اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ecu

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ecu

با سلام خدمت تمام مهندسین و قبولی طاعات و عبادات
    من این سوالو در بخش ابزار دقیق مطرح کردم و دوست عزیزی پاسخ داد
    اما برای من کفایت نکرد
    عذر خواهم که وقت شما مهندسان الکترونیک رو میگیرم

میدونیم که سنسور اثر حال در خودروها به نسبت چرخش ، پالس تولید میکنه ( مثلا برای هر دور 8 پالس) این پالس در ecu محاسبه میشه و در خروجی یا همون کیلومتر سرعت رو به ما نشون میده
    حالا من میخوام با فشردن یک کلید از این پالس نمونه بگیرم و در ثبات ذخیرش کنم و تا زمانیکه کلید 1 است این خروجی رو هر 5 میلی ثانیه از پالسای جدیدی که از سنسور داره فرستاده میشه کم کنم حالا ی خروجی جدید بدست میاد که این باید تبدیل بشه به یه "سطح ولتاژ" و به دستگاهی که ساختم وصلش کنم
    من برنامه ecu پرایدو گرفتم بهم گفتن برنامه کیلومتر بین خط 4 تا 8 هزاره برنامس
    پیدا کردنش واقعا سخته
    میخوام این برنامه ای که بالا توضیحشو دادم بانرم افزار مربوطه بنویسم
    دوستان مهندس الکترونیک که برنامه نویسیشون خوبه بن من کمک کنن
    سوالم رو مختصر دوباره عرض میکنم
    میخوام پالسی که به کیلومتر میره و باعث انحراف عقربه میشه رو به دستگاهی که ساختم وارد کنم ورودی من باید : سطح ولتاژ متعیر یا مقاوت متغییر باشه.
    همین.
    با تشکر از مدیریت سایت
    و همه اعضاء
    حضرت علی (ع) فرموده اند :
    آنکس که ساعتی به ذلّت علم آموزی تن ندهد در همه ی عمر گرفتار ذلّت و خواری جهل خواهد بود.
    منبع : بحار جلد 17 ص46.

پاسخ : ecu

میخوام پالسی که به کیلومتر میره و باعث انحراف عقربه میشه رو به دستگاهی که ساختم وارد کنم ورودی من باید : سطح ولتاژ متعیر یا مقاوت متغییر باشه.
    همین.
    منظورتون از ورودی من ....خروجی مدار هست درسته یعنی میخواهید تعداد پالسها رو به ولتاژ تبدیل کنید.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

سلام دوست عزیز.
      اگر هدف شما تبدیل پالس خروچی یک سنسور به ولتاژ هست اول اونو به یک میکرورکنترلر بدید ، بعد از پردازش داده های سنسور باید یک ولتاژ متغیر ایجاد کنید .
      برای این کار هم دو راه دارید .
      1- استفاده از پالس PWM که سطح DC سیگنالتون به وسیله اون کنترل می شه .
      2-استفاده از مبدل دیجیتال به آنالوگ.

اگر سطح ولتاژ متغیر خروجی شما بین صفر تا 5 باشه کارتون خیلی ساده میشه . :job:

دیدگاه

بعد از پردازش داده های سنسور باید یک ولتاژ متغیر ایجاد کنید
        خب مرد مومن این بنده خدا درباره همین پردازش سئوال داره بقیه شو خودش میدونه. :biggrin:
        ایشون باید تعداد پالسها رو در یک ثانیه بشمره وبرای هر واحد شمرده شده ولتاژی در نظر بگیره تا به ولتاژ مورد نظر برسه
        مثلآ 24 پالس در ثانیه ضرب در0.1 ولت میشه 2.4 ولت
        اگر رنج ولتاژ بالاتر از 5 ولت بخواد میره تو کار تغیر سطح با اپ امپ.

اگر شاد بودی آرام بخند تا غم بیدار نشود

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
        X