اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

ارتباط گوشی موبایل با کامپیوتر توسط rs 232

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : ارتباط گوشی موبایل با کامپیوتر توسط rs 232

سلام دوستان،
    تو max 232 پایه هایی که روشون نوشته in (مثل r1 in , t1 in) باید به پورت com سیستم وصل بشن و پایه هایی که روشون نوشته out (مثل r1 out, t1 out) باید به گوشی یا میکرو دیگه درسته؟؟

دیدگاه

نگاه کن سمتی که max به کامپیوتر متصل می شه برعکسه یعنی R کانکتور D9 به max T و همچنین برای T ولی در سمت دیگر max مستقیم به میکرو وصل می شود یک شکل هم می گذارم تا بهتر جا بیافته
      معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
      اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
      آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboy
        نگاه کن سمتی که max به کامپیوتر متصل می شه برعکسه یعنی R کانکتور D9 به max T و همچنین برای T ولی در سمت دیگر max مستقیم به میکرو وصل می شود یک شکل هم می گذارم تا بهتر جا بیافته
        دوست من این نقشه با نقشه قبلیت فرق داره ها ، نه؟؟؟
        تو اون یکی خروجی های پورت می اومدن 7و8 max ولی تو این یه جوره دیگست.نمی دونم چرا این کار اتفاق نمی افته که من بتونم این مدار رو ببندم و استفاده کنم؟؟ یعنی اشکال از چیه؟؟؟؟؟مهندس :angry:

دیدگاه

سلام دوست عزیز فرقی نداره که توی اون یکی از T2 out و T2 in استفاده شده اینجا از T1 out و T1 in فقط باید حواست باشه که اگه به T1 زدی اون طرفم T1 باشه برای T2 هم به همین شکل مهم اون نکته ای هستش که قبلا بهت گفتم
          موفق باشی
          معجزه اين است که هرچه داشته هايت را بيشتر با ديگران سهيم شوي،داراتر مي شوي (لئونارد نيموي)
          اگر مغزانسان،چنان ساده مي بود که ما از آن سر در مي آورديم،هنوز چنان احمق بوديم که هيچ از آن سر در نمي آورديم!
          آموزش Modelsim

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboy
            سلام دوست عزیز فرقی نداره که توی اون یکی از T2 out و T2 in استفاده شده اینجا از T1 out و T1 in فقط باید حواست باشه که اگه به T1 زدی اون طرفم T1 باشه برای T2 هم به همین شکل مهم اون نکته ای هستش که قبلا بهت گفتم
            موفق باشی
            ببینیم فردا چی میشه دیگه ! دعا کنید حل بشه :nice:

[move] :eek:[/move]

دیدگاه

مهندس اگه این مدار درس باشه ،،همون حرف قبلی که می گفتیم اگه txوrx خروجی از max رو به هم بزنیم تو hyper terminal هرچی بنویسیم تو یه خط دیگه برامون می گردونه صادقه دیگه؟؟ منظورم باس برا چک کردنش همین کارو بکنیم دیگه
              --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
              البته تو مدار قبلیم که برام فرستادین(مر30) من پایه های 2 com رو به 7 max و پایه 3 com رو به 8 max می زدم ... از اونورم پایه 9 رو به tx گوشی و پایه 10 رو به rx گوشی می زدم که جواب نمی داد

مهندس من خط mbus گوشی رو مستقیما به rx گوشی(nokia2600) وصل می کنم البته علاوه بر اینا گوشیم یه خط دیگه دارره به اسم vpp این ماله تغذیه پروتکله دیگه و لازم نیست که به جایی وصل بشه؟؟

دیدگاه

نوشته اصلی توسط skiboy
                سلام اقا چرا دست کشیدی مداری که برات می فرستم را ببند
                وسعی کن از طریق هایپر ترمینال با گوشی ارتباط برقرار کنی
                سلام]مهندس من همین مدارو امروز بستم ولی بازم جواب نداد :angry: :cry2:، بعد از کلی سروکله زدن باهاش و تست های جوربه جور گفتم یه ازمایشیم در رابطه با ولتاژ max232 داشته باشم نگاه کردم دیدم 1.3 ولت بهش می رسه ..خواستم بدونم آیا باید همینطور باشه ؟؟؟ یا ولتاژشم اشتباهه؟؟

دیدگاه

با سلام خدمت دوستان

منم ی دونه NOKIA1110 رو که پروتکل F-bus (یا شایدمM-bus) رو ساپورت میکنه با کلی بد بختی به میکرو وصل کردم با کلی کلنجار رفتن فقط ی عکی ماشین(که فک کنم ژیان باشه) رو رو LCD نشون میده؛خواهشی که دارم دوستان دست به کار بشن ی کاری کنیم!
                  موضوع رو به سر منزلی برسونیم،نت رو زیر رو رو کردم ولی چیز خاصی نیست(در مورد پروتکل F-bus , M-bus)
                  منتظریم :applause: :applause:

دیدگاه

سلام آقالار مثل اینکه مارو ز یاد بردین ها هنوز گیریمم....یه کمکی چیزی!! :cry2: :cry2:

دیدگاه

سلام،من هنوزم دنبال این مطالب می گردم . :read: لطفا راهنماییم کنین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط (~!~)
                        سلام]مهندس من همین مدارو امروز بستم ولی بازم جواب نداد :angry: :cry2:، بعد از کلی سروکله زدن باهاش و تست های جوربه جور گفتم یه ازمایشیم در رابطه با ولتاژ max232 داشته باشم نگاه کردم دیدم 1.3 ولت بهش می رسه ..خواستم بدونم آیا باید همینطور باشه ؟؟؟ یا ولتاژشم اشتباهه؟؟
                        سلام دوست عزیز چی کارا کردی من چند روز نتونستم به سایت سر بزنم ، نگاه کن باید ولتاژ max همون 5 ولت باشه حتما یه جایی اشتباه بستی !!!
                        آموزش Modelsim

دیدگاه

سلام،باس دقیق دقیق 5 باشه یا نوسان داره :question:

دیدگاه

سلام،مهندس یه خازن و اشتباه وصل کرده بودم که درستش کردم ..بعد دوباره ولتاژ max رو اندازه گرفتم::
                            1-موقعی که hyper terminal بسکام رو باز می کنم فقط یکی از چراغای مدار روشن میشه و به max حدود 2.9 ولت می رسه!
                            2-موقع باز کردن hyper terminal ویندوز هر دو چراغ روشن می شن و به max هم حدود 3 تا 3.5 ولت می رسه

ضمناً یه راه هم برا تست ایسی max برام بگید لطفاً :arrow:

دیدگاه

سللام دوستان لطفا یه راهنماییی بکنید من این کارو به سرا نجام برسونم. :mrgreen:

دیدگاه

ُسلام دوست عزیز
                                شما مدارتو با پورت کامپیوتر دیگه هم تست زدی؟
                                شاید پوتت به رحمت ایزدی رفته :cry2:
                                زندگي را تو بساز ،
                                نه بدان ساز که سازند و پذيري بي حرف ،
                                زندگي يعني جنگ ، تو بجنگ ،
                                زندگي يعني عشق ، تو بدان عشق بورز.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X