اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

از کجا می شه فهمید AVR سوخته یا نه؟!!!!

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : از کجا می شه فهمید AVR سوخته یا نه؟!!!!

نوشته اصلی توسط hamed_online62
    اقا بالاخره مشکل پروگرم و تشخیص میکرو سوخته و منوها و کنکور و بدبختی و خونسردی و پارالل و پنج ولت و .... حل شد؟

نه داداش... قراره فردا برم یه چیزهایی بخرم آخه امروز تعطیل بود.... مثلا کریستال و ....
    دم همه ی بچه های اینجا گرم .... خلی بامرامند ... :agree:
    لطفا به دکمه ی تشکر من به هیچ وجه دست نزنید ....
    اگه یه جایی مشکل کسی را حل کردم فقط ازش می خوام .... برام دعا کنه ..... همین.

دیدگاه

سلام

دوست عزیز اقای iman.abtahi میشه در مورد مسله پروگرم کدویژن بیشتر توضیح بدید ممنون میشم
      آقای حاجی زاده , من به دوستمون گفتم فعلا تا وقتی که ماهر نشدی سراغ پروگرامر کد ویژن نرو . فکر کنم خود شما هم تایید کنید که پروگرام کردن با کد ویژن سختی های خاص خودش را داره. درگیر شدن با فیوز بیت ها و لاک بیت ها و تیک زذن و نزدن و...

مثلا فکر کنم همین مطلب که وقتی می خوای فیوزی رو فعال بکنی باید صفر باشه و وقتی می خوای غیرفعالش بکنی باید یک باشه , همین واقعا برای دوستمون گیج کننده باشه . این در حالیه که در بسکام همه چیز توضیح داده شده...

یه چیز بد دیگه ای هم که داره اینه که نسبت به پروگرامر بسکام بیشتر آی سی می سوزونه. من تا حالا کلا دو تا 89s51 سوزوندم که مال خیلی وقت پیشه , یک دونه PIC16F84 سوزوندم که اشکال از برنامم بود و شش هفت تا AVR که همش را کد ویژن سوزونده . توی دوره لیسانس هم توی آزمایشگاه میکرو , آی سی های بچه ها مدام می سوخت. اون جا هم با کد ویژن پروگرام می کردیم. البته می دونم هیچ رابطی نداره ولی خوب تا حالا که این جور بوده , حداقل واسه من , شما که استاد بنده هستید...

البته منم قبول دارم که کد ویژن حرفه ای تر از بسکامه ولی پروگرامرش نه ...!

آقای مصطفی , شما اصلا لازم نیست سراغ ADD NEW HARDWARE ویندوز برید . آخه این پروگرامر که درایور نداره که ویندوز بتونه این را شناسایی کنه. تنها پروگرامرهایی که درایور داره و ویندوز اون را می شناسه , اون هایی است که از پورت USB استفاده می کنند...

برای پروگرام کردن هم چرا از آزمایشگاه دانشگاه خودتون استفاده نمی کنی؟ یعنی بهتر از مغازه نیست ؟

در مورد پایه 31 میکرو هم اصلا لازم نیست اون را به جایی وصل کنی. این پایه و پایه های کناریش مربوط می شند به مبدل آنالو گ به دیجیتال

در مورد زنر هم که آقای حاجی زاده فرمودند فکر نکنم لازم باشه. همون رگولاتور کفایت می کنه...

راستی اگه فهمیدی خدای نکرده میکروت سوخته و خواستی دوباره میکرو بخری , دیگه مگا 32 نخر , مگا 8 بخر... ببخشید ها ( توهین تلقی نشه ) اما هیچ کس با الگانس نمی ره تعلیم رانندگی ! ( البته اگه خیلی مایه داری بحث فرق می کنه )
      از چارلی چاپلین پرسیدند خوشبخنی چیست ؟
      گفت : فاصله این بد بختی تا بد بختی دیگر !

دیدگاه

راستی , ببینم نکنه پروگرامرت را روی برد بورد بستی ؟؟؟؟

به برد بورد نمی شه اطمینان کرد .یک بار کار می کنه , صد بار کار نمی کنه

دیدگاه

نوشته اصلی توسط iman.abtahi
          برای پروگرام کردن هم چرا از آزمایشگاه دانشگاه خودتون استفاده نمی کنی؟ یعنی بهتر از مغازه نیست ؟
          عجبا .... هی .. دست رو دلمون نزارین که خونه .... بابا من توی آزمایشگاه دانشگامون فقط یه دونه پروگرمر 8051 دیدم ... همین! oo:
          راستی پس لازم نیت پایه ی 30 رو هم به 5 ولت وصل کنم دیگه؟
          از همه ی راهنمایی هاتون ممنونم ...

