اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

سوال در مورد پروگرم کردن ATMega32

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : سوال در مورد پروگرم کردن ATMega32

hamed اقا ممنون از راهنماییت.از این دو شکل که محبت کردید گزاشتید هرکدام را درست کنم مشکلم حل میشه؟
    شما خودتان مداربالایی راساختید واستفاده می کنید؟

دیدگاه

آقا مصطفی , شما مگه نمی گی وقت کم دارم و وقت ندارم و اینا؟؟ :redface:

چرا نمی ری یک پروگرامر آماده بخری؟

همیشه واسه رسیدن به هدف اصلی , میشه بعضی چیزها را هم فدا کرد...

البته منظورم این نیست که نمی تونی یا نباید خودت بسازی. فقط واسه این میگم که واسه پروژه اصلیت و کنکور وقت کم نیاری
      از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
      گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iman.abtahi
        آقا مصطفی , شما مگه نمی گی وقت کم دارم و وقت ندارم و اینا؟؟ :redface:

چرا نمی ری یک پروگرامر آماده بخری؟

همیشه واسه رسیدن به هدف اصلی , میشه بعضی چیزها را هم فدا کرد...

البته منظورم این نیست که نمی تونی یا نباید خودت بسازی. فقط واسه این میگم که واسه پروژه اصلیت و کنکور وقت کم نیاری
        سلام داداش ممنونم که به فکرمی ....
        ولی وقتی من نتونم یه کریستال 8 مگا گیر بیارم چطور می تونم پروگرمر گیر بیامرم ....؟!!! :sad: oo:
        همون یه مغازه ای هم که وجود داشت ... طرف داره مغازشو رنگ می کنه و فعلا تعطیله ....
        پس باید صبر کنم ... و به درسام برسم ...
        یا علی.
        لطفا به دکمه ی تشکر من به هیچ وجه دست نزنید ....
        اگه یه جایی مشکل کسی را حل کردم فقط ازش می خوام .... برام دعا کنه ..... همین.

دیدگاه

نوشته اصلی توسط chapmashine
          hamed اقا ممنون از راهنماییت.از این دو شکل که محبت کردید گزاشتید هرکدام را درست کنم مشکلم حل میشه؟
          شما خودتان مداربالایی راساختید واستفاده می کنید؟
          اولا که هردوتا یه پروگرمره
          دوما من مدتها با این پروگرمر کار میکردم. هنوزم گاهی از اون استفاده می کنم.
          عالیه و کاملا جواب میده
          فقط درست ببندش.
          اینقد هم مشاعره نکن(مصطفی).
          :icon_razz:

دیدگاه

سلام به همه داداشام ..... خوبید ...
            بالاخره یه پروگرمر گیر آوردم و خریدم ..... :wow: خودمو خلاص کردم .... 12000 تومن ....

راستی داش حامد ... مگه مشاعره چه عیبی داره ....؟ من که با مشاعره آرامش بهم دست می ده ... :redface:

دیدگاه

به چند دلیل:
              1- کنکور داری
              2-پروژت مونده
              3-اسم این انجمن ، انجمن تخصصی برقه. یعنی اینکه در حد امکان راجع به موضوعات تخصصی بحث کن. نه اینکه اگه گاهی فرصت کردی به این جور بحث هم سر بزنی.
              میگم می خوای با بروبچ دست اندرکار صحبت کنم ، اسمشو بذارن انجمن تخصصی مشاعره بعد یه بحث تو گفتگوی آزاد راه بندازن به اسم موضوعات برقی!!!! :eek: :icon_razz: :nice:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed_online62
                به چند دلیل:
                1- کنکور داری
                2-پروژت مونده
                3-اسم این انجمن ، انجمن تخصصی برقه. یعنی اینکه در حد امکان راجع به موضوعات تخصصی بحث کن. نه اینکه اگه گاهی فرصت کردی به این جور بحث هم سر بزنی.
                میگم می خوای با بروبچ دست اندرکار صحبت کنم ، اسمشو بذارن انجمن تخصصی مشاعره بعد یه بحث تو گفتگوی آزاد راه بندازن به اسم موضوعات برقی!!!! :eek: :icon_razz: :nice:
                ]چرا اینجا همه بهم گیر می دن ... یعنی دیواری کوتاه تر از دیوار من نیست ...؟ :cry:
                خوب همیشه زنگ تفریح وجود داشته ...مگه نه؟

در مورد پیشنهادتون هم با مدیرا صحبت می کنم ... پیشنهاد سازنده ای هست ...

دیدگاه

اولا که اینجا جای بحث با تو نیست :agree:
                  بعدش اینکه تو یکی هم که کاملا کم میاری در مقابل بقیه :surprised:
                  در ضمن منت میذاری سر ما، وسط زنگ تفریحت یه سری به این تریپ بحث ها هم میزنیا :wow:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed_online62
                    اولا که اینجا جای بحث با تو نیست :agree:
                    بعدش اینکه تو یکی هم که کاملا کم میاری در مقابل بقیه :surprised:
                    در ضمن منت میذاری سر ما، وسط زنگ تفریحت یه سری به این تریپ بحث ها هم میزنیا :wow:
                    باشه من دیگه اونجا هم نمی رم .... گفتید توی قسمت نظر در مورد عکس چیزی نگو ..... منم دیگه نرفتم ... گفتید توی مشاعره هم نرو ... منم می گم به روی چشمام .... :cry: :cry2:
                    من کی با کسی حرف زدم که کم نیارودم .... :cry2:
                    اگه مدیرام احساس می کنند اون موضوع باید حذف بشه حتما این کار رو بکنند .... :sad:

بی خیال ....

