اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

وضعیت پین ها در هنگام روشن شدن میکرو

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : وضعیت پین ها در هنگام روشن شدن میکرو

من این مدار کنترل را (مداری که خودم گذاشته بودم) بدون منبع تغذیه (مداری که میخواستم کنترل کنم) تونستم براحتی با میکرو کنترل کنم. البته به همراه منبع تغذیه هم تونستم مدار را کنترل کنم ولی باید پشت سر چند بار پایه میکرو را ست کنم. (باید خیلی سریع اینکار و انجام بدم.) (از طریق پورت سریال)
    الان مطمئن شدم که مشکلم از اون منبع تغذیه میباشد. همانطور که قبلا هم گفتم امیتر ترانزیستورهای Q4,3 به زمین رگولاتور وصل هستند که بعد از اینکه ترانزستور Q4,3 به اشباع میرند ولتاژ امیتر این دو ترانزیستور به ترتیب برابر منفی 12 و منفی 24 ولت میشود.
    کل مدار هم در زیر مشاهده میکنید. فکر کنم بهتره که پایه ON/OFF را با رله کنترل کنم.

دیدگاه

این مدار چیه . چیرو کنترل می کنین .

دیدگاه

این مدار برای کنترل رگولاتور LM2576 میباشد. به این صورت که اگر پایه ON/OFF این رگولاتور 5 ولت باشه، رگولاتور خاموش میشه و اگر این پایه زمین بشه (البته برای تولید ولتاژ منفی این پایه باید به GND رگولاتور وصل بشه) رگولاتور روشن میشود.
        البته من امروز با رله جواب گرفتم.
        با تشکر از دوستان

دیدگاه

اقا منم این مشکل دارم میکرو که روشن میکنم رله یبار روشن بعد خاموش میکنه اما بعدش میکرو درست کار میکنه از صحبتا چیزی دستکیرم نشد باید چیکار کرد وقتی میکرو روشن میشه پورتاش وا لحظه اولیه روشن نشه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahvaz_iranam
            اقا منم این مشکل دارم میکرو که روشن میکنم رله یبار روشن بعد خاموش میکنه اما بعدش میکرو درست کار میکنه از صحبتا چیزی دستکیرم نشد باید چیکار کرد وقتی میکرو روشن میشه پورتاش وا لحظه اولیه روشن نشه
            با سلام،

ظاهرا رله شما با منطق صفر روشن میشه، در اینصورت، تنها راه حل اینه که منطق روشن شدن رله رو به یک تغییر بدید....
            مادامی که از شخصی یاد میشود، او و افکارش زنده اند ....

Sh_Nourbakhsh@Yahoo.com

http://s2.picofile.com/file/7170362468/_Wall_e_.jp

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X