راستی , ببینم نکنه پروگرامرت را روی برد بورد بستی ؟؟؟؟

به برد بورد نمی شه اطمینان کرد .یک بار کار می کنه , صد بار کار نمی کنه
          متاسفانه همین کار رو کردم .... :sad:
          باید روی مدار چاپی با پایه ی مخصوص میکرو ببندم ؟

دیدگاه

راستی یادم رفت در مورد اون .... آموزش رانندگی و بنز الگانس و میکرو یه چیزی رو بگم ...
            من برای این مگا 32 گرفتم چون فقط همین گیرم اومد .... و اونها رو نداشتن .
            پس اگه "ماشین = بنز الگانس" (و فقط و فقط همین پس) .... آموزش رانندگی هم با الگانس باید رانندگی رو یاد بده .... :agree:

دیدگاه

آقا خیلی سخت نگیر. برای شروع و ریختن برنامه های با حجم پایین همین طوری روی برد بورد هم جواب میده. خیلی قضیه رو نپیچون. سادس نقشه کتاب علی کاهه رو ببند و پروگرم کن. همین. تازه می تونی روی فیبرهای سوراخ دار امتحانش کنی.
              یه کم که پیش رفتی پروگرمر رو روی فیبر بزن.

دیدگاه

این سومین باره که دارم اینو واست می نو یسم. این کامپیوتر دانشگاه ویروس داره مدام خود به خود ریست می شه...

پس لازم نیت پایه ی 30 رو هم به 5 ولت وصل کنم دیگه؟
                نخیر ، نیازی نیست. این پایه ها مربوط به مبدل آنالوگ به دیجیتال هستند .

متاسفانه همین کار رو کردم ....
                باید روی مدار چاپی با پایه ی مخصوص میکرو ببندم ؟
                این را همیشه یادت باشه که مدارات فرکانس بالا روی برد بورد به خوبی جواب نمی دند. چون در فرکانس بالا بین صفحات پایه های برد بورد خازن تشکیل میشه و مانع عملکرد صحیح مدار میشه .

باید پروگرامرت را روی مدار چاپی درست کنی . اگه هم برات خیلی سخته می تونی از ورو بورد ( همون سوراخ سوراخ ها ) استفاده کنی. البته در هر صورت باید بعد از لحیم کاری با اسپری خشک روغن لحیم های اضافه روی بوردت را پاک کنی

در مورد مگا 32هم ، من فقط می تونم بگم متاسفم....

اگه بازم سوالی هست بپرس ...

دیدگاه

خوب من چی کار کنم هر دفعه یه نفر می آد یه چیز می گه خوب آدم قاتی میک نه :sad:.... آشپز که دوتا بشه آش یا شور می شه یا بی نمک ...

یه سوال :
                  من فقط تونستم کریستال 12MHZ گیر بیارم ... اشکالی که نداره ؟
                  :sad:

می بینید ... من چقدر امکانات دارم oo:.... قدر امکاناتی رو که دارید بدونید ... :agree:

ممنونم

دیدگاه

من هنوزم به عنوان آشپز nام میگم کافیه سخت نگیری و دنبال امکانات عجیب و غریب نگردی. برای پروگرم کردن یک کابل ، یک 74245 ، یک خازن 100 نانو و یک میکرو به همراه منبع تغذیه 5 ولت(که می تونی از Power کامپیوترت بگیری) نیاز داری.
                    همین

دیدگاه

نوشته اصلی توسط hamed_online62
                      من هنوزم به عنوان آشپز nام میگم کافیه سخت نگیری و دنبال امکانات عجیب و غریب نگردی. برای پروگرم کردن یک کابل ، یک 74245 ، یک خازن 100 نانو و یک میکرو به همراه منبع تغذیه 5 ولت(که می تونی از Power کامپیوترت بگیری) نیاز داری.
                      همین

خواهش می کنم .....شما استاد N ام من هستین ...
                      می شه نقشه ی اینی که می گین رو بزارین .... به خدا گشتم کتاب علی کاهه رو هم گیر نیاوردم ....
                      هر جا پست می دم از اون حرف می زنن :sad:

دیدگاه

الان عکسشو تو این پست گذاشتم:
                        http://www.eca.ir/forum2/index.php/t....html#msg48600

دیدگاه

من فقط تونستم کریستال 12MHZ گیر بیارم ... اشکالی که نداره ؟
                          اگه میکروت از سری L نباشه اشکالی نداره.

اما اگه ATMEGA32L داری کریستال بیش از 8 مگ نمی تونی استفاده کنی

دیدگاه

اگه میکروت از سری L نباشه اشکالی نداره.

اما اگه ATMEGA32L داری کریستال بیش از 8 مگ نمی تونی استفاده کنی
                            خیلی عالیه :cry:... از این بهتر نمی شه .. اتفاقا از سری ال هست.
                            چقدر امکانات دارما .... دارم می ترکم .... :angry:

ممنونم داداش.

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                            X