اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ساده و البته بهترین سنسور دما

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

ساده و البته بهترین سنسور دما

سلام دوستان
    من برای پروژه ای می خوام دمای بین 0 تا 140 درجه سانتی گراد رو اندازه گیری کنم و دقتم هم 1 سانتی گراد باشه قابل قبول هست اما تنها مسئله اصلی دور بودن سنسور از برد اصلی (نهایتا 5 متر) هست که باید داده های سنسور رو دریافت و نهایت پردازش کنه.

تراشه ای با پارت نامبر smt160 رو دیدم مشخصاتش خوب بود اما چون باید تایمر میکرو رو درگیر این کار کنم یک تایمر رو برای این منظور از دست می دم

شما باشین چه سنسوری رو برای این منظور استفاده می کنین؟(ارزان قیمت و راه اندازی ساده)

اضافه شده در تاریخ :
    سلام دوستان
    اگر هم مشخصات سنسورتون با دما یا دقت من متفاوت هست اما باز مورد تایید شما هست رو لطفا مطرح کنین تا حتما با مطالعه دیتاشیت از بین تراشه ها بشه یه نمونه مناسب رو انتخاب کرد

از همراهی و لطفتون ممنون می شم
    هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

پاسخ : ساده و البته بهترین سنسور دما

سلام
    من lm35 رو تا 1.5 متر با کابل شیلد دار و چند تا خازن و مقاومت مطابق دیتا شیت استفاده کردم .

دیدگاه

سلام میتونی از pt100 استفاده کن یا سری ds
      من به آمار زمین مشکوکم...
      اگر این شهر پر از آدم هاست......
      پس چرا این همه دل ها تنهاست؟

دیدگاه

سلام و ممنونم از پاسختون
        منم اولین سنسور مد نظرم همین بود تنها مشکل
        رنج دمایی نهایت تا 100 درجه
        هست که برای کاربرد من مناسب نیست

بازم ممنونم از معرفیتون

بقیه دوستان؟

اضافه شده در تاریخ :
        سلام
        دقت و قیمت pt100 حدودا چقدر هست؟ چون دو نمونه دیدم یکی گویا صنعتی و بزرگ هست و دیگری کوچک که باید با یک منبع جریان راه اندازی بشن الان بیشتر این سنسور مد نظرم هست ، ساده ترین مدار و همچنین دقت خروجی در فاصله زیاد به چه صورت هست ؟ چون چون با فاصله 5 متر خودش با مقاومت pt100 جمع می شه

ds ها تنها نگرانی که دارن وجود تراشه های چینی و بعضی از مواقع قفل شدن تراشه گیرنده در هنگام خواندن داده از سوی تراشه ست ، ds هایی با چه پروتکلهایی به جز i2c وجود دارن؟

ازتون بابت معرفی تراشه ها ممنونم و متشکر می شم جواب سوالات بالا هم بدین
        هیچ دانش آموزی نیست که به در خانۀ دانشمندی آمد و شد کند, مگر این که خداوند برای هر گامی که برمی دارد عبادت یک سال را برایش رقم زند.

دیدگاه

شما یه مدار صنعتی میخوایین یایه مدار معمولی که کار کنه
          pt هایی هم هست مه رنج دمایی بالایی دارند
          اگه pt ها رو به صورت چار سیم ببندید دیگه مشل مقاومت سیم رو ندارید
          اگه هم بخوایین معمولی ببندید با یه تقسیم ولتاژ دقیق میشه نتیجه خوبی ازش گرفت
          من به آمار زمین مشکوکم...
          اگر این شهر پر از آدم هاست......
          پس چرا این همه دل ها تنهاست؟

دیدگاه

سلام و ممنونم از آقا محمد و توضیحاتتون
            بقیه دوستان پیشنهادی ندارن؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
            X