کسی هست جواب سوالم رو بده ؟

ببینید من هنوز توی فیوز بیتها موندم .... نگید چقدر خنگه .... خوب چی کار کنم ... استعداد هست ولی امکانات نیست :agree:

ببینید من اینا رو باید چی کار کنم ؟

ممنونم :redface:

دیدگاه

سلام

بالاخره یه پروگرمر گیر آوردم و خریدم ....
                      ببینم الان با این پروگرامر تازه , اون مگا 32 که خریده بودی پروگرام می شه یا آی سیت سوخته؟

ببینید من هنوز توی فیوز بیتها موندم ....
                      دفعه قبل هم بهت گفته ام . با پروگرامر بسکام پروگرام کن , خودت را هم درگیر فیوز بیت و اینا نکن. پروگرامر بسکام واسه همه حالت های ممکن گزینه گذاشته...

راستی توی پست قبلیت چه قدر گریه زاری کردی ؟ دلم کباب شد... :sad:

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iman.abtahi
                        سلام

ببینم الان با این پروگرامر تازه , اون مگا 32 که خریده بودی پروگرام می شه یا آی سیت سوخته؟

دفعه قبل هم بهت گفته ام . با پروگرامر بسکام پروگرام کن , خودت را هم درگیر فیوز بیت و اینا نکن. پروگرامر بسکام واسه همه حالت های ممکن گزینه گذاشته...

راستی توی پست قبلیت چه قدر گریه زاری کردی ؟ دلم کباب شد... :sad:

آره اون سالمه ... و تونستم برنامه ای که از قبل توش ریخته بودم رو پاک کنم .. ...

ولی من دفعه ی قبل فیوز بیتها رو هم دستکاری کرده بودم .... یعنی حالا که فلش رو پاک کردم نیاز نیست فیوزبیتها رو به حالت اول برگردونم ... (اگر چه فکر می کنم باید خودم به حالت اول برگردونم ...)
                        خوب این عکسایی هم که گذاشتم مال بیسکام دیگه !

در مورد پست قبلی هم باید بگم این داداش حامد خیلی بهم گیر میده ..... داداش ایمان دعواش کن ! :sad:

دیدگاه

خب میبینم که داری یار جمع می کنی.
                          بابا هر جا دوست داری برو . من چی کارم؟؟؟!!!
                          حالا در مورد فیوزبیتها همون طور که تو شکل نشون دادی فیوز بیت ها شامل سه بخش Lockbits ، Fusebits و Fusebits high هستند. قسمت اول مربوط به قفل کردن میکروست. یعنی وقتی کارت با برنامه تموم شد و خواستی به بازار ارائه کنی برای اینکه کسی به برنامه تو دسترسی نداشته باشی از Lockbit ها استفاده می کنی. فعلا به اونا کاری نداشته باش.
                          قسمت دوم چند فیوزبیت داره که مهمترینشون Fusebit C هست. با این فیوز بیت می تونی مشخص کنی که میکرو با 2.7 ولت کار کنه یا 4 ولت.
                          یک فیوز بیت مهمتر هم داره که مربوط به تنظیم کریستاله. ( همونی که تو شکل با اسم ّFusebitA987 مشخص شده) . اگه بخوای با اسیلاتور داخلی کار کنی می تونی رویRC یک، دو، چهار یا هشت مگا رو انتخاب کنی . اگه به کریستال خارجی علاقه داری باید External رو انتخاب کنی. برای شروع با اسیلاتور داخلی کار کن.
                          قسمت سوم هم چند فیوز بیت مهم داره . یکیش JTAG هست . اگه از پورت c تو ATMEGA32 استفاده می کنی باید حتما به همراه فیوزبیت OCD غیرفعالش کنی
                          فیوز بیت آخری هم که می خوام بگم مربوط به EEPROM داخلی میکروست. اگه از EEPROM میکرو استفاده می کنی برای اینکه بعد از قطع برق یا بعد از پروگرم کردن حافظه پاک نشه اونو باید فعال کنی.

فعلا با همینا کار کن.
                          مشاعره هم بکن
                          :job:

دیدگاه

راستی یه چیز دیگه یادم رفت . اگه هر کدوم از این سه بخش رو تغییر دادی باید حتما کلید مربوطه رو فشار بدی. در غیر این صورت تغییرات به میکرو اعمال نمیشه.

دیدگاه

خوب آقا حامد که دیگه جوابتو دادند. من واسه چی پاسخ را زدم ؟؟

دیدگاه

سلام به همه ...

باز برام یه سوال پیش اومد .... خوب چی کار کنم ... از قدیم گفتن : سوال کردن عیب نیست ، جواب دادن عیبه :eek:

اگه به میکرو از قبل برنامه داده باشیم و حالا بخوایم دوباره بهش برنامه بدیم در حالی که برنامه قبلی رو از روش پاک نکرده باشیم .. چه اتفاقی می افته ؟ :rolleyes:
                                ممنونم

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X