اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوار کردن دیتا روی موج

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوار کردن دیتا روی موج

با سلام خدمت دوستای گل
    بعد از 1 هفته 2206 و 2211 رو واسم فرستادن و من هم شروع به کار کردم و نقشه ی شماره 13 دیتا شیت رو بستم.

و بعد از به اون تغذیه ی 12 ولت وصل کردم
    بالاخره توی خروجی جواب گرفتم و پایه ی شماره ی 2 رو دادم به یک ال ای دی و با کم و زیاد کردن ولوم 50 کیلو سرعت چشمک زدن هم کم و زیاد می شد
    حالا چند تا سوال
    اگر من بخوام مدار کالیبره باشه یعنی اینکه من دیگه با ولوم کم و زیاد نکنم .خودش دقیق باشه چی کار باید بکنم
    من می خوام خروجی پایه ی 2 آی سی 2206 رو بدم به ورودی 2211 و دیکود بشه
    اولا از چه نقشه ای استفاده کنم
    ثانیا آیا زمین هر دو مدار باید یکی باشه
    ثالثا آیا من اگر در خروجی 2211 ال ای دی بزارم با همون ریتم باید روشن و خاموش بشه
    متشکر از راهنمایی
    به اميد ظهور مولامون که صد البته نزديک است

دیدگاه

خسته نباشید خوبه که جواب گرفتین

خیر نیازی نیست زمین یکسان باشه

بله اگر led بزارید باید چیزی که در ورودی میبینید در خروجی هم ببینید همین که چشمک میزنه یعنی درسته
      شما ولوم میزارید برای اینکه فرکانس تولید شده توسط 2206 و دریافت شده توسط 2211 یکسان باشند تا بتونند همدیگر را بشناسند ، متاسفانه چون دما روی مقدار خازن تاثیر میزاره و 2206 فرکانس را توسط مقاومت خازن تولید میکنه شما همیشه نیاز به تنظیمش دارید و مداری که الان کار میکنه بزاریش توی یخچال یا توی آفتاب دیگه کار نمیکنه
      تا اینجا که موفق شدین حالا از آی سی تولید fsk استفاده کنید و گیرنده fsk
      نگاه کنید ببینید هدف از مدارتون چیه اگر سرعت انتقال اطلاعات مهم نیست میتونی از آی سی تلفن استفاده کنی که Dtmf ارسال کنه و در گیرنده دیکدرش را بزاری
      اگر سرعت برات مهمه و دیتای زیادی میخواهی مرتب انتقال بدی از آی سی مولد fsk و دیکد اون استفاده کن و یا میتونی از میکروکنترلهای dspic استفاده کنی که خودشون هم fsk میفرستند و هم میگیرند.
      دیگه بقیه اش بستگی به خودت داره که هدفت از مدار چیه
      لطفا مدارت را شماتیکش را بزار و مقادیر المانها که گذاشتی من هم یاد بگیرم چطوری به خط برق وصل کردی
      همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
      کانت

دیدگاه

چشم.
        بله خودم هم خوشحالم که جواب گرفتم
        حالا یه سوال . من یه دوست دارم که چند تا پیراهن از من تو الکترونیک بیشتر پاره کرده.
        می گفت باید از ای سی fsk استفاده کنم.چون این خازن مقاومت ها رو تو خودش داره.شماره این آی سی چیه؟
        کار باهاش چه طوریه.مثل همین 2206 هست؟ منظورن 0 و 1 هست که به پایه ی 9 می دیم
        dspic من باهاش آشنایی ندارم.مثل avr هست میشه با بسکام برنامه نوشت؟
        پروگرام کردنش چی؟
        میشه که راهنمایی کنید تا این یه پروژه بزرگ آموزشی بشه؟
        به اميد ظهور مولامون که صد البته نزديک است

دیدگاه

نمیدونم آی سی fsk چیه یک سرچ توی اینترنت کنید راحت پیدا میکنید ، بعدش نگران نبودش تو ایران نباشید یک هفته از خارج وارد میکنند سعی کنید بهترین قطعه را انتخاب کنید
          dspic هم میکروکنترلر هست مثل avr ، میکروهای مربوط به میکروچیپ هست که برای پردازش سیگنال استفاده میشه و با زبان c و نرم افزار mplab برنامه نویسی میشوند و بسیار کتابخانه زیادی براشون میکروچیپ رایگان گذاشته
          همه دوست دارند به بهشت بروند اما جالب اینجاست کسی دوست ندارد بمیرد
          کانت

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
          X