اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

راه اندازی LCD N96 با بسکام

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : راه اندازی LCD N96 با بسکام

سلام دوست عزیز
    من با xmega کار میکنم فکر کنم سرعتش خوبه , حرف شما درسته حالا این قضیه read رو باید از همون دستوری که برای خود ال سی دی هست استفاده کنیم؟ (فکر کنم یه کامندی به نام read pixel باشه اگه اشتباه نکنم)
    شما فیلم زیر رو نگاه کن با xmega کار کرده حتی چند تا منو هم رو تصویر اصلی میاد و برمیگرده بدون خرابکاریه عکس پس زمینه (این چینی ها کله ای هستنا!)
    http://s2.picofile.com/file/71711258...%8B_2.flv.html
    امام مهدی(عج): اگر شیعیان ما ، که خداوند طاعتشان دهد. در عهد ما وفادار و همدل بودند، هرگز دیدار ما (ظهور) به تاخیر نمی افتاد.(کدام عهد ؟)

دیدگاه

سلام من نتونستم راش بندازم فقط صفحه سفیده تو رو خدا کمک کنید برنامه و مدار رو اینجا میزارم تو رو خدا نگاه کنید ضروریه
      http://uplod.ir/p16fj5ev8n4j/N96.rar.htm
      ممنون

دیدگاه

سلام
        باشه بذار ببینم
        امام مهدی(عج): اگر شیعیان ما ، که خداوند طاعتشان دهد. در عهد ما وفادار و همدل بودند، هرگز دیدار ما (ظهور) به تاخیر نمی افتاد.(کدام عهد ؟)

دیدگاه

درست شد ممنون از همتون خیلی ممنننننننننننننون :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:
          فقط چرا کشیدن دایره و خط نداره

دیدگاه

این کد رو اگه نمیتونی راه بندازی بیخیال شو منظورم اینه که الان یه تاپیک تازه میذارم برو اونجا کد ساده تر یا اماده تر بسکام 100 % عملی اون هم 8 بیت که فعلا کارتون راه بیوفته
            چند دقیقه صبر کن تا اپ کنم
            کدی که اقای عطا گذاشتن رو من نمیگم مشکل دارن یه وقتی بد برداشت نشه فکر کنم اقای عطا زحمت کشیدن کد رو از ARM به AVR تبدیل کردن ( بسکام) منخودم باید حتما کد اقای عطا رو راه بندازم مخصوصا فونتش رو

برو اینجا
            http://www.eca.ir/forum2/index.php?topic=68772.0

دیدگاه

سلام اقای عطا
              من دیتاشیت ILI9325 رو نگاه کردم یه قسمتی درباره MOVING PICTURE یه توضیحاتی داده ببین میتونی چیزی بفهمی؟ گفته که میشه از GRAM ال سی دی میشه خوند یا READ GRAM که همون رجیستر H22 هستش که هم میشه رایتش کرد WRITE GRAM و هم میشه خوندشREAD GRAM اون چیزی که در مورد پیکسل گفتم نبود حالا من خودم اینطور فکر میکنم اگه مثلا یه عکس رو به عنوان پس زمینه از MMC بخونیم بعد باید بیام تو یه حلقه همون باکس رو حرکت بدیم وعکس پس زمینه رو تو حلقه رایت کنیم دیگه رد باکس نمیمونه اما هر چقدر سرعت میکرو بالا باشه باز هم رفرش یا باز سازی یا همون وصله زدن با زمانی که از MMC بخونه ودستورات رو اجرا کنه هی تصویر پرش داره(منظورو رو که میفهمی , یعنی بعد دستور باکس دستور اجرا عکس پس زمینه انجام بشه ) کار ترمیم انجام میشه ولی تصویر پرش داره (بخاطر زمان خوندن از MMC وغیره ...) اما اگه قبل از حلقه مثلا عکس پس زمینه رو اجرا کنیم در این صورت در GRAM السی دی عکس پس زمینه رایت شده حالا بیایم با READ GRAM یا خوندن GRAM وذخیره کردنش, بعدش توی حلقه , بعد دستور باکس بیاییم دیتای ذخیره شده از GRAM رو رایتش کنیم تو گرام یعنی اگه حتی 10 منوی مختلف رو تصویر پس زمینه اجرا بشه قبل اجرای هر منو بیاییم GRAM رو بخونیم وذخیره کنیم واین کار اگه از منوی اخری برگشتیم حداقل از پس زمینه و9 منوی قبلی عکسی یا ذخیره ای داشته باشیم این کار ادامه پیدا میکنه تا منوی اول و بعد بر میگرده به پس زمینه و در ضمن با اینکار یعنی خواندن ونوشتن با GRAM دیگه نیاز به MMC و دستورات اضافه نیست ومستقیما در السی دی رفرستاده میشه وفکر نکنم دیگه مشکل پرش یا سرعت کم یا غیره ... رو داشته باشیم حالا نظر شما چیه؟ من منتظرم

