اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

نمونه برنامه ی RS-485

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : نمونه برنامه ی RS-485

چرا از اپتو کوپلر استفاده نمیکنی؟ (+ چند تا فکر کنم 7660 که ولتاژ رو دوبل میکرد)
    میتونی با هر پروتکلی که میخوای , با بالا بردن سطح ولتاژ , اونو تو مسافتهای زیاد به کار ببری.
    فکر کنم جواب بده.
    خیلی ممنون از عکسی که گذاشتی.
    الهم عجل لولیک الفرج

دیدگاه

نوشته اصلی توسط Iran-PC
      چرا از اپتو کوپلر استفاده نمیکنی؟ (+ چند تا فکر کنم 7660 که ولتاژ رو دوبل میکرد)
      میتونی با هر پروتکلی که میخوای , با بالا بردن سطح ولتاژ , اونو تو مسافتهای زیاد به کار ببری.
      فکر کنم جواب بده.
      خیلی ممنون از عکسی که گذاشتی.
      مشکل اینه که در فواصل طولانی باید به صورت دیفرانسیل داده رو منتقل کرد و فقط بالا بردن سطح ولتاژ مشکل رو حل نمیکنه. مثلا همین232 با اینکه اختلاف صفر ویک اش 25 ولت میشه اما تا 15 متر بیشتر جواب نمیده. پس فاصله ی بیش از یک کیلومتر 485 به خاطر تفاضلی بودنشه.
      There is nothing so practical as a good theory. — Kurt Lewin, 1951

دیدگاه

با سلام خدمت آقای سپاس یار
        شما کار درستی میکنید و RS485 استفاده میکنید چون پروتکلهای دیگه ارزش ریسک ندارن.
        ولی فکر کنم منظور شما از RS485 با پروتکل Modbus هست که میگید ممکن چند تا Slave داشته باشین چون خود RS485 که نمیتونه از Slave ها پشتیبانی کنه.
        یه سرچی راجع به Modbus بزنید اگه پیدا نکردید خودم یه چیزایی براتون می زارم.
        الان بیشتر دستگاهها با Rs485 modbus کار میکنند.
        یا علی گفتیم و عشق آغاز شد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmad2000
          با سلام خدمت آقای سپاس یار
          شما کار درستی میکنید و RS485 استفاده میکنید چون پروتکلهای دیگه ارزش ریسک ندارن.
          ولی فکر کنم منظور شما از RS485 با پروتکل Modbus هست که میگید ممکن چند تا Slave داشته باشین چون خود RS485 که نمیتونه از Slave ها پشتیبانی کنه.
          یه سرچی راجع به Modbus بزنید اگه پیدا نکردید خودم یه چیزایی براتون می زارم.
          الان بیشتر دستگاهها با Rs485 modbus کار میکنند.
          ای برادر :cry2:ایشون مهندس سپاسیار هست و این پست مال 4سال پیش!!!!!! الان دیگه اون تمام این پروتکلها رو میخوره بابا،میدونی چندتا کتاب نوشته تا حالا؟! oo:مثل من نیست که :angry:
          جانم به فدای ائمه اطهار
          می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmadpashaei
            ای برادر :cry2:ایشون مهندس سپاسیار هست و این پست مال 4سال پیش!!!!!! الان دیگه اون تمام این پروتکلها رو میخوره بابا،میدونی چندتا کتاب نوشته تا حالا؟! oo:مثل من نیست که :angry:
            تقصیر من نیست که سایت محترم این پست رو به عنوان جدید گزاشته ؟
            از مسئول پست ها میخوام براشون تاریخ بزاره.
            یا علی گفتیم و عشق آغاز شد.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط ahmad2000
              تقصیر من نیست که سایت محترم این پست رو به عنوان جدید گزاشته ؟
              از مسئول پست ها میخوام براشون تاریخ بزاره.
              عیبی نداره.البته وقتی باز میکنی یک تایپیک رو تاریخش رو ببین دیگه
              جانم به فدای ائمه اطهار
              می دونستم تحمل مرگ اعضای خانواده خیلی سخته ولی نه تا این حد،ایکاش پدرم بیشتر می موند.روحش شاد.

دیدگاه

سلام فکر کنم این برنامه توی کتاب "مرجع کامل میکروکنترلرهای avr" تالیف پرتوی فر، مظاهری ،بیانلو
                انتشارات نص هست
                انما الحیوة عقیدة و جهاد

دیدگاه

در نهایت کسی تونست بفهمه چه جوری میشه ادرس گذاری کرد برای سلیو ها ؟

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                  X