اطلاعیه

Collapse
No announcement yet.

آموزش کتابخانه MMC/SD در کدویژن

Collapse
X

• فیلتر
  • زمان
  • Show
Clear All
new posts

پاسخ : آموزش کتابخانه MMC/SD در کدویژن

نوشته اصلی توسط محمد مهدی صفی
    جمع بندی به قسمت سوم اضافه شد
    http://s3.picofile.com/file/75403566...D9%85.pdf.html
    لینکهارو تست میکنم دوست عزیزم ببینید الان هم مشکل داره؟؟
    به لنیکی که گذاشتی توجه کن این لینک محتوای صفحه دانلود رو دانلود میکنه نه یه فایل pdf یه بار از لینک دانلود کن
    لینک ها قبلا مشکلی نداشتند از نظرها که اینطور بر می آید ولی در حال حاضر مشکل دارن

دیدگاه

دانلود کردم دوست عزیزم اما مشکلی نبود و فایلPDF دانلود شد.دوستان ببینید اگه واسه کسای دیگه هم مشکل داره بگید تا دوباره پلود کنم

دیدگاه

مشکل من بر طرف شد از اپرا استفاده میکردم نمی تونستم دانلود کنم ولی با فایرفاکس دانلود شد
        ممنون

دیدگاه

جمع بندی به قسمت سوم اضافه شد
          ممنونم مهدی جان...بی صبرانه در انتظار ادامه ی مطالبت هستم ...! :applause:
          موفق باشید

دیدگاه

سلام مجدد
            بخش چهارم هم آماده شد دوستان عزیزم :wow: :wow: :nerd:
            http://s1.picofile.com/file/75405337...D9%85.pdf.html

دیدگاه

دوستان عزیزم تا اینجا اگه سوالی دارید بپرسید تا در بخشهای بعدی ابهامی واستون نداشته باشه.البته این چیزا یه مقدمه کلی بود. :read: :read:

دیدگاه

ممنون محمد مهدی جان خیلی ممنون از اموزش های خوبتان ، ما همه منتظر ادامه اموزش هستیم
                I'm Very Question and I have more Question,Please Answer All of my Questions

[img width=156 height=100]http://uploadtak.com/images/u3536_555_Timer_as_Astable.gif[/img]

دیدگاه

ممنونم از لطفتون very question عزیز.
                  سپاس گذارم
                  ایشاالله بخش 5 رو شروع به نوشتن میکنم و میذارم واستون.هر چی پیش میره کار سنگین تر میشه.امیدوارم بتونم هر چه زودتر تمومش کنم

دیدگاه

من چندتا سوال دارم با اجازه شما می پرسم :redface:
                    1_ جدول FAT چطوری توسط کارت تغییر پیدا می کند خودش می فهمد که کدوم قسمت فایل را کجاها ریخته و می رود از داخلش برمی دارد؟؟
                    2_ این تابعی که می خواهیم در ادامه بررسی کنیم با اندازه فضای Sram یا flash هم ربط دارد یعنی با mega8 و mega16 هم می شود یا اینکه باید mega32 به بالا باشد
                    ممنون محمد جان تا الان که خیلی خوب بود @};- @};- @};-

[img width=156 height=100]http://uploadtak.com/images/u3536_555_Timer_as_Astable.gif[/img]

دیدگاه

منم سوال دارم :
                      1- من معمولا به میکرو 3.3 میدم و باهاش کار میکنم...در این حالت دیگه مقاومت نمی خوام دیگه...درسته..؟
                      2- اگه تنظیمات رو از codewizard انجام میدیم پس اون تنظیمات توی configure که واسه mmc/sd زده چیه...؟
                      3- ما از کدوم هدر فایل می خوایم استفاده کنیم sdcard.h یا ff.h...؟

شرمنده زیاد سوال کردم... :nerd:
                      بازم ممنونم..!