دیدگاه

سلام جناب عطا
                من کد شما رو راه انداختم اون هم با XMEGA و هم بصورت 8 بیتی , کاملا اجرا میشه اما مشکلش فقط در کانفیگ پورت ها هستش که به اشتباه پورت های دیگه به عنوان خروجی انتخاب شدن
                الان هیچ مشکلی نیست و همه میتونن استفاده کنن وفقط قسمت کانفیگ پورت هارو اصلاح کنید
                با تشکر از شما دوست عزیز جناب عطا :applause:

دیدگاه

سلام یه دستور pset فقط میخوام میتونید برام درست کنید اگه زحمتی نیست ؟
                  چرا وقتی یک عدد متغیر پشت زمینش رو یک میدم وقتی عدد تغییر میکنه قاتی پاتی میشهاین همون قضیه وصله زدن خودتونه

دیدگاه

سلام
                    من هم دیشب اومدم یه متغیر که محتواش دیتای adc بود رو تبدیل کرد به string ولی متاسفانه به صورت بدون back color قاطی میکنه , شما باید رنگ پشت فونت رو فعال کنید تو این قسمت
                    Clcd Lcd_buff , 12 , 220 , White , 1
                    اون عدد 1 رو بذار black تا قاطی نکنه مثل کد زیر
                    Clcd Lcd_buff , 12 , 220 , White , Black
                    منظور از black رنگش هست که شما میتونی هر رنگی بذاری فقط نباید رنگ خود فونت با رنگ پشت فونت یکی باشه مثلا هر دو سفید نباید باشه وگرنه مشکل میشه
                    اما اگه میخوای بدون رنگ پشت فونت (مثلا پشتش از عکس استفاده کنی نمیشه, فقط در فونت ثابت میشه) مگر این که اون قضیه ای که بالا گفتم رو بتونیم حل کنیم اگه اون قضیه حل شه دیگه نه تو حرکت عکس وساخت منو وهمین مسئله فونت وغیره حل شدنیه
                    من از کسانی که تونستن مشکل بالا رو حل کنن میخوام کدشون رو بذارن تا همه استفاده کنن
                    در ضمن pset در کد اقای عطا هستش, وتاکیید میکنم کد اقای عطا بی نقص وسالم هست

دیدگاه

دوستان لطفا از "آقای" فاکتور بگیرید و فقط بگید "عطا"

آقا مهدی عزیز.دستور Read ساختنش خیلی کار نداره.
                      درضمن اینم بدون هیچ کله ای به کله ایرانی جماعت نمیرسه.چینی ها مغزشونم مثل محصولاتشونه.
                      من خودم شخصا چون واقعا وقت نمیکنم این مشکل وجود داره.اگرنه همین مشکل رو هم برطرف میکنم.(ببخشید از خودم تعریف میکنم)

نوشته اصلی توسط reza javahery
                      سلام من نتونستم راش بندازم فقط صفحه سفیده تو رو خدا کمک کنید برنامه و مدار رو اینجا میزارم تو رو خدا نگاه کنید ضروریه
                      http://uplod.ir/p16fj5ev8n4j/N96.rar.htm
                      ممنون
                      آقارضای گل
                      اینکه همین کد و شماتیکی که خودم گذاشتمه.شما مطمئنی این کد و شماتیک کار نمیکنه؟من تا بحال شاید به 10 نفر همین صفحه رو معرفی کردم و اونام جواب گرفتن.

درست شد ممنون از همتون خیلی ممنننننننننننننون :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :wow: :applause: :applause: :applause: :applause: :applause:
                      فقط چرا کشیدن دایره و خط نداره
                      آقا رضا گر صبر و حوصله داشته باشی؟؟؟؟؟؟
                      زغوره حلوا سازی.
                      من چیزی رو که مطمئنم میزارم سایت.راستی از همین کدو شماتیک جواب گرفتی؟اگه آره لطفا مشکلتو بگو تا بقیه وقتی میان اینجا و اگه مشکل شمارو داشتن دیگه سه روز الاف نشن.

نوشته اصلی توسط mahdi8866
                      ااقای عطا زحمت کشیدن کد رو از ARM به AVR تبدیل کردن ( بسکام) منخودم باید حتما کد اقای عطا رو راه بندازم مخصوصا فونتش رو

مهدی جان اگه واقعا پیگیر راه اندازی این السیدی بوده باشی توی یکی از تاپیک ها حتما خوندی که من نوشتم این راه اندازی تماما از 0 نوشته شده و تنها الگوی من نویز4 بوده که اونم به چه صورت؟یه کادر رنگی وسط صفحه میساخت و خلاص.
                      همه کدهای دیگش رو خودم و با زحمت ساختم.شاید خیلی مبتدیانه باشه ولی برای من ارزش داره.چون کاری رو که خواستم انجام دادم.و مهمتر از همه اینکه توی اون برهه زمانی کارم بدجوری راه افتاد.بعدش یه آقا سینایی پیدا شد و مارو مجبور کرد تمام سورس هارو منتشر کنیم و منم با کمال میل اینکارو کردم.

