم سراغ یکی دیگه لااقل میفهمم که مشکل از کجاست .
                  اگه میشد بفهمیم این ارور منظورش چیه خوب بود
                  ازهمه متشکرم ..
                  :bye :bye :bye :bye :bye :bye :bye :bye :bye :bye :bye :bye :bye :bye :bye :bye :bye :bye

دیدگاه

اگه اشتباه نکنم این ارور یعنی دیتا ریخته شده اما هر دیتایی سر جاش ریخته نشده!

دیدگاه

نوشته اصلی توسط سینا پاشایی
                      بله مهندس البته هم ریست کردم نشد وهم پایه ها رو . که . من از پایه های pd0 و pd1 بجای mos و mis استفاده کردم :
                      سلام برادر پایه هایی که نوشتی اشتباه هستن
                      PE0,PE1
                      هميشه به ياد خدا باش !

دیدگاه

اره یادم اومد! آقا پژمان درست میگن. mosi را باید به پایه 2 میکرو و miso را به پایه 3 میکرو وصل کنید

دیدگاه

من که این همه گفتم پایه های پروگرمینگش فرق می کنه !!!!!!! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
                          چرا دقت نکردید اقا سینــــــــــــــــــــــــــــــا :eek:
                          آموزش Modelsim

دیدگاه

سلام به همگی
                            نه بابا دلتونو خوش نکنین
                            منظورم تو پرانتز بود که پایه ها برابر همون 2 و 3 میکرو میشه .
                            چرا دقت نمیکنین من که گفتم پروگرم میشه ولی اخر کار ارور میده
                            .اگه پایه ها مشکل داشت که اصلا پروگرمر میکرو را هم نمیشناسه . من که گفته بودم میکرو را میشناسه
                            ببخشید دیر جواب دادم سیستمم هنگ کرده بود
                            :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

دیدگاه

سلام
                              دوستانی که خواستار پیشرفت ایران وایرانیان هستند لطف کنن و این دوتا مشکل منو حل کنن

اول مشکلم با پروگرم کردن میکرو 128 هست . که وقتی اونو پروگرم میکنم وسط ریختن برنامه
                              ارور میده و این مینویسه وپروگرم نمیشه
                              not equal in256
                              buffer[256]=14
                              chip[256]=255
                              من از پروگرمر ساخت سایت ECA استفاده میکنم و تا الان 8 تا میکرو خریدم و همه مثل هم درموقع پروگرم کردن این ارور را میدن ایا باید پروگرمر رو عوض کنم چون غیز این چیز دیگه نیست ؟؟؟؟؟

دوم من کتابخونه السیدی نوکیا را دانلود کردم و توی پروتوس 7.6 و 10 اضافه کردم ولی موقعی که چیزی روی السیدی مینویسم اعداد و ارقام بصورت عمودی و زیر هم قرار میگیره . فکر میکنید مشکل از کجاست . هرکی جوابموداد صدتا سلوات براش نظر میکنم .

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                              X