دیدگاه

very question عزیز
                        وقتی که مموری را توسط کامپیوتر فرمت میکنیم در دو کلاستر اولش جدول FAT را قرار میده.همانطور که گفتم هر کلاستری دارای تعدادی سکتور هستش و هر سکتوری 512 بایت داره.حالا ما یه جدلی داریم که توی اون گفته هر بایت چه اطلاعاتیو تو خودش نگه داشته و ما میتونیم با دیکد کردن اون به اطلاعات جدول FAT پی ببریم
                        مثلا ما میتونیم طبق عکسی که واست ضمیمه میکنم داخل بایتهای 54 تا 61 نوع جدول FAT را تشخیص بدیم
                        به این صورت که اگر مثلا FAT ما FAT16 بود از بایت 54 به بعد اسکی FAT16 یعنی 'F' 'A' 'T' '1' '6' ذخیره شده که ما میتونیم با دیکد کردن این بایت بفهمیم که کامپیوتر در موقع فرمت به حافظه ی ما جدول FAT16 را اختصاص داده
                        یا در بایت 13 میتونیم بفهمیم که تعداد سکتورهای کلاسترو چه تعدادی انتخاب کرده که معمولا 512 است
                        ما وقتی یه فایلیو پاک میکنیم جدول فت جاهای خالی موجود را در خودش ذخیره میکنه و وقتی خواستیم فایل جدیدی بریزیم اون کلاسترها رو پر میکنه

در مورد سوال دومت هم باید بگم که توابعی که واسه کار با مموری نوشته شده خیلی حجیمه و به شدت با رم میکرو در ارتباطه و فقط با مگا32 به بالا راه اندازی میشه.به طوری که ما هر فایلی رو که باز میکنیم حدود 100 بایت از رم را اشغال میکنه به همین دلیل باید بهینه استفاده بشه.
                        یه چیزی که شنیدم واسم جالب بود این بود که توابعی که واسه راه اندازی مموری تو کدویژن هست شباهت زیادی به راه اندازی مموری داخل ویندوز داره.خودم 100% از این موضوع مطلع نیستم و فقط در حد شنیدن بوده
                        http://s3.picofile.com/file/7540572575/TABLE.jpg

دیدگاه

Behnam Omran عزیز
                          اگه از ولتاژ 3.3 برا میکرو استفاده میکنید لزومی به تقسیم مقاوتی ندارید اما توصیه من اینه واسه میکرو از همون 5 استفاده کنید تا در محیطهای پر نویز واستون درد سر نشه.
                          در مورد سوال دو متوجه منظورتون نشدم
                          ما از هدر فایل ff.h استفاده میکنیم که توی این هدر فایل sdcard.h خودش فراخوانی کرده

دیدگاه

اقا محمد مهدی ببخشید که من زیاد سوال می کنم
                            حالا ما چطوری می تونیم فایلی که توسط کامپیوتر توی رم ریخته شده و مثلا یک قسمتیش داخل یک کلاستره و قسمت بعدیش داخل چنکلاستر بعدی هستش را پیدا کنیم؟؟ خودمون باید پارتیشن بندی کنیم؟؟؟ چطوری؟؟ :eek:

دیدگاه

تنظیماتی در مسیر
                              configure >> C compiler >> Librarise >> mmc/sd/card
                              وجود داره که حتی واسه mega 8 هم قابل تنظیم هست.
                              اون چیه و با اینی که شما میگی چه فرقی داره..؟
                              ممنون :rolleyes:

دیدگاه

very question عزیزم
                                ما نیازی نداریم خودمونا به کلی با جدولfat درگیر کنیم بلکه تابعها خودشون این کارو واسمون میکنند.بعدا که توابعو گفتم واستون میبینید که ما هیچ درگیری با جدول fat و... نداریم بلکه این چیزا برای مقدمه بوده و آشنایی کلی با جدول فت و نحوهی ذخیره سازی و...

دیدگاه

لطفا صبر کنید...
                                X