نمیگم کدم بهترینه,نمیگم بی نقصه,اما میگم مشابه نداره.چون خودم نوشتم.

سلام جناب عطا
                      من کد شما رو راه انداختم اون هم با XMEGA و هم بصورت 8 بیتی , کاملا اجرا میشه اما مشکلش فقط در کانفیگ پورت ها هستش که به اشتباه پورت های دیگه به عنوان خروجی انتخاب شدن
                      الان هیچ مشکلی نیست و همه میتونن استفاده کنن وفقط قسمت کانفیگ پورت هارو اصلاح کنید
                      با تشکر از شما دوست عزیز جناب عطا :applause:
                      خواهش میکنم مهدی جان.
                      اتفاقا فکر میکنم توی پستهای اول نوشتم که میخوام 8 بیتی رو هم راه بندازم.و اینکارم کردم.ولی هنوز نتونستم به صورت پابلیک درش بیارم.بزودی 8 بیتی رو هم میزارم.
                      راستی منظورت از کانفیگ پورت ها مشکل داره چیه؟من شخصا خودم 20 بار این تغییرات کانفیگ رو انجام دادم.و همونطوری که اون بالا گفتم ازون 10 نفر حداق 5 تاشون با مگا32 نوشتن برنامشونو و تغییر کانفیگ رو با موفقیت تجربه کردن.

دیدگاه

سلام یه دستور pset فقط میخوام میتونید برام درست کنید اگه زحمتی نیست ؟
                        چرا وقتی یک عدد متغیر پشت زمینش رو یک میدم وقتی عدد تغییر میکنه قاتی پاتی میشهاین همون قضیه وصله زدن خودتونه
                        شما باید رنگ پشت فونت رو فعال کنید تو این قسمت
                        Clcd Lcd_buff , 12 , 220 , White , 1
                        اون عدد 1 رو بذار black تا قاطی نکنه مثل کد زیر
                        Clcd Lcd_buff , 12 , 220 , White , Black
                        و اینم جوابتون.

البته این یکی از مشکلاتیه که هنوز نتونستیم رفعش کنیم.شاید کاری نداشته باشه ولی فعلا وقت نمیکنم.
                        درضمن اون بک گراند 1 فقط مال نوشته ها و متون ثابته.خودمم این مشکل رو برای نمایش اعداد داشتم و مجبور شدم بک گراندمو یه رنگ ثابت گذاشتم.(البته از حق نگذریم از قبلش شیک تر شد)

دیدگاه

این دستور Declare Sub p_set کامل نیست
                          این ال سی دی فریمش چقدره؟

مهندس مشکلش تو وصل کردن پایه ها بود یه مشکل الکی به جای پورت بی به دی وصل کرده بودم

دیدگاه

سلام دوست عزیز
                            من با xmega کار میکنم فکر کنم سرعتش خوبه , حرف شما درسته حالا این قضیه read رو باید از همون دستوری که برای خود ال سی دی هست استفاده کنیم؟ (فکر کنم یه کامندی به نام read pixel باشه اگه اشتباه نکنم)
                            شما فیلم زیر رو نگاه کن با xmega کار کرده حتی چند تا منو هم رو تصویر اصلی میاد و برمیگرده بدون خرابکاریه عکس پس زمینه (این چینی ها کله ای هستنا!)
                            http://s2.picofile.com/file/71711258...%8B_2.flv.html
                            سلام دوست عزیز
                            من میخوام این lcd رو مثا تو فیلم راه بندازم البته از نظر اینکه عرضی کار کرده
                            و اینکه این lcd کنتراست هم داره؟؟آخه با کدی که آقا عطا گذاشتن با اینکه کانفیگ ها رو تغییر دادم به mega32 ولی کلا صفحه سفیده
                            اگه میشه راهنماییم کنین...

دیدگاه

سلام دوست عزیز اگه صفحه سفیده به احتمال زیاد به این معنیه که نمایشگر triger نشده
                              1:ترتیب سیم هات رو چک کن .
                              2:فرکانس را بیار پائین
                              3:میکرو ات را ریست کن
                              وبهتره که اول ازهمه کد مجله ی نویز را راه بیندازی بعد بیای سراغ این
                              ین دو خانه یک برد بورد (به علت وجود پلاستیک عایق بین آنها) یک خازن کوچک وجود دارد که خیلی سریع شارژ میشود.

به این دلیل در مدارات فرکانس بالا که سرعت تغییرات زیاد است نمیتوان از برد بورد استفاده نمود. چون زمان شارژ خازن کوچک محسوس میشود.
                              http://www.botlobby.com/PishAzEftetah/

دیدگاه

سلام علی جان
                                ممنون که جواب دادی راستش کد مجله نویز رو ندارم میتونی واسن بزاری اینجا؟ممنون میشم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X